Prosim vas o radu !

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Artyxon
Příspěvky: 1
Registrován: 27 říj 2013 15:02

Prosím vás o radu !

Příspěvek od Artyxon » 27 říj 2013 15:21

Zdravím
nejdřívě by bylo dobré podotknouut že jsem nezletilý a je mi 16 let.
včera se jednomu členu mé rodiny stala velmi špatná věc (matka) 55let.
zhruba okolo 16:00 šla vyvenčit naše psi (nutno podotknout že bylo jasné denní světlo a odpoledne)
při cestě okolo lesa jí přepadly....
přepadly jí 4 chlapy ve věku zhruba 50 let. (ukrajinské národnosti).
brutálně jí zbily první rána sedla nad obočí tedy spíše do místa spánku flaškou od alkoholu.
poté to šlo z kopce a tedy že jí svázaly ruce zkopaly mlátily a nakonec okradly.
Já jsem v tu chvíly byl v posilovně,jelikož docházím už dva roky na MMA .
Schytala to místo mě.. (další věc kterou si neodpustim).
Žádám vás tedy o radu co mam kruci dělat? když za deního světla takhle zautočí 4 chlapy na jednu ženu středního věku?.
Jak se mám bránit já když psi venčim večer?
Možžná bych dokázal postarat se o jednoho dospělého chlapa díky mím zkušenostem v bojových sportech , ale 4 chllapy?.
Jak mám potom postupovat? a Jak se má především bránit moje matka která je po těžkých operacích? pochybuju že by byla schopna udělat si ZP a nebo střílet z střelné zbraně....
Jak se máme bránit? a především čím se máme bránit?
děkuji za váš čas , za gramatické chyby se předem omlouvám (sem stále v šoku).
Spozdravem Jakub.
Ještě mě napadlo sehnout si nějákou tu bouchačku ale v nezletilosti by to mohlo mít fatální následky.


Ironfist
Příspěvky: 38
Registrován: 16 led 2012 11:19
Bydliště: Sokolovsko

Re: Prosím vás o radu !

Příspěvek od Ironfist » 01 lis 2013 22:04

Ahoj, je mně líto co Vás potkalo, ale netroufám si Ti poradit. Řeknu Ti asi tohle. Na P ČR by měli mít psychologa pro oběti t.č. a jejich rodinné příslušníky. Obrať se nejdříve tam. Evidentně jsi v šoku. Jinak vzhledem k Tvému věku je asi, s výjimkou ochranky, o kterou si zažádej na P ČR, jedinou účinnou a zároveň legální obranou pitbul nebo jiný bojový pes. Musíš ho ale zvládnout a vycvičit a to nějakou dobu potrvá.
Uživatelský avatar
Taxxi
Příspěvky: 39
Registrován: 27 čer 2013 16:34

Re: Prosím vás o radu !

Příspěvek od Taxxi » 02 lis 2013 12:39

No, ani Ukrajinci, ani Češi, ani nikdo jiný neútočí bez příčiny. Ani blázni (schizofrenici), ani zloději nejdou na náhodu.

U matky si netroufám poradit- obvyklé metody, jako pepřáky, prostě na skupinu neplatí. Ty děláš bojové umění, takže asi na tom nebudeš fyzicky úplně špatně. Doporučoval bych pár bodů:
1.) Všímat si okolí- nechodit přes "závadná" ani nepřehledná místa- těžko mě někdo překvapí na
otevřené louce. Vyhýbat se podezřelým osobám.

2.) Mít psa (psy) vycvičeného na povel a zvyklého na aktivní pohyb, klidně i s možností vypustit a sám utíkat- pokud ti psi jsou menšího vzrůstu, aby utekli taky, větší a bojoví klidně můžou i bránit.

3.) Když už dojde ke kontaktu, úder na útočníka a použít bod 2.

Já vím, jsou to jenom teoretické rady, jenže vážně to funguje- Všímat si okolí, vyhýbat se všemu "divnému", a když už se nepovede, prostě utíkat. :)
„ Že jsem se stal konstruktérem zbraní, za to dávejte vinu nacistům. Já jsem vždycky chtěl navrhovat zemědělské stroje. "
-M. Kalašnikov
Odpovědět