Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
gunner
Příspěvky: 56
Registrován: 14 lis 2013 10:04
Bydliště: Underwater

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku

Příspěvek od gunner » 24 pro 2013 14:45

Tak to je docela drsna chvilka...


Omlouvam se ze pisu spatne a s chybami, Jsem cizi statni prislusnik...
Hunter Force 750
ranovak
Příspěvky: 902
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku

Příspěvek od ranovak » 25 pro 2013 09:39

Gunner: Zásadní rozdíl mezi ČR a Chorvatskem je, že NIKDY nejsi povinnen platit pokutu na místě. To není žádné maření úředního rozhodnutí nebo odpor vůči úřední osobě apod. Pokud pokutu zaplatíš na místě v tzv. blokovém řízení, znamená to, že jsi s přestupkem souhlasil a už nikdy proti tomu není odvolání a nikdo ti peníze nevrátí i kdyby byla pokuta protizákonná. Pokud s pokutou nesouhlasíš, stačí hlídce říct, že ji nezaplatíš a ať ti ji pošlou složenskou. Musí k tomu napsat dopis s přesným uvedením přestupku, který jsi spáchal a proti tomuto rozhodnutí o uložení pokudy se lze /tuším do 15-ti dní/ odvolat a případně ho rozporovat a v krajním případě to můžeš dotáhnout až k soudu. Důležité je, že policista musí přesně napsat co jsi spáchal a jaký konkrétní paragraf konkrétního zákona jsi porušil (už jenom v tom dělá PČR hodně chyb a pokutu lze shodit ze stolu pro formální chyby) a ty pak máš větší možnosti jak se bránit.

Takže příště doporučujii na místě rozhodně nic neplatit. Osobně si myslím, že ti policisté si do zdůvodnění pokuty v klidu napsali "porušení jiné důležité povinnosti" = např. že jsi nesvítil, měl jsi sjeté gumy apod. A nikdo teď neprtokáže že to v daný okamžik bylo jinak... :(
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku

Příspěvek od Artifex » 25 pro 2013 10:10

gunner píše:Tak ja se nechci s poldama hadat, myslim ze je vzdy lepsi s nimi jednat normalne a slusne a kdyby se clovek nejak branil na miste vzdy te muze zatknout za mareni vykonu uredne osoby. Na to te vzdy dostanou do klepet... Branit se jejim cinum lze ale ne na miste ale prislusnemu uradu inspekce, dokonce i v televizi rikali, ze kdyz se domnivame ze policista jedna neopravnene a neni to v souladu se zakonem, je treba to nahlasit na GIBS ale v danu chvili se ridit pokynu policisty. Tak ja nejsem Cech, neznam jak to tady s policii funguje ale v Chorvatsku kdyby se jenom zacal hadat s policistou, zmlati me obuskem tak, ze se jim budu vyhybat dokonce zivota. Fakt, unas je policie Buh. Kdyz ty polda vyda rozkaz opovaz se ho neposlechnout, ty odbije ledviny nakladackou, jeste te zatknou a obvini
Pokynů policisty jsi povinen poslechnout, udělal jsi ale totální blbost vzít pokutu na místě, s tím už, hochu, nic neuděláš, vzít pokutu na místě= vše jest dokonáno, musíš ji zaplatit ať se vztekáš jakkoli. Správný postup je takový: "Pánové, proveďte si fotodokumentaci a mně si pak zavolejte k přestupkovému řízení, do té doby si laskavě račte nastudovat zákon o zbraních, ano? Ahá, vy máte ZP a neznáte zákon o zbraních? Takže mi ještě dejte vaše číslíčka, myslím, že se ještě uvidíme."
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
lukinn
Příspěvky: 628
Registrován: 29 led 2012 16:51

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku

Příspěvek od lukinn » 25 pro 2013 10:14

a mas klepeta. :lol:
Franta.cz
Příspěvky: 90
Registrován: 22 dub 2012 22:56
Bydliště: u Brna

