Ceska Posta:-?..."obcanska sebeobrana"

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

zdendaxxl
Příspěvky: 1343
Registrován: 19 zář 2012 13:12
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Česka Pošta:-?..."občanská sebeobrana"

Příspěvek od zdendaxxl » 31 srp 2013 12:59

Zdravím Vás všechny,chtěl bych poprosit o radu a zkušenosti co se reklamací u České pošty týče......
Ale popořádku,mám kamaráda(Matisx)který se u mě vzhlédl ve větrovce(na fóru,je již registrován,jen nevím jak dlouho bude trvat než mu schválí příspěvek,doufám že se pak taky přidá)Každý z Vás ví,jak jsou ty začátky těžké,hlavně teda finančně.Občas spolu chodíme střílet,tak je jasné,že jsem ho v tom v rámci možností podpořil.Flintu už jsme vyřešili,zbývalo tedy sehnat tlakovou láhev na plnění.Na bazoši jsme kápli na 7l s platnou zkouškou za rozumný peníz a nebylo co řešit :D Láhev během pár dní dorazila,jaké však bylo překvapení při rozbalení :shock: Během přepravy s ní zjevně nezacházeli zrovna v rukavičkách,spadla někomu patrně z velké výšky,nešťastně přímo na ventil,klika že odesílatel lahev před odesláním vypustil.Výsledek :?: ventil prasklý,8mm osička ohnutá,zkrátka nepoužitelné,vše bylo okamžitě rešeno reklamací na České poště,škoda vyčíslena na 900,-Kč,jen podotknu že nový ventil tohoto typu stojí cca1500,-Kč,no alespoň něco......a čekalo se na kladné vyřízení.Zhruba po 3 týdnech přišlo vyjadření Pošty,které mě a především Matisxovi hnulo žlučí.Hergot :evil: co si ty poštáci myslí,čekal jsem,že alespoň vrátí poštovné,které také zrovna nebylo levné,ale že si nad tím takto umyjí ruce :?: ..To je teda fakt síla :roll: :( To jak se asi teď Matisx cítí netřeba popisovat,chtěl se mnou jet na Lipovou a snad i Stárkov ale takhle se má chuť tak akorát na vše vykašlat......a není se čemu divit :?

Obrázek
Obrázek
Jestli,máte někdo nápad,jak Pošťákům šlapnout na kuří oko,či se domoci nějaké náhrady tak sem s ním.......Díky
Naposledy upravil(a) zdendaxxl dne 31 srp 2013 18:48, celkem upraveno 2 x.


Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
Steyr LG110FT Custom Hunting/Sightron SIH TAC 4-12X40 AO HHR
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/ .Změnil jsem nick na "Zdendaxx"
Uživatelský avatar
xpetrx
Příspěvky: 661
Registrován: 20 dub 2013 15:24
Bydliště: Svitavy- Lány

Re: Česka Pošta:-?..."občanská sebeobrana"

Příspěvek od xpetrx » 31 srp 2013 13:12

Já si to s dovolením vytisknu.Manželka dělá na poště třeba je něco napadne.Tlaková láhev byla vypuštěna,v tom případě to nebyla tlaková láhev,byla to třeba učební pomůcka a asi odesilatel nic neporušil.
Air Arms EV2 MK4 / Optisan CP 10x32P mil-MH10x
Slavie 620, Slavie 630
Je lepší to blbě dělat, než o tom chytře kecat.
Uživatelský avatar
zdendaxxl
Příspěvky: 1343
Registrován: 19 zář 2012 13:12
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Česka Pošta:-?..."občanská sebeobrana"

Příspěvek od zdendaxxl » 31 srp 2013 13:34

To budeš hodný :) Já jen,že ohnout tu hřídeku není žádná sranda,takže při"běžné" manipulaci je nesmysl aby k něčemu takovému došlo,kdyžtak sem dám ještě nějakou fotku,na které je to lépe vidět.......
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
Steyr LG110FT Custom Hunting/Sightron SIH TAC 4-12X40 AO HHR
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/ .Změnil jsem nick na "Zdendaxx"
Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 23
Registrován: 11 srp 2013 09:29

Re: Česka Pošta:-?..."občanská sebeobrana"

