Vetrovka - Sharp

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
davarik
Příspěvky: 1
Registrován: 17 kvě 2013 12:17

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od davarik » 17 kvě 2013 12:40

Zdravím všetkých tak dnes sa mi podarilo kúpiť Sharp Innovu v plastovom prevedení dal som za ňu 45 eur čo nieje až tak veľa. Chcel by som vás poprosiť o radu čo všetko na nej potrebujem vymeniť respektíve čim začať. Chcel by som ju hodit do drevenej pažby lebo ta plastová stoji fakt naprd. Po menšom strieľaní sa mi vyskytol problém po na pumpovaní a vložený diabolky vzduchovka vystreli ale diabolka ostane dnu a po stlačený toho čudlika vypadne naspäť von.
Tak vedel by mi z vás niekto poradiť?


cagiva
Příspěvky: 107
Registrován: 30 bře 2008 18:38

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od cagiva » 28 kvě 2013 09:57

Tak uz ich mam - 4,5 aj 5,5

Za seba mozem len tolko - NEKUPOVAT!!!!!!!!! Zatial je to najvacsi srot co som kedy mal a to mi par vzduchoviek rukami uz preslo. Povodny stav, tak ako prisli - skrabance na pazbe dost velke na oboch. Jedna sa nedala napumpovat, nedrzal ventil. Po asi 20 vystreloch na oboch vypadol kolik z plastovej obijmky na ktorej je muska - vypadaval stale. Po asi 50 vystreloch jedna zacala strielat sama pri pumpovani. Na 4,5polke kratky nabijac, vobec netesnil a v priebehu hodiny zacal totalne drhnut piest pri natahovani az tak ze ju nebolo pomaly mozne natiahnut.

Upravy na oboch: Vycistit od sajrajtu, na vsetkom zrazit hrany brusnym papierom, Na voditkach piestu zrazit hrany na sustruhu, do 4,5 som vyrobil novy dlhsi nabijac, dopasovat hlaven aby sa neprekryvali vzduchove kanaliky....v 5,5 na prekvapenie tesni vyborne aj ten povodny. Odstranit "obmedzovac" :D Zarovnat konce hlavne na sustruhu + zrazit vnutornu hranu. Vsetko premazat, spasovat.

Po tychto upravach sa uz dalo strielat, dokedy sa nezacali vytahovat koliky co drzia predpazie s ktorym sa pumpuje :D
A nestrhol sa zavit v tom mosadznom baznechte do ktoreho ide srob co drzi celu flintu pokope. Musim to spravit z kovu + cely novy srob co ide az do ventilu lebo je kratky, bolo to len na 2-3 zavitoch v tej mosadznej obijmke preto to ruplo. Este ma caka pohrat sa s upevnenim hlavne. Dal som na to puskohlad - 4,5 sa docela da triafat aj mensie ciele stupel na 20m ide. 5,5 je horsia asi tam lieta viacej hlaven. 3 pumpy idu v pohode od 4 uz zacina makacka :D ale do 5 sa da tiez v pohode teda ako komu :D. Skusal som max 10. Co sa mi na nich lubi je vzhlad a vaha - velmi lahka vzduchovka. Obraz nech si spravi kazdy sam, za mna NEKUPOVAT, druhykrat by som to uz NIKDY nekupil aj ked som s tym ratal ze to bude rozdrbane ale co je vela to je vela :D Este budem mat na tom co robit...
Všetkým prajem pekný deň
IZ-22 uprava, Haenel 49a, Slavia 630, Lov 21, Zoraki HP-01 Ultra, Umarex 850 + Nikko Mountmaster 4-12x50AO
agresir
Příspěvky: 7
Registrován: 16 kvě 2012 10:55

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od agresir » 09 čer 2013 21:59

@sances.1: WOW to je neuveriteľne krásna práca !! Všetko je to na kolene? Alebo si využíval aj nejaké CNCčka?

@All: Momentálne bývam v Brne a rád by som si kúpl sem nejakú terčovú vzduchovku. Kedže tu nie sú potkany (aspoň nie u mňa v byte :P ) tak na sile mi až tak nezáleží, ale predsa len je lepšie, keď má vzduchovka silu(slavia 631 je podľa mňa slabá, na 25m mi diabolka spadna o dobrý meter).
Ktorá vzduchovka je lepšia ? Sharp Inova 4,5mm vs Crosmann 2100 ?? Ako decko som závodil so Sláviou 631 :D Nebolo by odveci sa k podobnému niečomu vrátiť. Neviete kde by sa v Brne dala Inova vyskúšať? Alebo aspoň obzrieť pred kúpením :)
Díky moc

@cagiva Ak sa ti nepáči, nedaruješ? :P :D Prípadne ak budeš pokračovať v úpravách, vedeli by sme sa dohodnúť na spolupráci? :)

