montaz na optiku pro vzduchovku

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: montáž na optiku pro vzduchovku

Příspěvek od Pixly » 03 bře 2014 18:39

Já mám taky MTC montáže a drží jako ďas. Není ta rybina, nebo ty montáže mastné? Zkus vztyčné plochy lihem odmastit. Jinak nevím proč zrovna prášková kalafuna, ale ta tekutá lepí celkem dobře, za pokus by to možná asi stálo...stojí pár korun a odstranit jí lihem jde poměrně jednoduše. Ocelová montáž je pro "frajery" kteří mají vatu a na vzduchovku mi to přijde jako vyhození peněz do vzduchu.

Edit: Nebude spíše problém v tom, že se Ti od rázu vzduchovky povolují šroubky? To by dávalo spíše smysl. Pak by mohla pomoct ta tekutá kalafuna na vyčištěný závit.


Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: montáž na optiku pro vzduchovku

Příspěvek od greywolf » 03 bře 2014 19:28

Pixly:...Určitě odmastím..,ty šrouby se fakt nejspíš povolují...Dotáhnul jsem opět i šrouby,co přitahují pažbu k železu,ale to už je spíš paranoia...Ty jdou přitahovat furt a furt :roll:
Zkusím i tu kalafunu...pokud to nepomůže,pak zkusím zainvestovat do lepšího...Mám trochu obavu,jestli se nějak nehnula ta zadní montáž..On ji ten stopper docela promáčknul..

mojedx:..dík za radu.

mari:..pls...kde seženu chlupatou žábu?..Ale prosím rychle,úplněk je šestnáctýho...a předpokládám,že tehdy je ten správný čas onen chlup přiložit...A ještě zaklínadlo by nebylo?

Edit:Dneska těžko narazíš na chlup z pí.i(zaplať pánbůh),natož na žabí.. :wink:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: montáž na optiku pro vzduchovku

Příspěvek od mari » 03 bře 2014 19:33

Na to se musis zeptat slavisty, ten ma vzdycky nejaky vychytavky. A zabi chlup myslim bude patrit taky do jeho OSVEDCENYCH rad.
Kdyby jsi ho znal jeste pod nickem slavista a cetl jeho komentare, tak bys vedel s kym mas cest. Pred rokem jeste nevedel jakou stranou se davaji diabolky do hlavne.
Je to sice OT,ale treba to pomuze nejakym novackum, nez jim stihne pomotat hlavu nesmyslama, ci dokonce pomuze k poskozeni optiky, zbrane,....
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: montáž na optiku pro vzduchovku

Příspěvek od greywolf » 03 bře 2014 19:45

Ale jo,legenda S634...to je v poho,je s ním prdel..Ale snaha pomoct se mu upřít nedá. :D
I úplnej zbraňovej panic pokud má trochu rozumu si vyselektuje,kterým směrem cesta nevede :wink:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: montáž na optiku pro vzduchovku

Příspěvek od Pixly » 03 bře 2014 20:39

greywolf: Já měl podobný problém, ta moje vzduchovka kope jako kůň a všechno včetně pojistného kroužku puškohledu, pažby, hlavně se má tendenci se povolovat. Koupil jsem na to nějaký přípravek proti povolení a vibrací a dal jej do všech šroubů (samozřejmě na pojistný kroužek puškohledu ne) Jen doufám že to ještě někdy povolím, škoda že mě ta kalafuna nenapadla.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: montáž na optiku pro vzduchovku

Příspěvek od dykmore » 03 bře 2014 21:28

K montáži ti dám jednoduchou radu, protože jsem podobný problém řešil a vyřešil na Slávii 634: vyhoď ji a kup pořádou jednodílnou. Z ní vyhoď šrouby (ještě jsem neviděl montáž s pořádnými šrouby) a kup šrouby kvalitní. Kup taky kvalitní sadu inbusů (Bondhus za cca 300kč, přežijou tebe, tvé děti i vnuky). Montáž poté na vzduchovce utáhni kvalitními šrouby za spolupráce kvalitních inbusových klíčů. Nedávej žádné podložky, vějířové ani pružné, nepoužívej nerez šrouby. Jestli se ti i potom bude montáž hýbat, tak už ji jedině nechat navařit.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: montáž na optiku pro vzduchovku

