NORINCO 1911

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
chacal
Příspěvky: 103
Registrován: 08 zář 2011 02:08

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od chacal » 29 črc 2013 09:54

To Biggles mně nejde o to se tady uspokojovat :D Jsou dva tábory odpůrců a zastánců této značky. Necítím se být vůbec vymezen mezi ty a ony tábory.. Zajímám se o konkrétní okolnosti :idea: než jen nekonkrétně tvrdit :( že je to na houby. Navíc staré české zlaté ručičky by měli skousnout a dodělat tak produkt čínské masové výroby :wink:

Mně jede předně o armádní verzi (bez moderních doplňků atd.) a tak možností výběru moc není hl. v "přijatelné" cenové relaci (peníze doma netisknu narozdíl od ČNB a FEDu). Zbraní chci v budoucnu více (hl. western) a tedy i ekonomika nákupu hraje svou roli :wink:

:arrow: Díky za ten údaj ohledně toho odporu spouště! Za to jsem opravdu rád :D Co jsem v čase četl na toto téma a viděl i fotografie a dokumenty, tak právě ti vojáci zrovna bezpečně se zbraní nemanipulují - prst na spoušti a ještě vytočen na spolubojovníky :shock: Browning dost spoléhal na nultou možnost nošení a tak větší odpor spouště je u "bojové" zbraně této konstrukce logické řešení. Před 1911tkou měla armáda revolvery a tam je tato bezpečnost jištěna již z konstrukce.
Tedy takový může být logický závěr :)

:idea: Během srpna seženu vše co bylo psáno ve SR během let na toto téma a hodím sem výtah ať je více informací dostupných pro všechny zájemce.


Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od Biggles » 29 črc 2013 10:55

Jednak jsou moje zkušenosti konkrétní a jednak opravdu nevidím důvod, proč bych musel cokoli dodělávat za výrobce. To se na mne nezlob, ale tyhle doby, kdy člověk ze zoufalství (protože nic jiného nebylo), výrobky dodělával za fabriku jsou pryč. Právě proto, že si prachy netisknu, bych si v životě nového Norníka za cca desítku nekoupil (u Brymové aktuálně 9790 Kč). Zvlášť když se dají za necelou dvacku koupit zbraně (vedle Norka) z jiného vesmíru (Spartan, SR1911, R1).......případně nepřeberné množství pistolí z druhé ruky.
Jedna fotka manželčina Norka, abych nebyl obviňován, že jen plácám nekonkrétně věci z doslechu.
Obrázek
Uživatelský avatar
chacal
Příspěvky: 103
Registrován: 08 zář 2011 02:08

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od chacal » 30 črc 2013 03:28

Biggles píše: (...) opravdu nevidím důvod, proč bych musel cokoli dodělávat za výrobce. To se na mne nezlob, ale tyhle doby, kdy člověk ze zoufalství (protože nic jiného nebylo), výrobky dodělával za fabriku jsou pryč. (...) [/img]
A to je právě věc názorů. Mně dodělat nevadí.. rozeberu, vyčistím, zaleštím, pohraju si atd. O tom to také trochu je užít si té puškařiny. Proto nejsem příznivce bakelitu. Také starší kus nechci, jelikož si nejsem vědom různých domodomo zásahů konkrétního ladiče případně ladičů.

Bohužel všeobecně tvrdit, že ty doby kdy už si nemusíš zbraň za fabriku doladit ještě není pryč. Stačí vyjmenovat nej světového výrobce western revolverů UBERTI a PIETA, ale i jiné. A tam si musíš hodně (v závislosti na kusu) pohrát, aby ti to šlapalo.

Pak jsem si dle fotografie všimnul, že naše preference jsou odlišné.
Já preferuji verzi: Mil-Spec 1911-A11 nebo GI 1911 A1. Prostě pracovní železo :lol:
Prostě něco jako je zde na fotce.

Howgh
Přílohy
Norc1911A1.jpg
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od Biggles » 30 črc 2013 08:06

Je ta doba pryč. Normální jedinec si koupí funkční zbraň. Kutil stavebnici z pochybných dílů. Jak je to s "westernem" zas tolik nevím, ale obecně nehodlám kupovat zmetky, tolik prostě nevydělávám, koneckonců i v těchto vodách jsou výrobky firem jako USFA nebo Colt (pokud jsou tedy tebou zmiňované značky aušus). Zpět k 1911, Spring dělá model Mil-Spec, kdysi jsem ho viděl kolem dvacky, Kahr dělá vzhledově podobnou zbraň, stojí necelých osmnáct, ze stejné stáje Auto Ordonance do dvaceti.... A určitě by se ještě něco našlo, kdyby člověk doopravdy chtěl. Takže dát deset za los do loterie mi doopravdy nedává smysl. A k té fotce....bez urážky, ale dát na nedodělek čínský pionýrky US... to je dost kách...... :roll:
edit: A snažit se rozchodit Norníka je puškařina? Spíš zoufalství, pokud ho člověk vpodstatě nedostal........ Jak jsem psal, tak do trojky max. má smysl o něm uvažovat....
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od JaK » 30 črc 2013 13:48

GI provedení je dobré pro někoho, kdo si hraje na WW2 :wink: . Od "pracovního" železa se vyžaduje především aby se s ním dobře "pracovalo". To znamená 100% funkčnost, bezpečnost a maximální spolehlivost. Dále pak čitelná mířidla, rozumný chod spouště a pro většinu lidí i vyměněný bobřák (+ commander kladivo) a plochý MSH v kombinaci s delší spouští...
Pokud ovšem pracovním železem nemyslíš něco, na čem budeš pracovat, aby to správně fungovalo :lol: .

PS: Kdyby se člověk na úpravách snažil za každou cenu ušetřit, může skončit se slepeninou alá *****
Obrázek
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od Lachtan » 30 črc 2013 22:14

Naštěstí nepatřím mezi většinu lidí, takže mi stačí 100% funkční, spolehlivá a bezpečná zbraň bez zbytečných 3,14čovin 8)
Uživatelský avatar
chacal
Příspěvky: 103
Registrován: 08 zář 2011 02:08

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od chacal » 31 črc 2013 02:35

Biggles píše:
(...) kupovat zmetky (...)
(...) výrobky firem jako USFA nebo Colt (pokud jsou tedy tebou zmiňované značky aušus). (...)
(...) A k té fotce....bez urážky, ale dát na nedodělek čínský pionýrky US... to je dost kách...... (...)
(...) A snažit se rozchodit Norníka je puškařina? Spíš zoufalství, pokud ho člověk vpodstatě nedostal........ (...)
Viz co si napsal je bez urážky odrazem tvého jednostranného světonázoru a navíc sis ani nepřečetl význam - obsah "mých písmenek". Takováto diskuze je obsahově věcně vzato k tématu nula a nedozvím se z ní vůbec nic. Jen že jsem zoufalec či fanda čínského lovend zboží, který kupuje výhradně zmetky.
Od člověka, který tuto zbraň vlastní (a od diskuze se zapojí), bych jako negativum spíše očekával seznam funkčních závad/ selhaní, konkrétních uživatelských výhrad. Dále rozdíl v síle spouští mezi norkem a jeho dražšími a "lepšími" konkurenty. Jedině takto solidní informace pak mají nějakou přesvědčovací hodnotu, že norek 1911 je nekvalitní zbraň. Ale to jsem se bohužel nedozvěděl…
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od duffioso » 31 črc 2013 07:55

Strilel jsem z nekolika Norku v original stavu a vsechny pistole slapaly jako hodinky.Jednou jsem strilel z devitkove verze a ta teda trochu zlobila,ale je to konstrukci zbrane.Obcas prej zlobi i devitkove verze renomovanych firem.Stacilo prelestit skluzavku a pohrat si s vyvodkama zasobniku a bylo to v pohode.Popripade dat jinou vratnou pruzinu.
Norek ma tu vyhodu,ze je splne kompatibilni s originalni devatenacetjedenactkou,coz se o spouste jinych klonu rict neda.Ale bude to urcite o vyberu a stesti na kus.Cinani delaji pistole z lepsiho matrose.Nekdy je ovsem az moc tvrdej a pistole se nechce zabehnout.Je treba lestit.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
plingr2
Příspěvky: 147
Registrován: 16 dub 2011 15:18

