NORINCO 1911

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
petdog
Příspěvky: 33
Registrován: 13 dub 2009 17:55

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od petdog » 21 led 2013 13:00

Zdravím, mám dotaz na zkušenější a znalé, nemáte někdo zkušenosti se zásobníky na 10 a 11 ran? Myslím tyto:

http://www.alliancze.cz/zasobnik-mec-ga ... d/d-71035/

http://www.alliancze.cz/zasobnik-mec-ga ... d/d-71398/

nebo

http://www.alliancze.cz/zasobnik-cmc-po ... n/d-70846/

díky za informace


Uživatelský avatar
ataman
Příspěvky: 12
Registrován: 29 lis 2006 19:04

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od ataman » 16 úno 2013 17:01

Pro všechny, kteří touží po informacích, nebo si chtějí udělat obrázek o tom co se prodává a s jakou pověstí jinde: http://wn.com/norinco
L.I.S.A.K.
Příspěvky: 2
Registrován: 02 bře 2010 19:49

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od L.I.S.A.K. » 19 úno 2013 17:19

Zdravím vespolek

Dneska jsem přivez domů Norinco z druhý ruky ve slušným stavu a marně hledám číslo na závěru. Na rámu je klasika 6 čísel , na hlavni zespodu polední 4-číslí ale na závěru ani ťuk. Je to normální nebo blbě koukám ? Už sem to převrátil na všechny strany a nic :oops: Nerad bych byl za vola u registrace. :D
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od chramst » 19 úno 2013 19:23

Buď klidný, já ho také mám jen na hlavni a rámu, to jsou hlavní části zbraně, na závěru ani tuk, ale na zásobníku je vyjiskřené ručně. Tak se neboj...
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od hides » 19 úno 2013 20:29

Pistoli 1911 A1 bez úprav v armádním provedení od čínské firmy Norinco já osobně vlastním jako druhý majitel cca 4 roky. Uvedenou zbraň koupil kolem roku 2000 jako novou její první majitel. Jelikož se známe, prokazatelně s ní napráskal nejmíň 5000, jak plášťovanými originály , tak z 95 procent přebíjenými olověnkami, někdy opravdu i na můj vkus skutečně s „navážkami v ráži 45 plnotučnými ++“ , na střelnici šla zbraň z ruky do ruky, takže zacházení různorodé. 45 ACP já osobně přebíjím Pb, vzhledem k tomu, že u mne nejde o prioritní zbraň, ale patří do řady rekreačních, odhaduji střízlivě jen na 2000 výstřelů. Dosud nebyla provedena výměna jakékoliv součástky pistole, nedošlo k žádnému poškození ani vadě na materiálu, pistole nejeví známek zvýšeného opotřebení více, než je běžné a odpovídá délce a způsobu používání. Brynýrování /ač toto není zrovna prvek upřednostňující kvalitu pistole/, dle mého názoru svou kvalitou převyšuje značky jiné. Spoušť plynulá, hlaveň vzhledem k používání Pb odpovídající, všežravec bez závad na funkci. Nehodlám se zastávat této čínské značky, avšak vzhledem k užitným vlastnostem a spolehlivosti, jakou tato některými opovrhovaná 45 odvádí, mne mile překvapila a jsem s ní naprosto spokojen !!! Pravda, snad jsem měl jen štěstí při koupi na dobrý kus, ale toto jsou mé postřehy a zkušenosti s tímto jediným kusem čínské výroby značky NORINCO, který ze široké škály zbraní vlastním. Do nové pistole za plnou cenu bych určitě nešel, čtvrtinové ceně se nedalo odmítnout a čekal jsem cokoliv. Se svými ořechovými střenkami a jemnou patinou opotřebovatelnosti má svoje kouzlo a na střelnici přitahuje zvědavé oči a ruce ostatních střelců. Je krásná a určitě bych se jí nezbavil.
Přílohy
22.JPG
33.JPG
44.JPG
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od hides » 19 úno 2013 20:32

Krmím ji vlastním papáním, využívám z dobré třetiny ještě válečné USA nábojnice ročníky 1942 značené FA, RA a stále šlapou a stále šlapou !!!
Přílohy
11.JPG
55.JPG
77.JPG
Uživatelský avatar
chacal
Příspěvky: 103
Registrován: 08 zář 2011 02:08

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od chacal » 25 čer 2013 14:20

Může mi někdo kdo vlastní / vlastnil Norinco 1911 poradit jakou má praktickou či uživatelskou zkušenost s touto pistolí?
Podotýkám, že pistoli jsem neměl možnost v reálu vidět a osahat si. Pouze jsem viděl videa + četl testy/články v časopisech, dále bod 5 + 6.

Uvažuji nad koupi 1911 od Norinco 1911 A1 Standard, cal:.45 ACP - viz například zde:
http://www.alfatactical.cz/detail/17617 ... 5-acp.html

A to z těchto důvodů:

(1) Preferuji obyčejnou/ strohou armádní verzi, v podstatě chci co největší repliku původních např. válečných verzí. Novodobé vymazelné kolny mě absolutně neberou.
(2) Moc toho s pistolí nenastřílím (střílím hlavně perkusní), na hranici životnosti se asi nepropracuji a když ano, tak koupím novou jinou.
(3) Žádné závody s ní střílet nebudu a rozdíl v přesnosti (např. mezi verzemi za 50 tis. a 10 tis. Kč) soustřelu díky větším vůlím Norinco neřeším. Střílím jen pro zábavu a poslouží eventuálně pro ochranu domova.
(4) Horší zpracování - tzv. vizuálního charakteru uvnitř zbraně, které nemají vliv na chod mechanizmu neřeším (drobné na mechanizmu si zaleštím sám). Ono ostatně je to army zbraň a pochybuji, že by se dříve či pro válečnou produkci s tím taky nějak extra mazlili :lol: A vojákům to fungovalo bezvadně (hlavně díky těm větším vůlím) :wink:
(5) Přeznívá cena hraje také svou významnou roli. Vždyť zbraň mi vlastně díky této vládě a zdejším zákonům nikdy 100% patřit nebude. Tedy za "zapůjčený ks" za tvz. "dobré chování" (než se stanu zlým) nejsem ochoten dát 20 - 50 tis. Kč. U D.Pedersoliho to zaplatím rád, jelikož zbraň (perkus) je moje nadosmrti :mrgreen:
(6) V časopisech SR a Zb. a náboje o pistoli psali, reference nejsou až tak špatné jako názory některých jedinců preferujících jen to nej.

Budou tedy viz výše uvedené body v mém očekávání uspokojeny?
Díky.
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od chramst » 25 čer 2013 16:57

Já jí mám od té doby, co se sem začala dovážet. Tak ani nevím kdy to bylo. Rozhodně neprohloupíš za tu cenu je to zadarmo. Možná budou nějaké poruchy při přebíjení (skřípat nábojnice a podobné nešvary). Ale buď klidný, ty drahé to dělají také, než se to vychytá. Co jsem dokoupil značkové díly do ní, např kohout, pojistky a co já vím co ještě, tak ty šly do háje. Ten základ zůstal v pohodě. Například mi nejde už žádná pojistka, já jí nepotřebuji, mám to na střílení a ne na to, to mít nabité a nosit to. Ber budeš spokojen...
qarter
Příspěvky: 17
Registrován: 05 čer 2011 21:35

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od qarter » 25 čer 2013 19:52

Podívej se na téhle stránce co napsal "hides" a o kousek výše já a máš to cos chtěl slyšet.Pokud ti vyhovuje jednoduchost a strohá,vojenská funkčnost,tak do toho jdi.Jo a navíc je dost přesná i s mýma "pidlejma "očima. :?
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od Lachtan » 25 čer 2013 21:40

2-Chacal - budou :wink:

1911 A1 vlastním (coby minimálně druhý majitel), má nastříleno několik tisíc a jediné co jsem na ní dělal bylo, že jsem po koupi upravoval "trojzubec" aby vše fungovalo tak jak má jinak nic.
Funguje k mé plné spokojenosti, žere všechno, 100% spolehlivost, opotřebení minimální - ztotožňuji se s názorem Hidese 8)

(navíc - za ty prachy... :wink: )
Uživatelský avatar
chacal
Příspěvky: 103
Registrován: 08 zář 2011 02:08

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od chacal » 26 čer 2013 22:51

Přátelé plnotučné střelby :D díky za vaše zkušenosti :) Chtěl jsem předně slyšet názory majitelů na mé konkrétní zájmy :) A ne nějaké plky ve stylu co je čínské = automaticky šmejd jak se porůznu píše. Já si to automaticky nemyslím. Colt Co. je taky vypečený výrobce, když si jisté zbraně nechává vyrábět u jiných a pak vydává za své – např. Colty dělané u Uberti. Nebo nože přímo v Číně/ Pákistánu, ale o tom se ví.
Dělá to tak více výrobců a pochybuji, že o všem koncový zákazník ví (vím jak to chodí ve firmě kde dělám – výroba deklarována EU+ USA, ale jen z max. 20% ostatní díly čajna). Tedy beru svět takový jaký je :D Dík
Mitia
Příspěvky: 1
Registrován: 25 pro 2011 17:45