Příspěvek od matisx » 31 srp 2013 13:41

Čau všem vespolek,
toto je muj případ a tímto chci prvně poděkovat Zdendovixxl za upnutí tématu sem a Vám všem za případnou radu ohledně možností jak bojovat s birokracijí. :evil:
prostě mi přijde proti srsti když za něco človek zaplatí a druhý neodvede práci a jestě neco dokáže znehodnotit jako normální věc.
A to jsem si myslel že heslo "Dnes podáte,zitra dodáme" nebo co to mají napsaný-že to jako i funguje v reálu :roll: ale asi težko
předem díky za jakou-koli radu.
AR2079A homemadePCP.22/noname6-24x50aoe......
WeihrauchHW97K(V-Mach).177/ /Leupold MARK4 4,5-14x50 M1-pseudokopievatcong
Lubomír3
Příspěvky: 91
Registrován: 13 kvě 2012 10:29

Re: Česka Pošta:-?..."občanská sebeobrana"

Příspěvek od Lubomír3 » 31 srp 2013 13:43

.........
Naposledy upravil(a) Lubomír3 dne 03 led 2015 17:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
zdendaxxl
Příspěvky: 1343
Registrován: 19 zář 2012 13:12
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Česka Pošta:-?..."občanská sebeobrana"

Příspěvek od zdendaxxl » 31 srp 2013 14:00

Také nechápu,proč se připlácí za pojištění,když se pak k tomu staví takto...... :roll: :evil:
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
Steyr LG110FT Custom Hunting/Sightron SIH TAC 4-12X40 AO HHR
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/ .Změnil jsem nick na "Zdendaxx"
Uživatelský avatar
xpetrx
Příspěvky: 661
Registrován: 20 dub 2013 15:24
Bydliště: Svitavy- Lány

Re: Česka Pošta:-?..."občanská sebeobrana"

Příspěvek od xpetrx » 31 srp 2013 14:21

Můžeme dát řeč v Lipové na téma Česká Pošta.Kdo není trochu v obraze tak se nebude stačit divit.Samá nabídka pojištění,účtů a podobných nesmyslů a doručování zásilek je až na posledním místě.
Air Arms EV2 MK4 / Optisan CP 10x32P mil-MH10x
Slavie 620, Slavie 630
Je lepší to blbě dělat, než o tom chytře kecat.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Česka Pošta:-?..."občanská sebeobrana"

Příspěvek od duffioso » 31 srp 2013 14:48

Je to bohuzel kseft jako kazdej jinej.Se vsim co k tomu v tehle dobe patri.Zakaznik je az ten posledni.Pokud je tlakova lahev uplne prazdna,pak to neni zadnej nebezpecnej predmet a hotovo.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
BoboAUG
Příspěvky: 161
Registrován: 08 říj 2010 18:54
Bydliště: Panelový dům, druhé patro ;-)

Re: Česka Pošta:-?..."občanská sebeobrana"

Příspěvek od BoboAUG » 31 srp 2013 17:46

Nic co by mě překvapilo :)
Mě třeba při reklamaci na poště bylo řečeno, že balík odeslaný jako křehký, musí vydržet pád z vejšky tuším 75cm .. že jsem provedl nedostatečně zabalení .. Jenže zkuste si 15kg skla zabalit tak, aby to z třičtvrtě metru neprasklo :D
O několika balících probodlých vidlí ještěrky ani nemluvím ..

Hold příplatek za pojištění nebo "křéhké" jsou prostě vyhozené peníze.
QB 78 deluxe .177 /Custom PCP masakr/ Optisan Viper 10x44IRS / Harris 1A2
11 x cal.177
Uživatelský avatar
zdendaxxl
Příspěvky: 1343
Registrován: 19 zář 2012 13:12
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Česka Pošta:-?..."občanská sebeobrana"

Příspěvek od zdendaxxl » 31 srp 2013 20:17

No,nejvíc mě štve že v tom vyjadření se k reklamaci,nám vlastně "fešácky"sdělili......"Polibte si prd.l,na nás si stejně nepřijdete"...což mě tedy opravdu prudí.Defacto neodvedli svoji práci,za kterou dostali zaplaceno,dle mého názoru by tedy měli vrátit peníze,které za službu dostali+náklady spojené s uvedením zaslané věci do původního stavu.Takhle mám pocit,že kdybych posílal dětskou láhev na mléko a ta přišla vinou ČP k újmě,tak by mi napsali,že dle odstavce toho a toho,se lahve na mléko nesmějí posílat,tudíž se na ně reklamace nevztahuje(určitě tam,nějaký ten odstavec na to mají).Teď by mě zajímalo,jak to řešit dál,jaký inspekční orgán oslovit,protože další korespondencí s těmi arogantními posťáky už rozhodně nemá cenu ztrácet čas.........takže slogan ČP" DNES PODÁTE,ZÍTRA DODÁME"zní v reále asi takto"DRŽ HUBU,A PLAŤ" :evil:
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
Steyr LG110FT Custom Hunting/Sightron SIH TAC 4-12X40 AO HHR
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/ .Změnil jsem nick na "Zdendaxx"
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Česka Pošta:-?..."občanská sebeobrana"

