IR svitilny a noktovizory

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

S634
Příspěvky: 292
Registrován: 30 pro 2012 03:16

Re: IR svítilny a noktovizory

Příspěvek od S634 » 16 bře 2013 20:24

Je to tan samý jako z Lidlu:
Newton Hornet 5x50 Digital NV
$ 549 NZD

High quality, entry level digital night vision unit with in-built IR illuminator and video-out socket. Designed and made by Yukon Advanced Optics.

The Newton Hornet 5x50 is great value for money, robust, and very easy to use.

Capable of detecting a person at 140 metres in the dark, the Newton Hornet 5x50 is useful for home security, surveillance, Neighbourhood Watch, and wildlife observation in urban and rural environments. Digital night vision systems can also be used during daylight, and cannot be damaged by strong light.

This unit can be used for covert surveillance by fitting it with a Pulsar IR 940 'Stealth' flashlight, that emits a powerful, invisible light, with an invisible source. It can record video to a digital recorder, laptop, or for display on a monitor.

Working range can be increased by 50% with Pulsar IR 805 flashlight, and 100% with Pulsar L-808 laser IR flashlight.

The Newton Hornet 5x50 has:

Fully multi-coated lenses
5x magnification
50mm objective lens
36 lp/mm resolution - 140m detection range
Adjustable viewfinder brightness
In-built infrared illuminator
Robust, rubberised, high impact synthetic body
Standard 1/4" tripod bush

The Newton Hornet 5x50 carries a 1 year manufacture warranty, only available through an authorised Yukon Optics New Zealand dealer.
Mám ten z lidlu, není to sice jako vojenský NV triedr, ale jinak na procházku potmě to stačí. Guma z okuláru jde částečně "odloupnout" a vytvoří tak očnici.

A už jsem ho samozřejmě měl kuchnutý a udělal jsem na něm malý tuning:

* snížil jsem oslňující jas LCD monitoru v okuláru tak že jsem do napájení přisvětlovací diody zařadil odpor 8k2 (už si to nepamatuji přesně, ale myslím že jsem skončil u této hodnoty). Stačí přecvaknout jeden z přívodních drátů k napájení osvětlení LCD a dát tam ten odpor. Nezapomeňte ho zaizolovat ideálně smršťovací bužírkou! Teoreticky by se dala vyměnit i ta svítivá dioda za žlutozelenou (je na samostatné desce zezadu displeje), ale nekuchal jsem to už víc.

* z vlasů jsem udělal nitkový kříž na tom LCD monitoru (2x vlas patřičné délky, ideálně malého dítěte (je tenčí než od dospělého), 4x kapička z jehly vteřiňáku, pinzeta a je hotovo). Když si chvilku pohrajete s umístěním, tak to vypadá velice efektně. Bacha na prach!

Stačí zabrat a šroubováním doleva povolit jak objektiv tak okulár. Pokud se chcete dostat i dovnitř, tak ten šišatý kroužek přes přísivi i kolem objektivu je přilepený, naštěstí ne nějak moc, stačí tam vrazit ostře zbroušený rožek staré kreditky. Pak to rozděláte úplně, vevnitř je deska elektroniky a deska CCD snímače.

Na vzduchovku to není stavěné (hlavně ta velká těžká optika a víčko pouzdra baterek), ale pokud se sundá a napájení dodáte zvenku (stačí dřevěné špalíky 48mm/13mm, na jeden z jedné strany šroubek na druhý rýsováček, přivést 2 tenké dráty od vnějšího držáku), tak samotná elektronika je umístěná odolně.

Pokud by se vyřešil úchyt včetně nějaké čočky zaostřené napevno před CCD (stačí novodurová trubka a utěsnit proti prachu), tak pak to může být i na vzduchovce, je to lehoučké. Ten jemný závit na té původní optice by vzduchovku nepřežil.

Pro použití za extrémních podmínek (hlavně mokro, střídání chlad/teplo) by se to muselo ještě upravit (zaizolovat pryskyřicí desky), ale to jsem nedělal a ani se mi to vzhledem k použité technologii pájení (RoHS) dělat moc nechce, protože to znemožní případnou opravu.

A ještě jedna úprava - do toho krytu objektivu vyvrtejte pomalými otáčkami 1mm dírku (jde to blbě, je to guma).


Slavia 634 4,5 r.v. 2012 + NikkoSt. MM 4x32 AO IR MD / BulletProject 6-24x50SFE
2 rozsévačky broků Gamo AF-10 + lovecké broky z kovohutí za 150/kg
Lenicka1313
Příspěvky: 7
Registrován: 12 říj 2010 19:34

Re: IR svítilny a noktovizory

Příspěvek od Lenicka1313 » 03 kvě 2013 01:59

Dobrý den, zkuste se podívat třeba sem http://www.kabelmanie.cz/celova-svitiln ... ec-hl100s/ Jde o mou velice oblíbenou svítilnu, kterou doma máme již přes rok a doteď jsem s ní neměla jediný problém. Rozhodně z vlastní zkušenosti doporučuji všem, kteří potřebují nějakou kvalitní LED svítilnu.
S634
Příspěvky: 292
Registrován: 30 pro 2012 03:16

Re: IR svítilny a noktovizory

Příspěvek od S634 » 03 kvě 2013 13:14

Za takový prachy vezmu raději něco rovnou z číny, stejně to tam koupili taky jenom to draze přeprodávají.

Pošilhávám po téhle s filtrama, akorát chce ty dlouhé buřty - LiIon "granáty", takže ještě pořádnou nabíječku na ně aby nevybouchly nebo neodešly zbytečně moc brzo - asi jenom takovou nabíječku udělat nebo upravit levnou, i z číny totiž přijde ta kvalitní na tisícovku (u nás na 2-3):

http://dx.com/p/new-k9-cree-xr-e-q5-270 ... 650-186645

Protože u nás doma je o baterky nouze a chtěl jsem vyzkoušet co bude na čele dělat váleček, vzal jsem zatím tuhle na jednu tužkovku, kdyžtak ji dostanou děcka:

http://www.ebay.com/itm/130489878072?ss ... 1438.l2649

A pro manželku asi vezmu tuto, ta nepotřebuje svítit 10 hodin v kuse, jen občas a tak pořád připravená lionka se hodí:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 0804426971
http://dx.com/p/1018-cree-xp-e-q5-150lm ... 650-205554

Dvoudílné nebrat!
Slavia 634 4,5 r.v. 2012 + NikkoSt. MM 4x32 AO IR MD / BulletProject 6-24x50SFE
2 rozsévačky broků Gamo AF-10 + lovecké broky z kovohutí za 150/kg
Novacek1
Příspěvky: 12
Registrován: 23 zář 2013 06:26

Re: IR svítilny a noktovizory

Příspěvek od Novacek1 » 25 zář 2013 05:32

tydýt píše:A myslíte, že to bude opravdu fungovat??? Asi jako nějak jóóó, ale pujde to nabastlit přímo na optiku???
...že by zákázené vylepšení zbraně?
Odpovědět