"Takticka Malorazka" - Trebic

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od chramst » 01 pro 2013 00:36

Gratuluji za splněný sen...


Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 01 pro 2013 08:22

Mockrat dekuji! Zatim obrovske nadseni z te prace prede mnou:-)

Vcera super zkusenost a hlavne motivace trenovat a nejezdit na zavody bez zkousky strelby na 300m :-)

Ale i tak spokojenost...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
suter
Příspěvky: 51
Registrován: 16 říj 2010 20:10
Bydliště: Žilina, ale momentalne aj Južna Morava

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od suter » 01 pro 2013 08:38

Otazocka, kde sa nachadza ta strelnica na 300 metrov?
FN FAL L1A1 308 Win. Hoyt Dorado 60 Lb, Ruger SR1911 .45, AKS 74U, Benelli SuperNova
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 01 pro 2013 09:14

Odpovidacka - Olomouc :-)
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
leos
Příspěvky: 189
Registrován: 22 srp 2009 18:26

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od leos » 01 pro 2013 10:23

Myslel jsem,že na tebe nikdy nebududu reagovat,ale tvé chování náctiletého chlubivého dítěte mi nedá.Nejprve vyvěšování fotek zbraně na všechny světová fora o střelbě (ještě že jich není tolik,nebo máš na některé zákaz).Potom fotky z nesmyslného nastřelování a hledání laborace,teď fotky ze závodů s hloupou poznámkou o nemožnosti nástřelu a ještě hloupějším popisem,že šlo o LONG RANGE střelbu a to vše do různých vláken aby toho nebylo málo.

1.Hledání laborace ….bez použití hradel???Vysvětli nám jakou má váhu soustřel pětirané položky,když nepoužíváš speciální stojan a tudíž nevíš jestli daná rána byla utržená chybou střelce,nebo měla prostě odchylku v úsťové rychlosti. Nemluvě o tom, že znát rychlost je jedna z nejdůležitějších aspektů pro hledání vhodné laborace.

2.Střelba na 300m rozhodně není LONG RANGE střelbou.Navíc Olomouc je známá svojí benevolencí k používání bagů a jiných pomůcek k usnadnění střelby.

3.Studená rána..Studená rána je běžnou součástí většiny závodů.Takže proč vyzdvihovat nemožnost nástřelu.Proto máš mít své záznamy kde by měli být uvedené změny nástřelu vlivem rozdílu teplot. Bod zásahu studené rány oproti dalším ranám je otázkou čištění.
Uživatelský avatar
Adrian
Příspěvky: 111
Registrován: 16 říj 2006 10:37
Bydliště: Rožňava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Adrian » 01 pro 2013 11:47

Grinch píše:Obrázek

A já už jsem po včerejšku připraven do nové sezóny s novým nádobíčkem :lol:
Po 9 měsících snahy a tahanic u nás první a jedna z prvních v Evropě - pažba KRG Whiskey 3 Gen4 :wink:

Lepší fotky nafotím jak bude počasí to vytáhnout ven...

Více ZDE

Martin
Citam nazov vlakna - Takticka Malorazka...
Pozeram na tu fotku, ale zda sa mi to byt iny kaliber ako .22LR. Nezalozis radsej nove vlakno, nech sa to tu s malorazkami nemiesa?
Pokial sa mylim , tak sa ospravedlnujem. :)
Anschutz 64 MPR + "BIG Nikko" 10-50x60 + BKL + Harris 1A2
w w w . s p o r t o v a s t r e l b a . s k
www.ssk-gemerskapoloma.sk
suter
Příspěvky: 51
Registrován: 16 říj 2010 20:10
Bydliště: Žilina, ale momentalne aj Južna Morava

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od suter » 01 pro 2013 12:27

Poprosim o nejaky odkaz na tu strelnicu Odpovidacka. Dik.
FN FAL L1A1 308 Win. Hoyt Dorado 60 Lb, Ruger SR1911 .45, AKS 74U, Benelli SuperNova
Uživatelský avatar
leos
Příspěvky: 189
Registrován: 22 srp 2009 18:26