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od Mitia » 02 črc 2013 15:02

Ahoj,

má 1911A1 NORKA od 2010, koupeno u Brymové, vyměna spouště ( delší jazýček ) a objemnější střenky ( původní mi úplně neseděli ). Ročně z toho dám tak 2000 ks ( SB, GECO, SPEER, EAGLE, MAGTECH - tvary klasické i komolý kužel - většinou celoplášť, měl jsem i pár olověných ). Závady za dobu používání - po cca 300 ks, jsem nechal upravit bobřák ( přestal plnit fci pojistky ( padal ), na počkání u puškaře za 200 kč ) od té doby ok, při střelbě s přebíjenkami od LIMITu jsou některé nábojnice žvejknuté, ale jen od něj, takže to spíše přisuzuji střelivu než zbrani.

Jinak na ní nedám dopustit ...

Mitia
Uživatelský avatar
chacal
Příspěvky: 103
Registrován: 08 zář 2011 02:08

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od chacal » 26 črc 2013 13:52

Co se týče kritiky mnohých na adresu těžšího chodu spouště, kteréžto dávají tito kritici na vrub nekvality Číňanovi, tak u původní armádní výroby spouště chodily stejně těžko jako u dnešních replik Norinco 1911 A1.
Vyplívá z toho, že pro soutěže (v meziválečném období) si střelci upravovali armádní 1911 a 1911A1 tak, že měnili hlavně a zlehčovali chod spouště :shock: Bylo by dobré zjistit :idea: na kolik to starý John Browning původně namixoval, je dost možné, že to byl záměr :wink: Z toho by mohlo plynout, že Číňan prostě dělá jen to co mu jde nejlépe - to, že to 100% zkopíroval tak jak to Browning a spol. pro armádu zamýšleli. A ke všemu to udělal z lepšího materiálu...
Ta těžší spoušť je lepší (z hlediska bezpečnosti) oproti dnešním zažitým tezím mnoha lidí v tom, že voják v mezních situacích (souhrnně vzato ve všech boj. situacích) má tendenci:
:arrow: 1, při použití levé ruky a prstů stahovat prsty na druhé ruce ve které svírá zbraň!
:arrow: 2, při držení/svíraní pistole prsty pravé ruky, má tendenci sevřít i ukazovák na spoušti!
To je tuším zkušenost, která dala vzniknout dnešnímu způsobu bezpečné manipulaci, kdy se prst na spoušť prostě nedává (jen na střelnici či případné obraně/ v akci).
Z toho vyplvá mnohé na zamýšlení a případné další pátraní za čím ta "nekvalita" vlastně vězí a jaký byl účel 8)

Také si cením na čínském norníkovi to, že neupadl do různých modernizací tipu nového (bočního) vytahovače. Například SIG SAUER M1911. Což je pro mě podřadné (výrobně levné) řešení na tak drahou zbraň.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od Biggles » 26 črc 2013 23:37

No hlavně že seš spokojenej :wink: Každopádně si nejsem jistej, že starej Browning chtěl vyrábět nefunkční zbraně, což je případ pár číňanů, který jsem potkal (včetně toho, co máme doma). Je to dobrej krumpl pro ty, co nechtěj moc střílet, nemaj moc peněz a chtěj mít doma "funkční" model devatenácsetjedenáctky. A při troše štěstí na matroš a přesnost hlavních dílů (svrtání, atd.) se z toho dá "vytunit" slušná hračka.........jen je otázka jestli nemá pak smysl koupit rovnou něco lepšího. Takže za mne, jo..........tak do trojky to má smysl si pořídit a hrát si na kutila........
Uživatelský avatar
JaK
Příspěvky: 165
Registrován: 21 bře 2006 20:39
Bydliště: Vysočina

Re: NORINCO 1911

Příspěvek od JaK » 26 črc 2013 23:51

Zrovna u 1911 vnější vytahovač nemusí být vždy výhra a vyrobit, respektive vyvinout spolehlivou 1911 vybavenou tímhle typem vytahovače je ve výsledku složitější, než tradiční řešení.
The only external extractor setup that I have tried that will pass reliability test is the Smith and Wesson E-Series pistol, which uses the wide Performance Center extractor and is optimally positioned in the slide. Many 1911 external extractor designs do not optimally position the extractor relative to the bore axis resulting in marginal extractor function.
Co se týká původního odporu spouště 1911A1: Podle armádního předpisu by měl být 25-30N.
The Army manual reprints I have state the trigger pull should be between 5.5 to 6.5 pounds
Odpovědět