KARAMBIT

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Puntana

Příspěvek od Puntana » 02 lis 2006 09:55

selag píše:Silencer: To ne, na to sem ještě neměl věk. Ale jak píše kolega - památka zůstala. Viděl sem 2 způsoby použití : Ten první byl hod a zpětné potažení - od toho mám tu jizvu a druhý roztočení a pak hod. Ale ani u jednoho způsobu sem neviděl, že by se břitva bezpečně vrátila k majiteli. A to mě vlastně zachrábnilo. Než si to zase ten zmetek připravil, tak už ležel. Ale při té vzpomínce se ještě teď klepu vzteky!! :evil:
A jak rychle ten první útok proběhl?=měl to už nějak připravený a pak hodil a nebo si to v průběhu konfliktu rychle vyndal z kapsy a "zkompletoval" :) ? Ptám se abych tak mohl odhadnout přibližnou rychlost "tasení". Podle mě to nemůže být rychlejší jak nůž, takže teoreticky by si toho měl člověk v čas všimnout. Myslíš, že by šlo třeba předtím uhnout do strany nebo dozadu a pak ho domlátit dřív než bude mít šanci na 2.pokus (i když vzdálenost útoku na 2m je už celkem dost velká, to už se možná vyplatí normálně zdrhnout)? Napiš tvůj názor z praxe, kde myslíš že byla tvoje chybka, že ti zůstala ta 6cm památka. A ještě technická-já myslel, že tim útočí na hlavu-tak jak ti to přistálo na zadku??


Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 02 lis 2006 11:31

řek bych že to selag zrovna neočekával, takže byl otočen zadkem k němu? či možná nějak bokem k němu....

podle mě to musí mít nachystaný, kdybys stál čelem a útok očekával použití tohodle se mi zdá né zrovna proveditelné v původním stylu, ale zas na druhou stranu ta guma se dá skrátit na potřebnou vzdálenost či použít jen břitva při těsnémkontaktu tak je tomožná celkem variabilní....ale že by to najednou začal tahat z kapsy pak uchycoval a nějak házel je podle mě blbost 2m nejsou velká vzdálenost co se útoku týče tak kdybych tohle viděl buť bych vzal pilu než si to nachystá či po něm rovnou skočil 2m to je z hlediska útoku krátká vzdálenost a jsi u něj raz dva :wink: ale bacha na břitvu! může ji použít a ani nemusí házet takže při tom útoku kontrolovat zbraň či rovnou zaútočit nožem a samo také kontrolovat jeho zbraň.....když to pak hodí a netrefí se optimálně tak je útok snadnější on je zaměstnán taháním břitvy k sobě a nemá zbraň u sebe.....před tím než ji hodí ji furt má.
JInak oni když veědí že o něco jde a kor když chcou zaůtočit tak mají zbraň vždy připravenou v ruce o nějakém tasení a tahání z kapsy bych tedy moc neuvažoval, navíc útočník vždy vybírá místo a čas kdy zaútočí což staví obránce do hodně špatné pozice.....
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Příspěvek od selag » 02 lis 2006 11:31

Puntana : Byl to nečekaný útok - šel proti mně, šáhl do kapsy a švihl rukou. Jen sem se stačil natočit bokem a trefil mi zadek. Na hlavu neútočil. Možná to bylo jen varování před dalším jednáním. K tomu už pak nedošlo. :-) Rychlejší než tasení nože to rozhodně nebylo, ale zase mě na tu vzdálenost překvapil. Moji chybu dnes vidím v tom, že jsem na tu vzdálenost takto vedený útok nečekal. Na druhou stranu to s tím nejspíš moc neuměl - měl sem dost času k němu přiskočit a zabránit dalšímu. Řekl bych, že mu ta guma pak už dost překážela - vracející se břitvu do ruky nechytal - švihla kolem něho dozadu.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 02 lis 2006 21:20

A to prostě šel kolem tebe nebo směrem k tobě a nevyprovokovaně (hrozný slovo :D ) to na tebe hodil? Jinak by mě zajímalo jak je technicky zajištěný, že ta břitva řízne - má přece ostrou jen jednu stranu - není víc pravděpodobný že dopadne naplocho nebo opačně? Navíc při tomhle použití na ní působí elativně malá síla, takže zranění by nemuselo být tak vážný. Na svým zadku bych to ale zkouišet každopádně nechtěl :)
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Příspěvek od selag » 03 lis 2006 07:29

Normálně šel proti mně. A řekl bych, že to zranění mi břitva udělala, až při pohybu zpět. Točil sem se vlevo a řez mám na pravé straně. A nejspíš to byla náhoda, že mě trefilo ostří. Jak píšeš, taky to mohlo být na plocho, nebo tupou stranou.
Rumoko

Příspěvek od Rumoko » 13 lis 2006 11:05

Velkou galerii kerambitů najdete ZDE
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 13 lis 2006 19:14

2Rumoko pěkná galerka
Rumoko

Příspěvek od Rumoko » 13 lis 2006 19:44

Snažíme se :)
Ostatní jsou také dobré. Hlavně galérie dýk, na tu jsem opravdu hrdý! :)
d3agl3

krasa

Příspěvek od d3agl3 » 14 lis 2006 10:17

To je brutus. proste krasa
karambitu este nemam ale po vzhliadnuti tejto galerie nejaku MUSIM MAT :!:
aj keby traktory padali :wink:
Rumoko

Příspěvek od Rumoko » 14 lis 2006 10:20

Tak to doporučuji se podívat do vlákna nožíři, je tam profik s nickem Black.
Dělá úžasné věci a hoodně levně!
Puntana

Příspěvek od Puntana » 14 lis 2006 11:20

Máš hezkou galerku, ale mezi karambitama máš rozhodně věci který jsou jen designový šílenosti + věci který určitě karambitem nejsou. Nekritizuju, jen pro info aby to někoho neuvedlo v omyl. Ne vše co je zakřivené se nazývá karambit :wink:
Rumoko

Příspěvek od Rumoko » 14 lis 2006 11:28

Ano, přesně tak :)
To jsem zapomněl dodat.
Šlo nám tam hlavně o tvary.
Prostě drápky, no.
Stejně tak, jako v galérii Persianů.
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

kerambit

Příspěvek od Black » 30 pro 2006 02:38

Tak se koukněte ma moje stránky,asi moc lidí v republice jich víc,než já nevyrobilo.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 16 kvě 2007 11:10

Kdyz uz jsem na to narazil proc to sem nedat, ukazka zachazeni s touhle kudličkou :)

http://www.youtube.com/watch?v=X-SzmG-LeRI
http://www.youtube.com/watch?v=2O6MchAe ... ed&search=
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 16 kvě 2007 12:13

:shock: pri takejto "aplikácii" by ho narezal na take kúsky ktoré by už asi nikdo nepozošíval :twisted:
Odpovědět