FAN CLUB Atak Zoraki 914

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Smazaný uživatel 24760

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Smazaný uživatel 24760 » 17 pro 2013 12:31

Zdravím

prosím vás dokážete mi poradiť akou stranou sa dáva pyrotechnika do toho nadstavca? správne sa domnievam, že to ide tou žltou stranou nadol, alebo je to presne naopak???
Obrázek
a potom tu mám ešte takéto, s plastovou zátkou na jednom konci a na druhom konci je, ak sa nemýlim síra ako na petarde a tu to príde tým plastovým hore však??
Obrázek

Ďakujem za rady


atys
Příspěvky: 20
Registrován: 15 srp 2012 13:42

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od atys » 17 pro 2013 20:47

Do nadstavca sa vklada ta duta cast,to zlte je na vrchu,tieto efekty má moc nedostali,vystrelujem už len srapnel,ten stojí za to.
Smazaný uživatel 24760

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Smazaný uživatel 24760 » 17 pro 2013 22:09

no ja s tym nemám ziadne skusenosti takze preto sa pýtam, vyskusame a uvidime, tien srapnel by mi mal este dorazit tak uvidime.... kazdopadne dakujem za radu
Fatalita
Příspěvky: 23
Registrován: 04 led 2014 18:37

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Fatalita » 05 led 2014 19:51

Zdravim, uvazujem u kupe plynovky na obranu hlavne pred psami a zverou. Casto chodim na prechadky po lesoch a okraji dediny a u nas sa to len tak henzi tulavymi psama, ktory uz neraz napadli ludi.
Ako to tu uz par dni citam, tak som najprv rozmyslal ci by bol vhodny na obranu nejaky sprej alebo plynovka... no nakoniec som sa rozhodol pre plynovk, ale potreboval by som nieco na co sa pri obrane mozem spolahnut a neseka sa to. Uvazujem o Zoraki 914 alebo Zoraki 906, pripadne kvoli vahe ma zaujal i revolver HW88.

Zaujimalo by ma vsak ci je nejaky rozdiel v konstrukcii sucasnych Zoraki 914 (s auto rezimom) a tych starsich bez uato rezimu. Uz som videl na forach par krat stazovat sa ludi pri tych novych na to, ze casto sa pri vystrele uplne nedoviera zaver zbrane a zostava tam mala medzera... mali tento problem i tie starsie bez auto strelby?

A dost by ma este zaujimali nejake nazori ludi ktory maju Zoraki 906 (kedze 914 je pre bezne nosenie len tak vo vresku este stale dost velka a tazka). Zaujimalo by ma hlavne ako je to zo sekanim a skrizenim sa nabojov, kedze sa to u nich casto spomina. Je tu niekde kdo s 906ky ma nastrielanych uz par stoviek ran a vedel by sa k tomu vyjadrit? Je teda menej kvalitna ako 914?

Pripadne by som z hladiska kvality mal uvazovat i o niecom inom s vahou do 500g? ...(ekol tuna, ekol agent, ekol lady, kimal lady, P22, HW88... pripadne ine?)
Fatalita
Příspěvky: 23
Registrován: 04 led 2014 18:37

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Fatalita » 07 led 2014 17:09

...fakt tu nie je nikdo kdo by mal Zoraki 906 a vedel pripadne ci je u nich taka ista spolahlivost ako u 914? (viem ze toto je tema pre zoraki 914, ale pre 906ku tu nieje zvlast tema)
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od djbarrel » 07 led 2014 19:08

Zoraki 906 jsem měl a šla z baráku. Je v podstatě stejně velká (má daleko masivnější závěr, jen pažbička je menší) a ani nepůsobí moc lehce. Oproti 914 poloviční kapacita nábojů. No a spolehlivost příšerná, kousali se mi Umarexy, SBčka, Ozkursany, Wadie ... jen Geco šlo víceméně OK, ale stejně. Možná jsem měl blbej kus, ale fakt nic moc. Srovnávat s 914 je jako srovnávat Ferrari a Trabant.