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku

Příspěvek od Franta.cz » 25 pro 2013 11:37

ranovak píše:Pokud s pokutou nesouhlasíš, stačí hlídce říct, že ji nezaplatíš a ať ti ji pošlou složenskou.
Pokud si na místě převezmeš složenku souhlasíš s uložením pokuty, pouze nemáš možnost pokutu uhradit na místě.Správný postup je nesouhlasit s uložením pokuty, pak následuje přestupkové řízení.
Uživatelský avatar
jama
Příspěvky: 1259
Registrován: 03 pro 2012 15:20
Bydliště: Pha 16

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku

Příspěvek od jama » 25 pro 2013 12:09

Jedna věc by mně v této souvislosti zajímala - podle čeho policista pozná, že jde o zbraň kategorie D? Stačí vyražený znak st. zkušebny?
z ho.na bič neupleteš
Uživatelský avatar
pytrs
Příspěvky: 287
Registrován: 14 kvě 2013 19:45
Bydliště: tam kde žáby mají zuby a chřipka je jen zženštělost

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku

Příspěvek od pytrs » 25 pro 2013 13:57

no to mně taky celkem zajímá jak pozná policajt ,že se jedná o vzduchovku která má 16J já mám na hlavni vyraženo 12 T na AA510 a pochybuji ,že policajti znají a umí převéct 12T do jaulů
myslím nějaké dopraváky co mně zastaví
Uživatelský avatar
ViTTek
Příspěvky: 497
Registrován: 18 čer 2012 21:12
Bydliště: O(s)trava

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku

Příspěvek od ViTTek » 25 pro 2013 16:22

Myslím, že když mu ukážeš čím to láduješ, tak snad pochopí že to je vzduchovka. Ale myslím že o 16J limitu nebude mít většina ani páru, stejně jako o D skupině. (Vem si jen jak málo střelců z ostrých zbraní ví něco o vzduchovkách, krom toho že existuje slávie :wink: )
Musíš brát v potaz že pravděpodobně narazíš na člověka co o tom nebude mít ani páru a vše, co vypadá trochu jako zbraň, je pro něj prostě zbraň. A pak je jen na tobě jak znáš znění zákonů a jak se dokážeš obhájit.
Franta.cz
Příspěvky: 90
Registrován: 22 dub 2012 22:56
Bydliště: u Brna

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku

Příspěvek od Franta.cz » 25 pro 2013 16:48

Tomuhle nevěř ani omylem.To je blbost.Já jsem držel v ruce cca 200stránkový manuál k posuzovaní technického stavu vozidel na silnici, včetně barevných obrazových příloh.Policajti jsou na 100% školení.Věc druhá co si z toho školení pamatují.
gunner
Příspěvky: 56
Registrován: 14 lis 2013 10:04
Bydliště: Underwater

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku

Příspěvek od gunner » 25 pro 2013 18:03

Tak jak jsem pochopil asi je to v pase vubec hodit na GIBS. Diky kluci za radu, priste kdyby byla stejna vec tak nebudu souhlasit s nejakym trestem. Co se da delat, me ani neslo o penize kolik slo o princip. Ale je to fuk, tisicovka me nezabije ale jsem blbec ze jsem jim to dal. Zkusili to, povedlo se jim tak maji ulovek jako ze neco delaji. Bylo by horsi kdyby mi tu zbran sebrali. To by me ale vazne nasralo litat po oddelenich a hledat pusku... :-D

Me by akorat zajimalo proc me ohmatali celeho... Mel jsem ruce na strese a roztazene nohy a poradna prohlidka... Ostuda, lidi koukali... Boze, co ja slusny obcan jsem zazil... Kam jsem to dopracoval
Omlouvam se ze pisu spatne a s chybami, Jsem cizi statni prislusnik...
Hunter Force 750
wexelo
Příspěvky: 246
Registrován: 16 pro 2007 21:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku

