Vetrovka vs. Pruzinovka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

thubalek
Příspěvky: 165
Registrován: 30 kvě 2013 08:09
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Kontaktovat uživatele:

Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od thubalek » 17 led 2014 14:34

Chlapi, poraďte mi trochu. Chci si udělat radost a nemůžu se rozhodnout, jestli koupit nějakou

- dražší pružinovku (Walther LGV Master, Air Arms TX 200, Weihrauch HW97)
- nebo levnější větrovku (Hatsan AT44, CZ 200, AirArms S400, Benjamin Marauder, Evanix Rainstorm)

U těch větrovek mě trochu odrazuje jednak další investice (3000 až 5000 Kč za lahev s hadicí, nechci jít do nějakých dvoičat z Aukra) a jednak nutnost plnit lahve u potápěčů (což u mě nejspíš znamená zajet těch 40 km do Ostravy).

Ty lepší pružinovky by snad měly být už celkem přesné a méně kopat a nevyžadují další investice.

Co myslíte? Stojí za to uvažovat o větrovce? Jakýkoliv názor nebo zkušenost k věci mě potěší.

Díky
Tom


Puška visící na zdi dělníkova příbytku nebo farmářovy chýše je symbolem demokracie. A je naším úkolem dohlédnout, aby tam zůstala.
- George Orwell
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od OneTouchy » 17 led 2014 14:42

v tvojom prípade bude lepšia pumpa :)
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od jama » 17 led 2014 14:52

Otázka je, zda a jak dlouho ho bude bavit tlakovat 200bar ručně. Já bych raději místo pumpy radil dobrou pružinovku. ale to je věcí názoru. Zrovna uvedené pružinovky jsou asi nejpřesnější. Taky záleží na tom, co chceš střílet, zda soutěže, nebo jen na doma.
z ho.na bič neupleteš
tydýt
Příspěvky: 240
Registrován: 23 črc 2012 10:58
Bydliště: pod mostem

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od tydýt » 17 led 2014 15:03

kdysi jsem to taky řešil a skončil u pružiny(AAPS) a určitě nelituji....chtěl jsem k flobkám něco přesnějšího....tak nějak jsem si řekl, že ze mě potápěč (zatím) nebude a to mám kompresor v práci....u pcp máš víc možností různých úprav a laborací, ale to je na tobě co s tím dál zamýšlíš....
Ještě zvaž jednu možnost(u mě pořád horkej favorit)
FX indy.....to je něco mezi a je to fešanda..... :roll:
no asi jsem ti moc neporadil....
Uživatelský avatar
John Steele
Příspěvky: 193
Registrován: 09 lis 2012 15:30

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od John Steele » 17 led 2014 15:08

TO:THUBALEK
Polož si otázku k jakému typu střelby ji budeš používat (doma na papír, plinking, HFT, ...
Potom se dá lépe odhadnot co koupit.
https://en.wikipedia.org/wiki/Sainte-M% ... C3%89glise John Steele

jelenteam.webnode.cz

,,Nechť má Bůh slitování s mými nepřáteli, neboť já je mít nebudu.´´
George S. Patton
thubalek
Příspěvky: 165
Registrován: 30 kvě 2013 08:09
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Kontaktovat uživatele:

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od thubalek » 17 led 2014 15:55

John Steele píše:TO:THUBALEK
Polož si otázku k jakému typu střelby ji budeš používat (doma na papír, plinking, HFT, ...
Potom se dá lépe odhadnot co koupit.
Osobně to vidím na Plinking a Field Target. Chci něco rozumně přesnýho, aby úzké hrdlo nebyla puška, ale střelec ;-)
Puška visící na zdi dělníkova příbytku nebo farmářovy chýše je symbolem demokracie. A je naším úkolem dohlédnout, aby tam zůstala.
- George Orwell
thubalek
Příspěvky: 165
Registrován: 30 kvě 2013 08:09
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Kontaktovat uživatele:

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od thubalek » 17 led 2014 15:59

jama píše:Otázka je, zda a jak dlouho ho bude bavit tlakovat 200bar ručně. Já bych raději místo pumpy radil dobrou pružinovku. ale to je věcí názoru. Zrovna uvedené pružinovky jsou asi nejpřesnější. Taky záleží na tom, co chceš střílet, zda soutěže, nebo jen na doma.
Souhlas. Pumpu nechci. Buď páku nebo bombu. Mám teď Benjamin 392 a tam se člověk napumpuje až až ;-)
Puška visící na zdi dělníkova příbytku nebo farmářovy chýše je symbolem demokracie. A je naším úkolem dohlédnout, aby tam zůstala.
- George Orwell
thubalek
Příspěvky: 165
Registrován: 30 kvě 2013 08:09
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Kontaktovat uživatele:

