P226

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 11 pro 2006 19:17

Vážení přátelé a milovníci chladného kovü. Jsem z toho tak trochu Olgoj chorchoj. Koukám, že se budu meset ještě hóóódně učit. Pro méně chápavé jako jsem já. Co tedy koupit jak a kde. Neobávám se, že bych snad padl na špatný kus. Asi ten nejhorší Sigáček se nevyrovná mé bývalé CZ SP-01 Tactical. Nicméně rád bychdobrý kus. S díky za info

Jaroslav


HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 11 pro 2006 19:38

Ale nee, já si myslím, že kterýkoliv Sig, kterého koupíš bude v pořádku.

Dostala se mi do ruky hodně stará 225ka. Opravdu stará. Kužel vyhoblovanej, rám vyhoblovanej, mechanismus vyglajdanej. Ale střílela. Sice nebyla moc přesná (z pohledu ostatních zbraní byla přesná běžně), ale střílela bez poruch a spolehlivě. Jsou zbraně od této značky u kterých člověk nezařije závadu. Jí osobně jsem s Sigy zažil závad asi tak pět. Z toho tak tři nedoražený zásobníky a dvě zlobivé zápalky (ďůlek byl janý a zřetelný a zápalka nic!). Zdá se to až nemožné, ale je to tak!

Jenom jsou modely, které mají své specifika. Stejně jako C1911.

Do jakého modelu chceš jít. 226, 226 ST?, nebo do něčeho eště lepčího (Eclipse, nebo klon 1911)?
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 11 pro 2006 20:03

No uvažuji o klasice 226. 1911tku mám, Gčko taky. Jen nevím jaký typ povrchovka klasika černá - tedy tmavá myslím, že je to Nitron? Prostě klasická služební zbraň.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 12 pro 2006 05:55

Jo. Já osobně (a to je zbraň mých snů, kterou si budu moci koupit při úrovni platů na střední Moravě tak kolem padesátky - je mi třicetšest) sním buď o nové 226 s frézovaným závěrem a drážkou na příslušenství, nebo o 229 (s drážkou a combatovým lučíkem). Obé asi v 40SW. A obé v Nitronu.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
venda

Příspěvek od venda » 12 pro 2006 09:03

stejně je to blamáž, mi se tu bavíme o možnejch otřepech u us verzí a o závadách, který způsobí cokoli jiného jen né zbraň. když se tak zamyslim
nad CZ. ap i glock také poslední dobou problémy, tak mi to přijde trochu líto. kromě siga, už nikdo nechce dělat zbraně, které člověka naplní. kromě malých firem, který dělaj speciály. tak doufám, že i kluci z CZ
začnou vyrábět pistol za trochu víc peněz, ale aby to za něco stálo :shock:
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black Sabbath » 12 pro 2006 10:43

No já si taky teď snad splním sen - P226 (Německo) - líbí se mně a ta kvalita by měla být na nejvyšší úrovni (a vyšší, než USA). Už čekám na povolení, zbraň mám zamluvenó. Je mně 21, zbroják mám 2 měsíce. A abyste si nemysleli, že su nějaké rozmazlené parchant :D , tak ty peníze sem si vydělal na brigádách. Jsem student VŠ.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 12 pro 2006 10:44

To není o penězích, ale o konkurenci, snaze a managementu firmy.

Myslím, že kdyby chtěla ČZUB vyrábět kvalitně provedené zbraně, nebyl by to problém.

Podtrhuju slovo chtěla.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
venda

Příspěvek od venda » 12 pro 2006 10:50

to hanulv: úplně souhlasím, tady prostě neni vůle, ale nalejme si čistého vína super čz za 30000 Kč , stejně bych si koupil sig. za ty peníze by to byla jasná volba.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 12 pro 2006 11:29

Jenomže to porovnáváš hrušky a melouny. Zatímco CZ za 30 000 bude sportovní speciál po ladění, tak SIG je za stejnou cenu základní model 8) .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
venda

Příspěvek od venda » 12 pro 2006 13:47

použitej materiál, ergonomika, povrchová úprava, standartnost dílů,
a vůbec celkovej dojem. proto stojí 30000 fullsize. cz nemá na siga ani v jednom ohledu. není to protlačování siga, ale to nemusim ani psát.
prostě základ cz...... je nepoužitelnej kvér, musíš ho hned nechat poladit
některé součástky přibrousit a pak to bude chodit(možná). takže za třicet tisíc . to je dobrá cena!!! ale faktem je, že cz upravenou cca v celkové ceně se stejně nedá srovnávat se sigem. nějaký mířenky to neni má oblast. trénuji pouze na obranu, na ostrý situace kvůli mému povolání.
ne ozbrojené složky. a cz bych nikdy nepoužíval. 30000 Kč tj možná cena života. to je eště dost málo nemyslíš?
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 12 pro 2006 16:17

Tak pokud jde prave ciste o tu obranu (a sportovni strileni obranne strelby), tak jsou tu jini adepti za skoro polovicni cenu, kteri maji stejnou vydrz a stejne obcasne problemy (jen jineho druhu) - udajny vypadany vyvrt, udajne vripy na zaveru... apod... Vsechno veci jiste neprijemne pro nekoho, kdo se se zbrani chce mazlit, ale i pres tyto problemy to funguje 100%...
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 12 pro 2006 17:47

Souhlas s Vendou
CZ na Siga nemá ve kvalitě. Za 20 let mi prošla spousta CZ rúzných typů a vždy to byl originál. Já se domnívám, že to prostě CZ fláká. Pár snímků jsem tu někde umístil. Materiál pórovitý a opracování jak motykou. Jen nevím proč je to v USA tak oblíbená zbraň tedy aspoň kromě ceny. Taky bych rád viděl CZ v prvotřídní kvalitě.
Jen si pamatuji, že tu kdysi v Praglu byl jistý pan Ing Vobořil a ten měl prodejnu na Sigy. Jo kdepak je mu konec. Dnes to snad přímý prodejce Sigu není a pak kdo ví jak je kdo shání do prodeje. Existuje nějaký certifikát pravosti nebo něco takového?

A co takhle X-Five máte někdo zjušenosti.
Jinak díky všem za info
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 12 pro 2006 18:53

Jaroslav:226 X-Five ma kamarad a střili snim exeltně , spouš velmi přijemna , povrchova uprava paradni .
SUHL 150 Anschutz m54 Ruger 161 Glock 43 K 100 X-Calibur Walther PPK .22LR
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 12 pro 2006 19:16

Měl jsem 2x v ruce. Ještě teš vzpomínám. Jemná spoušť, dokonalá rukojeť.

Prostě, předstupeň k dokonalosti.

Jen ta cena!
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 12 pro 2006 20:04

Tak začneme šetřit ne? Nebo snad něco jiného?

To Markony porovnej s Tvoji STI pls.
Odpovědět