Příspěvek od wexelo » 25 pro 2013 20:49

Asi to byly buzny.... Hruza co se děje.... :?
Weihrauch HW100S .177 + Burris Timberline
gunner
Příspěvky: 56
Registrován: 14 lis 2013 10:04
Bydliště: Underwater

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku

Příspěvek od gunner » 25 pro 2013 20:57

Policie dela svou praci... Obycejneho slusneho obcana co nekrade a neloupi ale poctive vydelava a plati zasrany dane, a obcas jsi zajde na vzduchostrelbu za konickem oni ohmatavaji jak nejvetsiho zlocince. A vaclavak plny mafianu a narko dileru a jim nesmi ani jeden z tech panu uniformovanych ani se priblizit, jelikoz jsou posrani az za usi... Me obtezovali jelikoz byli jisty ze ja nevytahnu ani bouhacku a ani se s nimi nepoperu, od sameho zacatku spolupracuji tak se na me vyradili a lidi kolem koukali co se deje... Aby jsi trochu zvedli ego... Kurva jsem nasrany ze se to neda popsat...
Omlouvam se ze pisu spatne a s chybami, Jsem cizi statni prislusnik...
Hunter Force 750
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od JuroNR » 25 pro 2013 21:34

Gunner,neviem či ti to pomôže,ale 99,9% chlapov by sa zachovalo tak ako ty. Ono radiť a robiť ramena od počitača je velmi jednoduche. A po vojne je každy general. Mne sa stala v čechach podobna vec len nie zo vzduchovkou ale nechtiac pašovanym tovarom,nebudem pisať podrobnosti ,ale ked nas policajti zastavili a riešili, boli somnou štyria 100kg chlapi a taky boli posraty že ani s auta nevyšli. Tiež som musel zaplatit pokutu,nedalo sa s nimi vôbec dohodnuť. Ale ked policajti odišli to bolo naraz mudrych reči.
Je ale ozaj pravda že ked si zaplatil pokutu suhlasil si tym s priestupkom,mohol si ale isť za ich nadriadenym a popisať mu cely postup,za pokus by to stalo,aspoň by si im urobil ostudu a keby bol ich nadriadeny normalny mohol by ich potrestať,ale predpokladam že nemaš ani mena ani ich čisla.
gunner
Příspěvky: 56
Registrován: 14 lis 2013 10:04
Bydliště: Underwater

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od gunner » 25 pro 2013 21:45

Libi se mi to co rikas... Po boji je kazdy kapitan to je fakt... Ne nemam zadne jeji udaje, apsolutne. Proste jsem byl vedle z te prohlidky, tak i kdyby chteli 2000 dal by jim. Nebyl jsem posrany strachem ale proste nejsem na to zvykli ze me poldove ohmatavaji. Vsak neprijemna situace. Je pravda ze jsem mel jit hned za nadrizenym ale problem je v tom ze ja jsem se az tady dozvedel ze poldove udajne jednali protizakone. Ja jsem myslel ze je opravdu treba mit povoleni k noseni vzduchove zbrane. Ted uz je to v pase...
Omlouvam se ze pisu spatne a s chybami, Jsem cizi statni prislusnik...
Hunter Force 750
JuroNR
Příspěvky: 907
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: Vzduchovka v tasce a noseni venku / v aute

Příspěvek od JuroNR » 25 pro 2013 22:01

Neboj čas to zahojí,pokial sa nestalo nič horšie,časom sa na tom zasmeješ. Na slovensku strielali po študentoch ked išli do Brna do školy a tiež nič nespravili ani neboli ozbrojeny,ani len posratu vzduchovku nemali v aute,len sa viezli v čiernom pasate ktory pre 6 rokmi vlastnil podozrivy. Len to stačilo aby po nich strielali-čo maju povedať oni? A vraj slovenska policia postupovala spravne. Na to sa neda už ani len reagovať,to je vysmech ludom,to je už jak v číne policajti strielaju do bezbrannych študentov.
Odpovědět