(lepšia čítaj: má užší nástrel na 15m a účinný dostrel aspoň 25m.)
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od dykmore » 09 čer 2013 22:55

Pokud na 25m pada diabolka o metr,neco neni v poradku..
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
agresir
Příspěvky: 7
Registrován: 16 kvě 2012 10:55

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od agresir » 09 čer 2013 22:59

dykmore píše:Pokud na 25m pada diabolka o metr,neco neni v poradku..
Naozaj? Už pred nejakým časom som uvažooval o výmene pružiny, že je možno unavená. Som rád že mi to niekto potvrdil ;)
Tomas7
Příspěvky: 1
Registrován: 16 říj 2013 08:22

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od Tomas7 » 16 říj 2013 10:21

Pozdravujem všetkých fandov PCP Sharp Innova . Je to zaujímavá vzduchovka. ktorá má niekoľko nedostatkov. Plastové telo kde je uložená hlaveň aj tlakový zásobnik vzduchu. Aj s tou hlavňou v ochranom púzdre nie je celkom dobre riešenie. Hoci niečo podobné má Crosman 2100.
Ale k veci.
Mám možnosť dostať z dalekej Azie -Thajska hlinkové telá viď foto ako aj hlavne vo vonkajšom priemere 13mm
ktoré by sa oproti 9mm už tak nedeformovali. Je tu rôzna dlžka od 60,65,a 70 cm.
Teraz čo by to stálo - teleso z hliníka 45,- eur. a hlaveň 25, eur. Najdrahšia zo všetkého je doprava tá pohltne nakmer 50% nákladov. Takže pri kúpe väčšieho množstva by sa cena podstatne znížili.

Takže takto robím približný prieskum záujmu. V prípade že dôjde k realizáci dovozu budem všetkých zaujemcov kontaktovať aby sa potvrdila aj konečná cena a spôsob uhrady v SR poprípade aj v ČR.
Možno takto pomôžem nie jednému , ktorý by si znovu oprašili túto zaujímavú vzduchovku. Vyrieši sa tým možno aj presnosť aj spolahlivosť.
Přílohy
sharp_hlaven1.JPG
sharp_4386.JPG
sharp_4386.JPG (19.38 KiB) Zobrazeno 4056 x
luckyshot
Příspěvky: 1
Registrován: 21 říj 2013 01:07

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od luckyshot » 21 říj 2013 01:09

Zdravíčko, dá se ještě někde koupit? Nemužu jí nikde sehnat, ani za nic. A když už, tak ve 4,5
cagiva
Příspěvky: 107
Registrován: 30 bře 2008 18:38

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od cagiva » 02 led 2014 14:10

tie hlinikove kusky vyzeraju zaujimavo
Ale ti z vas co si ju chcete este len kupit - naozaj to nekupujte. Aj keby ta vzduchovka striela vyborne, tak ten system pumpovania fakt nie je na vystrielanie krabicky za den hlavne ked bolo leto a 30 stupnov, i mna to prestalo bavit po tom, co som bol po 20 ranach dopoteny jak kon... 5x napumpovat sharpku je vacia praca ako 5x natiahnut pruzinovku. Pri tom z pruzinovky si vystrelite 5x zo sharpky len raz...
Proste su na trhu omnoho lepsie vzduchovky ako je toto...
Všetkým prajem pekný deň
IZ-22 uprava, Haenel 49a, Slavia 630, Lov 21, Zoraki HP-01 Ultra, Umarex 850 + Nikko Mountmaster 4-12x50AO
Uživatelský avatar
Linuxman
Příspěvky: 95
Registrován: 10 črc 2013 20:46
Bydliště: Bohumín

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od Linuxman » 13 dub 2014 18:19

Ale zas nezapomeň, že ne všichni se vzduchovkou vystřílí krabku za víkend !!
Někdo wtu krabku vystřílí třeba za měsíc. Třeba já budu mít tuhle flintu na potkany a potřebuju vystřelit třeba 5x za odpoledne, nebo k večeru, ale zase ji potřebuju mít nataženou a připravenou k výstřelu, třeba 3-4h což u pružinovky dost ničí pružinu. takže tak. A navíc všichni nejsou lemry a pumpování jim nevadí. Např. mi nevadí vystřílet s pumpovačkou 250 ran za víkend (nejsem párátko). :-)
QB 78 + CHRONO
Uživatelský avatar
Linuxman
Příspěvky: 95
Registrován: 10 črc 2013 20:46
Bydliště: Bohumín

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od Linuxman » 15 dub 2014 04:01