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od plingr2 » 31 črc 2013 16:46

To norinco od Řeháků není zas tak hrozné dokud se nekoukne člověk na cenovku.
GP K100,Gazela 58,Beretta 70/71,ZKM456
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od Biggles » 31 črc 2013 16:57

chacal:Hrbolatá skluzavka, mizerná povrchovka, zlomená a sletovaná main spring, drhnoucí spoušť, blbě zúhlovaná palcová pojistka, třípackovka naohýbaná tak (a z takovýho matroše), že vpodstatě vylučovala funkci. Výsledek? Zbraň nepodávala spolehlivě, na hrbolatý spoušti kila jak pro vzpěrače, po jejich snížení zbraň kulometila a vpodstatě si střílela "kdy chtěla" bez vlivu pojistek. Pajšl komplet vyměněnej (MS, MSH (pro lepší úchop),sear, disconnector,trojpackovka, spoušť, vratná pružina, palcová pojistka.....), ze zbraně zbyly jen hlavní díly, zaleštěná skluzavka, od té doby spolehlivá. U několika dalších norníků (1911), co jsem měl v ruce, příznaky ve větší či menší míře obdobné. Stačí? A co napsat ke Coltu? Z estetických důvodu jsem měnil spoušť a střenky.......spoušť běhá v manželčině norkovi.
Jak jsem psal, nedostat jí v rámci výměny od kamaráda (proto znám i její historii) vlastně "zadarmo", tak leda hodit do pole a nekoukat se kam letí......Stačí ti to takhle?
Diskuze je ale k ničemu to máš recht, napsat, že Browning chtěl mít na spoušti tunu a pak zjišťovat, kolik že to ty armádní měly vlastně mít, svědčí o opravdovém znalci........vlastně takřka puškaři, že? :P
Jak jsem psal a na tom TRVÁM, koupit si los za desítku (nemluvě o řehácký verzi-cca dvacka) je dobré pro někoho, kdo moc nestřílí a NUTNĚ potřebuje modýlek devatenáctsetjedenáctky......jinak je dost jiných variant. Minimálně pořídit za suchý z nosu jetýho......přinejhorším člověk moc neprolosuje.
edit: K tomu "výbornýmu" materiálu od číňanů by mohl pohovořit Alfonss, osobně jsem přesvědčenej, že co várka, to jiný vlastnosti. Ostatně, kdyby to bylo takový nezničitelný terno, tak hoši v IPSC skládaj bouchačky z hlavních dílů od Norinca. Mimochodem, kolik z Vás, obhájců norka nebo aspoň jeho materiálu, nabouchalo několik DESÍTEK tisíc ran z vašich zbraní? Aby se teda dokázalo, jak kvalitní je materiál aspoň hlavních částí (o pajšlu si nedělám iluze ani u renomovanějších výrobců)? Docela mne pobavilo, že obhájci tu maj pár tisíc, jednomu nefunguje palcová pojistka (po výměně), druhej musel přebrousit bobřák, třetí hned měnil třípackovku..............proč? Když je to tak super zbraň?
Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 38
Registrován: 07 úno 2010 18:20

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od Ralph » 01 srp 2013 10:44

Tohle je porad dokola.

Biggles by mohl i uvazovat nad logikou svych vet.

Clovek ktery si koupi Norinko pac chce ,,armadni,, 1911 a nema na Colta za 28 000,- asi tezko vystrili......

Cituji: kolik z Vás, obhájců norka nebo aspoň jeho materiálu, nabouchalo několik DESÍTEK tisíc ran z vašich zbraní?

