slavia 631 prosim radu

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kubin.
Příspěvky: 571
Registrován: 23 říj 2007 10:32
Bydliště: Praha

Re: slavia 631 prosim radu

Příspěvek od Kubin. » 02 kvě 2013 10:23

Zdarec,

nástřelný terče z Brodu jsou vtipný...už tu bylo xkrát zmíněno, že to pravděpodobně dělá brigádník hřebíkem aby to vypadalo jako nástřelný terč :-D Podle mě už nějaký pátek nikdo v ČZUB vzduchovky nenastřeluje před expedicí.

Zkus nastřílet třebas na 20 metrů s nějakou oporou, třebas o sbalenej spacák anebo tak abys maximálně omezil chybu střelce. Je otázka co s tím dělal původní majitel, jestli není nějaká poškozená anebo tak.


Daystate Wolverine 2
Air Arms ProSport
Slavia 631
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: slavia 631 prosim radu

Příspěvek od dykmore » 02 kvě 2013 16:49

Ahoj, takže nástřelák jsi mi vyřešil :D mě se taky nějak nezdál. Ale s tím druhým jsi mi moc nepomohl - chybu střelce vylučuji, něco už odstříleno mám, prostě na 10m s jakousi oporou mi to lítá doprava dolů. Je mi jasné, že musím seřídit mířidla, ale zajímá mě, jestli je to normální. Tedy buď odpověď typu: Každá slávka lítá po zakoupení někam, u každé se musí naštelovat mířidla stranově apod., nebo: To je divné, všechny slávky co jsem měl v rukách trefovaly plus mínus stejně s mířidly stranově i výškově přibližně uprostřed. Zajímá mě to právě proto, abych věděl, jestli a kde začít hledat chybu. Případně, jestli se někdo setkal s poškozenou slávií, která by vykazovala podobné chování. Ale i tak dík za odpověď.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
jirkahu71
Příspěvky: 634
Registrován: 21 črc 2010 12:19
Bydliště: Loděnice

Re: slavia 631 prosim radu

Příspěvek od jirkahu71 » 02 kvě 2013 21:17

zkusil bych jestli není ohnutá hlaveň, rozeber to, a sundej mušku. zkus jí pokoulet třeba po skleněném stolku. samozřejmě tou kostkou s hledím mimo stolek. Nebo to upni do soustruhu kostkou od sklíčidla a uvidíš hned.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: slavia 631 prosim radu

Příspěvek od dykmore » 02 kvě 2013 21:28

to jsem zkusil, sice ne pokoulením, ale ojel jsem to rovnou věcí (vodováhou Stabila) ze všech stran, hlaveň se nezdá být nijak ohnutá...
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
fext
Příspěvky: 40
Registrován: 06 kvě 2013 20:41

Re: slavia 631 prosim radu

Příspěvek od fext » 08 kvě 2013 10:06

Když už se tu řešej nástřeláky, co je přesnější, 631 nebo 634? A 631 se taky dělaj na Slovensku, nebo v Uherským Brodě?
Feinwerkbau 300S
Uživatelský avatar
mates444
Příspěvky: 484
Registrován: 01 bře 2013 20:56
Bydliště: u Brna

Re: slavia 631 prosim radu

Příspěvek od mates444 » 08 kvě 2013 10:35

...
Naposledy upravil(a) mates444 dne 10 čer 2013 21:47, celkem upraveno 1 x.
Steyr LG 110 + Sightron SIH
http://www.hft-brno.cz
fext
Příspěvky: 40
Registrován: 06 kvě 2013 20:41

Re: slavia 631 prosim radu

Příspěvek od fext » 08 kvě 2013 10:41

Mates: stránky výrobce občas navštěvuju, ale to, co píše výrobce o přesnosti, není zas tak směrodatný, spíš mě zajímaj zkušenosti lidí. Něco jsem si samozřejmě přečet, ale na srovnání přesnosti 631 a 634 jsme narazil jen na nějakým slovenským fóru, kde nebyly moc konkrétní údaje. Mě prostě zajímá, jestli nějakej vzduchovkovej fanatik vlastnící oba modely je schopnej říct, jestli má s tou či onou za stejných podmínek lepší soustřely.
Feinwerkbau 300S
Uživatelský avatar
zdendaxxl
Příspěvky: 1343
Registrován: 19 zář 2012 13:12
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: slavia 631 prosim radu

Příspěvek od zdendaxxl » 08 kvě 2013 10:57

dykmore píše:to jsem zkusil, sice ne pokoulením, ale ojel jsem to rovnou věcí (vodováhou Stabila) ze všech stran, hlaveň se nezdá být nijak ohnutá...
Nemusí se jednat jen o křivou resp.ohnutou hlaveň,muže to být křivý vývrt,znám člověka(svako) co měl hlaveň ze slávky rozřízlou po délce a nestačil se divit,nejen že to bylo krivé ale prý docela slušný slalom :roll: :wink:
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
Steyr LG110FT Custom Hunting/Sightron SIH TAC 4-12X40 AO HHR
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/ .Změnil jsem nick na "Zdendaxx"
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: slavia 631 prosim radu

