Perkusni karabina Eleanor model 2014 Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od kentan » 09 úno 2014 13:43

edelweiss píše:Soustřel hlavní je tragický? z čeho tak usuzuješ? Z první návštěvy střelnice a hrubého nastřelení, v podmínkách ztuhlého maziva a zimy? Ten den tam se mnou střílelo víc lidí z perkusu (a to i ti co v tom trvale závodí) a můžu tě ubezpečit že měli obdobný problém. Ovšem asi ti nejde o objektivní zhodnocení, takže si svůj závěr můžeš dovolit. Já nejsem tak povrchní takže na tom budu pokračovat dál, jinak je vše viz výše, hledám laboraci s nejmenším rozptylem, do toho zkusím i více střel, no a nakonec naladím překlopné hledí. To pochopí každý kdo to zkoušel, pokud máš pocit že to umíš lépe, nebo že je to takový šmejd že se to nepovede, přijeď mi to ukázat, v opačném případě se zdrž komentářů jež předbíhají děj!
Sorry květen horská, že jsem si dovolil napsat, co si o tom podle těch pár informací co jsi utrousil myslím. Soustrel jednotlivé hlavně neřeším, ale to, že každá střílí jinam je vidět i z toho tvého terče. Střílím i v zimě a je mi to jedno, výsledky jsou stejné. Za ty peníze by ten hlavnovy svazek měl by srovnany lépe. Třeba se u dalších kusů pochlapej u dvou valcovych rovnobeznych laufu by to neměl být problém.


http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 09 úno 2014 15:06

Jak jsem psal prve, dál si vymýšlej co chceš. Tvé zimní nástřely si rád prohlédnu na živo, takhle po webu také trefím jehlu do ouška vyplivnutým hráškem na 50m :mrgreen:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od derringer » 09 úno 2014 16:05

Edelweiss - reaguješ jak děcko, kterýmu rozkopali bábovičky. Je to nový, nikdo to neviděl, podle fotek to vypadá pěkně, tak proč odmítat názory, který to můžou posunout ještě dál.

Nastavení dvou hlavní, aby stříleli jak mají, je docela um
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 09 úno 2014 16:07

To-derringer Já odmítám předčasné závěry, no pokud chceš být osobní není problém to řešit. :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
KajaKliment
Příspěvky: 71
Registrován: 27 úno 2010 13:08

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od KajaKliment » 09 úno 2014 16:20

anm píše:Mě se líbí tak jak je. Větší kalibr žere víc olova a prach.
Ty dvě hlavně až svádí k akční střelbě.
Tasení derringera z pouzdra, dvě rány na 10m a nato dvě rány
z pušky na 50m :lol:
Na akční střelbu s předovkou ti stačí jedna hlaveň, hrst vojenských patron a užiješ si akce dost. Stačí ještě jeden podobný nadšenec a pár kovových padacích terčů. A i když se mi GG deringer nelíbí, tak i ten by si v této "přestřelce" přišel na své. Je to jen o tom, co si postavíš.

Jinak zmiňovaný chybějící nabiják u karabiny by se dal vyřešit stejně jako i perkusních dvojek, akorát z boku. To že to bude ještě ošklivější už nevadí, ale byl by po ruce pro ty, kteří s sebou nechtějí tahat tašku pomůcek.

V nějaké staré Střelecké revue byla popisována křesadlová puška s hlavněmi nad sebou pro speciální pruské jednotky - horní hlaveň drážkovaná pro přesnou střelbu na větší vzdálenost, druhá hladká pro rychlé nabíjení a střelbu na kratší vzdálenosti. Nabiják byl po straně mezi hlavněmi.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od kentan » 09 úno 2014 17:03

Ta karabina co píšeš, není pro prušáky, ale pro Rakouskou hraniční pěchotu. Modely 1768, 1795 k vidění v Heeresmuzeu ve Vídni.
4 Květena Horská: Nástřel z prosince 2012 máš tady, standard 50 metrů vstoje. Letos jsem na střelnici zimu nepotkal (buď není, nebo když stopově je, jsem na čundru). Jestli chceš vidět naživo, stačí když přijedeš do Sedlce, nebo Velvar... Do Asie (Na východ od politického okresu Žižkovského) se nepotáhnu, auta nemaje.
Image1.jpg

Tím, že se budeš vztekat, že ti oblíbenou hračku nechválím, toto abych si ji koupil nedosáhneš. Prostě mám na bouchadlo nějaký požadavky, a když nejsou, kačky nevydám. Víc než ta karabina by se mi líbilo něco takovédleho
Image2.jpg
Ovšem v kvalitě GG. Nároky na vzhled atd si nedělám žádný.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 09 úno 2014 17:08