Zdá se mi to nebo vlivem pumpování má tato sharpka hlaveň do "luku" ?
Přílohy
sharp2.jpg
POZOR NA ŽLUTOU ČÁRU
sharp1.jpg
QB 78 + CHRONO
Uživatelský avatar
dudy
Příspěvky: 140
Registrován: 17 čer 2013 11:59
Bydliště: HLMP

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od dudy » 15 dub 2014 06:46

Mě spíš přijde, že je to focený širokym objektivem.
AA S400F cal.177 + Taipan 6-24x56 SCB EX
FX Typhoon cal.22 + Viper 8-32x60 SCB
AA ProSport cal.22 + Viper 10x44 SCB EX
Diana 52 cal.22 + Viper 10x44SCB EX
CZ 200 + Taipan 9-24x56 SCCB EX
SPA PR900W cal.4,5mm
A několik veteránů typu Diana 27, Slavia 613...
Uživatelský avatar
Linuxman
Příspěvky: 95
Registrován: 10 črc 2013 20:46
Bydliště: Bohumín

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od Linuxman » 15 dub 2014 07:13

To se mi nezda, spise mi to pripada,tako orizle aby nesly videt nohy, nebo neco co zavazi. Taky to tak delam.
QB 78 + CHRONO
Uživatelský avatar
dudy
Příspěvky: 140
Registrován: 17 čer 2013 11:59
Bydliště: HLMP

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od dudy » 15 dub 2014 08:18

Širokým objektivem myslím objektiv s ohniskovou vzdáleností do cca 35mm (dle velikosti čipu), ne formát obrázku.
Ale tady je to jasný.
Po rozkliku je jasně vidět, že je to panorama ze dvou (ne-li více) fotek (chybí kus lučíku vč. výškové nesrovnalosti). Takže pokud někdo nasnímá dvě fotky ekvivalentní např. 28mm a ještě to složí do panoramatu, navíc blbě, tak nikdo nejni štont říct, jaké bude sférické zkreslení, ale pravděpodobně brutální. Takhle to vypadá, že je prohlá i pístnice a předpažbí.
Takhle dopadaj fotky z telefonu, ideálně spojené do panorama přímo v přístroji.
Takováhle fotka vypovídá tak o tom, že ta puška existuje a byla focená na bílym lajntuchu (a to kdoví jestli, WB???), jinak ouplně vo hovně.
AA S400F cal.177 + Taipan 6-24x56 SCB EX
FX Typhoon cal.22 + Viper 8-32x60 SCB
AA ProSport cal.22 + Viper 10x44 SCB EX
Diana 52 cal.22 + Viper 10x44SCB EX
CZ 200 + Taipan 9-24x56 SCCB EX
SPA PR900W cal.4,5mm
A několik veteránů typu Diana 27, Slavia 613...
Uživatelský avatar
lukasz9
Příspěvky: 292
Registrován: 27 led 2009 23:30

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od lukasz9 » 27 bře 2016 11:46

Sharp sa síce už nevyrába ale trochu oprášim tému, máte niekto skúsenosti s Norconia P1 High Power?

Mal by to byť klon Sharpky s výkonom cca 15J. Prípadne čo na nej treba upraviť aby bola schopná streľby :)

Je hodná tých cca. 2100,-kč? Chcel by som to pre priateľku na blbnutie s puškohľadom 3-9x40 Made in eBay..
Grand Power P1, Ruger SR22, CZ 858 Tactical
Diana 54 AIRKING, Air Arms Pro Sport, HW97k, Zoraki HP-01 Ultra, Gamo 440, Zbrojovka Brno Z II, Crosman MK-177
Uživatelský avatar
p.one
Příspěvky: 561
Registrován: 15 zář 2010 08:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Větrovka - Sharp

Příspěvek od p.one » 29 bře 2016 17:25

Právě jsem jí objednal v jednom SK shopu (Norconia P1). Koukal jsem, že se vyrábí pod různými názvy. Sharpsku jsem měl v plastu typ 1210 a ráži 5,5 mm. Ta byla skvělá a na terčovku úplně dostačující. Pravda je, že jsem nikdy nepumpoval víc jak 3-4x. Pak jsem koupil 1110 v ráži 4,5 mm a ve dřevě, protože se mi líbila víc než ten plast a ta byla úplně mrtvá...jednak nepřesná a pak i nepřesně slícovaná (předpažbí u pumpy vyosené do strany oproti pažbě), takže šla do světa. U těchto větrovek asi bude co kus, to originál, ale zase se to pořád vyrábí v mnoha modifikacích, tak si říkám, že to tak špatné nebude. Uvidíme až dorazí :wink:
BSA Gold Star SE Union Jack
Hawke Airmax 30 Touch 3-12 x 32
Weihrauch HW 98 4,5 mm
Valiant Themis II 10X32 SF Compact HFT MRAD
Odpovědět