Levna, primerene kompaktni a spolehliva pistole 9mm Luger

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

FIRECRACKER
Příspěvky: 128
Registrován: 23 čer 2009 15:18
Bydliště: Praha

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od FIRECRACKER » 04 úno 2010 12:38

Art píše:v případě ,že na to budeš koukat jako ,že jí chceš protože jsi jí vždy chtěl ,tak v tom případě já bych koupil úplně novej kousek abych měl radost ,že je to můj mazel

to jo, ale vzhledem k tomu že myslím že neskončím u jednoho kousku, tak bych na začátek zkusil něco levnějšího a pak můžu koupit new mazlíka :-)


Chotis
Příspěvky: 119
Registrován: 11 led 2009 17:36

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od Chotis » 04 úno 2010 12:56

No pokud tě chápu dobře-postupně se začínáš vybarvovat :lol: , tak bych ti opět doporučil koupit něco, co se ti opravdu líbí. Podle toho, co píšeš, to bude zbraň spíš na mazlení, takže bych bez skrupulí koupil svou vysněnou zbraň, určitě máš takových víc a nějaká se do tvé cenové relace vleze. Pokud tě to chytne a budeš chtít střílet víc, pak bych se teprv poohlídl po nějakém dělníkovi - cz75, glock, k100, alfa defender... Pokud tě to nechytne, mazlíka si můžeš nechat, občas provětrat a budeš spokojen. Tak to vidím já, mám PPK na mazlení a SP-01 na střílení :D
FIRECRACKER
Příspěvky: 128
Registrován: 23 čer 2009 15:18
Bydliště: Praha

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od FIRECRACKER » 04 úno 2010 13:12

když má právě fascinuje preciznost a funkčnost takže by to byl Glock a časem bych si asi koupil nějaké menší dělo :-) dost se mě líbí DE, ale ta cena ... nebo třeba Colt 1911 ale ten taky není zadarmo
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luger

Příspěvek od dykmore » 04 úno 2010 14:36

On ten steyr se obcas objevuje po komisich-pred rokem lezel zanovni kousek i s kufrem,2x zasobnikem a cistenim v ostrave za tusim 9000kc,takze tak ohledne nabidky a ceny. Ale asi bych radsi koupil za tu cenu jety glock.
K te cz100 mam maly prakticky postreh: par krabicek jsem z ni odstrilel,a mel jsem velky problem s tim,ze po stisknuti spouste (a vystrelu) mi to vzdycky skriplo kuzi na ukazovacku mezi spoust a ram. Ten tvar ramu mi opravdu doslova nesedl. Ale jinym to nedelalo-asi mam tluste prsty.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
FIRECRACKER
Příspěvky: 128
Registrován: 23 čer 2009 15:18
Bydliště: Praha

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luge

Příspěvek od FIRECRACKER » 17 říj 2012 17:41

Tak jen abych to nějak "uzavřel" nakonec jsem si koupil Norinco NZ85B a jsem spokojený. Co se týče spolehlivosti nemám výhrad, líbí se mě možnost nosit náboj v komoře spolu s vypuštěný kohoutem a zároveň použitou pojistkou. V hlavní je tvrdochrom takže v opotřebení bych problém neviděl. Dílenské obrobení není pravda na nejvyšší úrovní, ale střílí přesně. Jediné co nebylo úplně ideální byla tuhost vratné a bicí pružiny, ale i to se dá celkem jednoduše vyřešit. A téměř novou jsem ji koupil za 5
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luge

Příspěvek od Zajic » 17 říj 2012 18:33

Pokud z toho máš dobrý pocit a jak jsi psal na střelnici jdeš opravdu jen rekreačně párkrát do roka, tak to bohatě stačí. Kolik jsi z toho vystřílel :?:
Jinak s tím tvrdochromem máš pravdu, ale u této pistole se rozsype daleko dřív jiné věci, než opotřebí vývrt i kdyby nebyl v tvrdochromu hehe :wink: Jen bych doporučil když už to nosíš chodit častěji na tu střelnici, abys jak se říká nebyl okolí nebezpečný.

Já osobně bych dal ale přednost raději použité Cz 75B, která se dá sehnat lehce jetá kolem 7tis a proti tomu číňanovy to bude daleko lepší zpracování a čína je prostě čína :roll:

Ale co, když propadneš tomu, že to budeš chtít časteji nosit stejně se nevyhneš koupi nějakého slušného plastáka
FIRECRACKER
Příspěvky: 128
Registrován: 23 čer 2009 15:18
Bydliště: Praha