Stojím snad o chválení?
Jestli jsi si všiml psal jsem o tom co jsem dělal, co si mi dařilo a co ne. Načež to ty shrnuješ, naopak čtu toto fórum docela pozorně a musím říct že problém patrně máš ty http://forum.gunshop.cz/p-edovky-t4256-3555.html
Pročti si poslední dvě stránky, možná dojdeš na to kde je zádrhel.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od kentan » 09 úno 2014 17:27

Trvám na tom, že problém nemám a nemusím bejt Platón ani Patton :)
Nic neshrnuju, jen jsem napsal, co se mi na karabině nezdá, nejvíc se obávám co ten centrální kohout, měl jsem jak revolver s nástavnou pažbou, tak revolverovou karabinu a nešlo to. Tohle je umístěný podobně, tak mě to zajímá.. A pokud si přečteš pozorně co jsem napsal k soustřelu, tak se dočteš: aspoň co jsem z ukázanýho terče pochopil .
Čekal jsem nějaký další info a dočkal jsem se .......
Kodiaka jsem si nekoupil třeba právě proto, že Pedersoli místo srovnání svazku naordinoval druhé hledí a poraď si. Hledí mám na to, abych korigoval výšky a ne rozhozený svazek.
PS jestliže to má stejnou hlavňovinu jako derirnger, tak koule 11,65 natvrdo, 1,6 až 2 gramy Vesutu a mazat Lithiovkou LMX....
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 09 úno 2014 17:43

lithiovku aktuálně nemám, další info. samozřejmě dodám jsem teprve na startu, ovšem uznej sám že na střelnici spávat nemůžu. Takže jen to nač bude čas, chci testnout ještě střelu real na tu kleště mám a dobrý by byl i maxi ball, ale na ten kleště nemám. Středový kohout má vícero flint tak by to problém být nemusel.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
anm
Příspěvky: 160
Registrován: 07 kvě 2013 15:18

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od anm » 09 úno 2014 18:12

KajaKliment: Ale čtyři rány z derika a pak té kozy budou rychlejší než z jednoranky :lol: :lol: :lol:
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od ramires » 09 úno 2014 19:33

Tak nevím,ale když jsem si přečetl poslední příspěvky tak jsem cítil ten stejný pocit kvůli kterému jsem přestal jezdit na westernové závody, pocit jako poslední dobou v zaměstnání, jako ty kecy z televize a z celé naší zkažené společnosti :( ,zloba,závist,nepřejícnost a plivání na všechny co vidí věci jinak a ti co na něco nemají tak si léčí komplexy na fórech,novinkách.cz atd., Asi jsem jiný,ale pokud mně někdo neobtěžuje přímo a nestará se do mého soukromí, přeji a fandím těm kteří se o něco snaží a tvoří nějaké hodnoty aby povznesli tradice nejen naší zbrojní výroby..., ale k věci, puška o které se zde vede diskuse typu super nebo sračka je podle mně předčasná, vzpomeňte si na první GG derringery, taky měli muchy a vychytali je tak proč by nevychytali karabinu? Zkušenosti a elán GG nechybí a to je pozitivní nebo se pletu? Zákazníci měli požadavek, firma jim vyhověla, takže pokud je něco "špatně" je potřeba "odborná" diskuse aby se to poladilo, hoši selský rozum do hrsti, osobní výpady sem opravdu nepatří :wink:
In vino veritas...
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od greywolf » 09 úno 2014 20:18

Karabina je vynikající počin a reakce na poptávku zákazníků.Jsem přesvědčenej,že bude zrovna tak kvalitně zpracovaná jako derrik...Nijak jsem negůglil,ale mám dojem,že nikdo nic podobnýho momentálně nevyrábí...Mouchy se průběžně vychytaj a nikde není psáno,že časem nebude i větší kalibr,nebo jedna hlaveň hladká a jedna vrtaná...derrik taky začínal pouze v cal.45..Je dobře,že se rozjela diskuze,taky mě zajímá jestli to nebude prskat do obličeje,čekal jsem jiný řešení,než jen pistony šikmo k laufu..Ale hned kvůli všemu prudit?..To je skoro zbytečný.. :wink:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
Iowa
Příspěvky: 61
Registrován: 06 kvě 2013 11:31

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od Iowa » 09 úno 2014 21:19

Niektorí možno ani netušia :wink: , ale Great Gun vyrába aj iné perkusné pušky: http://www.greatgun.eu/index.php?/vyrob ... r-action-2
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od derringer » 09 úno 2014 21:21

Perkusní jsem tam zadnou nenašel
Uživatelský avatar
Iowa
Příspěvky: 61
Registrován: 06 kvě 2013 11:31

Re: Perkusní karabina model 2014 Great Gun

Příspěvek od Iowa » 09 úno 2014 21:23

A aké sú to pušky? Nie je tam totiž žiadny popis.
Naposledy upravil(a) Iowa dne 09 úno 2014 21:44, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět