CZ 92

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

mauser
Příspěvky: 30
Registrován: 13 led 2006 13:33
Bydliště: Praha, Plzeň, Klatovy

ČZ 92

Příspěvek od mauser » 22 pro 2006 14:53

Všechny Vás zdravím a zároveň bych se Vás chtěl zeptat na tuto zbraň. Zajímají mě hlavně zkušenosti majitelů této zbraně, ať již pozitivní nebo negativní (chování zbraně, spolehlivost atd.), jedná se o zbraň pro můj protějšek do kabelky :D . Předem dík.


Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 22 pro 2006 16:13

kdyz prijde na vec tak kabelku i cz 92 cygani ukradnou ze ani mlada pani nebude tusit a kdyby melo dojit ke konfrontaci tak nez slavnou cizu z kabelky vyhrabe bude uz davno pozde. muj nazor je: tzv. "kabelkova" zbran je vic na skodu nez k uzitku.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 22 pro 2006 16:27

mam jej predchodcu a po troske trenningu sa snou da celkom pekne strielat (na zbran co miesto mieridiel ma drazku) Ale spust je dost tvrda na zenu a vecsina zien si pricvikne kozu medzi palcom a ukazovakom zaverom pri samonabijacom cikle zbrane.
rostar
Příspěvky: 39
Registrován: 27 bře 2006 13:38

Příspěvek od rostar » 22 pro 2006 17:23

Měl jsem CZ45 (totéž jako 92, staršího vydání). Nosil jsem jí v kotníkovém pouzdře jako pslední záchranu nebo jen tak v kapse. Souhlasím, že nosit v kabelce není moc vhodné. Dá se nosit v celokrytém pouzdře na opasku aniž by nějak zvlášť překážela. Ke zbrani: Spolehlivá, nenáročná pistolka. Vhodná k použití do 5m. ikdyž při troše tréninku se dá trefit na daleko větší vzdálenost. Horší to bude s účinností ráže. Při jednom z výcviku mně učili, že při použití ráže 6,35, 22LR atp. by mněl první výstřel směřovat do oblasti pánve, kde střela pronikne tenkou tkání třísel do prostoru pánve a tam se tzv. ,,vycinká". Odráží se od stěn pánve a tím rozrušuje vnitřní orgány. Druhá(a další) střely pak směřovat do oblasti hlavy kde je třeba trefit místo s nejmenším odporem pro vnik projektilu do hlavy (oči, ústa, uši). Teď asi vyzrazuju věci patřící do spec výcviku tak prosím aby to nebylo bráno jako návod jak někoho zavraždit. Jedná se o použití malé ráže proti ozbrojeným pachatelům, teroristům atp. V případě civilistů pouze v souladu s §13 TR.zák.!!!!!!!!!!!!!!! R

PS: Spoušť je trochu tuhá, je to zároveň jediný, bezpečnostní prvek aby se mohl nosit náboj v komoře. Ale jak už jsem na různých forech několikrát uváděl jedná se o obrannou zbraň. Takže když jsem v ohrožení života, tasím a zmáčknu spoušť. V této situaci nějaký odpor spouště absolutně neřeším.
Si vis pacem, para bellum
mauser
Příspěvky: 30
Registrován: 13 led 2006 13:33
Bydliště: Praha, Plzeň, Klatovy

Příspěvek od mauser » 22 pro 2006 17:45

Co se týče nošení v kabelce, to jsem myslel samozřejmě jen obrazně :D . Ale jinak děkuji. Co se týče účinnosti ráže, tak jsem jí viděl na vlastní oči, a i jen "6,35Browning" dokáže udělat pěkné divy..

A jaké střelivo do ní SaB nebo jiné?
rostar
Příspěvky: 39
Registrován: 27 bře 2006 13:38

Příspěvek od rostar » 22 pro 2006 18:48

S&B, Magtech naprosto vyhovuje. Nic jiného jsem ani nezkoušel tak nemůžu poradit. R

PS: Nevím co jsi viděl Ty, ale já jsem na instruktážním videu viděl jak jeden rusák koupil 5 včeliček do oblasti hrudníku a ramen. Strašně ho to naštvalo a než se vůbec začal zabývat zraněním, sejmul (holýma rukama) střelce.
Si vis pacem, para bellum
Žižkovák Karel

Pricviknuta koza

Příspěvek od Žižkovák Karel » 22 pro 2006 19:09

skemro píše:Ale spust je dost tvrda na zenu a vecsina zien si pricvikne kozu.
Tak u tohohle jsem se pořádně zakuckal! Jsem z generace, která slovenštině celkem rozumí, ale když chybí háčky... Teprve, když jsem četl dál, že "koza" je mezi palcem a ukazováčkem, mi to došlo.

