Strelba so zbrani s plastovym ramom

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
mark

Streľba so zbraní s plastovým rámom

Příspěvek od mark » 19 čer 2005 16:05

Chcel by som vedieť čo je pravda na tom, že pri rýchlej streľbe sú plastové zbrane náchylnejšie na poruchy počas prebíjacieho cyklu. :cry: Má to niečo spoločné s makkým materiálom rámu ktorý absorbuje až príliš a preto je treba, aby silnejšia ruka tvorila akési zapažbenie alebo je to o niečom inom?

Prosím všetky postrehy, názory i osobné skúsenosti mne sa to zatiaľ nikdy nestalo ale často počujem podobné hlášky tak neviem :?:
(beriem prípadne aj informácie JPP ale tie potom viditeľne odlíšiť :wink: ).

Vďaka :D


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 19 čer 2005 18:15

Podle mé zkušenosti to pravda je. Problém dělává hlavě slabě laborované doma přebíjené střelivo.
Pepa

Příspěvek od Pepa » 19 čer 2005 21:45

mam praxi jen s Glockem v r. 45 nechá si co se tyká laborací náboje docela dost co se tyká rámu má tam ocelová vodítka nějaké vážnější selhávání při více rananách jsem nezaznamenal (Více ran asi 400)
jeden kamarád má CZ 100 a ani jemu při delší střelbě nic neprovádí
mark

Příspěvek od mark » 19 čer 2005 22:14

U 45-ťky by to práve robiť nemalo, náchylné sú vraj 9mm Luger. Zrejme pôjde o tie slabšie domáce laborácie.
Pepa

Příspěvek od Pepa » 20 čer 2005 11:26

asi to záleží na kusu měl jsem cz75 a te střílela na laboraci 9mm Br uplně v pohodě ale ostatním se to sekalo ato jsem kolikrát i ubral prach na minimum.Tak je to asi i u plastu hodně záleží i na prachu moderní plasty maji lepší kluznost jak železo a výrobce to musí testovat na počet zavad.Znam jeden připad kdy CZ75 vystřílela jeden zásobník a pak nebyla schopná vystřelit 2 náboje po sobě bez závady a zaseknutí podle měřění bylo vše v pořádku a i u výrobce se nic nenašlo přesto se pokaždé chovala jinak i leckteří odborníci nad ní kroutily hlavou podle názoru byse měla vyměnit každá součástka a náboje original SB které šlapali ve všech ostatních.Tak když s plastovým rámem tak kvalitní zbraň podle názorů nějakou prověřenou ohněm palby(např.Glock muj názor)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 20 čer 2005 13:19

Pepa píše:asi to záleží na kusu měl jsem cz75 a te střílela na laboraci 9mm Br uplně v pohodě ale ostatním se to sekalo ato jsem kolikrát i ubral prach na minimum.Tak je to asi i u plastu hodně záleží i na prachu moderní plasty maji lepší kluznost jak železo a výrobce to musí testovat na počet zavad.Znam jeden připad kdy CZ75 vystřílela jeden zásobník a pak nebyla schopná vystřelit 2 náboje po sobě bez závady a zaseknutí podle měřění bylo vše v pořádku a i u výrobce se nic nenašlo přesto se pokaždé chovala jinak i leckteří odborníci nad ní kroutily hlavou podle názoru byse měla vyměnit každá součástka a náboje original SB které šlapali ve všech ostatních.Tak když s plastovým rámem tak kvalitní zbraň podle názorů nějakou prověřenou ohněm palby(např.Glock muj názor)
9mm Br u ČZ 75???? TO SNAD NE!!!! Navíc ČZ 75 je celokov. Co ta s tím má dělat????
Návštěvník

Na laboraci

Příspěvek od Návštěvník » 20 čer 2005 13:30

Čti pozorně, napsáno bylo (já to nepsal, ale umím číst) "na laboraci 9Br to střílí" - dost lidí dává (šetřílci) málo prachu, pak taky někteří "špičkoví střelci" si pomáhají slabší laborací a nakonec milovníci starých zbraní běžně přebíjejí slabší laborace, aby šetřili železo.
Do 9L se dá nasypat prach jako do 9Br, nebo do 9x21 se dá nasypat prach jako do 9L, nebo do brokové patrony se dá pod 34 gramový slug nasypat 0,6 gramu prachu ale taky 1,5 gramu, kapišto?
S tím plastovým rámem a původním dotazem souvisí odpověď tak, že i celoocelová pistole se seká se slabými náboji.
pepa

Re: Na laboraci

Příspěvek od pepa » 21 čer 2005 22:56

Anonymous píše:Čti pozorně, napsáno bylo (já to nepsal, ale umím číst) "na laboraci 9Br to střílí" - dost lidí dává (šetřílci) málo prachu, pak taky někteří "špičkoví střelci" si pomáhají slabší laborací a nakonec milovníci starých zbraní běžně přebíjejí slabší laborace, aby šetřili železo.
Do 9L se dá nasypat prach jako do 9Br, nebo do 9x21 se dá nasypat prach jako do 9L, nebo do brokové patrony se dá pod 34 gramový slug nasypat 0,6 gramu prachu ale taky 1,5 gramu, kapišto?
S tím plastovým rámem a původním dotazem souvisí odpověď tak, že i celoocelová pistole se seká se slabými náboji.
Dik za zastání přesně tak to bylo myšleno ne kažedému hned dojdou souvislosti
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 22 čer 2005 09:57

Pardon, to jsem opravdu četl blbě. Já jen bohužel předpokládal, že odpovídá někdo, kdo si hraje na "chytrého". To tu bývá zvykem.
Odpovědět