K 914 to není nová a stará, semi auto i full auto jsou stejně starý modely. U full auto je fakt, že se "jakoby nedovírá závěr" , ale není to problém, dojde k tomu jen když pomalu natáhneš závěr a pomalu vypustíš, bude tam cca 1,5mm vůle - stačí docvaknout a je OK, když natáhneš a rychle vypustíš, tak se to nestane, při střelbě též ne. Je fakt, že u semi auto modelů se to neděje.
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Fatalita
Příspěvky: 23
Registrován: 04 led 2014 18:37

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Fatalita » 08 led 2014 18:18

Takze od Zoraky 906 asi fakt radsej upusitm, kedze na obranu chcem radsej nieco spolahlive, aj ked sa asi budem muset zmierit s o polovicu vyssou vahou.

No zaujimalo by ma teda este par informacie o Zoraki 914:
- Chcel by som vediet ci je vhodne nosit aj naboj v komore. Je to bezpecne? nehrozi tam pri otrasoch pripadne narazoch narazoch ziaden vystrel ak budem mat uplne vybity kohutit? (neviem ci pouzivam presne nazvy casti zbrane, kedze sa v danej problemati este dobre neorientujem). Pripadne vraj tam je i nejaky bezpecnostny zubok, no neviem ako je to myslene, ci je lepsie mat to na tom prvom zubku aby sa to nedotikalo naboja. ...ide mi o to aby som v pripade potreby nemusel dvoma rukami natahovat zaver, ale stacilo by mi iba palcom natiahnut kohutik a nasledne bude mozne strielat.
- S tymto ma zaujima i to ci je vhodne nechavat v komere naboj nonstop a teda ci pri tom nedochadza k nejakemu zbytocnemu opotrebeniu.
- Udava sa ze zasobnik je na 14 nabojov. Zaujima ma ci je vhodne tam aj stale davat vsetkych 14, alebo radsej menej aby nebola vzdy pruzina uplne stlacena. A pri tomto ma zaujima ci je mozne nechat zasobnik nonstop nabity (aj rok), kezde predpokladam ze tu zbran casto nevyuzijem (najradsej by som ju nevyuzil vobec)... ci sa pri tom neznici pruzina a nestrati tlak. Aby sa nestalo ze ked ju budem muset pouzit po dlhsej dobe, nebude pruzina schopna posuvat naboje.
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od pelanj » 08 led 2014 20:55

914 mám spíš na blbnutí, takže k nošení v komoře se nemůžu moc vyjádřit. Na mojí ale je bezpečnostní ozub, kdy kohout nemá kontakt s úderníkem. Takže teoreticky by to mělo jít.
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od djbarrel » 09 led 2014 00:01

Ten ozub tam je, ale já měl vždy kladivo spuštěný až na doraz. Nic se nestane, zkoušel jsem to toho praštit a nic se nedělo. Takže v nošení bych problém neviděl. Jinak ten ozub je na prd, stačí brnknout o spoušť a docvakne a docela silně takže ... takhle radši ne.
Nejdéle jsem měl nabito v kuse 8 měsíců a pružina naprosto OK. Nosil jsem 13 nábojů v zásobníku + 1 v komoře.

Pokud to chceš na obranu dej si první dva tři nejdřív slepý nebo Flash-Defence (lepší na efekt) a až pak nějakej ten pepř. To pro případ, že bys s tím musel prásknout třeba v místnosti ...
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Fatalita
Příspěvky: 23
Registrován: 04 led 2014 18:37

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Fatalita » 10 led 2014 03:57

A este mi nieje celkom jasne ako to u Zoraki 914 presne funguje s tym konutikom. Ked si ho necham uplne vypusteny tak sa neda vobec stlacit spust a ked si ho necham na tom prvom ozube, tak to ide, ale tazsie ako ked je plne natiahnuty?

