KUKRI

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Sutrak

KUKRI

Příspěvek od Sutrak » 30 říj 2006 20:10

Dobrý deň, chcem si kúpiť nož Kukri. Na Českom webe som našiel stránku www.kukri.cz
Zaujmalo by ma, či má niekto zvás nejaké skúsenosti s ponukov tejto firmi. Ide mi hlavne o kvalitu remeselného spracovania celého noža, o kvalitu kalenia a popúšťania čepele. Aká je tvrdosť kalenia a ako je rozmiestnenie zakalených oblastí. Ostrie vyšia dvrdosť a hřbet nišia tvrdosť zakalenia a náledneho popustenia.
Cena nožov je slušná, len by som radšej keby boli naozaj vyrobené v Nepále. Nechcem podporovať Čínsku ekonomiku:-)
Přílohy
KUKRI.jpg
KUKRI.jpg (7.39 KiB) Zobrazeno 17289 x


ReyG

Příspěvek od ReyG » 28 lis 2006 15:37

Ty levné:Jsou to pěkné šmejdy. Zakalené je jenom ostří a to tak, že blbě. Špišku ohneš o 45° a zas ji vrátíš zpět...takže jaké pak kalení... zbytek je zakalený to jo, seká, řeže, ale to nože od Tescomy taky. Je to masivní kus oceli a určitě s ním budeš dělat dojem, ale na práci to moc néjni...ale za ty love je do vitríny OK.

Ty dražší: hezčí rukojeť a zbytek to samé předpokládám

Ty nejdražší: kýčovité lepty + vše již zmíněné

Když jsem si přečetl, co všechno tím nasekali a uřezali, tak jsem se trhal smíchy.... to je vysloveně vtip.

Už když si přečteš úvodník vedle fotky, tak přijdeš ( pokud jsi trochu rozumíš ekonomii ) na to, že prodejce a provozovatel obchodu podává minimum informací o použitých materiálech ( takže počítej s tím horším - Ind zajde na smeťák a pak tradiční metodou vyrobí nádherní Kukri a prodá ho za 5 dolarů )...to je samé odkud to je a co to připomíná a že má ladný tvar a kdo všechno ho údajně nosí...BLÁBOLY, MOTÁNÍ HLAV!!!

Já osobně ani nevěřím, že jsou z Nepálu, ikdyž to píšou. Podle mě je to z Číny nebo z Indie, ale to na kvalitě stejně nic nezmění...tradiční metoda je holt tradiční metoda.
Rincewind

Příspěvek od Rincewind » 28 lis 2006 20:04

Kamarád si ho zrovna přivez z Nepálu. Vypadá pěkně provedený, čepel cca 25 cm, kvalitu neposoudím páč metalurgii nerozumím. Vyšel v přepočtu na necelý pětikilo.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 30 lis 2006 17:01

Nedávno jsem si zase nějaké kukri prohlížel a to jejich zpacování je čím dál otřesnější.
Já bych se jim obloukem vyhnul - všechno jsou to tourist kukri.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 01 pro 2006 09:08

Jestli máš možnost se dostat ke starým Střel. revuím, tak nedávno (někdy tenhle rok- víc si bohužel nevzpomenu :oops: ) tam byl článek (sešit) o kukri a mj. tam byl i odkaz na nějakou údajně solidní pražskou firmu, dovážející nepálské výrobky údajně solidní kvality. Jak je to s nimi ve skutečnosti pochopitelně netuším- viděl jsem jen ten článek. Zkusím to doma pohledat a kdyžtak to sem hodím (pokud to najdu- což ovšem není jisté).
Jinak když jsem četl ten popis způsobu výroby- jak se to seká z vyřazených listových per starých železničních vagonů a pak ková doslova na koleně někde na podlaze domorodé chatrče, tak jsem tušil, že kvalita bude asi mírně řečeno proměnlivá :wink: . Ačkoli pérovka je na čepele ještě vcelku vhodná. Teda vhodná v tom smyslu, že by to mohli dělat i z horších materiálů.
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 pro 2006 00:09

Tu SR mám, je v ní doslova tohle http://www.knife.cz/clanky/kukri.asp
Ten článek je při vší úctě reklama zabalená do fůry keců o magii a nesmyslně poskládaných citací indických náboženských textů.