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od leos » 01 pro 2013 12:59

To asi patří do jiného vlákna ale...
Střelnice Olomouc Lazce
http://lazce.webnode.cz/
suter
Příspěvky: 51
Registrován: 16 říj 2010 20:10
Bydliště: Žilina, ale momentalne aj Južna Morava

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od suter » 01 pro 2013 16:32

Dik moc :-) pojdem prevetrat lauf.
FN FAL L1A1 308 Win. Hoyt Dorado 60 Lb, Ruger SR1911 .45, AKS 74U, Benelli SuperNova
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 01 pro 2013 19:06

Ahoj Leoši, vím že máš se mnou problém, od té doby, co jsem popravdě zrecenzoval, co ty prodáváš :) Ale i tak odpovím :)

Ano, přiznávám, jsem teď jak malé dítko, které má novou hračku a ano mám ji... splnil jsem si sen a mám z něj obrovskou radost! Takže ano, chlubím se, co to jde :D Pokud s tím máš problém, tak jsi dospělý a možná svéprávný, takže máš možnost to nečíst...

Pokud jde o Long Range jako pojem - sry, ale vzhledem k mé minulosti, je střelba na více jak 100m pro mne kua daleko a tedy si to dovolím nazývat long range a je mi jedno, co si o tom myslíš! :)

Pokud jde o hledání laborace, tak zbraň byla nová a vzhledem k mému pracovnímu vytížení jsem nenalezl čas ji nikde nastřelit, zastřelit a hlavně vyzkoušet jakékoli střelivo... tedy můj výlet do Otrokovic, byl jen poslední snahou a záchranou, před sobotním závodem... Prostě jsem něco od oka spočetl, a zkusil pár variant... a tu nejlepší jsem narychlo udělal 30 nábojů na sobotu. Bo i to chodilo lépe, jak tovární munice...

Co se týče benevolence v Olomouci - ano, také jsem si všiml... nevadí mi to... každý střílí jakkoli... já můžu hrdě říci, že nemám žádné lyže a ani žádný BR zadní bag - vše co tam je, jsem odstřílel z harrisek a s ponožkou s rýží vzadu v ruce :D

Pokud jde o studenou ránu, ano souhlasím s Tebou v plném znění - bohužel mám za sebou stejně ran, jako moje Tikka - tedy sakum prdum celkem 91 ran i s tím závodem...a tedy zatím nemám žádné své tabulky, přímo na mou zbraň :D Ale jak budou, tak věřím, že už mi nebude vadit být bez nástřelu :) Stačí?:)

Dále mne celkem zaujal tvůj postoj vůči noobies, lamám a jiným, kteří s něčím začínají. Ty určitě jako starý a protřelý harcovník na poli Long Range střelby bys měl být všem oporou a ne starým nerudným dědkem, který dokáže prodat zákazníkovi fušeřinu (Roedale patent pending by mne taky zajímal :mrgreen: )

Pokud bys třeba někdy chtěl naučit létat s vrtulníkem, stav se... moc rád ti ukáži, jak by se měl chovat "profesionál" k nováčkovi... a to i když ten nováček bude lama a bude dělat vše ze začátku špatně... vždyť to je normální, ne?:D

Ahoj všem a doufám, že si užíváte alespoň fotek, protože jich další rok bude mraky:) a snad na nějakém závodě bude i fotka Leoše:D

Martin
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 29 pro 2013 12:51

Obrázek

Třebaže je zima, tak pro TM připravuji malé změny - samozřejmě k lepšímu, takže doufám, že v březnu bude vše připravené na Vaše návštěvy :)

Jinak si krátím dlouhou chvíli zkoušením Tikky po závodech a zatím jsem spokojený :)

Zde je další malý fotoreport ze závodů v Olomouci 50-300m z prosince...

