Nejde nastrelit vzduchovka(xisico)

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Zbek
Příspěvky: 147
Registrován: 29 bře 2013 15:43

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od Zbek » 18 úno 2014 22:59

Mám dotaz dá se na B25 koupit nová muška ? potřeboval bych ji trošku snížit . :oops:


low end PCA, PCP, Pružina
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od JR » 19 úno 2014 00:05

Dundee: Zas tak zkušenej střelec nejsem, učim se pořád stejně jako všichni ostatní tady. Jenom se v tom asi víc rejpu.
S optikou je ta únava stejná jako s dioptrem, pomáhá se chvíli zadívat na jinou vzdálenost - a pokud možno na zelenou barvu. Zkoušel sem i oči na chvíli zavřít, ale subjektivně se mi potom koukalo hůř. U optiky eště navíc strašně záleží na skle, se špatnym se únava rapidně zvyšuje. Zřejmě to bude nedostatečnym kontrastem. Proto šetřim na puškohled s ED sklem. Ty špatný rány maj podle mě co dělat i s psychikou, když to člověk chce za každou cenu dotáhnout do konce, začne u toho napínat svaly a celkově tuhne, pak udělá chybu natotata. Je umění to dokázat zavčasu vzdát a ránu odložit. Jenže to de u větrovky, bohužel u velkoráže je to trošku složitější, protože když to uděláš, náboj v komoře se ti začne zahřívat a u horších prachů to dost ovlivňuje úsťovku, která se potom odrazí na terči. Takže musíš náboj vyndat, nechat chladnout a nabít jinej - a můžeš začít odznova...

Greywolf: Já pružinovky nestřílim, ale základ je furt stejnej: De o maximální konzistenci - aby ten ráz měl vždycky stejnou oporu. puška se vždycky někam hne, důležitý je, aby se hejbala při každý ráně stejně. Změnu nástřelu vždycky doklikáš, ale inkonzisteci nedoženeš nikdy. Proto musí bejt dotyk se zbraní na všech místech stejnej a se stejnym tlakem. Zároveň musí bejt tělo vždycky ve stejnym stavu uvolnění, jinak pokaždý klade zbrani jinej odpor. Taky záleží na úhlu těla vůči zbrani - taky musí bejt stejnej, na úhlu ramen vůči zbrani - taky stejnej.
U pružinovky je to asi složitější, protože nejdřív letí píst dopředu a ráz je zpětnej, ale při dopadu pístu na čelo válce potom dojde k rázu dopřednýmu. Jestli střílíš z bipodu, tak je důležitá technika jeho zatížení - to tomu dost pomůže, zkus si na jůtůbu najít "loading bipod" - tak tomu řikaj amíci - je tam na to hezký video.
A stejně důležitý je spouštění kombinovaný s dejchánim, to je zas jiná kapitola.
Na tohle všechno je výborný sušení.
Naposledy upravil(a) JR dne 19 úno 2014 01:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od dykmore » 19 úno 2014 00:41

JR píše:Lidi si poříděj pušku a pokud jim to hned nelítá jednou dírou, hledaj chybu všude jinde, než u sebe.
Vytesat do betonu a pověsit na Petřínskou rozhlednu!!! :wink:
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
mates444
Příspěvky: 484
Registrován: 01 bře 2013 20:56
Bydliště: u Brna

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od mates444 » 19 úno 2014 09:15

Se vším, co tady píšete o těch rukách souhlasím. V Liborovým případě je ale problém ve flintě. Vím, co jsem schopnej z pružinovky nastřílet a to co předváděla jeho flinta určitě nebylo rukama. Aspoň v té době kdy jsem z ní střílel. Někde je prostě chyba.
Steyr LG 110 + Sightron SIH
http://www.hft-brno.cz
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od JR » 19 úno 2014 10:08

Neberte si to kluci osobně, takovejch případů, kdy nejsou lidi spokojený s technikou je tu dost a další budou určitě přibejvat. Sem to tady nějakou dobu četl a už sem to nevydržel. Smyslem bylo vysvětlit začátečníkům že to nejni tak jednoduchý a minimálně kus špatnýho rozptylu bude způsobenej taky částí mezi zbraní a podložkou.
Asi to nepatří do tohodle vlákna, spíš by se to mělo vyvěsit někam, kde si to každej nováček při vstupu na forum bude muset přečíst - jak psal Dykmore (jen mám pocit, že by to nováčkové přehlídli i na tom Petříně)