...... a nehodla s tim zavodit. Tak tady nevymyslej silenosti typu ze vsichni jsou debilove. V nakym vlaknu je rupla hlaven od Colta ze zbrani DAVE. Jak to reklamovali a jiste stal pres 25 000,-


Norinko si nekupuji zavodni strelci, ale ti co chteji mit neco takovyho doma na lehci strileni. To, ze jsi mel (mas) doma krumpl neznamena, ze jsou vsechny krumply. Mam SRko 1911 a nornika a ani do jednoho jsem nemusel vrtat a neco s nim delat (vytahl z krabice a strilim do ted). Strili naprosto stejne. A vule jsou taky stejny. vystrileno 2000 az 3000 ran. Nevim nepocitam. A to je za pra let. A vis co Jsem nadmiru spokojenej. S obema.

Tady ty zabomysi valky jako zastanci Skodovek a odporci uz nejsou ani vtipny ani zajimavy technicky. Vetsinou se melou koniny furt dokola uz pres 10 let.

Vsechny zbrane jsou jako auto, musis mit stesti. Ja s vyrobnima vadama uz reklamoval 2 gloky, 3 858ky, tauruse UL. a tak bych mohl pokracovat do rana. A ani jednu znacku nehanim. Ostatni jsou s nima spokojeni.

Nekdo ma jen na Dacii a koupi si ji, druhejsi koupi predrazenou skodovku a smeje se blbovi s Dacii. A ten s Dacii se zase smeje jakej je hnup ten druhej, ze si zase koupil predrazenou skodovku.

Furt dokola. :roll:
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od Biggles » 01 srp 2013 11:34

Logika vět? Jestli víš, co to je, tak si přečti ZVOVU, co jsem napsal. Například, citace:"....koupit si los za desítku (nemluvě o řehácký verzi-cca dvacka) je dobré pro někoho, kdo moc nestřílí a NUTNĚ potřebuje modýlek devatenáctsetjedenáctky...." Konec citace. To poměrně dobře popisuje variantu kupce, který citace:..."těžko vystřílí........" konec citace. Tedy pokud těch několik teček znamená více než pár tisíc ran za celou životnost zbraně (zjednodušeně pro dost střelců "mnoho").
Další věc je, že "armádní" 1911 se nemusí nutně kupovat za necelých třicet, jak jsem doložil. Nevymýšlím ani šílenosti, narozdíl od jiných. Pokud totiž hovoří někdo o super materiálu, tak předpokládám, že onu kvalitu má doloženou. Vymýšlí si tedy ten, kdo to tvrdí nebo ten, kdo očekává nějaký důkaz onoho tvrzení?!
Ano, prasklá hlaveň, která byla vyreklamována (v případě, který jsem zachytil), to se stává, vada materiálu je možná u čehokoliv.
To že mám krumpl jistojistě neznamená, že takové musí být všechny výrobky slovutné zbrojovky Norinco, nicméně pokud mi těch krumplů projde rukama několik, tak nevidím důvod, proč opětovně narážet hlavou do zdi a utěšovat se, že třeba další výrobek už bude v pořádku.
Pokud ti přijde popis závad, popřípadě uživatelská zkušenost, jako "konina", budiž, pak ovšem nechápu proč lezeš na fórum, jehož hlavní funkcí je předávání zkušeností.
Jestli je zbraň jako auto, nehodlám komentovat, co však ano, je nutnost štěstí. To totiž není pravda. U slušných výrobců člověk výrobek reklamuje, pokud má smůlu na kus (a to se opravdu může stát), u jiných nereklamuje, když má štěstí. Je na každém, aby usoudil, na kolik si váží své práce a peněz........a za co tedy své peníze prohodí oknem. A jestli jsi reklamoval kvantum zbraní od mnoha výrobců, tak máš buď neskonalou smůlu nebo jsi věčný potížista, popřípadě sis to vymyslel.......snad proto, aby číňan nebyl za aušus sám.........(?)
Tímto považuji téma v podstatě za vyčerpané. Chápu, že někteří se můžou vzteknout, když jim někdo pohaní hračku. Já mezi takové nepatřím, naopak jsem ochoten na základě vlastních zkušeností i nedoporučit to, co mám sám doma (v rámci 1911 mám porovnání výrobků Norinco, Colt, Remington, nepočítám různé půjčky na chvíli na střelnici).
Howgh.
Obrázek
Naposledy upravil(a) Biggles dne 01 srp 2013 14:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
chacal
Příspěvky: 103
Registrován: 08 zář 2011 02:08

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od chacal » 01 srp 2013 14:55

Biggles píše:
(...) 1: napsat, že Browning chtěl mít na spoušti tunu a pak zjišťovat, kolik že to ty armádní měly vlastně mít, svědčí o opravdovém znalci........vlastně takřka puškaři, že? :P (...)
(...) 2: koupit si los za desítku (...)
(...) 3: je dobré pro někoho, kdo moc nestřílí a NUTNĚ potřebuje modýlek (...)
(...) 4: Mimochodem, kolik z Vás, obhájců norka nebo aspoň jeho materiálu, nabouchalo několik DESÍTEK tisíc ran z vašich zbraní? (...)
(...) 5: Aby se teda dokázalo, jak kvalitní je materiál aspoň hlavních částí (o pajšlu si nedělám iluze ani u renomovanějších výrobců)? (...)
(...) 6: Docela mne pobavilo, že obhájci tu maj pár tisíc, jednomu nefunguje palcová pojistka (po výměně), druhej musel přebrousit bobřák, třetí hned měnil třípackovku..............proč? Když je to tak super zbraň? (...)
To Biggles mám z toho pocit, že to bereš moc srdcově :lol: Přeci se tady nikdo nepasuje do role nějakého zastánce té či oné firmy :shock: Jen se tady debatuje a sdělují poznatky (a to je dobře), je jen logické :idea:, že mohou být diametrálně odlišné. Je zde hledisko účelovosti, pak i nároků střelce. Nikdo se nepře o tom, že zbraň za "deset" rovná se automaticky zbrani např. Kimber Grand Raptor II za 43.200 Kč, která mě jako jediná (v černém provedení) po norkovi vizuálně a zpracováním oslovila.
Ale je tady ten účel - já zaměření na western a historické zbraně :mrgreen: To, že 1911 má s westernem mnohé společné vděčí :D filmu Divoká banda - http://www.imfdb.org/wiki/Wild_Bunch,_The
S 1911 se střílí western střelba a tam je specifikum - původní army vzor. Tedy já se nechystám s norkem střílet IPSC :lol: spíše plkink a western a na tom může být norek dostačující. Věřím, že takto rozumně uvažujících lidí se zaměřením na jejich účel je více. A proto se o jejich názor zajímám :wink:

:arrow: Pak musím krádce zareagovat viz body 1 - 6 výše.
1: To jsem přeci netvrdil. Jen jsem nikde tento údaj zatím nenašel (ani v knize PISTOLE COLT 1911 - Grada 2013), tedy je to pořád předmětem mého zájmu.. Puškař amatér jsem, to máš pravdu. A dovedlo mě k tomu to, že jsem si koupil pár zbraní těch nejlepších firem! A to Davide Pedersoli, kdy zde jsou totálně nefunkční zámkové mechanizmy - spoušť opravdu těžko mačkat (tam opravdu dost zapracoval pilník). Ale i "super" firmy například dle Dave a čas.: Zbr.aNab. +SR - Uberti! Tedy pro mě ta nej firma nemusí vůbec splňovat to, že za své peníze dostanu kus na který se pilník "nepodívá". Bohužel..
2: To platí dnes pro vše. U zbraní 1911 má například Taurus problémy s rámem co jsem načetl v odborných časopisech a na netu.
3: Já bych nikoho ze střelecké obce nezesměšňoval tímto v podstatě pubertálním a povýšeneckým názorem...
4: Tolik ran nastřílet, to bych opravdu rád :D ale času nemám. Na střelnici se dostanu 2-3x do mědíce, když bůh dá. Ale hodím sem článek ze SR kde norník v Bratislavě překonal životností dražších pistolí. Snad :idea: Střeleckou Revue nebudeš řadit do řad "obhájců norníka" :lol: :lol: :lol:
5: O stabilitě v kvalitě dodávek materiálů si můžou nechat zdát i ti nej výrobci! O tom bych ti mohl vyprávět! Dělám pro jednoho takového výrobce (ve zdravotnictví!) a tak vím jak je těžké docílit kvalitu dodávek. Např. Colt+DW má s tím také problémy. Tedy u nikoho si dnes nemůžeš být jistý, jedině u výroby na zakázku - "na jméno".
6: A zase ti "obhájci"... pokud u nové zbrani něco nefunguje, mám záruku. Ono těch zbraní z druhé ruky, je problém právě z domodomo úpravou různých majitelů co z norka dělají zbraň např. na IPSC. A pak zbraň pošlu dále :oops:
Howgh
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od Biggles » 01 srp 2013 15:21

Nedá mi ještě neodpovědět.
Když už si chceš plácat játro, tak aspoň nelži. Citace:"Co se týče kritiky mnohých na adresu těžšího chodu spouště, kteréžto dávají tito kritici na vrub nekvality Číňanovi, tak u původní armádní výroby spouště chodily stejně těžko jako u dnešních replik Norinco 1911 A1" Konec citace. Kdopak to napsal?
Znovu, je mi úplně šumák, jestli hodláš nad výkvětem čínskýho kopírungu onanovat nebo ne. Jestli Pedersoli nebo Uberti považuješ za "super firmy" (nebo dokonce "nejlepší"), tak se spolu asi fakt nemáme o čem (zbraních) bavit. I Norník je v takovým případě pro tebe zbytečně dobrej.
Začti se do ískvajru pro střelce (Z&N) a SR, pochval si, jak si dobře nakoupil a buď spokojenej.
Já holt od zbraně očekávám víc. Přesnost, životnost, kvalitu zpracování, tedy vzhled............a kromě jinýho i to, že SA spoušť bude mít lepší chod než DA na Makarovu..............(a tím nemyslím, že by jí měl hroznou). A to všechno za slušnou cenu. Koneckonců kdo rozhodí třeba Rema R1 a norníka, tak ten rozdíl pozná i pohmatem.............jak je to dobře zpracovaný.
A jestli to beru osobně? Vůbec, jen je mi upřímně líto, když někdo na základě nesmyslů o čínský kvalitě omylem vyhodí desítku....... I když........no a co, každej svého štěstí strůjcem. Pro člověka, co dá za pistoli desítku bych tipoval, že životnost bude ležet maximálně na dvojnásobku ceny pistole (resp. tolik tak vystřílí), to při ceně fabrický munice přežije i číňan..............
Uživatelský avatar
chacal
Příspěvky: 103
Registrován: 08 zář 2011 02:08

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od chacal » 01 srp 2013 20:31

Biggles píše:Nedá mi ještě neodpovědět.
Když už si chceš plácat játro, tak aspoň nelži. (...)
Co se týče chodu spouště, tak dokumenty a tištěné publikace co mi prošli rukama o nich mlčí. V placené literatuře (ne plkách na netu) je zmíněno, že spouště chodily ztěžka! Tedy z věty co si citoval toto pořád platí, jelikož se to zatím nikomu nepodařilo ověřit a ani vyvrátit. Je to logický kalkul z toho co je známo! Ale tobě asi logika a korektní vyjadřování dělá dost problém, jak je vidět :lol: Já závěry z literatury beru za solidní, jelikož se autor za své dílo podepsal celým jménem. Narozdíl od tvých invektiv pod zkratkou... :wink:
Je potvrzeným faktem, že armádní a policejní střelci ladili tuto oblast původních 1911, která je právě na nornících dnešními střelci kritizována. Jo.. ca stol let je ve vývoji prostě znát.
Zde padla pouze jedna informace ohledně spouště. Tou bylo "25N - 30N" což je ca 2,5 - 3 kg, ale to ukazuje spíše na to, že norek je opravdu replikou původní koncepce. Na netu se píše, že majitelé norníka si spouště z 2,6kg (tovární) ladili na 1,5kg nebo 1,6kg což odpovídá zvykům dnešního střelce.
:arrow: Je mi upřímně líto lidí, kteří se nedokáží korektně vyjadřovat.
Tedy to je vše.
Odpovědět