Skusenosti s puskohladmi Ceska Zbrojovka

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

p_e_t_a_n
Příspěvky: 142
Registrován: 12 dub 2010 22:33

Re: Skusenosti s puskohladmi Ceska Zbrojovka

Příspěvek od p_e_t_a_n » 05 kvě 2011 21:33

ten viper 10x44 mám ho doma a opravdu není špatný.


AA S400 classic + delta titanium 4-16x42, slavia 634 + delta 4x32, a plno jiných s/hraček :-)
Uživatelský avatar
Josef Krtička
Příspěvky: 201
Registrován: 20 dub 2007 14:17

Re: Skusenosti s puskohladmi Ceska Zbrojovka

Příspěvek od Josef Krtička » 06 kvě 2011 10:41

Měl bych k tématu pár postřehů. Mám na všech svých flintách (dvě větrovky a dvě pružinovky) stejný typ puškohledu, pouze s odlišnými parametry zoomu či průměru objektivu. Jsou od čínské firmy ZOS, která je, podle mě, tou pověstnou výjimkou která potvrzuje pravidlo, ale s nikým o tom nebudu polemizovat, vycházím ze svých zkušeností a testování. Legrační na celé věci je to, že na každém je jiné jméno firmy, tedy: Terminátor, Vector Optics, Odeon a Lenso Lux, viděl jsem je ale i pod jinými jmény. Pokud se je podaří dovézt z venku, přijdou na 4,5-5 tisíc i s dopravou. Pokud jsou na našem trhu, cena je od nějakých 5-ti (naprosto vyjímečně), přes 7 - 9.000,- až k rekordním od CZUB. Ti chtéjí za 6-24x50 úsměvných 11.650,- a za 10-40x44 fantastických 13.230,- korun českých!!!
pepe
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Skusenosti s puskohladmi Ceska Zbrojovka

Příspěvek od DrobasMirek » 06 kvě 2011 11:27

Souhlasím, že pokud číňan nad sebou nemá bič a pevnou ruku cizince tak z toho vyjde lecos. Číňani jsou mistry improvizace. Na vlastní oči jsem viděl jak mistr, kterýmu došly šrouby použil na přidělání nosiče na kole uříznutou bambusovou hůlku (ano myslim tu co používaj jako příbor), kterou do díry naklepal kladívkem.. nutno dodat, že je to stále funkční, zhruba 11 let :-D


..jinak je to trochu odstrašující, ale kdybyste viděli co se dává do letadel jako náhradní díly potom co doslouží originál tak byste se asi divili. v současný době se produkce masově přesouvá do čínských firem a nemálo z nich má licenci na základě zfalšovaných certifikátů atd.. no co, hlavně, že se ušetří ne..

No a co se týče optik tak v číně vyrábí spousta renomovaných firem byť by mělo jít jenom o tubusy nebo točítka a snaží se to udržet co nejvíc v tajnosti nebo o tom moc nemluví třeba jako pan Zeiss.. Je to jen o tom jak si tu kvalitu zadavatel ohlídá
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: Skusenosti s puskohladmi Ceska Zbrojovka

Příspěvek od navip » 06 kvě 2011 18:59

Mám dojem že MTC i HAWKE jsou vyráběny v Číně :)
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Skusenosti s puskohladmi Ceska Zbrojovka

Příspěvek od madbugie » 06 kvě 2011 21:16

navip OK a dodávam že ich kontrolujú angličania... :wink:

ono ide skôr o to že z čoho je to vyrobené a kto to sklo vyrába a dodáva atd. problém čínanov je že všetko okopírujú vcelku presne len kvalita materiálov ide dole a tým pádom celá sústava ide dole...

napr. BMK vzduchovky celkom slušne kopírujú svoje vzory... a v poslednej dobe až tak že diely údajne sú zamenitelné s originálmi čo je v podstate "super"...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Skusenosti s puskohladmi Ceska Zbrojovka

Příspěvek od milius » 07 kvě 2011 18:29

Ony ty BMK jsou okopírovány kvalitně než z nich vystřelíš,respektive než se trefuješ.Osa jednotlivých částí jako pažba,tělo a hlaveň jsou jako zmije před útokem.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
SALIX
Příspěvky: 2
Registrován: 14 led 2014 11:17

Re: Skusenosti s puskohladmi Ceska Zbrojovka

Příspěvek od SALIX » 17 led 2014 18:57

Pánové...
Při pročítání této diskuse zjišťuju, že jsem si zřejmě stylově nasral do hnízda...
Mám Steyr-Mannlicher v ráži 8x57JS a dlouhatánskou dobu ho doplňovala stařičká meopta 6x42 s průměrem tubusu 25,4mm. Co čert nechtěl, na poslední možnou chvíli před lovem v zahraničí zjišťuju, že má po X letech strhlé téčko. Oprava puškohledu by byla v nedohlednu a "lepší dělo" momentálně nepřicházelo v úvahu. Rychle jsem brouzdal po internetu a hledal parametrově vhodnou alternativu. Nějak jsem narazil na Českou Zbrojovku 3-9x40E za nějaké 4 klacky. Ihned jsem ji objednal, namontoval a nastřelil... A teď při pročítání recenzí, se stydím že jsem tak rychle a bez rozmýšlení nakoupil... :roll:
Odpovědět