Poradte prosim s revolverem pro zacatecnika

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

icewolf
Příspěvky: 1
Registrován: 05 lis 2012 14:50

Poraďte prosím s revolverem pro začátečníka

Příspěvek od icewolf » 24 črc 2013 11:29

Vážená střelecká veřejnosti, přeji Vám dobrý den,

S rozhodnutím získat ZP – ke zkouškám se jdu přihlásit dnes, takže zatím neznám termín , mi vyvstalo dilema, jakou zbraň pořídit pro začátečníka. Po pročtení různých témat na střeleckých portálech, po přehodnocení toho, co se mi líbí a co bych si představoval se myšlenkově potácím kolem revolveru v rážích od .22LR přes 9mm Luger, 38 Sp až 357 Mag. Pro začínajícího střelce na osvojení návyků života se zbraní, tréning střelby by byla vhodná ráže .22 LR s cenou 1 Kč za ránu, ale pro řekněme obranu je tato ráže asi nedostatečná. Cenově následuje ráže 9 mm , těchto kousků zase na trhu moc není, ale dá se počítat s cenou cca 4 Kč za ránu. .38 Sp/357 Mag je na trhu nepřeberně, ale cena střeliva pro mne už tak příznivá není. A nyní – proč revolver a ne pistoli ? Protože se mi líbí a chci ho. Prosím o odhlédnutí, že do revolveru ten“divnej náboj“ Luger nepatří, svět se v *rdel obrací a také se říkalo, že do sportovního auta se leje benzín a nafta do kamen a pracovních strojů, dnes je to trochu jinak. Velikou výhodu revolveru vidím v jeho ochotě „sežrat“ takřka jakékoliv střelivo – brokové, plastové, černý prach, plynové, pepřové nábojky, přebíjené, lité olověné střely, takřka cokoliv. Vzhledem k tomu, že si zatím na přebíjení netroufám – kdo přebíjí, ať se vyjádří – bych pro mne viděl jako ideál právě ráži 9 mm, kde je cena revolveru vyšší, ale nízká cena rány. 38Sp koupím sice levněji, ale je tam vyšší cena za ránu. Z 357 se dá střílet i 38 Sp, což zase poněkud rozšiřuje možnosti a variabilitu „krmiva“. Bude to moje první zbraň, doufám, že ne určitě poslední :wink:  tak mi prosím poraďte. Jsem z Prahy, setkání se u kávy a třeba nakouknutí pod pokličku tajemství přebíjení se nebráním ani maličko. Ono něco jiného je to číst a něco jiného vidět na vlastní oči a možnost si to osahat. Přeji Vám hezký den


Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Poraďte prosím s revolverem pro začátečníka

Příspěvek od PEPAN » 24 črc 2013 16:53

u mě by to byla jasná volba- alfa steel, vynikající poměr cena/hodnota česká výroba, spolehlivost, servis, prostě jediný adept :D mam ho v hledáčku aspoň 5 let jen nejsou finance, ani mě velkoráž nebere.
Luger do revolveru bych moc nebral ale účel světí prostředky, s tou naftou si to osvětlil dostatečně, nemůžu benzín ani cítit :lol:
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte prosím s revolverem pro začátečníka

Příspěvek od kentan » 24 črc 2013 17:53

Smith & Wesson model 15 cal.38 je úplně ideální revolver pro kohokoliv. Navíc se stále sežene z druhé ruky ve velice dobrým stavu (starý služebáky z USA) za malý peníze. je to léty prověřená konstrukce z doby, kdy zmíněná fabrika uměla dělat špičkový zbraně a nebrala si za berličku politiku.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 67
Registrován: 25 čer 2013 19:52
Bydliště: Kladno

Re: Poraďte prosím s revolverem pro začátečníka

Příspěvek od Vejr » 24 črc 2013 20:34

podle mě nemá cenu kupovat něco do začátku a pak měnit návyky. Bejt tebou tak si počkán na nějakou pěknou SW 586 -686. Sám jsem to tak udělal před 16ti lety a jsem dodnes spokojenej. A 357 se snadno přebíjí.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Poraďte prosím s revolverem pro začátečníka

Příspěvek od PEPAN » 24 črc 2013 23:15

Bohužel v ráži 38 bych asi osobně nic nechtěl, Snad kdyby bylo třeba tak Weihrauch za 900- prostě kdybych to neřešil anebo střílet nějakou soutěž- jedno střelivo a šmytec.
Protože asi jako tazatel nevím co by mě zrovna bavilo, určitě by to byla 357 a skoro určitě od alfy, navíc tušim že jde válec na lugery dokoupit??? kdyžtak mě opravte pls.
Dobrý je taky projít pár obchodů a ošmatat co maj v komisích, je toho dost, zrovna jsem to projel od stolu ale SW15 jsem nenašel
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte prosím s revolverem pro začátečníka

Příspěvek od kentan » 24 črc 2013 23:40

pokoušíš se srovnávat trabanta (alfu) s rollskou (SW). 357 je opravdu výhodná v tom, že při vytrvalé střelbě přináší tenisovej loket.... Jinak během 5 ti minut jsem na webu brymový našel model 10 2" v 38 (ty samý střeva) a model 13 4" v 357 ale s pevnejma miřidlama (střeva zase ty samý), a nebo SW 586-3 357 Mag.4 což je drobet modernizovaný, nebo model 19 (jako 15, ale v 357 a krytá osa válce. Vše za pěkný peníze.
Naposledy upravil(a) kentan dne 24 črc 2013 23:56, celkem upraveno 1 x.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Poraďte prosím s revolverem pro začátečníka

Příspěvek od PEPAN » 24 črc 2013 23:48

tak trabanti sou ty HWčka zinkový :) nic proti nim, do šuplíku a na občasný střílení prý víc než dostačující.
v tomhle ohledu to právě vidím na českou "filcku"- pokudse bavíme o nové zbrani,
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte prosím s revolverem pro začátečníka

Příspěvek od kentan » 25 črc 2013 00:13

Zinkáče nejsou trabanti, ale hračky.... Jinak WS servis nepotřebuje, ten prostě střílí... stačí občas čistit promáznout. Zatímco majitelé Alf chodí po servisech, majitelé SW po střelnicích :)
Jinak střílet z 357 dlouhodobě 38 je hloupost. Vypaluje se část válce.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Poraďte prosím s revolverem pro začátečníka

Příspěvek od PEPAN » 25 črc 2013 00:49

Tak řeči o zinku beru s rezervou, pač mam Holka v 22 asi 8 let, nyní 14 let starý a opravdu nemam na co nadávat. že jsem byl blbej, a nahazoval vytrvale válec to by nesvědčilo ani SW. dostával ode mě chudák pěknou čóču, nošení v batohu v harampádí, pod sedačkou v autě taky bydlel, bez pouzdra. Padal mi z chramplavých pazourů.. zinek i s povrchovkou až na maličkosti bez chyby, ocelový válec olezlej, ocelový pajšl vymlácený
byl za 3kk, je to zinkáč a tak sem ho vždy bral, že když se rozpadne koupí se jinej(chci delší) ale drží i trefuje :D zatim bez servisu který by teda asi chtěl.
Právě bych určitě steelce dal taky šanci, vim že má dost spokojených majitelů, pokud by zabloudila i ke mě, bylo by to max na 50 ran ročně jinak odpočívat v trezoru takže 357 a basta:).
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
mandy
Příspěvky: 653
Registrován: 11 pro 2010 11:51

Re: Poraďte prosím s revolverem pro začátečníka

Příspěvek od mandy » 25 črc 2013 06:28

Na obranu a každodenní skryté nošení jedině SW 340PD .357 Mag.
Úspěch navštěvuje jen ty, kteří vedou život plný práce a nekradou.
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Poraďte prosím s revolverem pro začátečníka

Příspěvek od 4mike » 25 črc 2013 08:08

kentan píše:Zinkáče nejsou trabanti, ale hračky.... Jinak WS servis nepotřebuje, ten prostě střílí... stačí občas čistit promáznout. Zatímco majitelé Alf chodí po servisech, majitelé SW po střelnicích :)
Jinak střílet z 357 dlouhodobě 38 je hloupost. Vypaluje se část válce.

nevím kudy chodí majitelé Alf ani majitelé SW, patrně nikam, jinak by to nebyli jen majitelé
ležením v trezoru se nic neopotřebovává
ti co střílí SW potřebují servis a náhr. díly stejně jako každej jinej, jenže na doporučovaný oldtimery jako mod 10,13,15, se už pár let nic nevyrábí a pajš není kompatibilní s aktuální modelovou řadou J. K. L. N. X,
čili bavme se o tom co a k čemu

- malorajdu "na plechovky" , pak SW617 (a klidně i jetou +- za cenu nový Alfy)

- sem tam prásknutí v řádu jednotek tisíc / rok, popř nějaký KVZtky či LOSy pak Alfa
(u disciplín, kde se přebíjí v čase střelby bych nehledal kompromis k 9x19, válec prohodit nestačí poněvadž 357 má jiný vývrt)
popř SW ale s "new style" extraktorem (old style nechme sběratelům a "majitelům")

- velmi využitý řádově desítky tisíc ročně - tohle už dává jen pravidelně udržovaný SW na N či L rámu
dodám jen že ani v tomto režimu nedochází k žádnýmu vypalování ani při používání 19mm nábojnic v komorách pro 357 ani při major laboraci
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Poraďte prosím s revolverem pro začátečníka

Příspěvek od Biggles » 25 črc 2013 08:19

Já bych zas ty "staroušky" úplně nezatracoval. Ta cena je u nich natolik nízká, že mohou udělat dobrou službu už jen tím, že poslouží coby první zbraň.........a dotyčný si ověří, jestli je pro něj revolverová cesta ta správná. A nějaký čas sloužit také vydrží (pravda, na IPSC to není).
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Poraďte prosím s revolverem pro začátečníka

Příspěvek od 4mike » 25 črc 2013 09:06

já je nezatracuju, prostě jsou to takřka veteráni, v super stavu stojí víc než stály nový
a ty ostatní jsou pod cenu obvykle proto že je není čím servisovat
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte prosím s revolverem pro začátečníka

Příspěvek od kentan » 25 črc 2013 17:58

No mě ten skoroveterán v nestříleném stavu stál 7500 (měl takovej otřep, který bránil otáčení válce s náboji, stačilo málo :), když slušná perkuska pistolka stála přes 12000. Ročně z něj vystřílím kolem 2000 nábojů. Fakt je, že střílím klidnou mířenku na 25 a 50 metrů a více než kraťase dlouhou na 50 a 100 (bolej mě lokte). Mám ho již 8 let a stále spokojenost :)
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
swboby
Příspěvky: 5
Registrován: 10 čer 2013 21:41

Re: Poraďte prosím s revolverem pro začátečníka

Příspěvek od swboby » 17 lis 2013 19:08

Ahoj
z pistolí střílím už dlouho, ale revolvery mě vždy zajímaly. Před rokem jsem si koupil svůj první "repasovaný"(zřejmě služební) revolver s&w 10-8 .38 special 6 ran s těžkou čtyř palcovou hlavní (hledí je vyfrézováno v rámu zbraně). Zpracování je po mechanické stránce velmi dobré. Brynýr je místy ošoupaný až na kov, ale časování, spoušť a soustřel vynikající.
Ze zbraně střílím .38 special od Magtechu 158grainů anebo Sellier-Bellot wadcutter váhu střely si nepamatuji.
se soustřely jsem spokojen: 15m zelenej terč nekrytě ležící figura vše v desítce(single action)
Chtěl jsem zbraň na nošení a střelbu na terč což k mému překvapení splňuje naprosto dokonale (přesnost)
Vystříleno asi 1200 ran, závady pouze neodpálení v double action a ulomená bronzová štětinka z kartáče mi zablokovala válec a to bylo pouze jednou.
už se mi podařilo zlomit zápalník výstřelem na prázdnou komoru. Zápalník měli u Brownels Deutchland za "neodolatelných" 45 euro :) , chvíli jsem se v zoufalství zamýšlel nad nákupem za 45 Euro ale nakonec jsem si pořídil identický revolver za 4000(přece jenom je na něm více dílů). Zde mě mrzí že s&w ukončil výrobu těchto zápalníků a nepodařilo se mi sehnat nějakou druhovýrobu(zde asi mou neschopností :)). Při dotazech na dostupnost mi bylo obvykle sděleno že není k dispozici (discontinued) nebo něco v tom smyslu že si můžu koupit novej v nerezu a se zápalníkem v rámu to mě znechutilo ,ale co když se to už nevyrábí.

Všechny tyto trable se vyváží funkcí a myslím si že za ty peníze neseženu nic lepšího.

Dále uvedené jsou moje zkušenosti z provozu jako majitele zbraně. Jde pouze o můj názor (subjektivní). Revolver se mi líbí a funguje. Pokud má někdo stejný nebo podobný revolver a má jiný názor může ho napsat do fóra rád se poučím.
Shrnutí
plusy:
++ cena 4000
+ 4 inch těžká hlaveň a nízký zpětný ráz. vývrt uvnitř jako nový.drážky v ustí jsou ostré
+ kulatá muška vhodná pro tasení (není ostrá a nezasekne se v pouzdru)
+ chod mechanizmu (Hladký chod dobrá spoušť) jak v single action tak i v D/A
+ (K) rám a hogue grip //dobře sedí v pouzdře a narozdíl od pistole(cz83) je těžiště pocitově pod opaskem a drží lépe u těla, tudíž je zbraň méně vidět a neklepe se sem tam.
+ smith&wesson tlačítko otevírání válce sedne mi akorát na ovládání palcem pravé ruky.
+ je to šestiraňák, prostě klasika. nízká kapacita mi nevadí mám speedloader. :)
+ na .38 special je všude dost oceli
+ Možnost střílet double action (a to je fofr)
+ velký kohout pro bezpečné spuštění na nabitou komoru
+ Jsme tady tři. Já, Smith a Wesson 8)
Mínusy
- Drahé$$ náhradní díly,(moje neschopnost sehnat náhradní díly co jsou zrovna potřeba)
- zápalník na kohoutu zbraně (podařilo se mi ho zlomit při ráně na prázdno a nemohl jsem ho dlouho sehnat)
- jakákoliv nečistota mezi dnem nábojnice a rámem znamená možnost zaseknutí otáčení válce t.j. nemožnost vystřelit
- na ipsc asi nemá správný power factor.
- občas neodpálí v double action (to se stane při jemném zmáčknutí spouště, vyřešeno napnutím bicí pružiny)
- válec se otáčí proti směru hodinových ručiček (no co smith wesson)
S Pozdravem boby
Odpovědět