Příspěvek od dykmore » 22 kvě 2013 20:56

Tak dnes Slávia úspěšně vyvenčena, posunul jsem o 1mm mířidla do boku a na 20m neměly víčka od petek šanci. Zdá se mi, že jsem přišel na ten problém - ryska stupničky na mířidlech nesouhlasí s výřezem v hledí, je oproti hledí vyosená, takže byla nastavená na střed, ale prakticky to lítalo do boku. Co se týče výškového seřízení, vytáhl jsem mířidla nahoru a dál to neřeším, střílí už přesně a to byl cíl. Jen mám otázku - po cca 200 ranách se povolily všechny tři šrouby v pažbě, ty jsem dotáhl. Ale zdá se mi, že "uzamčená" hlaveň má téměř neznatelný vakl do strany, vyřeším to utažením toho okousaného šroubu jištěného menším šroubkem? Nebo je to normální a mám to tak nechat? Je to způsobené tím, že se vzduchovka zaběhla a díly si sedly?
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
jirkahu71
Příspěvky: 634
Registrován: 21 črc 2010 12:19
Bydliště: Loděnice

Re: slavia 631 prosim radu

Příspěvek od jirkahu71 » 22 kvě 2013 21:29

je to tak, vakl hlavně se dá minimalizovat dotažením toho šroubu co je současně čepem. Jedině skutečně "velká" vůle se musí vymezit vložením plechu.
Uživatelský avatar
Lori75
Příspěvky: 244
Registrován: 30 říj 2012 12:51
Bydliště: SK-BA

Re: slavia 631 prosim radu

Příspěvek od Lori75 » 23 kvě 2013 01:51

Podla môjho názoru ak je vôla "téměř neznatelný", s otovorenými mieridlami to netreba riešiť, presnosť by to nemalo ovplivniť(nakolko mieridlá sú na hlavni). Samozrejme s optikou situácia by bola iná.
Ináč doťahovať by sa mala z pravidla tak, aby sa dala zaisťiť s aretačným šróbom. Ale môže sa stať že pri najbližšiej polohe je zatiahnútý príliž, a puzdro hlavne, aj puzdro piestu sa len zbytočne derie.(V medzipolohe, jednu dobu som ju istil s loktajtom, ale som to nechal lebo som ju rozoberával a skladal na dennom poriadku pri experimentoch :twisted: ). Najlepšie je zohnať ďalší šrób, kde závit je posunutý opičný chlp...
Nie som zástanca ani toho pliešku ako tuning, lebo je to krátkodobé riešenie, s dlhodobým negatívným efektom. O tej hrúbke/ťenkosťi by to malo byť nejaká pruinová oceľ, čo je zas príliž tvrdý materiál, a zase len amortizuje zbraň, + zredukuje dotýkovú plochu, vzápeťí presnosť počase sa zhoršuje.

2fext - mates444 píše: "631 a 634 budou prakticky totožné, jen 634 je silnější"
(čo sa týka presnosti) 631 a 634 totožné niesú, lebo 634 je silnejšia, kope viac. Na tých 14J je jednoducho prilahká, nedomyslená,črevá len narvali do egzistujúceho puzdra aby minimalizovali náklady na vývoj a výrobu.

EDIT: tú mušku ešte môžeš skúsiť nahodiť obrátene. Jemná asimetria nie je vylúčené.
Franta.cz
Příspěvky: 90
Registrován: 22 dub 2012 22:56
Bydliště: u Brna

Re: slavia 631 prosim radu

Příspěvek od Franta.cz » 23 kvě 2013 14:16

Lori75 píše: Najlepšie je zohnať ďalší šrób, kde závit je posunutý opičný chlp...
Stačí měděná podložka
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: slavia 631 prosim radu

Příspěvek od dykmore » 25 kvě 2013 21:35

Tak jsem dotáhnul šroubek jeden o výhryz a vakl zmizel, hlaveň jde přitom stále pěkně lámat, nikde nic nedře ani se viditelně neodírá. Provedl jsem drobný tuning, vyměnil jsem přední dva šrouby držící železo za inbusové černěné, vypadá to hi-tech :mrgreen: ale zaujala mě jedna věc, potvrzující trend dnešní doby - urychlit, zjednodušit a zlevnit vše. Ptal jsem se na ty šrouby i v prodejně zbraní, protože 5x35 kalený černěný inbus není zrovna běžný sortiment železářství. Prodavač je neměl, jen pytlík "stejných", jaké jsem donesl jako vzorek. Ale nebyly stejné: ty moje, vyndané ze vzduchovky r.v.2009, byly zcela standardní s válcovou hlavou s drážkou, mastné černé barvy, jakých se všude válí stovky. Ty v prodejně zbraní byly stará poctivá práce, hlava nahoře jakoby čočkovitého tvaru, s úzkou drážkou, perfektní matné černění, prostě důstojné šrouby do pušky. Sice je vůbec nepotřebuju, ale koupil jsem jich pět :D pro tu krásu...

Obrázek
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: slavia 631 prosim radu

Příspěvek od PEPAN » 26 kvě 2013 01:39

tak to je bomba :idea: já používam spíš improvizovaně křížové s prořízlým šlicem(pro všechny případy)
zrovna slávina mě tak vycvičila že ze šroubů se šlicem je mi trochu zle- pěkná prasečina. Imbus je ale nej
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: slavia 631 prosim radu

Příspěvek od dykmore » 26 kvě 2013 07:57

díky :wink: pokusil jsem se rozhodit sítě i na ten třetí šroub u lučíku, tedy 5x40 se zápustnou hlavou inbusový kalený černěný (samozřejmě potřebující trochu upravit), ale myslím že dřív seženu babské ucho...
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Odpovědět