Kvalita výzbroje je samozřejmě velmi důežitá. Ideální by bylo, kdyby si každej mohl dovolit koupit to nej od renomovanejch výrobců, kde je riziko chyby nižší, ale bohužel, je to finančně dost náročný a ne každej si to může dovolit. Pak by měl člověk jistotu, že je to rukama.
Ale stejně, pokud vás to začne bavit, tak budete kupovat lepší a lepší věci, až se nakonec dostanete k top kvalitě, jenom vás to v konečnym součtu vyjde dráž. Taky sem si touhle cestou prošel a nebyl sem zdaleka sám, někteří by tu mohli dlouho vyprávět...

JR
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od Hellboy » 19 úno 2014 10:21

mas pravdu predsedo :mrgreen:
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od libor007 » 19 úno 2014 12:07

Tak puška v reklamaci. Utopené těsnění je jasné, musí opravit. Zbytek moc dobře nevidím, protože jsem se hned na úvod dozvěděl od prodavače novinku, že je ta vzduchovka určena pouze na 10m a je to lamačka, takže logicky nestřílí úplně stejně.
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od Hellboy » 19 úno 2014 12:27

jak pise JR taky jsem zacal s pruzinou pak jsem si vystrelil z PCP chytlo me to a byl jsem v pasti :twisted:
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Uživatelský avatar
dudy
Příspěvky: 140
Registrován: 17 čer 2013 11:59
Bydliště: HLMP

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od dudy » 19 úno 2014 16:29

JR píše:.......ale inkonzisteci nedoženeš nikdy......
To je panečku hezké slovo, skoro jako inkontinence a tu taky nedoženeš.
Sem teďka potkal starýho pána, co nás učil střílet před třiceti lety ve Svazarmu a pučil sem mu svýho rozbitýho Prosporta co mi zaboha netrefuje tak, jak bych chtěl a von ho na těch svejch dvacet ran spravil a já ho pak zase hnedka rozbil a lítá mi to stejně jak předtim.
:twisted:
AA S400F cal.177 + Taipan 6-24x56 SCB EX
FX Typhoon cal.22 + Viper 8-32x60 SCB
AA ProSport cal.22 + Viper 10x44 SCB EX
Diana 52 cal.22 + Viper 10x44SCB EX
CZ 200 + Taipan 9-24x56 SCCB EX
SPA PR900W cal.4,5mm
A několik veteránů typu Diana 27, Slavia 613...
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od greywolf » 21 úno 2014 20:19

JR:Díkes za reakci...Mám nitro,tam je průběh asi ještě trochu jinačí,než u pružiny.Z bipodu nestřílím...zatím vždycky v sedě za stolem,pod puškou napěchovanej spacák..Ale je to moc měkký,tak mám připravenou starou koženou boxerskou hrušku,naplním ji pískem a bude knédl jako vyšitej..Naposledy jsem cíleně střílel na terč před čtvrt stoletím a to slávinkou v leže na 10m.Jinak plinkačka na cokoliv do 30m...Možná proto jsem dost překvapenej,že neumím pořádně držet pušku...Bylo mi názorně předvedeno,že puška trefuje a to na 15m ve stoje s flintou opřenou o rozvrzaný štafle :lol: ...A jednoznačně je to o úchopu,dýchání,koukání do optiky a všech výše popisovaných souvislostech..Zkoušel jsem pušku pevněji zapřít a "svázat" k sobě,potom držet volnějc,ale přece pevně a soustřely byly přibližně stejné,ale každý v jiné části terče..Jakákoliv změna se hned na terči projeví a to docela výrazně...A možná proto,že to není tak jednoduchý mě to fakt hodně baví :wink:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od libor007 » 21 úno 2014 20:34