A dalej by som chcel vedet ake strelivo by bolo najvhodnejsie.
Pri poplasnych som cital ze Wadie radsej nie, ale ze dobre su Umarex titan, pripadne sa este spomina Sellier & Bellot... pry tych s plynom som cital dobre ohlasi na Walther Pepper 9mm PA PV 120mg Nonivamid.
Ake pouzivata vy?
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od djbarrel » 10 led 2014 16:19

Pokud máš vypuštěný kohout tak samozřejmně stisknout spouš't jde. Na tom ozubu je to prakticky stejné.

914ka je dobrá v tom, že není náročná na krmení takže kouše všechno Wadie, Umarex, S&B, Fiocchi, Y.A.S., Geco, Ozkursan, Codex, MFS, Walther .....
V 914 je to fakt skoro jedno, ale mě se zdaj nejspolehlivější Geco, Ozkursan, Codex . Ostatní sem tam problém mají, ale jak říkám, v 914 moc ne.

Jediný co si fakt nekupuj je Y.A.S. Gold to je neskutečnej aušus, jsou levný a špatný. Y.A.S. Silver jsou lepší, ale dlouho jsem je nikde neviděl.

Z plynových používám Wadie Super-Pepř 120mg a kombinuju to s Wadie CS plyn 80mg.
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Fatalita
Příspěvky: 23
Registrován: 04 led 2014 18:37

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Fatalita » 12 led 2014 02:26

Este by som chcel vedet ako je to presne s cistenim. co vsetko treba cistit a kde vsade to treba mazat? ...pripadne cim to je najlepsie mazat?

...pripadne ako presne sa o plynovku starat.
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od djbarrel » 12 led 2014 12:39

Tak celkem jednoduše. Rozeber jí, pořádně prostříkni hlaveň a komoru Ballistolem a taky pořádně prostříkni závěr. Nech to chvíli působit a pak vytři. Já nepoužívám vůbec čistící kartáčky na plynovky, do hlavně se stejně nedostaneš a pokud čistíš po každý střelbě tak není moc co drhnout. Já si pomáhám vatovýma tyčinkama na čištění uší a větší plochy vytřu papírovým ubrouskem. Když čistím hůř přístupný místa, tak stříknu Ballistol přímo na tyčinku a vyš´tourám všechen bordel. Když to mám vytřený, tak vezmu hadřík, stříknu Ballistol na něj a všechno jemně přetřu. Toť je asi tak vše. Jinak nečistím po každým zásobníku, ale když vím, že třeba si s ní budu blbnout na chatě na víkendu tak až poté, takže jí nechám klidně pár dní zasviněnou. Nic se neděje.
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
hafca
Příspěvky: 45
Registrován: 21 led 2008 22:14
Bydliště: 30 km na západ od Prahy

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od hafca » 18 led 2014 10:10

djbarrel píše:...Jediný co si fakt nekupuj je Y.A.S. Gold to je neskutečnej aušus, jsou levný a špatný...
To mohu potvrdit. Z 25 ran tři záseky. :cry:
Fatalita
Příspěvky: 23
Registrován: 04 led 2014 18:37

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Fatalita » 20 led 2014 06:33

-Takze pri cisteni staci vycistit iba hlaven, komuru a zaver? ...nie je tam potrebne ani nic ine mazat, bay sa to napriklad nesekalo a podobne? ...radsej sa pytam podrobne, kedze s tym nemam skusenosti.

- Dalej by ma este zaujimalo to nosenie naboju v komore z pravneho hladiska. Je to normalne povolene? Keby ma s tym zastavili niekde na ulici policajti, tak by s tym nebol problem?
- Tak isto ma zaujima nosenie nabojov nonivamid 120mg ... nosenie je normalne povolene? Zakazane je iba s nimi strielat na ludi?
Odpovědět