Chronometer

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Chronometer

Příspěvek od pelanj » 04 lis 2013 15:03

Potřeboval bych radu od majitele Chrony. Z nedostatku času se mi Chrony podařilo vytáhnout ven jenom jednou, byl sice jasný den, ale slunce bylo jenom lehce nad obzorem. Nenaměřil jsem nic...Zkoušel jsem to doma s LED osvětlením a podařilo se mi dosáhnout stavu, kdy při přisvícení a průletu nad jedním senzorem se pravidelně hlásila chyba Err1 a Err2 (tedy že jen jedno čidlo zaznamenalo pohyb). Když jsem zkoušel obě najednou, objevoval se mi Err3 (a ten už není v manuálu popsaný). Ze zoufalství jsem zkusil postavit Chrony obráceně (tedy aby zadní senzor snímal dříve než přední) a dostal jsem nějaké jakž takž odpovídající výsledky - ale jen občas.

Uvnitř to vypadá, jako by ten průhledný kabílek k senzoru byl uprostřed přimáčnutý sklápěním (tak jsem to koupil) a možná bude nalomený/ulomený - to bych snad ale nedostával chyby od obou senzorů (při testování zvlášť), ale jen od jednoho. Jak moc světla je potřeba? Fungují Chrony, když je pod mrakem? Mám na vyzkoušení jenom vzduchovky či Flobertky, na střelnici se v dohledné době nedostanu. Jak nejlépe ověřit funkci s omezenými prostředky? Podle manuálu by měly senzory brát i mávnutí rukou...


strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: Chronometer

Příspěvek od strelec3751 » 04 lis 2013 15:32

Nemám Chrono dlouho, ale podle manuálu i podle zkušeností funguje nejlépe když je pod mrakem. Nad přístrojem by neměly být stromy, nebo jiné překážky. Za těchto podmínek mě fungovaly prakticky bez chyby. Za slunečného počasí jsem musel nasadit stínící clony a stejně to nebylo ono.
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Chronometer

Příspěvek od pelanj » 04 lis 2013 16:01

Díky. Zkusím to o víkendu. Jestli nezměřím brok ze vzduchovky, tak budu asi reklamovat...
DaveM
Příspěvky: 112
Registrován: 23 zář 2012 08:58

Re: Chronometer

Příspěvek od DaveM » 19 lis 2013 20:38

Taky mám problém s Chrony Alpha. Měřil jsem vzduchovky, flobertky, malorážky, 7.65, 9 luger olovo/celoplášť, 45ACP celoplášť a předovku ráže .50. Vše bez větších problémů, ale .45ACP, kvůli které jsem to kupoval, prostě nezměří a vždy se zobrazí Err1. Zkoušel jsem led diody, slunce, zataženo, difuzory i bez, střílel jsem v různých výškách nad senzory, různé vzdálenosti od ústí hlavně a výsledek pořád stejný: Err 1. Napadá někoho čím by to mohlo být? Díky
Koupím poškozené ProChrono Digital a Shooting Chrony.
Dancek
Příspěvky: 139
Registrován: 27 srp 2007 19:01
Bydliště: u Hradišťa

Re: Chronometer

Příspěvek od Dancek » 20 lis 2013 10:40

Někteří kluci před měřením černili plášťované střely fixem, aby se neleskly. Tvrdili, že hradla jsou spouštěna stínem střel a dopadne-li na fototranzistor místo stínu odlesk střely, prý se snadno nechají oblbnout, buď neměří vůbec nebo naměří nesmysly. Vyzkoušené to nemám, se svými ProChrono Digital měřím olověné i plášťované střely bez problémů, dokonce i diabolky a plastové 6 mm kuličky.
DaveM
Příspěvky: 112
Registrován: 23 zář 2012 08:58

Re: Chronometer

Příspěvek od DaveM » 20 lis 2013 11:57

To jsem zkoušel taky a nic. Ale fakt je, že velká část střely je v nábojnici.
Koupím poškozené ProChrono Digital a Shooting Chrony.
Dancek
Příspěvky: 139
Registrován: 27 srp 2007 19:01
Bydliště: u Hradišťa

Re: Chronometer

Příspěvek od Dancek » 20 lis 2013 13:07

Ti kluci přebíjeli, je tedy možné, že měli načerněné celé střely, to opravdu nevím.
Ještě z vlastní zkušenosti, moje ProChrono Digital mají na displeji symbol pro slabou baterku, ale blbosti ukazovaly až nakonec napsaly Error dřív, než se ten symbol zobrazil. Nemáš slabou nebo obyčejnou baterku, v návodu je psána alkalická. Jenže to by Ti pak neměřilo žádné střely :oops: .
DaveM
Příspěvky: 112
Registrován: 23 zář 2012 08:58

Re: Chronometer

Příspěvek od DaveM » 20 lis 2013 16:35

Baterka obyč ale nová. A jak píšeš, neměřilo by to nic. Zkrátka vezme to větší i menší střely než 45 ACP. Každý nad tím kroutí hlavou. Ty odlesky se mi ale moc nezdají protože lesklou lugerku to v pohodě vzalo a navíc jsem to zkoušel i v mlze bez difuzorů. Takže světlo bylo rozptýlené a nemělo se co odrážet. Prostě záhada.
Koupím poškozené ProChrono Digital a Shooting Chrony.
Uživatelský avatar
mandy
Příspěvky: 653
Registrován: 11 pro 2010 11:51

Re: Chronometer

Příspěvek od mandy » 07 led 2014 12:33

Z mých zkušeností funguje nejlépe toto http://www.bazar-zbrani.com/bazar-zbran ... ombro-1393 , ale nevydrží větší ráže. Malorážku jsem zkoušel a je ok. Váhu střely je možno nastavit od 0,1g do 25g.
Naposledy upravil(a) mandy dne 18 led 2014 00:27, celkem upraveno 1 x.
Úspěch navštěvuje jen ty, kteří vedou život plný práce a nekradou.
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Chronometer

Příspěvek od 4mike » 07 led 2014 13:40

nejlépe oproti čemu ??
přesnost měření je daná frekvencí, stabilitou oscilátoru a vzdáleností mezi snimači nikoliv názorem autora,
konzistentnost měření v metrech na pár cm bude zřejmě nevídaná, nicméně o rozptylu rychlostí střel to asi moc nevypoví
Uživatelský avatar
mandy
Příspěvky: 653
Registrován: 11 pro 2010 11:51

Re: Chronometer

Příspěvek od mandy » 07 led 2014 13:48

4mike píše:nejlépe oproti čemu ??
přesnost měření je daná frekvencí, stabilitou oscilátoru a vzdáleností mezi snimači nikoliv názorem autora,
konzistentnost měření v metrech na pár cm bude zřejmě nevídaná, nicméně o rozptylu rychlostí střel to asi moc nevypoví
Například proti profesionálnímu a kalibrovanému chronu.
Úspěch navštěvuje jen ty, kteří vedou život plný práce a nekradou.
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Chronometer

Příspěvek od 4mike » 07 led 2014 13:56

profi a kalibrované chrono jsem viděl párkrát v Prototypě
neunesl bych ho
zřejmě idioti, co o tom nic neví a jen plýtvají materiálem :lol:

tohle je měření na urovni odvažování prachu na kuchyňské váze
DaveM
Příspěvky: 112
Registrován: 23 zář 2012 08:58

Re: Chronometer

Příspěvek od DaveM » 07 led 2014 14:22

Přesně. Taky se mi líbí jak každý počítá a měří na desetiny m/s a přitom měří Chrony nebo combrem :) Přesnost = co největší vzdálenost, stejná dráha střely, co nejtenčí paprsek... Třeba Chrony má 20cm nad snímačem paprsek cca 15mm takže těžko zvládne to co je dole na obrázku :) http://www.kurzzeit.com/en/dual_ls1200.htm
Mandy napiš prosím tě typ toho profesionálního a kalibrovaného chrona. Moc mě to zajímá :)
Koupím poškozené ProChrono Digital a Shooting Chrony.
Uživatelský avatar
mandy
Příspěvky: 653
Registrován: 11 pro 2010 11:51

Re: Chronometer

Příspěvek od mandy » 07 led 2014 14:23

A jéje... Všeználka jsi četl?
Úspěch navštěvuje jen ty, kteří vedou život plný práce a nekradou.
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Chronometer

Příspěvek od 4mike » 07 led 2014 14:30

už dávno, připomeň mi kterou pasáž kterého dílu si mám vybavit
díky
Odpovědět