IWA 2013

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Re: IWA 2013

Příspěvek od LuckyHit » 13 bře 2013 14:03

Kubajzz píše:Tak tady je zpráva z pohodového výletu. Zase to mám nějaké moc dlouhé, budu se muset víc krotit. :lol:

http://www.fieldtarget.cz/2013/iwa-2013-vzduchovky.html

Obrázek

To je puškohled MTC Mamba? Na nějakém takovém limitovaném kousku bych čekal něco jiného.


Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
Uživatelský avatar
piku
Příspěvky: 1746
Registrován: 21 úno 2009 18:40

Re: IWA 2013

Příspěvek od piku » 13 bře 2013 14:22

Kubajzz píše: Piku, ty budeš koukat v příštím díle, co tam měli za dřevo. :wink:
A ceny? jaké byly ceny těch třísek :?: :)
177
22
25
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: IWA 2013

Příspěvek od Kubajzz » 13 bře 2013 14:52

2Lucky Hit:
Asi je to Mamba, oni se s tím na výstavách zas tak nepářou, hlavně aby tam něco bylo a ona ta Mamba zas není tak špatná (a Gary Cooper tomu v UK dělá dobrý zvuk).

2piku:
Člověče, radši jsem se ani neptal. Já kupuju dřevo jenom do krbu. :D

Ale na té jedné fotce ty čísla vypadají jako ceny, podle mě by to tak mohlo odpovídat.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: IWA 2013

Příspěvek od Alexxxus » 13 bře 2013 16:30

Jen na okraj, oni se s tím na výstavách moc nepářou :-)

V brožůře co je ke každé pušce Daystate je optika MTC jako doporučená a vhodná ....
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Re: IWA 2013

Příspěvek od LuckyHit » 13 bře 2013 16:31

Jasný, mě to jen překvapilo. Na takové výstavní chloubě bych čekal třeba nějakého Swarovskiho. Jinak fotky i reportík pěkný.
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
skotchdopole
Příspěvky: 66
Registrován: 20 úno 2013 15:56

Re: IWA 2013

Příspěvek od skotchdopole » 13 bře 2013 16:42

LuckyHit píše:Jasný, mě to jen překvapilo. Na takové výstavní chloubě bych čekal třeba nějakého Swarovskiho. Jinak fotky i reportík pěkný.
Ten Swaro taky neni zadna slava :-)

Mohu potvrdit slova Grinche, dal jsem si hodne casu (skoro vetsinu) na porovnani optik a zazil obrovske zklamani co se tyce Schmidt and Bender, Zeiss a Kahles. Nightforce samozrejme nepocitam, ten ma sklo 100 let za opicema.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: IWA 2013

Příspěvek od Grinch » 13 bře 2013 16:49

Díky za podporu :mrgreen:

Musím říci, že ano, všechny výše uvedené optiky jsou luxus - pro myslivce :oops: Věřím, že jim udělají super službu, ale za vynaložené peníze se dá najít daleko lepší sklo. Nightforce taky není špatný v dané ceně (beru celkový výkon, blbuvzdornost a odolnost jako požadavek na military zaměření), ale jejich TOP sklo za 120tis++ BEAST je prostě někde propastně daleko s výkonem za tu cenu.

Naopak si myslím, že se Steiner vytáhl se svým 5-25x Military verzí, Vortex Razor je taky TOP za ty peníze a moc mile mne překvapil Sightron se svou taktickou verzí (ten bíle značený sightron u mne v galerii).

Po konzultaci s vývojářem, co tam byl, kdy jsem mu pomalu omlátil o hlavu značení komínků po 0,2MRAD a naprosté zahlcení věžiček čísly překvapil, když řekl, že další rok rozjedou custom shop, kde si každý bude moci vymyslet značení, jaké bude chtít. Dále značení již nebude na CNC pozlacené, ale přecházejí na bílý tisk (hurrá). Krásně to bylo vidět i na tom prototypu 2,5-17,5x.

Takže za mne super, jen tak dále.
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: IWA 2013

Příspěvek od Kubajzz » 13 bře 2013 16:55

O kvalitě MTC (alias Optisanu) svědčí, že sám jeho majitel střílí s Leupoldem. A osobně mi říkal, že je to low-cost, tak nemám čekat zázraky. :wink:

Chcete říct, že ty Sightrony a Vortexy za pár babek pobijou Zesse, S&B, Kahles atd.?
Já myslím, že ne. :wink:
Co se vám vlastně na nich nelíbilo? A v čem byly horší?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
deef
Příspěvky: 563
Registrován: 23 úno 2011 15:12

Re: IWA 2013

Příspěvek od deef » 13 bře 2013 17:04

Kubajzz tvůj odpor k falconům a MTC je už světový a proslulý a dorazil dokonce i na IWU :lol:

Ale jinak od Garyho ti mám vzkázat v podstatě toto: "Pokud budeš vlastnit autosalon s vozy Vauxhall (v UK se pod touto značkou prodává Opel)" určitě Opelem jezdit nebudeš :wink:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: IWA 2013

Příspěvek od Kubajzz » 13 bře 2013 17:11

Tak to pozor, mi MTC nijak nevadí. :wink:
Za ty prachy to na vzduchovky ujde (teda ty s menším zvětšením) a oni si ani nehrajou na nějaké superskla.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: IWA 2013

