Puskohled na vzduchovku pro lenochy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

mojedx
Příspěvky: 253
Registrován: 18 srp 2013 01:18

Re: Puškohled na vzduchovku pro lenochy

Příspěvek od mojedx » 18 říj 2013 00:32

Ten accucover bude fungovat, protože ikdyž nebude úplně optimálně, tak se klikne tak, aby to lítalo tam kam to udělalo chybu paralaxy.

Co se týče minimalizace chyby paralaxy krok 2 (krok1: malý průměr skla), mám se tedy spíš pídit po kratších, nebo delších optikách?


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohled na vzduchovku pro lenochy

Příspěvek od Kubajzz » 21 říj 2013 11:18

V sobotu jsem se díval na ten Accucover a zdá se že to trochu pomáhá. Problém je ten, že to není vidět ostře, protože ty značky jsou dost blízko oka. Proto jsou ty šipky tlusté a natřené výraznou barvou.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Puškohled na vzduchovku pro lenochy

Příspěvek od Warthog » 21 říj 2013 18:58

Já si budu Accucovery vyzvedávat zítra. Ve středu jdu zase střílet k Petovi na „vzduchovkovou farmu” (mimochodem, velmi doporučuji) tak to vyzkouším.

Té viditelnosti se taky trochu bojím - světlovody s malou tečkou jsou na tohle výborné, i když je bylo potřeba nasvítit opravdu hodně. Původně jsem počítal s tím, že bude stačit světlovod párkrát omotat okolo okuláru, ale to funguje tak někde na louce v poledne, v lese bez šance. Takže jsem tam vrazil čtyři malé LEDky na jednu tužkovou LiIonku. Zatím je to šílený bastl z plastu a lepicí pásky, ale výsledné provedení by mělo být celkem civilisované.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Puškohled na vzduchovku pro lenochy

Příspěvek od Warthog » 23 říj 2013 16:16

Accucovery vyzkoušeny a závěr v podstatě to, co psal Kubajzz. Princip je výborný, problém je v tom, že špičky těch šipek člověk kvůli rozostření a nízkému jasu nevnímá. Víc jsou vidět až ty tlustší části, ale podle nich se to hůř ustavuje přesně. Další drobnější problém je to, že jsou vystrčeny poměrně daleko ven, takže horní šipku já ve většině posic ani nevidím přes nadočnicový oblouk (což je možná blbá poloha za puškohledem).

Zkoušel jsem porovnávat výsledky při střelbě s Ac a bez a nějaké zlepšení tam je - bez krytky 6,8 a 7 zásahů z 10 ran a s ní 8,8,10 (vsedě za stolem, killzona 15 mm na 45 yardů). Střílel jsem to napřeskáčku, takže únava by se tam projevovat neměla, ale ani tak to extra průkazné není.

Každopádně krytky na puškohledech zůstanou, protože na rozdíl od např. Butler Creek jdou odklopit o 180° a tak je daleko menší risiko ulomení, pokud je člověk zapomene zavřít a hodí pušku na rameno.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
mojedx
Příspěvky: 253
Registrován: 18 srp 2013 01:18

Re: Puškohled na vzduchovku pro lenochy

Příspěvek od mojedx » 23 říj 2013 19:33

No v česku je nikde nevidím, ale myslím, že podobnou funkci zvládnou žluté samolepky nalepené přímo na sklo 8)
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Puškohled na vzduchovku pro lenochy

Příspěvek od Warthog » 23 říj 2013 20:36

Teoreticky ano, praxi vidím méně optimisticky. I když použiješ nějaký hodně reflexní materiál, pořád je to blbě vidět.

Zcela ideální by asi bylo myslet na to už při návrhu puškohledu a nějakou podobnou pomůcku zapracovat přímo do jeho konstrukce. Například pomocný obrazec či jen tečky na jiném optickém členu, než je osnova apod. Jenže toho se asi jen tak nedočkáme, protože paralaxa se řeší jen velmi vzácně. Odstřelovač má dálkoměr a nakroutí korekci, nimrodi si vystačí s pevným nastavením a případných pár cm posunu neřeší...

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Odpovědět