Slavia 620

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
b.j

Slavia 620

Příspěvek od b.j » 15 pro 2006 14:56

Ahoj,
Předem se omlovám za založení nového téma tykajícího se vzduchovek.Než jsem se zaregistroval projel jsem pozorně snad všechny témata o vzduchovkách,upgradech a diabolkách co tady jsou a dozvěděl se dost podstatných věcí.Boužel se krom některých vybraných témat zabývají vzduchovkami 630> nebo jinými (krom větrovek).A to mi moc nepomůže potřeboval bych se zaměřit konkrétně ne 620.

Dostal jsem před 2 měsíci vzduchovku Slavii 620,je to zachovalý kousek pažbení je ve výborném stavu boužel s vnitřkem to bude slabší odhadované stáří je 10+ a nebylo o ni postaráno zrovna špičkově. (proč taky,byla to zbraň na vyblbnutí mladických choutek mého souseda :))

Při pohledu do hlavně pozoruji mezi vývrty jakýsi nepořádek směs prachu,zbytky po výstřelech a olej.Tady jsem se dočetl o jistém způsobu čištění pomocí kousku drátu s hadrem na konci a pak o přípravku na rozpouštění olova v hlavni.Seženu tento přípravek ve zbraních střelivo nebo musím do nějakého hobby marketu ? A následně jaká úprava takto vyšitěné hlavně ? (tedy vytřené a zbavené zbytků olova ) Hlaveň potom už nepotřebuje nějak ošetřit ,olovo je přece mastné to by mělo stačit ale raději se zeptám...

Stav střev nedokážu posoudit maximálně při sundání pažbení jde vidět že je pružina silně potřena vazelínou válec asi také a v nitřní díly taky nebudou "suché" soudím podle toho že při výstřelu vzniká tvz. dieseling což není správně a vede prvděpodobně ke spálení těsnění ?Ještě jsem ji nerozebíral zde jsem čet že to není nikterak složité takže se do toho nejspíše o víkendu pustím pokud jsem to pochopil správně tak válec má bý vytřen tak aby skoro nebylo poznat že je namazaný (promazaný :)).Jakým typem doporučujete mazat píst,pružinu + ostatní díly ? (doufal jsem že bude stačit silikon olej).

Střílím střelivem GAMO Pro Mach (.177).Zakoupil jsem je na radu prodávajícího po přečtení příslušných vláknen to budou nejspíše nějaký typ BOXER nebo GAMO Magnum.

Teké by mě zajímal nějaký typ upgradu do této zbraně zajímá mě pokud možno něco co by šlo případně vrátit do původního stavu a co si můžu udělat doma (dílna,soustruh) tedy né kupované sety.Né nějaké extrémní honění Joulů ale tak aby to příliš nenávratně nepoškodilo zbraň.
Zaujala mě konfigurace s pet lahví boužel fotky v téte diskuzi již nejdou.kdyby mi mohl někdo poskynout foto jak to vypadá byl bych vděčen.
Dále pak jsem narazil na odlehčování pístu ale následné reakce byly ž to vlasně nemá cenu a nevede to ke kloudnému výsledku.Ještě mě napadla silnější pružina kterou bych si mohl sám vyrobit na požadovanou velikost a v neposlední řadě také zlepšení/vyměnění těsnění.Jsou i nějaké jiné způsoby zlepšení výkonu podle zvolených kritérií ?A nějaké internetové obchody s díly pro moji zbraň (našel jsem zatím jenom obchody s novějšímy díly do novějších zbraní)

Dále pak přemýšlím o instalaci nějakého levného puškohledu a montáže je zde přímo vlákno zabývající se touto problematikou leč u zbraní osazených jakousi drážkou pro uchycení montáže a tu moje Slávie nemá proto tedy existuje nějaký způsob na přichycení montáže s puškohledem ? Nebo budu muse zasáhnou do zbraně/pažbení ?

Díky za ospovědi
b.j.


Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 15 pro 2006 15:07

Tak ten puškohled - vyfrézovat 2 drážky na píst shora. Píst rozděláš úplně jednoduše. Pak uvidíš, v jakým je to stavu. Následně vyčistit, promazat. Zkontrolovat těsnění. Pokud tam našplícháš třeba WDčko, tak to nevadí, po pár výstřelech to bude v pohodě. I do hlavně šplíchni, nech působit a pak něčím protáhni. S tím pérem - taky o tom zrovna přemýšlím, asi si ho nechám někde udělat. Taky mám 620 mimo jiné...
b.j

Příspěvek od b.j » 15 pro 2006 15:27

Četl jsem že se WD40ka nehodí že je to strašnej zmetek a kdoví co ještě. na tu hlaveň jsem četl něco o přípravku Ballistol ten si asi zakoupím.
Jinak jsem to s tím pístem "Tak ten puškohled - vyfrézovat 2 drážky na píst shora" trochu nepochopil mohl by jsi mi to vysvětlit ? popřípadě foto ?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 pro 2006 15:30

2b.j:
Ahoj,
620-ka je už spíš sběratelský kousek, nečekej od ní nějaké zázraky. Zkusím nějak nesouvisle:
Ta vzduchovka bude stará minimálně 30 let, bych řek.
Optiku tam nedávej, zbytečně budeš vrtat do zbraně a i kdyby se ti to povedlo nějak dobře vyfrézovat, tak bys byl stejně zklamaný. Na vzduchovku této síly a přesnosti a tohoto stáří se IMHO puškohled nehodí a nevyplatí se ho tam dávat.
Vnitřek rozeber a vyčisti, za ty roky tam bude usazený pěkný maras.
Do hlavně nakapej WD40 nebo nějaké jiné rozpouštěcí svinstvo co doma najdeš, nech to chvíli působit a potom to protáhni drátem s kouskem hadru. Drát by neměl být ocelový, ale měď nebo hliník, ať nepoškrábeš hlaveň. Tam bude spíš špína, než nějaké usazené olovo, prostě to dostaneš ven mechanicky tím hadrem, uvidíš jak to protáhneš jak se to bude lesknout. Čím to namažeš je jedno, důležité je, aby to všechno bylo prostě trochu mastné. Použij klidně ten silikonový olej, ale stačí i obyčejná vazelína. Před píst toho moc nedávej, aby to nedieselovalo.
Střelivo je u nás asi nejlepší JSB, posílají i poštou.
Náhradní díly jako je pružina by ještě měly jít koupit.
Jestli zvládneš vyrobit nějaké díly jako třeba jiné těsnění a tak, to uvidíš sám až to rozebereš. Píst nevylehčuj, je to spíš na škodu.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
b.j

Příspěvek od b.j » 15 pro 2006 15:50

Ahoj,
Díky za info tedy na puškohled se vyfláknu a nějaký obchod s těmi díly na internetu není ? Něco si vyrobím sám ale těsnění pochybuju ale je to možné protože vůbec nevím jak vypadá,raději bych kupované.Nepasujou tam některé díly třeba z jiné serie Slavií ?

A jakou by měla mít přibližně sílu ? (zlaté stránky doma nemám ani jiné přístroje a na střelnici s ní nepůjdu) neměřil o náhodou někdo ?

Nějaké úpravy pro alespoň částečné zvýšení výkonu ? Krom správné volby diabolek,promazání,nového těsnení ? Co třeba tuhší pružina četl jsem že se úměrně s tím zvyšuje i síla pořebná k natáhnutí měla by tato úprava nějaký zásadní vliv na výkon zbraně ?
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 15 pro 2006 15:54

No pružina má zásadní vliv. A foto nemám, protože ne té své puškohled nemám. Stejně už to nepotřebuješ...:)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 pro 2006 16:24

Ten výkon je prostě slabý a jestli ho zvedneš třeba i o 20% tak je to pořád progres z 6J na 7J což stejně ani nepoznáš. Silnější pružina ti vyšší výkon nepřinese, a když už trochu přinese tak to není adekvátní.
Spíš se zaměř na celkové zpracování (vyčištění, zbavení rzi atd.) a celkovou hladkost chodu.
Na náhradní díly na 620-ku bych se ptal v kamenné prodejně. Odkud seš? Možná bych ti poradil kde.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
b.j

Příspěvek od b.j » 15 pro 2006 16:31

Ostrava
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Příspěvek od Fandaks » 15 pro 2006 16:34

Pro všechny kteří potřebují odstranit olovo z hlavně je tady návod od Eddieho Harrise.