Příspěvek od Grinch » 13 bře 2013 18:31

Tak já jsem jendnoznačně posuzoval optiky podle toho, zda se dají/nedají použít na LR se všemi jejímy požadavky:
- cena +- do 65tis
- čistota skla (většina z nich +- stejně v obraze, top steiner, low kahles a nf)
- síla/typ záměrné osnovy (vyřazuje Zeiss a Swaro díky zaměření hlavně na myslivost)
- SFP vs FFP (absence FFP vyřazuje téměř většinu optik krom vortex, steiner, kahles, SaB)
- velikost rektifikačních komínků (Swaro, zeiss out)
- velikost zorného pole (jednoznačně opět Steiner a Vortex)
- rozsahy zoomu (ideál na LR 5-25x)
- celkový poměr cena/výkon (posouzení zda za ten balík peněz nemá stejné vlastnosti levnější optika, tím se dostává do popředí jednoznačně Steiner a Vortex s cenou 55-60tis)

Neposuzuji optikou pouze opticky, ale tak, aby mi poskytla veškerý komfort při LR - jistotu kliku, pevnost kroku, tuhost, přesnost, čistý obraz, nejlépe FFP s dílcovou osnovou, co má hlavu a patu

Posuzuji podle mých nároků, ne globálně a objektivně

Sightron je prozatím ideální terčová optika (uvidíme kam povede cesta taktických optik co představili) a Vortex Razor si nemyslím, že je s cenou 55tis za babku... A stojím si za tím, že krom Premiera předčí valnou většinu rádoby super optik...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: IWA 2013

Příspěvek od Kubajzz » 13 bře 2013 21:36

Jo, tomu už rozumím.
Tak to podle mojich nároků jsou naprd vlastně všechny. :lol:
Jak to nemá paralaxu nebo ji nemá od 10m + rozumné rozměry + nějaký kříž se značkama, tak si ho můžou...

Ale to ještě neznamená, že je Sightron lepší než Zeiss Hensoldt. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: IWA 2013

Příspěvek od Grinch » 13 bře 2013 21:59

Sry, ale pro mne to přesně to znamená. To že má fabrika jméno je hezké. Ale to, že neumí udělat optiku, která se hodí přesně na daný typ střelby, který střelec potřebuje z ní automaticky nedělá stále tu nejlepší optiku...

Pokud potřebuješ rodinný vůz a Tonda ti řekne, že Ferrarri je lepší protože má jméno a je dražší, tak chci vidět, jak tím jedete na dovolenou...

Ne vše, co je drahé je super a cool. Potřebuju optiku na určité zaměření a hledám tu, která je na to nejlepší. A tím to hasne - tzn. za tím co jsem napsal si stojím. Nejsem myslivec, aby mi stačilo cokoli, třeba i Meopta...

Kvalita optiky Zeisse nebo Swarovskeho co tam měli, nebyla ani zdaleka stejně tak dobrá anebo o tolik lepší, než optiky za 70% jejich ceny.
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: IWA 2013

Příspěvek od Kubajzz » 13 bře 2013 23:04

Malorážky a vzduchovky jsou pro výrobce nejvyšších kategorií optik zcela minoritní záležitost. Ve světě se malorážky používají buď na lov a na to jsou všelijaké ty 4x 6x optiky nebo na sport, a tam se střílí dioptrem. Nějaká taktická malorážka je vůbec nezajímá. Vším hýbe Amerika a kdo tam chce střílet "takticky", tak si koupí kulovnici, malorážka je tam braná jako puška pro děcka.
To už jsou pro tyhle výrobce zajímavější ty vzduchovky. Hlavně v zemích, kde jsou zbraňové restrikce, což je mimo USA prakticky všude. Zrovna Kahles a S&B už vycítili potenciál, protože to střílí mraky lidí, tak přišli se speciálně vyvinutými modely. Jó, je velká konkurence a každá díra v trhu dobrá... :D

Jinak kvalita těch nejlepších optik nikdy neodpovídá ceně, to je snad jasné. Vždycky to bude například o 5% lepší za dvojnásobek ceny. No a někdo se s tím smíří, někdo ne, z obou stran.

Na Sightrony jsem se tam taky díval, ale hlavně na obyčejný S3 10x42, ten ujde, ale úplně vhodný taky není. Právě mám doma už asi dva týdny Big Sky 6-24x42, a že bych byl z něho nějak odvázaný se taky říct nedá.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: IWA 2013

Příspěvek od Grinch » 13 bře 2013 23:20

Kubajzz, ale já to fakt neporovnával proto, že to chci na malorážku. O malorážkách, nebo Taktické malorážce nepadlo ani slovo :mrgreen:

Na malorážku optiku nepotřebuju, jen jsem se moc rád ujistil, že na velkoráž (do které se vrhám po hlavě) je doopravdy nejlepší poměr cena/výkon Steiner anebo Vortex. A Vortex Razor už je naštěstí nějaký ten čas doma :lol:

Takže pokud to shrnu, na velkorážnou LR, mi spousta věhlasných optik doopravdy nesedí. Bohužel, ale je to tak. I, jak píšeš, specializované TOP produkty, stále strčí do kapsy daleko levnější optiky a to i přímo v zaměření, na jaké byly vyvinuté.

Takže stále si stojím za svým - SaB, Zeiss, Swaro, NF, Meopta obrovské zklamání. Raději sáhnu jinam a ještě mi zbude na bublifuk. Na celý kamion bublifuků :mrgreen:

A ta díra na trhu pro SaB a Kahles - nevím nevím. Kahles 10-50x má horší sklo jak Sightron SIII 10-50x60 (osnova MRAD, klikání 0,05MRAD) a to vím, neb jej mám už dobu doma. u SaB jsem nic podobného neviděl. A pokud myslíš jejich military TOP s paralaxou od 10m, tak prosím, ale obraz za 80tis zcela jasně nestojí...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Odpovědět