Ten nůž co tam je bude zřejmě nějaký extra kousek, který nemá se zpracováním nožů, které jsem viděl já, nic společného, a že jsem jich viděl hodně. To o té tvrdosti jsou pak úplné bludy, jak potvrzují lidi dál v diskuzi.

Nechte si to udělat u nožíře jako fulltang z uhlíkové péroviny, nevyjde to zas tak draho a kvalita bude z jiné dimenze.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
barry
Příspěvky: 56
Registrován: 18 kvě 2006 15:40
Bydliště: Český Ráj

Příspěvek od barry » 02 pro 2006 13:50

V poslední SR je nabídka kukri. Je tam uvedená adr.: www.namaste.cz ale zatím "ve výstavbě".
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 08 pro 2006 08:35

barry píše:...ale zatím "ve výstavbě".
Teda, nechci soudit knihu podle obálky, ale to hned dá tušit, jak solidní a spolehlivá ta firma asi bude: uveřejní si pekelně nákladnou celostránkovou reklamu se spoustou pokecu a nádherných barevných fotek v Z&N (takto nejdražším časopise o zbraních, který na našem území vůbec existuje), a přitom v ní uvedou adresu na stránky co "ještě" nefungujou :lol: .
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Sutrak

Příspěvek od Sutrak » 06 led 2007 22:53

No tak ja dement som si ho objednal, asi za 10 dní prišiel balík v podobe trubky ( trubka som ja sám :-( ) a vnej krásny nož:-( pár dní som bol hapynes človek, ale potom ma napadlo porovnať tvrdosť s mojim Viktorinoxom (ja viem asi trošku nekulturne, čepele som klepnul vzájomne o seba). No a od tej doby mám z toho depku. V kukri zárez ako prase a v Švajčiaraku ani známka klepnutia. Následovalo pracovné použitie v lese, malé stromky, drobné drevo a pod. Nerad by som sa ocitol niekde v divočine len s touto kukrosračkou!!!!
Začala povolovať rukoveť, ostrie kalenie asi ani nezažilo a remeselné spracovanie, no jednoducho povedané SRAČKA!!!!!!
No teraz už viem kde mám nakupovať a aké značky.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 06 led 2007 23:40

Nezbývá než reklamovat
Uživatelský avatar
skemro
Příspěvky: 136
Registrován: 09 úno 2006 01:41
Bydliště: slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skemro » 07 led 2007 00:28

Tak to som rad ze zostavam uz 10 rokov verny firme Wiktorinox.Keby som si kupil taky smejd, hned by som ho reklamoval.Takze asi neodporucas nakup noza Kurky z bezneho obchodu.
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

kukri

Příspěvek od Black » 07 led 2007 09:56

Pokud už trváš na kukri,nech si ho udělal u českého nožíře z peroviny(14260)Budeš spokojen.Ale jsou lepší nástroje,než kukri,kterých jsem taky dost vyrobil,ale takové indonézské bolo je mým názorem lepší nástroj.Koukni na moje stránky,je tam toho dost.l
Sutrak

Příspěvek od Sutrak » 07 led 2007 11:06

Viktorinoxa mám 10 rokov a nestalo sa mi že by ma zradil. Je to proste kvalita. No na budúce si kúpim niečo kvalitné, najradšej Europský alebo Americký výrobca. Kašlem na azijske blatá.
Skúsim nájsť podobného vola a kukriho hlboko pod cenou strelím.
Mal som v ruke nože od kováčov robených v z obyč péroviny a to bola kvalitka, kalenie super, remeselné spracovanie tiež.
Samozrejme nejaký profi výrobca dosahuje super kvalitu, ale najradšej by som tomu kto ten nož vykul vydel do očí.
Sutrak

Příspěvek od Sutrak » 07 led 2007 11:09

Pre Black: Máš peknú stranku. len aké maš ceny? Čo by som si u teba mohol dovoliť za 2000 Kč?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 led 2007 16:13

Přidej pětikilo a máš to bolo.
Ale bacha je to macek, má to 5mm tloušťku a 37cm délku, tak si to představ v ruce. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět