Identifikace pusky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
karlos_ok
Příspěvky: 2
Registrován: 19 zář 2013 14:34

Identifikace pušky

Příspěvek od karlos_ok » 19 zář 2013 14:52

Dobrý den,

rád bych přesněji identifikoval pušku viz fotografie. Je sice silně znehodnocena (prý po nějakém pytlákovi s dob 2. světové), navíc zalitá olovem. Na internetu jsem sice nějaké informace našel, ale nic konkrétního co by určilo přesný typ. Případně prosím o radu, podle čeho a jak určit přesný typ.

Děkuji za jakoukoliv odpověď.
Přílohy
puška 2.jpg


Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace pušky

Příspěvek od Artifex » 19 zář 2013 16:25

Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
karlos_ok
Příspěvky: 2
Registrován: 19 zář 2013 14:34

Re: Identifikace pušky

Příspěvek od karlos_ok » 19 zář 2013 22:09

Děkuji, ale toto jsem našel taky. Jenže se tam taky píše, že Lebel nesla označení "Fusil Mle 1886 M93" viz odkaz http://www.jjb-collection.com/images/Im ... 474819.jpg ale tahle nese označení "Chaterllerault" navíc jsem našel další údaje. Navíc nese další označení na hlavni "MA S 1916" a "A 16751". To co by mě zajímalo, už asi není typ, ale spíše historie.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Identifikace pušky

Příspěvek od Jim » 19 zář 2013 23:33

Karlosi, ty taky pošleš fotečku-jenom výřez ještě zmršenej osvětlením, nebo bleskem a chceš, aby ti určili, jakou máš podšívku v klobouku. Především nafoť všechno pořádně a pak se dá něco určovat.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace pušky

Příspěvek od kentan » 19 zář 2013 23:57

Karlos, když jseš takovej chytrej, proč tedy sem dáváš co nejmenší a nejmizernější výřez pušky k určení? To nás jako testuješ? Puška je určená správně a jestli tě zajímá co ty vyražený nápisy znamenaj použij Google.....
The Mle 1886 rifle was first developed at MAC (Manufacture d'armes de Châtellerault) and also mass manufactured at the State MAS and MAT facilities. The number of Lebel rifles manufactured adds up to two million eight hundred and eighty thousand (2,880,000).....
https://www.libertytreecollectors.com/p ... C01403.JPG
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Identifikace pušky

Příspěvek od blecha.z » 20 zář 2013 09:10

Dobrý den. Nevíte někdo, co znamená šesticípá hvězda vyražená na bloku? Děkuji.
Přílohy
značka.jpg
Naposledy upravil(a) blecha.z dne 20 zář 2013 10:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace pušky

Příspěvek od kentan » 20 zář 2013 09:58

Ježiši Marijá další exot. Chapi, když chcete určit náboj, nebo zbraň hádejte co je potřeba BEZPODMÍNEČNĚ dodat? Ano správně Plha OBRÁZEK!!! Ale jakej? No takovej na kterém je vidět co vlastně chcete určit. Takže ostrej a bouchačka i náboj jsou na něm celá a ne velikosti blechy psí. Pak by se taky šikly nějaký ty rozměry, s přesností aspoň na desetiny milimetru (u nábojů) a milimetrů u kvérů. Kilometr jako základní míra skutečně nestačí.U nábojů ofotit dno, u kvéru značení. Opět čitelně. Výtvor dosahující kvalit "tři spící černoši v temném tunelu o půlnoci", případně "názorná ukázka vzdáleného objektu ve velmi husté mlze" možná ocení znalec umění, ale pro tento účel se to skutečně nehodí. Pokud chcete určit význam konkrétní značky z konkrétní zbraně, musíte říct CO JE TO ZA ZBRAŇ. Takhle Blecha ta hvězdička znamená, že někdo tam fláknul hvězdičku, třeba aby se ti rozsvítilo. Pokud je to na obrázku DESCHWORTZ M300000025NkII pak to znamená, že je určen pro hvězdnou pěchotu.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Identifikace pušky

Příspěvek od blecha.z » 20 zář 2013 10:36

Není třeba mně nadávat do "exotů" a podobné invenktivy. To Vás nenapadne, že někdo začíná a neví si rady, případně mu tam ta fotka nejde vložit? Buďto víte, nebo ne. V sekci Black Powder je téma "sháním informace", tady jsem nevěděl, kam to vložit a fotky mně to nebralo a nebralo. Vaše reakce mě tedy fakt mrzí.
Je to malorážka ZKM451 s vojenskou značkou a číslem 50. Zajímá mě jen ta hvězdička.
Naposledy upravil(a) blecha.z dne 20 zář 2013 13:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace pušky

Příspěvek od kentan » 20 zář 2013 10:44

Opravdu Blecha vstanou, asi si seděj na vedení. JAKÁ malorážka? TYP??????????????? Ach jo......
Patrola! Jaká? Vojenská! Kdo ji vede? Ženská....
Pro určená významu grafického symbolu je bezpodmínečně nutné znát přesný typ zbraně!!!!!! Ten samý symbol používaný v různých státech a na různých zbraních má zcela jiný význam! Např. to může znamenat, že to padlo do spárů Izrealitům....
Naposledy upravil(a) kentan dne 20 zář 2013 11:13, celkem upraveno 1 x.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Identifikace pušky

Příspěvek od Jim » 20 zář 2013 11:12

Kentane, ZKM 451
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace pušky

Příspěvek od kentan » 20 zář 2013 11:23

Konečně relevantní údaj :)
Na ZKM 451 by to mohlo znamenat, že kvér doputoval k pánům Izrealitům a ti si ho převzali.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace pušky

Příspěvek od JirkaS » 20 zář 2013 12:51

Kentan: houbeles... první značka (lvíček v N) je čs ověřovací značka, číslice 50 je rok ověření a šesticípá hvězdička je identifikační značka státní zkušebny Brno v letech 1946-1951. V tomto případě to lze určit i bez znalosti typu zbraně :wink: .
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Identifikace pušky

Příspěvek od blecha.z » 20 zář 2013 13:52

Pane JirkoS, děkuji Vám za laskavost. Jsem spokojený a stačí mně to. A šlo to bez urážek ohledně mého IQ.
Jinak je to zbraň v nedobrém stavu. Ale jsem spokojený. Celou jsem ji rozdělal a budu na ní pracovat. Pažba jako kdyby vůbec neměla nikdy na sobě ani stopu nějaké povrchové úpravy. Olej, jestli tam na pažbě byl, tak vyschl. vypadá to jak surové dřevo, jen v místech, kde se dotýkají ruce, je to špinavé. Vývrt, spoušť a závěr jsou naprosto v pořádku, zbytek místy rez. Co bych taky chtěl, je o čtyři roky starší, než já.

Pro Kentan: Co Vás vede k tomu, že tahle puška šla k Izraelitům. Pokud ano, jak se zase dostala do republiky. Je to zajímavé, škoda, že jste to neupřesnil. Možná se v tomto případě mýlíte, ale to nic neubírá na zajímavosti a skutečnosti, že některé zbraně měly tuto cestu. A věřím, že by to lidi okolo mohlo zajímat.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace pušky

Příspěvek od kentan » 20 zář 2013 14:52

JirkaS píše:Kentan: houbeles... první značka (lvíček v N) je čs ověřovací značka, číslice 50 je rok ověření a šesticípá hvězdička je identifikační značka státní zkušebny Brno v letech 1946-1951. V tomto případě to lze určit i bez znalosti typu zbraně :wink: .
Gratuluju k dobrejm vočím. Já v tom přesvětleným cosi s odrazem světla lva tedy nepoznal ani smykem.
Pokud je třeba fotit, tak zásadně bez blesku a s nepřímým nebo rozptýleným světlem, aby nebyly takovýhle odlesky! (nasvítíte strop nebo zeď a fotíte v odraženém světle, nebo pokud musíte svítit napřímo, dáte před žárovku plátno, které světlo rozptýlí..)
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Zamčeno