Příspěvek od greywolf » 03 bře 2014 21:38

Pixly:Pravděpodobně nacpu tu kalafunu všude..Když se mi stěhovaly montáže poprvé přes ten stop šroub,měl jsem ještě pojištěný první kroužek montáže tím zajišťovacím červíkem a ten byl téměř přestřiženej,když jsem celou sestavu rozdělával,tak jsem na to čuměl,jak pětka na šestku :roll: ...
...Pak mi ještě při výstřelu rupla objímka krytky objektivu...a krytka odcestovala na zem..Sice mi to nikdo nevěří,ale prostě prasknul matroš...Nevím jestli jsem takový nemehlo,nebo jen dítě štěstěny...Ale tahle dusíková puška mě chytla,i když to s ní není úplně jednoduchý střílet..
Asi právě proto,že je taková jaká je,tak mě to baví. :wink:

Dymore:..Pokud neklapnou všechny výše popsané postupy včetně žabího chlupu,tak určitě koupím BKL,nebo klidně i ty ocelové...Ale moc negativních reakcí na MTC montáže jsem nikde nečetl,tak jim ještě dám šanci...Jinak se budu řídit tvým doporučením :wink:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: montáž na optiku pro vzduchovku

Příspěvek od greywolf » 08 bře 2014 19:19

Tak opět k montážím...znova jsem je sundal,očistil,kalafunu jsem zatím nedával...poutahoval šrouby,tužkou jsem nakreslil na montáže,základnu i tubus rysky,abych měl přehled o posunu a šel střílet..Vrátil jsem se na 15m a žádnej šlágr :roll: ...prostě lepší soustřel jsem udělal Slávkou na 15m přes otevřený mířidla..Když už se nehla základna a montáže necestovaly,oka montáží byly až u krajů tubusu,takže ani v nich optika nemohla pochodovat,tak se pro změnu začal tubus v okách točit do leva :shock: ...Mno,musel jsem ho dotáhnout,i když byl původně dotaženej Alešem,tak se mi do něj nechtělo zasahovat..Ta lepící páska,co je v okách,byla úplně shrnutá..
..
Za odpoledne jsem vystřílel krabku JSB exact 4,52 a prostě se stejně nástřel stěhuje..nemohl jsem ani nijak použít korekci komínkama,protože to jezdilo ze strany na stranu,občas úlet úplně mimo..fakt si už nevím rady,podle rysek se nehnul ani jeden díl ze sestavy a přesto přes všechnu snahu nelze udělat rozumný seskupení 10 ran...Je to sice všechno v černým,ale buď v řaďe a sem tam dva úlety někam do prava nahoru,nebo shluky dvou,tří střel..různě rohozený v černým kruhu....Ještě zneužiju kamaráda,jestli to bude podobný...,nebo mi nezbyde nic jinýho,než zajet k Alešovi..Jelikož už jsem měl hezčí soustřely na 25m,tak jsem si skoro jistej,že rukama to nebude,ale 100% to pochopitelně vyloučit nemůžu :roll:

Je to sice napůl OT,ale to by bylo asi v každým chlívku...Včil mudruj :?:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: montáž na optiku pro vzduchovku

Příspěvek od Pixly » 08 bře 2014 20:34

Špatně se mudruje od stolu, ale mi něco podobného dělala uvolněná hlaveň. Fyzicky se zdála že v uložení drží dobře, ale po dorvání šroubu je to 90% lepší.
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: montáž na optiku pro vzduchovku

Příspěvek od greywolf » 08 bře 2014 21:27

Pixly:..Kvůli uvolněné hlavni jsem už jedno BSAčko měnil...to první byla pružina a vakl tam byl evidentní...Tady se mi zdá taky a daleko menší,téměř nepostřehnutelnej...Aleše jsem na to upozorňoval a říkal,že je to v pořádku..Při uzamčené hlavni je nepatrná vůle do stran,ale jsou to setiny milimetru...Ve vertikálu se ani nehne...,že by to byla ta samá příčina jako poprvé?To už by byla hodně velká náhoda :roll: ...Mám v plánu za ním jet,tak vezmu flintu sebou a uvidím.Skoro zvažuju,že si připlatím a vezmu HW,nebo TX...začínám mít k BSA nedůvěru...Je to sice flinta (jenom za osmičku),ale čekal jsem o dost víc...soustřel pod desetikačku na 30m je pro mě prostě utopie...
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: montáž na optiku pro vzduchovku

Příspěvek od Pixly » 08 bře 2014 21:43

Mi se hlaveň před dotáhnutím nehýbala vůbec, ale po dorvání jak jsem psal je to o dost lepší. Zkus jí dotáhnout. HW se mi líbí moc (hlavně 98), AA mi neseděla v rukách (subjektivní pocit), Cometa kterou nyní mám mi přijde ze všech nejzajímavější.
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: montáž na optiku pro vzduchovku

Příspěvek od greywolf » 08 bře 2014 21:59

Mě se BSA lightning XL právě taky líbí a dobře se mi drží..,proto se s ní tak pořád morduju a nechci se s ní jen tak rozloučit..Jinak asi HW97k...,ale moje nároky na střelbu zase nejsou tak vysoký a rozdíl v ceně je nemalej..Bohatě by mi stačilo mít soustřel pod onu desetikačku na 30m...a to by BSA bez poruchy měla zvládat..Ještě zkusím zítra dotáhnout tu hlaveň a jestli bude čas,tak i zkusím něco nastřílet a dám vědět...Jenže mám teď pracovně nabitej tejden,tak uvidím..,ale díky za cenné rady :wink:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: montáž na optiku pro vzduchovku

Příspěvek od dykmore » 08 bře 2014 22:38

Ty snad máš medvědobijku nebo už nevím. Neumím si představit, že se ti puškohled protáčí v okách, to při správném utažení není fyzicky možné, prostě to nejde. Vem tu montáž a hoď ji s odpuštěním do wc.

Cestování puškohledu v okách (bavíme se samozřejmě o amatérském "tuningu" bez soutěžních ambicích) jsem zabránil tím, že jsem sundal ty humusácké umolousané a ulepené kousky látky nebo co to tam výrobci strkají, a na obě poloviny oka jsem nalepil obdélníček černé izolačky, cca 1x0,5cm. Po utažení ok se to nemá jak hnout, to dřív upadnou ty oka od základny.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: montáž na optiku pro vzduchovku

Příspěvek od Pixly » 08 bře 2014 23:00

Dykmore: Problém je v tom, že při těch vibracích (ranách) se ti povolí ty šroubky od ok a pak ti cestuje kam se mu zachce - taky se mi to stalo - tak jsem to dorval a tím otlačil tu Cobru, u dalšího puškohledu (už je na cestě Mamba Lite) je raději pojistím přípravkem.

Edit: Níže uvedenou montáž už nikdy nechci vidět, na ní se mi šroubky povolovaly opravdu hodně , asi by stačilo je vyměnit, ale jak jsem byl nas*aný, tak jsem jí daroval k prodávanému puškohledu a ponechal si dvoudílné. http://www.aczshop.cz/product_info.php? ... cts_id=213
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: montáž na optiku pro vzduchovku

Příspěvek od greywolf » 08 bře 2014 23:22

Dykmore:..Nemám důvod si vymejšlet..U prvního BSAčka jsem oka přitáhnul moc,Aleš mi je pak dotáhnul,tak jak to má být..Po výměně pušky jsem jen přendal puškohled i s kroužkama na druhou flintu..Pak jsem odstřílel několik set ran a dostal jsem se na soustřel pod tu desetikačku na 25m..Chvíli to drželo a potom se začal horšit soustřel..To ještě montáže držely,ale pak začaly ujíždět..nejspíš má pravdu Pixly,asi se začaly povolovat šrouby..
No a když jsem všechno poutahoval,kromě těch ok...no tak se se začal otřesama otáčet tubus..Jestli se povolily šrouby nevím,každopádně jsem to sundal,shrnutou lepenici jsem narovnal,oka dotáhnul zase asi dóóóst na fest..Načmáral jsem rysky a i když se už nic neposouvá,tak je ten soustřel prostě mizerie...Ještě zkusím dotáhnout tu hlaveň a pak už nevím..Je teda fakt,že všechny šrouby na týhle pušce se po vybalení musejí dotáhnout..
Jo a jinak,ten dusík má trochu jinej průběh kopance..těžko popsat,ale žádnej velkej rozdíl třeba proti Gamu to není...teda,co do síly..mno,to je asi všechno :roll:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Odpovědět