V pondělí jdu pro pušku, tak uvidím. Na 10m jsem si koupil od jsb targety, ať to pěkně kreslí dírky. Mám slíbenou jinou optiku na zkoušku, tak uvidíme. Jak se říká, neházej xisico do žita :lol:
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od Pixly » 22 úno 2014 19:08

libor007: No já nevím, ale kdyby mi prodavač s vážným obličejem řekl že je určena na střelbu do 10m, a po reklamaci bych nedostal nový kus (respektive by bylo řešeno jen těsnění), tak bych po prodavači vyžadoval aby uvedl do reklamačního protokolu že se nejedná o přesnou vzduchovku, ale určenou pro střelbu do 10m a aby tuto skutečnost neprodleně uvedli na svých stránkách. Třeba by se vzpamatoval. To už si můžeš rovnou koupit airsoft pušku :lol:
Hodně štěstí v pondělí.
dunde.e
Příspěvky: 58
Registrován: 11 led 2014 11:30
Bydliště: Hranice

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od dunde.e » 22 úno 2014 19:33

Očekávat, že pružinová lámačka s optikou bude dosahovat nějaké super přesnosti je sen. Optika není spojená s hlavní a to nebude dělat dobrotu.

Jestli prodavač doporučil tuto pušku jako nějakou top pušku, která svou přesnosti strčí do kapsy mnohem dražší modely...pak pochybil, stejně tak jestli tvrdil, že s tím je na 30m možné dosahovat absolutní soustřel.
Jestliže toto netvrdil, pak opravdu nelze od lámačky v dané cenové kategorii očekávat bůhví jakou přesnost.
CZ200S FS - 4.5mm , Delta 4x32AO Mil-Dot
Pixly
Příspěvky: 233
Registrován: 27 zář 2011 17:47

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od Pixly » 22 úno 2014 19:52

S tím nesouhlasím. Lidi tady s kdovíjakým verglem trefí vršek od koly na 30m. Měl jsem daleko levnější vzduchovku a taky to šlo... O absolutním soustřelu se tady nikdo nebavil, ten je nedosažitelný. To je jako by jsi řekl že levná kytara nemusí ladit, ano může se rozlaďovat, ale musí se dát naladit a hrát tak, aby cena odpovídala kvalitě. A to Xisico není vyloženě levné, existuje spousta levnějších vzduchovek "co nejsou konstruované na 10m".
Prodavač by mě přesvědčil jediným, dal by mi jinou a ta by dělala to samé - pak bych napsal do střelecké revue, kde o ní vyšel článek, co mi to doporučili za šrot a poslal bych jim vyjádření prodejce.

PS: Vycházím z toho že nezávisle jí zkusilo více lidí a problém tedy nebude v rukách.
Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Nejde nastřelit vzduchovka(xisico)-jaké jsou možné příči

Příspěvek od libor007 » 22 úno 2014 20:17

Tady si snad každý myslí, že jsem čekal soustřely v jedné díře na 30m, navíc ideálně při první střelbě. Tak to rozhodně není a mě je jasné, co můžu od pružinovky čekat. Je mi taky jasné, že mi bude ještě dlouho trvat, než budu mít stabilní ucházející výsledky. Jde mi pouze o rozumný rozptyl, který v rámci dané kategorie má tato puška dosahovat. Zatím to tak zdaleka nevypadá. Ano uvědomuju si, je to nejspíš z větší části mými rukami. Ale nelze přehlédnout člověka, který má s pružinovkou zkušenosti a taky se mu moje puška vůbec nepozdává. Nikdy jsem nepsal, že by prodavač něco přeháněl ohledně parametrů. Prodavač nikdy nic netvrdil, jen mne udivilo, když při reklamaci suše řekl, že je určena pouze do 10m. Na 10m jsou snad jen továrně nastřeleny mířidla a třeba u slávií se uvádí rozptyl taky na tuto vzdálenost(12mm). S přibývající vzdáleností se rozptyl zvětšuje, to je logické, ale stále musí být nějaký strop do kterého se musí vlézt. A jak tady někdo píše výše, ať na web k pušce napíšou, že je výhradně do 10m. Jsem zvědavý, kolik lidí si ji koupí. Já ji kupoval na základě velmi kladných recenzí, kde byla vyzdvihována výborná přesnost(v rámci kategorie pochopitelně). Uvidím v pondělí, jdu si pro ni. Prodavač říkal, že puškař ji zkontroluje. Nechám se překvapit, čekám ale nějaký kontrolní nástřel...

PS: pokud je nějaký zkušený pružinkář v Brně či okolí ochotný mou pušku testnout, budu velmi vděčný.
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
Odpovědět