Příspěvek od milius » 31 srp 2013 20:23

Ona nebyla v krabici?Ona byla jen v bublinkovce?
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 23
Registrován: 11 srp 2013 09:29

Re: Česka Pošta:-?..."občanská sebeobrana"

Příspěvek od matisx » 31 srp 2013 20:35

Jen v te bublinkovce-stejne si ale myslkim ze by to nepomohlo-pripada mi ze to proste spadlo z pasu-jsem vylecen s ceske posty,od nich nic-zase by se prislo na to ze ta paska mela hnedou barvu a mela mit zelenou :evil:
No proste receno mam doma ted 10kg zeleza za 1500kc v hodnote 30kc-co mi mozna daji ve sberu :twisted: diky perfektnimu prepravci :twisted:
beru si ponauceni -udelam strechu a kdyz se dotycny ozve ze mu prsi do domu-sdelim mu ze ale jen kdyz prsi-a to ze je normalni-na to se moje pokryvacske prace nevztahuji :shock:
Naposledy upravil(a) matisx dne 31 srp 2013 20:47, celkem upraveno 1 x.
AR2079A homemadePCP.22/noname6-24x50aoe......
WeihrauchHW97K(V-Mach).177/ /Leupold MARK4 4,5-14x50 M1-pseudokopievatcong
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Česka Pošta:-?..."občanská sebeobrana"

Příspěvek od milius » 31 srp 2013 20:46

To se na mě lidi nezlobte,ale jen magor by poslal láhev takto zabalenou.Zvlášť 7L.Ta flaška pochopitelně něco váží a nepomůže ani nálepka jako křehké zboží.Ta flaška je zkrátka moc těžká na ten ventil.Že se nesmí posílat poštou tlakové láhve nevím.To je asi blbost,když eshopy nabízí dopravu touto cestou.V letadlech musí být prázdné,ale i tak se to posílá spíš po zemi.Taky bych se obrátil na odesílatele,proč to nebalí do krabice,když 7litrovka zase tak velká není.Pár láhví jsem posílal a vždycky v krabici už jen kvůli tomu ventilu.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 23
Registrován: 11 srp 2013 09:29

Re: Česka Pošta:-?..."občanská sebeobrana"

Příspěvek od matisx » 31 srp 2013 20:53

zase kdyz vidim co prevazim-muzu se k tomu adekvetne chovat-nez skováno v krabici-melo to byt plny-a hned by se vedelo kde ten problem nastal a komu :lol: za me posta uz nikdy. :!:
jednoduse receno-posta dostala zaplaceno a doruceni ji vubec netrapi-proste to muze hodit do kontejneru a nic se nedeje
Naposledy upravil(a) matisx dne 31 srp 2013 20:56, celkem upraveno 1 x.
AR2079A homemadePCP.22/noname6-24x50aoe......
WeihrauchHW97K(V-Mach).177/ /Leupold MARK4 4,5-14x50 M1-pseudokopievatcong
Uživatelský avatar
zdendaxxl
Příspěvky: 1343
Registrován: 19 zář 2012 13:12
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Česka Pošta:-?..."občanská sebeobrana"

Příspěvek od zdendaxxl » 31 srp 2013 20:56

Vlastně mám už z dřívějška podobnou zkušenost,jednalo se tehdy o nějaké díly na motorku s ABSplastu,přišlo to celé rozlámané,bylo to odesláno a zabaleno firmou která se zabývá prodejem těchto dílů,tzn.žadní amatéři.Bylo zjevné,že na to spadlo či bylo položeno něco těžkého,reklamace probíhala velmi podobně a vyjádření k reklamaci bylo až na pár detailů identické....špatně zabalené,neoznačené jako křehké atp.zasvěcení vědí co ABSplast vydrží....celkem dost.Nakonec jsem si to nechal svařit na vlastní náklady.Zminovaná firma se akorát s ČP dohadovala kdože za to vlastně může,až mě to přestalo bavit........... :roll:
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
Steyr LG110FT Custom Hunting/Sightron SIH TAC 4-12X40 AO HHR
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/ .Změnil jsem nick na "Zdendaxx"
Odpovědět