(Sorry za OT, ale muselo to ze mě ven).
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 22 pro 2006 19:12

Mě taky netrklo že by to mohla být "koža" :)
Uživatelský avatar
skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 22 pro 2006 19:39

:lol: :lol: :lol: Pardon, to som si neuvedomil.Ale ked ste to napisali, tak som sa aj ja pobavil :wink:
3022

Příspěvek od 3022 » 23 pro 2006 14:00

rostar píše:ale já jsem na instruktážním videu viděl jak jeden rusák koupil 5 včeliček do oblasti hrudníku a ramen. Strašně ho to naštvalo a než se vůbec začal zabývat zraněním, sejmul (holýma rukama) střelce.
To je sice zajimavy, ale stejne tak jsou pripady, kdy to kdosi koupil 30x z toho 15x do hrudniku z 9mm Luger a este umlatil policajta k smrti.

Kohout s useknutou hlavou taky dokaze pekne dlouho behat. Ale pochybuju ze by bezny utocnik byl tak otrli ze by mu bylo fuk kdyz po nem nekdo zacne strilet nebo ho dokonce trefovat. Vetsina lidi pekne zkrtotne i pred obycejnou vzduchovkou - no jen povezte, kdo by se nechal dobrovolne strelit?

CZ92 pochopitelne neni zadna velkorazna pistole. Je se treba dobre (a pokud mozno nekolikrat) trefit.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 23 pro 2006 18:02

Tak k tomuhle si dovolím taky něco napsat. Přesnost té zbraně je až zarážející. V rámci ZSV se svého času střílela taky pistole 6,35 a já mám doma po dědovi památeční ČZ 36 (ještě s pojistkou), předchůdce ČZ 45 i 92 - lauf nicmoc, dnes už je jen sběratelská. No a střílelo se na 25 m na klasickýho zelenýho troubu. Z 10 ran výsledek nikdy nespadl pod 80 přestože to má DAO spoušť a jako mířidla drážku s niniaturní muškou. Účinnost náboje je druhá věc. V trpasličí verzi bych dal přednost Kevinovi (když už bych chtěl pistoli). Já nosím Taurus 85 UL .38 Spl. (5 ran ve válci), ládováno EFMJ +P (Federal), další v rychlonabíječi, ke značné spokojenosti.
Jinak ta číza v době oblíbenosti ráže 6,35 značně předešla dobu svou konstrukcí. Kdyby dnes zpívala v tónině alespoň 9 Br. jistě by byl o ni zájem. Za stávajících okolností zastávám názor, ze je to zbraň pro situaci, když už nic jiného nezbývá, ale v žádném případě bych jí nesvěřil svůj krk.
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 23 pro 2006 19:08

to:Harpplayer a Rostar,je to fakt přesná zbraň a výstřel do pánve bych doporučoval i při "normální" sebeobraně jakoukoliv ráží,je to účinné,střela směřuje dolů a vždy můžete tvrdit že jste mířili na nohy... :twisted:
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 29 pro 2006 22:01

Ohledně účinnosti střeliva si myslím, že všechno to horování pro "antisloní" ráže je k ničemu. Ve skutečnosti je to tak, že pokud není ochromena činnost mozku, je objekt střelby pořád (i smrtelně zraněn) schopen akce. A je docela jedno, jestli to smrtelné zranění bylo způsobeno ráží 22, 45, nebo 9 Para. Pokud to nekoupí 40 mm Boforsem, stejně ho to výkladem neprohodí a příkladů, kdy chlap, prostřílený plným zásobníkem 9Para, nebo 7,65 Br. střelci dost nepříjemně ublížil, je známo dost.
Nejen ten dánský policista, rozsekaný sekerou poté, co lump schytal do prsou plný zásobník z jeho Walthera PP, ale i ten emerickej manžel, rozstřílenej 9mm Berettou na kusy.
Ostatně tyto pohrdané kalibry jsou k obraně dost používány - v USA není použití zbraně ráže 22 LR či 25 nic neobvyklého. :shock:
Naposledy upravil(a) Fantan dne 21 črc 2008 14:45, celkem upraveno 1 x.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 07 bře 2008 10:17

Mám prosbu, napište prosim, vzpomenete-li si, kolik dělá správní poplatek u žádosti o povoleník k nabytí, držení atd.? 100,- Kč nebo 200,- Kč? Nějak mi to vypadlo. Díky

Nevěděl jsem, kam to napsat, o poplatcích tu žádné vlákno není a rád bych povolení právě na CZ92.
Uživatelský avatar
Milan.K
Příspěvky: 12
Registrován: 11 úno 2008 22:01
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan.K » 07 bře 2008 10:21

to all neříkej mi,že tady nic takového není?
http://forum.gunshop.cz/viewforum.php?f=9
Odpovědět