Foto ZDE

Martin
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 20 led 2014 19:24

Obrázek

TERMÍNY LIGY V TAKTICKÉ MALORÁŽCE 2014

Přátele, kamarádi, tak zde máme termíny Ligy 2014:)

Vzhledem k tomu, že vás mám rád, jsem vyškrtal dost termínů závodů Velké odstřelovačky (resp mi byly vyškrtány :lol: ) a toto vzniklo :)

Je možné, že něco v návalu rpacovních povinností vypadne nebo bude přesunuto (otázka říjnového závodu, kdy 11.10. mám taktiku v Holešově na kterou možná nebudu na dva dny "připuštěn", tak bych uspořádal alespoň TM a přesunul závod z 4.10. :) )

Doufám, že se s Vámi s evšemi zas uvidím a že Vám tento schedule vyhovuje...

Díky za odezvu,

Martin
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 17 úno 2014 22:24

Obrázek

Vzhledem k výletu Taktické malorážky na IWA došlo KE ZRUŠENÍ ZÁVODU DNE 8.3.2014 !!!

Díky za pochopení!

Více ZDE

Martin
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od Grinch » 28 úno 2014 23:26

Obrázek

Dnes jsem pustil na web dvě recenze optik od Sightronu.

Kdo se rozhodujete, co by byla dobrá volba za rozumné peníze, tak povinně přečíst :D

Více ZDE

Martin
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Re: "Taktická Malorážka" - Třebíč

Příspěvek od JR » 01 bře 2014 10:24

Jenom doplnim svoje postřehy:

Sklo v týhle cenový hladině nemá konkurenci.

Osnova s bodem je i dle mýho při FFP to nejlepší, co se dá nabídnout, protože i při velkym zvětšení nedochází k překrytí terče tlustym křížem - velmi podobný provedení má March Deon (eště vo trošku lepší - ale cena je taky "mnohem lepší") Navíc oko dokáže na kulatym terči tečku vystředit daleko líp, než kříž.

Kombinace FFP a MRAD točítka sou naprosto blbuvzdorný, klikání v MOA se dneska stává přežitkem. Neexistuje žádný přepočítávání, pokud se potřebujete rychle rozhodnout (na soutěži, nebo nedej bože někde jinde), ideální volba, navíc to dost pomůže psychice.

Dobrá je i předem neoznačená paralaxa, každej to vidí trochu jinak, proto je lepší si jí zaindexovat sám - třeba zase pro rychlý ovládání ve stresovejch situacích, opět to přidává psychickou pohodu.

Klik je přesnej a jasně čitelnej, jak hmatově, tak zvukově. Opět patří ke špičce v týhle ceně.

Co se mi ale krutě nelíbí je značení windage. Všichni normální výrobci to už značej na obě strany od nuly k jedničce a tak dál, dokonce ty nejlepší značí 0 L1 L2 a R1 R2 atd. - to je opět úplně blbuvzdorný. Tady si de Sightron svou cestou (z 20. století) a značí od 0 až do 5MRAD, ale jen na jednu stranu. Eště že vítr neklikám, ale přenášim, ináč by mě to dost štvalo a na takhle promakanym skle mi to přijde jako špatnej žert od výrobce.

Vytknul bych žlutý značení - blbě vidim a uvítal bych kontrastnější barvu- zvlášť v šeru je to problém.

Gumový krytky si mohl výrobce klidně odpustit, sou spíš pro srandu králikům

Ale na druhou stranu výrobce přibalil kšiltovku s logem Sightron, to potěší, při ceně skoro 29.000 je to příjemný překvapení. Škoda že kšiltovku nenosim...

Pro mě celkově v týhle cenový kategorii nemá konkurenceschopnýho kolegu, až prodám Vortexe PéeSTéčko, koupim si hned druhýho na druhou flintu. ... Je v burze, tak ho prosim někdo rychle kupte.

JR
Odpovědět