Jakou skupinu zbrojniho prukazu ?

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
PODHO

Jakou skupinu zbrojního průkazu ?

Příspěvek od PODHO » 09 lis 2006 13:07

Hezký den,
chtěl bych si udělat zbrojní průkaz, původně jsem chtěl jen skupinu E, ale po přečtení vašich příspěvků nabývám dojmu, že je dobré mít i skupinu B.
Zákon 119/2002 jsem si již několikráte pročetl a vzhledem k tomu, že nemám s kým tuto otázku konzultovat, tak trochu tápu a zákon mi moc nenapověděl. Spíš jsem z přečtení zákona nabyl dojmu, že je lepší mít skupinu A a E, z důvodu udělení možné vyjímky na některé zbraně v rámci skupiny A.
Díky za pomoc při výběru


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 09 lis 2006 13:08

Udělej si všecky skupiny na který máš nárok.
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 09 lis 2006 14:22

Zaklad B a E, kvuli vyjimce A. D necham na tobe, C jen pokud jsi organizovany nimrod.
PODHO

Příspěvek od PODHO » 09 lis 2006 15:05

Luke píše:Zaklad B a E, kvuli vyjimce A. D necham na tobe, C jen pokud jsi organizovany nimrod.
Proč je základ B a E ? K čemu je dobré Béčko ?
Díky
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 lis 2006 15:08

No na sportovní Béčko ti prodají cokoliv tě napadne, protože na všechno se najde nějaká sportovní disciplína.
Na Ečko bys měl problém třeba s dlouhou malorážkou atd.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
zeagle
Příspěvky: 34
Registrován: 20 dub 2006 00:28

dlouha malorazka

Příspěvek od zeagle » 09 lis 2006 15:47

Kubajzz píše:No na sportovní Béčko ti prodají cokoliv tě napadne, protože na všechno se najde nějaká sportovní disciplína.
Na Ečko bys měl problém třeba s dlouhou malorážkou atd.
Zdar .. zalezi asi taky jak kde .. mam na Ecko dlouhou malorazku .. kde vlastne stoji ze to nelze?
GLOCK 30, CZ 858 Tactical, CZ 453 VARMINT
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 lis 2006 16:05

Jo, možné to třeba je, ale proč si zadělávat na případné problémy? :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
zeagle
Příspěvky: 34
Registrován: 20 dub 2006 00:28

?

Příspěvek od zeagle » 09 lis 2006 16:29

No pokud to dle zakona zle tak jake problemy?
GLOCK 30, CZ 858 Tactical, CZ 453 VARMINT
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 lis 2006 16:40

Ty asi moc často nechodíš na úřady, že?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
zeagle
Příspěvky: 34
Registrován: 20 dub 2006 00:28

Příspěvek od zeagle » 09 lis 2006 18:25

mas pravdu .. urady nesnasim ... maximalne jednou za 5 let prodlouzit ZP :)
GLOCK 30, CZ 858 Tactical, CZ 453 VARMINT
Rincewind

Příspěvek od Rincewind » 09 lis 2006 18:52

uznávám že úřady jsou často dost opruz, ale tohle je snad řešeno jasně ne? Na MVČR je dokonce na téma dlouhejch vs E podrobný výklad: http://www.mvcr.cz/aktualit/sdeleni/2004/zb_pruk.html

Řešil jsem to také, nakonec jdu pouze do E. Chci krátkou na obranu (tedy nejdřív na střelnici, kurzy apod.) a na nějaký ten LOS. Na to nic jiného než E není potřeba.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 09 lis 2006 19:01

Jo, pak zjistíš že tě střelba baví, tak budeš chtít jezdit i na jiný závody a budeš si zbroják rozšiřovat. Nějak nechápu lidi co chtějí ušetřit pětistovku a neudělají si skupinu B. Co se týče střílení tak jsou to naprosto zanedbatelný peníze.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 09 lis 2006 21:27

Ale jo, vyjadreni MVCR je jasne...
Ale stejne si to kazda sluzebna PCR vyklada po svem... A nez se s nima zbytecne hadat...
B a E jsou zaklad (na B jednak povolej bez problemu ledasjaky "hracky" a clovek nemusi pri nakupu streliva resit, jestli ma u sebe PZ te spravne zbrane), E na noseni.
A - vyjimka - na to tejne zapomente, nejste-li instruktori specialnich jednotek, dlouho sledovany priznivci vojensky historie apod... Od toho je vyjimka vyjimkou, ze se opravdu vydava mnohem vyjimcneji, nez bezna nakupka.
Rincewind

Příspěvek od Rincewind » 10 lis 2006 08:08

O tu pětistovku ale vůbec nejde. Vím co chci, na to si udělám zbroják. Vím, že když budu později chtít něco jiného, budu to mít dražší. Prostě nemám potřebu dělat si další skupin pro případ "kdybych náhodu...". Stejně jako si nebudu dělat D, kdybych náhodou chtěl změnit zaměstnání.

Konečným důvodem pořízení zbraně u mne má být nošení na obranu. Myslím že je rozumné (než začnu s nošením venku) trénovat na sucho, na střelnici, na kurzech, na závodech obranné střelby (na tuhle přípravu se samozřejmě moc těším). A na to všechno mi E stačí.

To že s B nemusí člověk řešit průkaz zbraně při nákupu střeliva je celkem výhoda, na kterou jsem ani nepomyslel. Pokud budu vlastnit jednu dvě zbraně jak předpokládám, nemá ale toto pro mne asi moc smysl. Já vím, střílení se mi zalíbí, budu chtít další ... :D

Mimochodem na jaké závody si člověk nevystačí s E?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 10 lis 2006 09:39

S těmi uřady je to vůbec problém.
Na jednu stranu dělají problémy i když k tomu nemají zákonný důvod.
Na druhou stranu vklidu registrují zbraně co nemají vyražené číslo ani na hlavni natož na závěru, což by IMHO taky neměli.
Tak nevím jestli je to všechno tím, že si každý vykládá zákon jak chce nebo obyčejná neznalost, případně jestli se na to jen tak jako obvykle nehází bobek. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět