specificke drzeni pruzinove vzduchovky - pravda nebo kec?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: specifické držení pružinové vzduchovky - pravda nebo kec

Příspěvek od Barys » 03 čer 2013 15:32

Střelba pružinou je mnohem náročnější na okolní vlivy než větrovka, dochází tam k pohybu velké energie,která ovlivní střelbu vždy. Teď ,ale jak nejméně? Jak píšou kluci každému vyhovuje něco jiného a někdo při střelbě s pístovkou trefuje ani neví proč.Pokusím se odpovedět, protože drží vždy pušku stejně, nebo velmi podobně, jako předchozí střelby. Zazněli tu termíny jako držení na pevno, držení volně, pytel s pískem - toto vše já považuju jako bezproblémové pokud to budete dělat stejně pokaždé. Potom,ale upnutí do svěráku je nesmysl, protože energie pohybu pístu přejde do vyosení střely a nebude ji nic tlumit jako např. pytel s pískem.


Uživatelský avatar
zdendaxxl
Příspěvky: 1343
Registrován: 19 zář 2012 13:12
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: specifické držení pružinové vzduchovky - pravda nebo kec

Příspěvek od zdendaxxl » 03 čer 2013 16:04

Nelze než souhlasit :wink:
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
Steyr LG110FT Custom Hunting/Sightron SIH TAC 4-12X40 AO HHR
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/ .Změnil jsem nick na "Zdendaxx"
S634
Příspěvky: 292
Registrován: 30 pro 2012 03:16

Re: specifické držení pružinové vzduchovky - pravda nebo kec

Příspěvek od S634 » 03 čer 2013 16:51

A ještě dodám co jsem sám nemohl dlouho pochopit proč - kříž puškohledu ti musí ukazovat místo, kam doletí diabolka, ne místo kam míří hlaveň + nějaké nadsazení.

Prostě ty mrchy lítají vpravo/vlevo/hore/dole, každá jinak, proto neměň střelivo, ale používej jenom jedno. Navíc můžeš dělat nějakou konstantní chybu při spouštění nebo úchopu, takže to kam míří puškohled, je suma všech vlivů, které působí během výstřelu a to je různé od toho, kam se kouká hlaveň a navíc aby to nebylo tak jednoduché, je to i u každého střelce jinak. Takže když si nastřelím Slávii já, děckám to lítá jinam.
Slavia 634 4,5 r.v. 2012 + NikkoSt. MM 4x32 AO IR MD / BulletProject 6-24x50SFE
2 rozsévačky broků Gamo AF-10 + lovecké broky z kovohutí za 150/kg
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: specifické držení pružinové vzduchovky - pravda nebo kec

Příspěvek od madbugie » 03 čer 2013 16:58

tak tak... pružinovku treba proste mať v ruke... mať niečo odstrielané... mať zmáknutý rovnaký úchop... je jedno aký, ale proste rovnaký... a ako ja s oblubou hovorievam, koho vyškolí pružinovka, toho PCP nemá ako prekvapiť... naopak to ale nefunguje...

poznám chalana, ktorý robil 1,5 - 2 cm sústrely na 50 m z FT sedu s Prosportom len taký fukot... je pravda že denne dával škatulu diaboliek ked trénoval... takže presnosťou/nepresnosťou pružinoviek by som sa neoháňal...

či už na FT alebo HFT súťažiach dosahujú pružinovky 80 - 90% z maxima PCP takže také strašné to snáď nebude s tou presnosťou... na to že je to menšinová kategoria a málokto má na pružinovke optiky takého kalibru, aký si môže dovoliť dať PCPčkar (aj vdaka tomu že to nekope)...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
zdendaxxl
Příspěvky: 1343
Registrován: 19 zář 2012 13:12
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: specifické držení pružinové vzduchovky - pravda nebo kec

Příspěvek od zdendaxxl » 03 čer 2013 17:41

No ono to není,úplně o přesnosti,přesná může být pružina stejně jako "větrák" jde o to
Střelba pružinou je mnohem náročnější na okolní vlivy než větrovka, dochází tam k pohybu velké energie,která ovlivní střelbu vždy
jak píše Barys.Jen ten "specifický volný úchop"mi nějak hlava nebere :wink:
"Volný úchop"co to je :?: nemám rád tyhle(terminus technikus),mám pocit že to vždycky někdo vymyslí aby se v tom mohlo pár lidí donekonečna štourat :wink:
Je tu určitě dost odborníků na střelbu ze vzduchových zbraní,ale žadný na "specifické držení"(terminus technikus :lol: ) :?: Proč asi,no protože je to nesmysl(jak už jsem tu někde psal),který se snad nebo možná řeší u lukostřelby :wink: Každý kdo střílí se snaží samozřejmě nastřílet co nejlépe a dělá to tak jak mu to nejvíce vyhovuje,a protože nejsme všichni stejní(zaplaťpánbůh)držení se u každého jedince může diametrálně odlišovat,tzn.standartizovat či přesně definovat ten jediný a správný úchop je prostě blbost
HOWGH :wink:
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
Steyr LG110FT Custom Hunting/Sightron SIH TAC 4-12X40 AO HHR
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/ .Změnil jsem nick na "Zdendaxx"
Uživatelský avatar
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: specifické držení pružinové vzduchovky - pravda nebo kec

Příspěvek od Lori75 » 03 čer 2013 17:55

Parádné príspevky...Musím suhlasiť, nie je jeden špecifický úchop. Ale je jeden ideálný spôsob. (Dajme tomu aj z percentuálného hladiska napr.pri športovej strelbe, tak ako porovnal percentuálne aj Madbugie presnosť)
No, a ako dobrá rada pre nestrelca je, povedať podstatu priemerno-ideálného postoja, aby začal učiť telo tým smerom. Ako na hudobnom nástroji - musíš dať bacha na základné držanie... v našom prípade nejaké fyzikálno ergonomické súvislosti. Zaujíma ma to aj z hladiska pažieb, ako/čo do nich preniesť...
Barys-krásna rada... a keď sa začneš na to sústrediť že postoj stále rovnako, v hlave ich musíš jednotlivo preíjsť(zo začiatku kým sa neautomatizujú). Na čo si sa ty sústredil :D ak nie som indiskrétný 8) ?
A ako by ste opísaly držanie pažby(pravá ruka-rameno), ako to pekne opísal autor vlákna?
Naposledy upravil(a) Lori75 dne 03 čer 2013 18:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: specifické držení pružinové vzduchovky - pravda nebo kec

Příspěvek od Lori75 » 03 čer 2013 18:24

2S634 - Ten link nehovorí otom že puška randomne poskakuje, "Prostě ty mrchy lítají vpravo/vlevo/hore/dole, každá jinak,"...ale že pružina pri expanzií zbraň otočí o par stupňov do prava v ose hlavne, a nakolko hlaveň striela porovnaní okom trošku do hora(rátajúc s trajektóriou diabolky), tak tie mrchy lietajú v porovnaní líniou ose hlavne doprava na hor.(Konštantne)
A " kam se kouká hlaveň " je to úplne jedno,(ak strieláš rovnako) lebo je možnosť korikcie na optike.
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: specifické držení pružinové vzduchovky - pravda nebo kec

Příspěvek od Martin K » 03 čer 2013 19:03

S634 píše:A ještě dodám co jsem sám nemohl dlouho pochopit proč - kříž puškohledu ti musí ukazovat místo, kam doletí diabolka, ne místo kam míří hlaveň + nějaké nadsazení.
Tomuto nejak nerozumim, muzes mi to, prosim te, vysvetlit?
dycky STEYR
Uživatelský avatar
Trojan
Příspěvky: 439
Registrován: 14 bře 2011 13:52
Kontaktovat uživatele:

Re: specifické držení pružinové vzduchovky - pravda nebo kec

Příspěvek od Trojan » 03 čer 2013 19:16

Myslí to, co všichni víme...že diabolka letí proti ose hlavně horizontálně jinam a nejde tudíž seřizovat optiku podle...a teď mě napadá jen laser v hlavni :D
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: specifické držení pružinové vzduchovky - pravda nebo kec

Příspěvek od Martin K » 03 čer 2013 19:25

moment, diabolka neletí horizontálně mimo. pokud už letí ve spirále, tak jsou to desetiny milimetru, nikoliv centimetry.
dycky STEYR
S634
Příspěvky: 292
Registrován: 30 pro 2012 03:16