Stručně řečeno, asi po 100 ranách ze svého revolveru Ruger Redhawk v nerezovém provedení, ztrácí zbraň přesnost. Olovo odstraňuje roztokem lékárenského peroxidu vodíku (známý kysličník) a octa. Rotok namíchá v poměru 1 : 1 zašpuntuje hlaveň a roztok do hlavně nalije. Asi po 5 až 10 minutách vše vyleje a hlaveň důkladně propláchne pod tekoucí vodou. Většinou stačí udělat tuto operaci jen jednou, při velkém nánosu 2x. Roztok je netoxický . Při tomto způsobu ošetření není nutné používat žádné drsné metody.
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 pro 2006 16:50

2b.j:
Tak se zajdi zeptat do prodejny na Kuřím rynku, tam ti poradí.
Nebo v Denisově ulici jsou dvě prodejny, sám jsem tam nějaké věci na vzduchovky kupoval.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 15 pro 2006 16:57

Kubajz dovolim si s tebou nesouhlasit..vlastnim 620 junior a jen tak z "principu" jsem se rozhodl pro instalaci silnejsi pruziny-nacez se vykon zvysil natolik, ze i pri priplacnuti miridel az na hlaven se balisticka krivka s miridlama potka az v cca 25m!! takze si dovolim rict ze narust vykonu je vice nez evidentni a neni to narust v radech jednotek%..a naprosto stejna situace je i u 631 kde jsem musel propilovat miridla aby se vubec dalo strilet na 20m!! a za timhle si stojim!! mam ted pujcene chrony tak doufam ze se dostanu na chatu abych mohl tu vytunenou 631 zmerit..620junior je bohuzel momentalne ve vecnych lovistich-potrebuje novy pist:-(
jinak s tebou souhlasim ze asi ani nema smysl nejak radikalne zvysovat vykon u 620, spis to jen vycisti, serid..a nech v puvodnim stavu..
fidlerp

Příspěvek od fidlerp » 15 pro 2006 16:57

Ja mam jednu 620tku doma tiez. Stav je adekvatny jej veku co je 30+ rokov. Hlaven uz ma chytene drazky hrdzou.
Kdezto som origos pruzinu nikde nezohnal, dal som tam pouzitu zo 630 a v pohode.
Co sa tyka presnosti, nikdy som nestrielal na terc s cielom dosiahnut co najlepsi vysledok. Je to mala sikovna vzduchovecka najlepsia na lov mysi a potkanov (v mojom pripade, nepotrebujem high power aby som ich zastrelil, mrtvi na mieste). Za mladi na skolenie holuba na polievku z vlastnej produkcie.
Velmi mi dobre sedi a mierenie je pre mna podstatne lepsie ako oproti 630, ma nizsie mieridla. Taka juniorka.

Peter
nohavica stanislav
Příspěvky: 147
Registrován: 01 dub 2006 21:30
Bydliště: dolni lutyně

Příspěvek od nohavica stanislav » 15 pro 2006 17:31

620 byla vzduchovka meho dětství. Těsnění bylo na pístu kožené a pasovalo z pumpy na kolo.Kupoval jsem ho v domácich potřebách. pokud ho neseženeš ozvi se do SZ ,poradím ti jak ho doma lehce vyrobit.
b.j

Příspěvek od b.j » 15 pro 2006 19:36

Ahoj,
díky vám za rady o víkendu se na to vrhnu.
Tedy to vyčistím,vyzkouším tu metodu H2O2+ocet,promažu, a vpondělí se stavím do obchodu koupím pružinu do 630 (jak tak uvažuju tak by stačila i nová do 620 protože jestli je tam tak dlouho tak bude pěkně natáhnutá a i nová by šila pekně ale asi ji neseženu) a taky zkouknu to těsnění...
flipr11
Příspěvky: 218
Registrován: 03 lis 2006 19:23
Bydliště: Vimperk

Příspěvek od flipr11 » 13 led 2007 22:56

Potřebuju prosím poradit,mohl bych použít píst ze S630 do S620???
Na první pohled bych řek že jo, ale přece jenom se poradím,protože to spěchá.
Děkuju moc
Odpovědět