Odmitnuti vydani ZP

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Pavlosos
Příspěvky: 4
Registrován: 11 lis 2013 18:41

Odmítnutí vydání ZP

Příspěvek od Pavlosos » 11 lis 2013 18:51

Dobrý den,
dnes jsem si měl jít vyzvednout zbrojní průkaz, ale čekalo mne nepříjemné překvapení. Policista mi velmi arogantně sdělil, že z důvodu probíhajícího soudu (přičemž obvinění k dispozici nemají), mi ZP nevydají. Po doručení obvinění prý bude s největší pravděpodobností vydání ZP přerušeno do doby, než budu buď zproštěn viny, nebo vynesen rozsudek. Až mi bude doručeno odůvodnění přerušení procesu vydání ZP, mohu prý proti tomu podat odvolání, pak se dovolávat na Policejním prezidiu, pak soud okresní, krajský, nejvyšší atd.

Jsem ale obviněn pouze ze spáchání přečinu porušení autorského práva podle § 270 odst. 1 tr. zákoníku. Domnívám se, že v takovém případě na zbrojní průkaz nárok mám, jelikož nejde o trestný čin, ale pouze o přečin.

Jak to tedy je? Dokáže mi někdo poradit?

Díky předem.


Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Odmítnutí vydání ZP

Příspěvek od Queeg 512 » 11 lis 2013 20:40

Předpoklad, že přečin není trestný čin není správný, TČ se dělí na přečiny a zločiny, a i přečin stále TČ je (což lze poznat i z použitého zákona). Odmítnutí od příslušného oddělení je lepší chtít písemně (nakecat toho často umí více než napsat), i při velmi arogantním přístupu je ale lepší jednat spíš zdrženlivě, pokud někdy ZP mít budeš, stejní orgáni budou mít pravomoc rozhodnodovat, zda tě nechají čekat až do konce zákonných lhůt, nebo ti to lejstro dají dřív. Soustřeď se na soud a sežeň si dobrého právníka.
Ironfist
Příspěvky: 38
Registrován: 16 led 2012 11:19
Bydliště: Sokolovsko

Re: Odmítnutí vydání ZP

Příspěvek od Ironfist » 14 lis 2013 21:50

U soudu se soustřeď na Ultima Ratio. Obecně užití trestního práva je nejzasším prostředkem, a nelze ho použít je-li možno užít jiného zákona, což v tomto případě lze. Existuje na to dokonce i judikát. Takže to prober se svým advokátem a trvej na tomto jako na nejvhodnějším způsobu obhajoby. Nevyhneš se tím sice soukromoprávnímu sporu, ale budeš mít alespoň čistý trestní rejstřík a nebudeš ve výkonu trestu.
Pavlosos
Příspěvky: 4
Registrován: 11 lis 2013 18:41

Re: Odmítnutí vydání ZP

Příspěvek od Pavlosos » 15 lis 2013 08:40

Na tom trváme od začátku a soud si trvá na svém - že jde o trestný čin.
Ironfist
Příspěvky: 38
Registrován: 16 led 2012 11:19
Bydliště: Sokolovsko

Re: Odmítnutí vydání ZP

Příspěvek od Ironfist » 15 lis 2013 19:35

Za předpokladu, že neuděláte nějakou procesní chybu nemají šanci toto ustát. Existuje na to judikatura. Pro Tebe to znamená jen absolvovat si nějaké to odvolání k soudu/ům vyššího stupně. Požádej svého advokáta o přístup k judikatuře a jukni se na to. Držím Ti palce.
Pavlosos
Příspěvky: 4
Registrován: 11 lis 2013 18:41

Re: Odmítnutí vydání ZP

Příspěvek od Pavlosos » 17 lis 2013 19:23

Nejsem právník a nevím, co znamená judikát, resp. kde to najdu. Každopádně díky za dobrou radu.
Pavlosos
Příspěvky: 4
Registrován: 11 lis 2013 18:41

Re: Odmítnutí vydání ZP

Příspěvek od Pavlosos » 17 lis 2013 19:27

Apropo .... http://liberec.idnes.cz/ustavni-soud-uz ... -zpravy_tm

Možná to nebude tak jednoduché. Cituji:

"Ze všech uvedených důvodů se jedná o kriminální čin, na nějž je nezbytné použít prostředky trestního práva, včetně trestní represe," stojí v potvrzeném verdiktu Ústavního soudu.
Odpovědět