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luge

Příspěvek od FIRECRACKER » 19 říj 2012 16:27

zatím jsem z ní vystřílel asi 1200 nábojů není to sice moc, ale za celou dobu žádný problém a to to byly všechno přebíjenky LIMIT. Když jsem se bavil s prodejcem tak mě říkal, že momentálně mají čína a izrael nejlepší materiál pro výrobu zbraní, nevím jak je to ve skutečnosti, ale je fatk, že norinco zatím drží a není tam znát žádné opotřebení .... Jsem docela velký takže jsem zjistil, že ani celodenní nošení není problém, i když je fakt že CZ83 je přeci jen pohodlnější na nošení.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luge

Příspěvek od duffioso » 20 říj 2012 13:07

Cinani se hodne zlepsili a v mnoha pripadech je zpracovani lepsi,nez u CZ.Porevolucni vyroba byla obcas smutna parodie a prodej na domacim trhu je pro ne odbyt nepovedenych kousku.Norinco je naprosto v poradku
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luge

Příspěvek od Lachtan » 20 říj 2012 16:32

A co DP-51 ?
rotwajlerdick
Příspěvky: 271
Registrován: 06 čer 2010 23:25

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luge

Příspěvek od rotwajlerdick » 20 říj 2012 17:08

glock,astra,star,viking,cz 100-110,ruger...je toho hodne
Oce
Příspěvky: 40
Registrován: 09 led 2013 14:28

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luge

Příspěvek od Oce » 09 led 2013 14:34

Pánové, můžete mi prosím poradit s výběrem mojí první zbraně? Je mi jasné že je nejlepší si zbraně vyzkoušet, ale rád bych měl alespoň přibližnou představu..

V tuto chvíli je mým „favoritem“ pistole Makarov, pokud ji teda seženu (teď nějak nejsou), ale odrazuje mě vysoká cena náboje (na přebíjení si zatím netroufám), event. Pistole vz. 82 (taky v 9 mm Mak.). Obojí mi skvěle padne do ruky a vyhovuje ve většině parametrů až na cenu nábojů teda.

Mám následující požadavky-kritéria pro výběr:
- Ráže 9mm luger
- Velikost kompaktu
- Celoocelové provedení (určitě nechci žádný plasťák, o rámu z lehké slitiny by se dalo uvažovat)
- SA/DA spoušť s bezp. Ozubem
- Vhodnost pro leváky
- Potěšila by zvýrazněná miřidla (tritium, nebo světlovodná muška, nebo alespoň barvou)
- Brynýrovaný povrch
- Závěr by měl po dostřílení zůstat v zadní poloze
- Potěšila by taktická lišta na příslušenství
- Cenu dávám na konec, přednost má kvalita i když i na ní bude záležet.
-
Máte nějaký tip? Mě napadá snad jen CZ 75D do tuším roku výroby 1993 (od té doby jsou tuším z lehké slitiny).

Děkuji předem.

P. S. Snad se nikdo neurazí že jsem dotaz dal sem...
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luge

Příspěvek od pelanj » 18 říj 2013 07:04

Potřeboval bych poradit něco podobného, jako kolega nade mnou. Akorát jsem pravák a prioritou jsou malé rozměry a hmotnost, takže plast nevadí. Už jsem střílel z CZ75, nějakého Glocka a Rugera, typy nevím. Nějak jsem si nedokázal vybrat, která je nejlepší.

Před nákupem bych objel pár střelnic a vyzkoušel pár modelů - ale potřeboval bych tipy, po čem jít. Také bych rád kupoval z druhé ruky. Předem dík!
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luge

Příspěvek od Joezbrna » 18 říj 2013 09:48

Co znamená "levná"? Rozdíl mezi cenou, za kterou to koupím, a když mi nebude vyhovovat, nebo se za pět let změní preference, tak to bez velké ztráty prodám? V tomto podle mne vede glock.
Trochu méně obvyklý (tedy se trochu hůře shání i prodává) je Springfield XD compact/subcompact a velmi zajímavá zbraň (plnotučná ráže, dobrý úchop, čitelnost miřidel i chování při střelbě v porovnání s velikostí a hmotností) je Taurus 145.
Tyto zbraně lze doporučit i proto, že jsou dimenzované na časté užívání. A trénink je důležitější než ušetřených pár milimetrů, gramů nebo korun.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luge

Příspěvek od pelanj » 18 říj 2013 10:30

Já bych si představoval +- 10 tisíc, za tuhle cenu je toho spousta k dostání z druhé ruky i pár nových.
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: Levná, přiměřeně kompaktní a spolehlivá pistole 9mm Luge

Příspěvek od FTC » 18 říj 2013 10:43

Jestli do 10K, tak bych primárně doporučil CZ75 D comp. Pokud by ti na ní do budoucna cokoliv nevyhovovalo, tak můžeš OPRAVDU MRAKY věcí vyměnit/upgradovat a vše je u nás dostupné i co se týče náhradních dílů. Kdyby si jí chtěl později prodat, tak čízu udáš vždycky...
Odpovědět