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od thubalek » 17 led 2014 16:03

tydýt píše:kdysi jsem to taky řešil a skončil u pružiny(AAPS) a určitě nelituji....chtěl jsem k flobkám něco přesnějšího....tak nějak jsem si řekl, že ze mě potápěč (zatím) nebude a to mám kompresor v práci....u pcp máš víc možností různých úprav a laborací, ale to je na tobě co s tím dál zamýšlíš....
Ještě zvaž jednu možnost(u mě pořád horkej favorit)
FX indy.....to je něco mezi a je to fešanda..... :roll:
no asi jsem ti moc neporadil....
FX Indy vypadá suprově, ale asi to bude pro mě úplně mimo. Tou AAPS myslíš Air Arms Pro Sport? Na tu jsem se taky díval, ale to už se mi zdá cenově přes limit.
Puška visící na zdi dělníkova příbytku nebo farmářovy chýše je symbolem demokracie. A je naším úkolem dohlédnout, aby tam zůstala.
- George Orwell
Harryk
Příspěvky: 399
Registrován: 24 úno 2012 21:21
Bydliště: Třebíč-Třebenice

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od Harryk » 17 led 2014 16:06

FT a HFT mají také kategorii pružina. I když na našich soutěžích, alespon poslední dobou svou kategorii nemají :( Mylím, že když začneš pružinou, pár soutěží si zastřílíš, tak budeš spokojenej a možná (čím víc nás bude přibývat) se u nás na soutěžích zavedou obě kategorie.
HW 97K cal.177 + Sightron S1
Atak Arms - Zoraki HP-01Ultra cal.5,5 mm + Kolimator
Slavia 618
CZ 75B cal. 9mm Luger + adapter CZ Kadet cal.22 LR
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od dykmore » 17 led 2014 16:38

Než si tohohle vlákna všimnou ostatní z Ostravy, doporučuji ti pružinovku :D
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
thubalek
Příspěvky: 165
Registrován: 30 kvě 2013 08:09
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Kontaktovat uživatele:

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od thubalek » 17 led 2014 17:51

@dykmore Úplně přesně nerozumím...
Puška visící na zdi dělníkova příbytku nebo farmářovy chýše je symbolem demokracie. A je naším úkolem dohlédnout, aby tam zůstala.
- George Orwell
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od dykmore » 17 led 2014 18:05

Myslím to tak,že z ostravského kraje je nás jen pár,kdo střílíme pružinovkou. Většina má pcp a bude ti ho doporučovat. Není problém koupit pcp,ale ty pružinovky mi prostě přijdou nějak víc příbuzné dospělým zbraním - vždyť i funkce pistole s dynamickým/uzamčeným závěrem je závislá na pružině. Za mě určitě tx200 než hatsan at44.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od jama » 17 led 2014 18:09

thubalek: Jestli se ti Prosport zdá už drahý, klidně kup HW97. Kvalitou a přesností jsou vyrovnané. Po čase sám budeš vědět, zda ti pružinovka stačí, nebo přejdeš na PCP. Pravda je, že na soutěžích HFT vždy nastřílíš víc bodů s PCP.
z ho.na bič neupleteš
ranovak
Příspěvky: 902
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od ranovak » 17 led 2014 18:44

jama píše: Pravda je, že na soutěžích HFT vždy nastřílíš víc bodů s PCP.
To je sice pravda, ale v zahraničí bývá až třetina závodníků s pružinama a bývají hodnoceni samostatně, takže je jedno že nejlepší pružinář nastřílí o nějakých 10-15% horší výsledek než nejlepší větrovkář.

Je to trochu škoda, že v té naší malé kotlince není větší účast pružin na soutěžích, to bych i já zůstal u nějaké pružiny a nemusel se na víkend tahat s bombou nebo pumpičkou a řešit kolik mi zbývá vzduchu v kartuši... :-(
(a mým favoritem u pružin je HW98)
wexelo
Příspěvky: 246
Registrován: 16 pro 2007 21:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Větrovka vs. Pružinovka

Příspěvek od wexelo » 17 led 2014 19:25

Za mě rozhodně větrovku, pokud tě střílení baví tak u ní stejně jednou skončíš. (Já jsem si taky absolvoval okruh s pružinovkou) Je to uplně jiný postříleníčko jak z pístové vz. Já osobně bych se plnení nebál, když koupíš větší láhev tak bys mohl jezdit tak jednou za půl roku, což těch 40 km asi nebude zas tak moc. A třeba někdo v okolí má kompresor a ani o tom nevíš....
Weihrauch HW100S .177 + Burris Timberline
Odpovědět