vydanie zbrojneho preukazu ak zijem v CR

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Smazaný uživatel 24760

vydanie zbrojného preukazu ak žijem v ČR

Příspěvek od Smazaný uživatel 24760 » 06 lis 2013 15:55

Dobrý deň prajem

Chcel by som sa informovať, ako mám postupovať, ak si chcem vybaviť zbrojný preukaz v mojom prípade je to trošku zapeklité. Žijem v ČR mám tu "krátkodobý prechodný pobyt" mám ho od 1.1.2013 do 31.12.2013. Trvalé bydlisko mám na slovensku, ale nechystám sa tam už nejak vracať. Priateľku a prácu mám tu :lol: Dlhodobý prechodný pobyt/trvalé bydlisko zatiaľ, ale aj tak neplánujem. krátkodobý pobyt si zase predĺžim od 1.1.2014 do 31.12.2014. No a teraz k podstate veci, ako mám postupovať? ak chcem mať legálne zbraň/zbrane v ČR tak tu musím mať vybavený minimálne "dlhodobý prechodný pobyt/ na dobu neurčitú. Alebo je možné urobiť to, aby som si na slovensku urobil zbrojný pas, za príplatok 10€ mi vydajú európsky, zbraň by som si kúpil na slovensku a požiadal potom o prevoz zbrane do zahraničia v rámci EU? alebo je možné zakúpiť zbraň na EU zbrojný preukaz vydaný na slovensku aj v ČR? Ja osobne si myslí, že toto asi možné nieje, ale nechám si od Vás skúsenejších poradiť.

Za každú radu a odpoveď vopred ďakujem.

S pozdravom miro


Piggy
Příspěvky: 129
Registrován: 19 pro 2012 18:21

Re: vydanie zbrojného preukazu ak žijem v ČR

Příspěvek od Piggy » 07 lis 2013 12:45

nero150 píše:ak chcem mať legálne zbraň/zbrane v ČR tak tu musím mať vybavený minimálne "dlhodobý prechodný pobyt" na dobu neurčitú
nero150 píše:alebo je možné zakúpiť zbraň na EU zbrojný preukaz vydaný na slovensku aj v ČR? Ja osobne si myslí, že toto asi možné nie je
Sám si si odpovedal :(
EU preukaz je určený len na krátkodobé a jednoúčelové prevezenie zbrane (športová súťaž, poľovačka).
Smazaný uživatel 24760

Re: vydanie zbrojného preukazu ak žijem v ČR

Příspěvek od Smazaný uživatel 24760 » 07 lis 2013 14:53

Zdravím

tak ďakujem pekne moc si ma nepotešil, ale tak čo už no. budem to musieť urobiť inak.
Odpovědět