Volba tvaru miridel - muska

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Gedik
Příspěvky: 2
Registrován: 05 pro 2013 10:53

Volba tvaru miřidel - muška

Příspěvek od Gedik » 05 pro 2013 11:12

Rád bych si nechal poradit ohledně volby vhodného , či řekněme doporučeného, tvaru mušky.
Jedná se o tvar vkládací matrice do tubusové mušky. Uvažuji především nad variantou buď kroužku, a nebo pouze nitkového křížku. Prosím tedy o názory zkušenějších, na co si zvykat, případně proč??
Zbraň: historická Sharps Sporting 1863, s dioptrem. Cal. 054, černý prach
účel: terčová střelba na 50 až 300 m

Předem velmi děkuji za názory!


Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Volba tvaru miřidel - muška

Příspěvek od Warthog » 05 pro 2013 13:49

Pokud je to na střelbu na (kulatý) terč, tak je asi logická kruhová muška, ne? Míření srovnáním soustředných kružnic je velmi snadné a přesné. Jiné tvary mušek v kombinaci s dioptrem mi moc nesedí (např. záložní mířidla u moderních útočných pušek).

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
mojedx
Příspěvky: 253
Registrován: 18 srp 2013 01:18

Re: Volba tvaru miřidel - muška

Příspěvek od mojedx » 05 pro 2013 20:53

Zkoušel jsem si dioptr ze soustředných kružnic na simulátoru a dával jsem jenom samé 9 - asi mám křivé oči.
Gedik
Příspěvky: 2
Registrován: 05 pro 2013 10:53

Re: Volba tvaru miřidel - muška

Příspěvek od Gedik » 05 pro 2013 21:44

Terč nutně asi nemusí být kruh. Ve westernu se střílí např. na siluety zvířat ( buvol )To je i třeba duvod proč uvažuji i o nitkovém kříži, ale uvítal bych názory a zkušenosti na toto téma.
Snažil jem se o tom něco načíst, ale bylo to vždy spíš o přípravě na soutěž "na olympiádu", než o westernu pro radost. V té olympiádě asi zvítězí kruhová muška a spor možná nastane až o její průměr. To je mi asi docela jasné, sám s tím mám z mládí i jistou zkušenost....

Jistě to bude i individuální věc, ale přesto se rád nechám inspirovat zkušenějšími
Odpovědět