Re: specifické držení pružinové vzduchovky - pravda nebo kec

Příspěvek od S634 » 03 čer 2013 20:10

Zas budu pro chytrý za blbýho, ale nejsu sám, tady na foru v různě roztroušených příspěvcích jsem narazil plno lidí, kteří to pozorují taky. Píchni si laser do hlavně a uvidíš kam lítají ty super přesné JSBčka - ony jsou přesné, ale lítají jinam, byť přesně.
Slavia 634 4,5 r.v. 2012 + NikkoSt. MM 4x32 AO IR MD / BulletProject 6-24x50SFE
2 rozsévačky broků Gamo AF-10 + lovecké broky z kovohutí za 150/kg
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: specifické držení pružinové vzduchovky - pravda nebo kec

Příspěvek od Martin K » 03 čer 2013 20:20

tím jsi mi ovšem nevysvětlil tu tvoji větu o kříži, diabolce a hlavni.

když už jsi tak chytrej a máš to tady celý přečtený minimálně 2x, tak jsi se taky jistě dočetl, jak ti zkušení každýmu radí- střílet pouze jedním střelivem, a ne tam cpát na každou ránu něco jinýho, jako například nějaký S634 tady- http://forum.gunshop.cz/diabolky-t5167- ... ml#p278204

i kdyby ty superpřesný JSBčka lítali třeba za roh, tak si tím směrem naklikám i optiku a budu střílet superpřesně jak ty JSB!

ještě jeden dotaz, jelikož to nemám na rozdíl od tebe ověřený- o kolik mm nebo cm lítají horizontálně mimo?
Naposledy upravil(a) Martin K dne 03 čer 2013 20:21, celkem upraveno 1 x.
dycky STEYR
Uživatelský avatar
Trojan
Příspěvky: 439
Registrován: 14 bře 2011 13:52
Kontaktovat uživatele:

Re: specifické držení pružinové vzduchovky - pravda nebo kec

Příspěvek od Trojan » 03 čer 2013 20:21

http://www.airgungear.co.uk/pellettest.html


no desetiny milimetru to nejsou

Edit: jako je jasné, že střílet různým střelivem je kravina, jen prostě desetina milimetru na vzdálenosti přes deset metrů...to jsou šílené nároky na hlavně
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: specifické držení pružinové vzduchovky - pravda nebo kec

Příspěvek od palong74 » 03 čer 2013 20:46

jen doplnim do debaty.
kdo byl v Drozdove je mi svedkem ze kdo vzal meho AAPS po zvyku z vetrovek a zaprel do bagu tak rikal ze je spatne zastrilena optika :D ....
ale kdepak chce to porad stejny uchyt a stejne zapreni do ramene ale ne nejak krecovity.pak dokaze co se budes sam divit.zalezi taky na vzduchovce.me staci kdyz na 30metru trefim Petvicko
pokud zastreluju pruzinovku tak jen s podporou lokte.zrovna dnes me dosel MTCViper tak jsem to tak resil.tak se vLipove treste.
Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
S634
Příspěvky: 292
Registrován: 30 pro 2012 03:16

Re: specifické držení pružinové vzduchovky - pravda nebo kec

Příspěvek od S634 » 03 čer 2013 21:29

No každej nějak začínal, copak tys to věděl od narození? Te%d už tam taky cpu jenom jedno žrádlo.

Terč nevím jestli po té době ještě najdu, ale každý typ střeliva prostě lítal jinam. Nejpřesněji kam hlaveň mířila lítaly broky (tak do 20kč), JSB doprava dolů ale tak pod desetník, KP Master doleva dolů tak pod korunu (vše na 10m vstoje bez opory). Přikládal jsem to mylně chybě střelce, protože mi to nikdo nedovel vysvětlit.

Dělá to i 5,5ka, umarex mosquito oproti jumbo heavy lítá nahoru doleva, na 20m asi o 10cm. střel si do polystyrenu (mám metrové hranoly cca 10x10cm zbylé z izolace domu) a podívej se jak vypadají na JSB drážky, hlavně taky jak vypadá sukýnka. A zkus to i s jiným střelivem. Ta dlouhá turbína na sukýnce zřejmě dělá svoje dílo.
Slavia 634 4,5 r.v. 2012 + NikkoSt. MM 4x32 AO IR MD / BulletProject 6-24x50SFE
2 rozsévačky broků Gamo AF-10 + lovecké broky z kovohutí za 150/kg
Odpovědět