Prosim o radu - kulovnice nevytahuje nabojnici

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Tim1
Příspěvky: 2
Registrován: 01 říj 2013 20:46

Prosím o radu - kulovnice nevytahuje nábojnici

Příspěvek od Tim1 » 01 říj 2013 21:01

Zdravím.
Jsem tu úplně nový a hned otravuju s dotazem :?
Mám stařičkou kulovnici Mannlicher Schönauer se závěrem systému Mauser v ráži 7x64. Po renovaci a výrobě nové montáže pro puškohled jsem ji začal "zvykat" na nové střelivo - Sellier a Bellot SPCE 11,2g. Jenže po výstřelu se mi závěr po otočení a zatáhnutí jakoby zasekne, když více zatáhnu tak přeskočí a nábojnice zůstane v komoře. Vyrazit ven jsem ji musel svářecím drátem a šlo to strašně ztuha :shock: Když jsem do komory zasunul nový náboj, šel zpět vytáhnout krásně a zlehka, po výstřelu se ale situace opakovala... Nábojnici jsem vyrazil ven až po několikátém udeření drátem skrz hlaveň. Nevít prosím někdo, kde bych měl hledat chybu??

PS. Na krabičce s náboji je číslo série a za ním je /2. To číslo s lomítkem ale na žádné předešlé krabičce nikdy nebylo, nevíte někdo čím to?

Děkuji za odpovědi, Jirka.


Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - kulovnice nevytahuje nábojnici

Příspěvek od kentan » 01 říj 2013 22:45

chybu hledej nejspíše ve zkurvené nábojové komoře. Bude mít šlic (kroužek) od blba, který nešikovně vytahoval přetrženou nábojnici a hlaveň tímto zničil. Případně vyrezlé důlky. Někdy se dá komora prohloubit a následně zkrátit (když je nábojnice dostatečně kuželová a vnější tvar hlavně to umožnuje - závit atd.) ovšem obvykle to znamená novej lauf. Což bude i tvůj případ - optika atd nedovoluje laufem pootáčet. Tedy prachy vražené do renovace byly vyhozený komínem, nejprve jsi měl ověřit technický stav zbraně střelbou.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: Prosím o radu - kulovnice nevytahuje nábojnici

Příspěvek od mari » 01 říj 2013 22:56

Presne jak pise kentan,s nejvetsi pravdepodobnosti to bude spatna komora.
Je i dost mozny, ze na vystrelene nabojnici uvidis obtisky ( pokud je vyrezla, skrabla.... )
Jeste se podivej, zda nebyla nabojnice v nekterem miste nafoukla.
Tak i tak je to spatny :(
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: Prosím o radu - kulovnice nevytahuje nábojnici

Příspěvek od PB » 02 říj 2013 00:41

taky to vidím na komoru.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Re: Prosím o radu - kulovnice nevytahuje nábojnici

Příspěvek od MARKONY » 02 říj 2013 12:34

Možná by nebylo na škodo dat sem foto oné nábojnice .
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Prosím o radu - kulovnice nevytahuje nábojnici

Příspěvek od edelweiss » 02 říj 2013 17:38

SB má tvrdou mosaz a sem tam to umí přetlakovat, takže tento typ závad pak lze potkat, dáš SB a KO, nadrcneš hornady nebo něco jiného a flinta šlape dál :-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - kulovnice nevytahuje nábojnici

Příspěvek od kentan » 02 říj 2013 19:37

No já mám déčkovou flintu s menší vadou komory a SB mi právě kvůli tvrdé nábojnici z toho jde skvěle (i když jsou nadupaný). Drobné problémy mi naopak při extrakci dělají Pěrvyje Partyzány pro svoji měkoučkou nábojnici (která je jinak super). Proto tedy soudím na vadu komory. Obrázek vytlučené nábojnice (ostrý a veliký, ne předmět v mlze životní velikosti blechy psí) by napověděl mnohem více.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Prosím o radu - kulovnice nevytahuje nábojnici

Příspěvek od edelweiss » 02 říj 2013 21:31

Mívám ty problémy, ony ty komory jsou i u nových pušek občas hodně povedené, docela je to znát na dovozu z usa :-) Než tu pušku odsoudí, měl by toho prubnout více. Mně toto prostě SB dělá sem tam běžně když vezmu továrku, nafoukne se a kousne se, mažu nábojnici ale ne vždy to zabere, přebíjené to nedělají bez ohledu na výrobce nábojnice (stavím to na pomalejší prach).
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
COOK
Příspěvky: 386
Registrován: 27 čer 2010 20:16
Bydliště: j.Mor.

Re: Prosím o radu - kulovnice nevytahuje nábojnici

Příspěvek od COOK » 03 říj 2013 09:36

Co komoru pořádně chemicky vypucovat a fikanou metodou zakytovat kovovým epoxidem? Patrony kalibrovat celý.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - kulovnice nevytahuje nábojnici

Příspěvek od kentan » 03 říj 2013 13:15

Lepení v komoře je naprd. Brzo vypadne.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Tim1
Příspěvky: 2
Registrován: 01 říj 2013 20:46

Re: Prosím o radu - kulovnice nevytahuje nábojnici

Příspěvek od Tim1 » 04 říj 2013 17:08

Díky pánové za rady.

Závada je vyřešena - stačilo vzít krabičku se starými náboji a flintu vyzkoušet s nimi. Flinta šlape perfektně, holt udělali soudruzi ve Vlašimi někde chybu...
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Prosím o radu - kulovnice nevytahuje nábojnici

Příspěvek od edelweiss » 04 říj 2013 19:03

to oni každou chvilku něco vytuní, proto já raději jen co si sám uvařím :mrgreen: :mrgreen:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět