Beretta Elite II CO2 4.5mm-Tlmic

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Trojan
Příspěvky: 439
Registrován: 14 bře 2011 13:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Beretta Elite II CO2 4.5mm-Tlmič

Příspěvek od Trojan » 05 zář 2013 09:35

djbarrel: Ale on (dle svých měřítek) hodnotí přenost jako "maximálně přesnou" tudíž nechápu, co řešíš?

A u tebou zmíněných pistolí se montuje tlumič jako trubka se stejným vnitřním průměrem jako lauf?? :shock: Tzn nadále vede diabolku, jo?
Tak to je nějaká novinka, jak to asi funguje? :?:

" funkční stejně nebude nerozdíl od těch zmíněných pistolí, kde onen tlumič jako prodloužená hlaveň skutečně funguje. "
" No a když na hlaveň namontuješ další rouru (samozřejmně se stejným průměrem) máš trošku lepší přesnost. "


Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Beretta Elite II CO2 4.5mm-Tlmič

Příspěvek od djbarrel » 05 zář 2013 10:02

Děcka, já nic neřeším :lol: :lol: :lol:

Pokud máš hlaveň o průměru 4,5 mm a na ní namontuješ nástavec 4,5 mm tak co se asi stane ? No já to zkoušel a vím :lol: . Jen pochybuju že v domácích podmínkách (vyrobeno na koleni ze sofťáckýho tlumiče ) to zabere. Spíš i hrozí, že bude přesnost horší.

Ale já nic neřeším a nikomu nic nebráním. Samotnýho by mě zajímal výsledek.

Ovšem ta XX-Treme :D :shock: ... vyzkoušej a uvidíš :wink:
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Haytham
Příspěvky: 10
Registrován: 28 srp 2013 22:27

Re: Beretta Elite II CO2 4.5mm-Tlmič

Příspěvek od Haytham » 05 zář 2013 11:15

Lori75 jasne tak to aj spravim :) a co sa tyka presnosti vcera som asi na 5-6m prestrelil slamku v ktorej bola spilka vystrelil som 7ran z toho 4 trafili spilku ja presnost tej Beretty hodnotim na 1* a tiez sa neda porovnavat pistol na 4.5mm diabolky s drazkovanou hlavnou za 250eur ja som chcel nieco do 100eur a za tu cenu som fakt spokojny :)
Uživatelský avatar
Trojan
Příspěvky: 439
Registrován: 14 bře 2011 13:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Beretta Elite II CO2 4.5mm-Tlmič

Příspěvek od Trojan » 05 zář 2013 12:10

Tak mi řekni, na tebou zmíněné pistole se prodává tlumič coby "trubička s 4,5mm průměrem"?
Ale nečekám žádnou zajímavou odpověď, ty máš evidentně problém s konzistencí myšlenkového toku, jinak už by si mi dávno odpověděl....

Odesláno z mého GT-I9100 pomocí Tapatalk 4
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Beretta Elite II CO2 4.5mm-Tlmič

Příspěvek od Martin K » 05 zář 2013 12:31

djbarrel píše:Pokud máš hlaveň o průměru 4,5 mm a na ní namontuješ nástavec 4,5 mm tak co se asi stane ?
tak to by mě taky zajímalo, nějak si to nedovedu představit. Ale vyplývá mi z toho, že pokud na svoji hlaveň přilepím ještě jednu, bude puška přesnější než je teď ... :lol:
dycky STEYR
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Beretta Elite II CO2 4.5mm-Tlmič

Příspěvek od djbarrel » 05 zář 2013 13:01

Martin K píše:
djbarrel píše:Pokud máš hlaveň o průměru 4,5 mm a na ní namontuješ nástavec 4,5 mm tak co se asi stane ?
tak to by mě taky zajímalo, nějak si to nedovedu představit. Ale vyplývá mi z toho, že pokud na svoji hlaveň přilepím ještě jednu, bude puška přesnější než je teď ... :lol:
A ne ? Na jakém principu asi funguje třeba Umarex Morph 3X ? :wink:
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Beretta Elite II CO2 4.5mm-Tlmič

Příspěvek od djbarrel » 05 zář 2013 13:14

Trojan píše:Tak mi řekni, na tebou zmíněné pistole se prodává tlumič coby "trubička s 4,5mm průměrem"?
Ale nečekám žádnou zajímavou odpověď, ty máš evidentně problém s konzistencí myšlenkového toku, jinak už by si mi dávno odpověděl....

Odesláno z mého GT-I9100 pomocí Tapatalk 4

Neřekl jsem že se prodává :roll: ale můžeš koupit celý set. Nejsem si jist jak se ta potvora jmenuje, nějakej Colt Combat , ta má třebas rovnou prodlouženou hlaveň (žádný napojování) a je to vlastně jen "maskovaný" jako kompenzátor. Takže když ho sundáš, tak ti tam trčí kus hlavně navíc, nelze to tedy demontovat na "nižší model" .
Nebudu teď lovit jak se přesně jmenoval, vygoogli si to :wink: .

Konkrétně k tý XX-Treme , měl jsem jí půjčenou na dva dny a je fakt, že je to nějakej pátek, ale byla 100% přesnější než standartní 92 FS ... tak to asi celkem funguje. Jak jsem psal výše, vyzkoušel jsem to a fungovalo to, co k tomu víc říct :)
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Lubomír3
Příspěvky: 91
Registrován: 13 kvě 2012 10:29

Re: Beretta Elite II CO2 4.5mm-Tlmič

Příspěvek od Lubomír3 » 05 zář 2013 13:22

..............
Naposledy upravil(a) Lubomír3 dne 03 led 2015 17:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: Beretta Elite II CO2 4.5mm-Tlmič

Příspěvek od Lori75 » 05 zář 2013 13:30

2Haytham
Z praktického hladiska tlmič nepotrebješ, lebo neni moc čo tlmiť, to znamená stačí ti atrapa na vizuálný efekt Hitmanovského feelingu.
Počítam máš niekoho zo sústrhom, na tú redukci. Skús sa sním dohodnúť ať ti vytočí aj vodiaci kolík k presnému lepeniu, a nalep to tam všetko zmontované(redukcia tlmič). Na vnútorný priemer 4,5mm by som zabudol, lebo stým jasne riskuješ zhoršenie sústrelu(min.6mm-ale večšia vypadá nebezpečne). Povedz majstrovy, ať si dá záležať na zakončení výstupného otvoru redukcie, nakolko to bude predlžené ústie tvojej hlavne po lepení, a rátaj stým že ti s "tlmičom" bude zanášať trochu mimo. Ak bude vycentrované tak dolu, a stým sa ti zredkuje využitelný dostrel s otvorenými mieridlami.
Sneaky style! :twisted:
Uživatelský avatar
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: Beretta Elite II CO2 4.5mm-Tlmič

Příspěvek od Lori75 » 05 zář 2013 13:48

Bez drážok si viem predstaviť zlepšenie sústrelu, a to len vdaka zvyšeniu výkonu, lebo v dlhšej hlavne narastá rýchlosť, a stým aj kinetická energia streliva...
Lenže závytový spoj(adapteru) by bolo treba urobiť na začiatku, najlepšie pred vrtaním hlavňoviny.
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Beretta Elite II CO2 4.5mm-Tlmič

Příspěvek od djbarrel » 05 zář 2013 14:04

A na to jsem narážel - když koupíš už hotový taktický set tak je to nejen naoko, ale i to "trošku funguje" . Když si to pak budeš dělat doma tak už s tím úspěch slavit nikdo nebude.

Ale tady se to trošku zvrhlo :lol:

Ale každopádně jsem zvědav jestli Haytham něco vyrobí a jestli to bude good. :wink:
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Beretta Elite II CO2 4.5mm-Tlmič

Příspěvek od dykmore » 05 zář 2013 16:43

Lori75 píše:Bez drážok si viem predstaviť zlepšenie sústrelu, a to len vdaka zvyšeniu výkonu, lebo v dlhšej hlavne narastá rýchlosť, a stým aj kinetická energia streliva...
toto urcite plati u palnych zbrani,ale u vzduchovek taky? Ptam se,protoze jsem si doted myslel,ze tam je to naopak.. Cim delsi hlaven,tim mensi kineticka energie strely opoustejici hlaven. Ted nemluvim o presnosti.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Beretta Elite II CO2 4.5mm-Tlmič

Příspěvek od djbarrel » 05 zář 2013 17:16

I u vzduchovek, nechci kecat, ale jako příklad bych použil revolver Dan Wesson a jestli moc nelžu tak podle výrobce by to mělo být asi takhle - 2" - 1,8 J , 4" - 2 J , 6" - 2,7 J a 8" - 3 J ... Měl jsem ten 8" a tam byla tabulka, ale teď jí nemůžu najít, tak je to možná nepřesný. Ale plus mínus to tak je. Neměřil jsem to, ale ve srovnání s 4" verzí byla 8" o poznání silnější.
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Uživatelský avatar
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: Beretta Elite II CO2 4.5mm-Tlmič

Příspěvek od Lori75 » 05 zář 2013 18:25

2dykmore
Jasne. Principiálne jedná sa o ten istý jav, expanzia plynov. Či u palných vďaka explózie, alebo náhlé uvolnenie stlačeného vzdchu. Rozdiel je len v energie (J).
U vzduchu je to zložiťejšie, lebo skrz nižšiej energie treba dbať na viacero faktorov, aby výsledok/dlžka mal ešte pozitívny efekt, ako z hladiska energie tak z hladiska presnosti.

edit
"Cim delsi hlaven,tim mensi kineticka energie strely opoustejici hlaven."
Po istej dlžke je to pravda. Závisí to od množstva stlačeného vzdchu, ktorá sa vyrovnáva vo vývrtu a od odporu trenia diabolky. Podla mňa hlaveň pri 16J by mohla byť kludne aj nad 60-80cm, diabolka by sa stále jemne zrýchlovala, ale už by to bolo kontraprodktívné, nokolko dlhá hlaveň sa lahko rozvybrje. Pozri sa na hystorické vzduchovky.
Uživatelský avatar
Trojan
Příspěvky: 439
Registrován: 14 bře 2011 13:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Beretta Elite II CO2 4.5mm-Tlmič

Příspěvek od Trojan » 05 zář 2013 19:52

Dykmore: Jednoduše, produktivní je do té doby, dokud je síla kterou působí vzduch větší, než tření.
Představ si, že by si měl diabolku zasunutou jen na sukýnku, zbytek by čučel ven z "mikrolaufu" :D Energie střely by se podle tvé teorie měla limitně blížit maximální enerigii, kterou jsi kompresí kumuloval v tom vzduchu (plynu v bombičce...) :D
To jen taková legrace...
Odpovědět