tuning a opravy Slavie 620, 630 a 631

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 31 říj 2006 22:14

datel píše:Dodávám:
Montáž je univerzální pro upnutí do rybiny 11mm a 13mm.
Stačí jen otočit přítlačný díl montáže.
takze ak som pochopil, pouzil si montaz dodavanu s tou deltou


fidlerp

Příspěvek od fidlerp » 01 lis 2006 09:12

Kubajzz píše:Jaký byl vlastně ten rozptyl (v mm nebo aspoň nějaké přirovnání)?
A jakým střelivem jsi střílel?
Na terc som z nej po !upravach" nestrielal. Len tak sme blbi s kolegom do PET flasky (1,5l) na 30-40 metrov. Trafil som sa zakazdym. Takze asi tak.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 lis 2006 12:08

2fidlerp:
To bylo na Datla. :wink:

2datel:
Tak s tím otočením toho dílu je to dobrá finta, toho jsem si nevšim.
Jinak 10cm rozptyl je docela dost. :(
Zkoušels to na tuhle vzdálenost i s normální pružinou co tam patří?
Moje "diagnóza" :lol: :
Ty máš vlastně normální 631, akorát dovnitř jsi dal pružinu z 634 a protože je kratší, taks to podložil tou gumou. Pružina se tedy stlačuje stejnou silou jako u 634, ale stlačuje stejný (malý) objem vzduchu jako v 631, takže to přineslo akorát velký zpětný ráz a tím pocit zvýšeného výkonu (odtud ten "pořádnej hukot"). Ten píst jsi vylehčil, čímž jsi vlastně snížil výkon. Jedna a jedna jsou dvě a výsledkem tuningu je katastrofický rozptyl při stejném výkonu.
Toť můj názor.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Jeronýmo
Příspěvky: 17
Registrován: 10 srp 2006 10:19
Bydliště: Odry

Příspěvek od Jeronýmo » 02 lis 2006 14:15

Zkrátka a dobře tuning jak víno... :lol: ,
datel

Příspěvek od datel » 02 lis 2006 21:56

...tím hukotem jsem myslel rychlost střely opouštějící hlaveň.Píst do 634 je o 16mm kratší a lehčí což moc energie nepřidá :D.Jak jsem psal již dříve, tak zbrojovka udělala jen optimalizaci pístu.
Menší plocha tření na koncích a snížení váhy pístu.
O co zkrátili píst o to je kratší pružina.Tím že jsem vypodložil pružinu na 21mm jsem se dostal ve stlačení pružiny naprázdno dál(pružina je do 634, ale jak jsem si ji objednal dodatečně tak je delši než pružina co jsem viděl u originálu 634).Čím lehčí píst tím menší drba do pouzdra při setrvaci pístu a rychlejší pohyb v pouzdru(i výkonnější vzduchovky mají lehčí píst.
Udělal jsem i vlastní těsnění z gumy.Třecí plocha je o polovinu menší než u těsnění 630/1.Jak jsem psal, za rozptyl mohla pružina, která rozřezala gumy sloužíci k podložení.Před gumy jsem dal podložky a testovat budu v sobotu.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 06 lis 2006 08:46

IMHO vylehčování pístu nepřinese žádný výkon navíc (naopak) a není to dobré už z hlediska trvanlivosti a možnosti poškození.
Aby byl větší výkon, tak musí píst do vzduchového polštáře pořádně udeřit. Je to stejné jakobys do toho chtěl majznout kladivem. Na větší ránu by sis vzal pořádné velké kladivo a ne malé lehké s kterým by ses snažil více švihnout. :lol:
V jiném threadu o tuningu je od Kinga dokonce graf závislosti výkonu vzduchovky na hmotnosti pístu a tam je to taky vidět.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
adam123

Příspěvek od adam123 » 06 lis 2006 15:04

To já jsem píst také odlehčil (odvrtal) a a výkon gamo 440 se opravdu zvednul myslím si že čím je píst lehčí tím se dřiv dostane na konec pouzdra (jen moje teorie) ten průměr otvoru v pouzdře mně také vrtá v hlavě u slavky 630 je vrtaný ze šikma :?: u 440 gama rovně u
(634 nevim) jinak se mi zamlouvají ty plynové pružiny máte ji někdo :?
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 06 lis 2006 15:45

Taky jsem dumal o tom otvoru u S631 je vrtaný taktéž zešikma a má rozhodně míň jak 4,5mm Nemá někdo zkušenost co se stane když by se vrtnul 4-5 vrtákem? Dost blbě se tam k tomu ale může, ale když se chce..... 8)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 06 lis 2006 16:34

Víš co by se stalo?
Kdybys zaklapl hlaveň, tak by ti diabolka propadla do pístu. :lol: :wink:

Ten otvor prostě mít víc než 4,5mm mít nemůže.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

Slavia 630

Příspěvek od Kubo 630 » 06 lis 2006 17:39

Pred casom som lakoval nanovo pazbu S 630 a nemal som cas ju poskladat. Teraz sme mali prazdniny a tak som sa do toho dal. Poskladal som vzduchovku aj puskohlad ktory som pre vymenu montaze musel rozobrat, skompletizoval to a hura nastrelovat. Vonku prsalo a tak som musel nastrelovat na trase obyvacka - detska. Bol som zvedavy na nastrel lebo mam odlahceny piest a vylepsenene tesnenie. Najprv som to do terca naflakal iba tak abi to slo do desiatky, a tak som si povedal ze skusim rozptyl. Vzduchovku som polozil a vankus a strielal som v sede s oporou. Vysledok ma milo prekvapil-vid nastrel. Vykon trochu poklesol vplyvom lahsieho piestu, no ,,spetny raz" sa znatelne zmensil a tak je vzduchovka ovela pokojnejsia.
K nastrelu: Vzdialenost 9m, bezvetrie-interier
Slavia 630 Tuning
Puskohlad Nikko Stirling Mount Master 4x20
Strelivo Gamo Pro Magnum 6ks
Priemer desiatky 15mm
Horizontalny rozptyl 6mm
vertikalny 9,5mm
Přílohy
Piest Tuning 2.jpg
Piest Tuning 3.jpg
Nastrel2.tif
datel

631

Příspěvek od datel » 06 lis 2006 19:33

Zpětný ráz se zmenšil a kdyř jsem porovnal zavrtané střely před úpravou, tak bylo patrné, že jsem ze vzduchovky vyloudil vyšší výkon.Úprava těsnění a vypodložená pružina 634.
Obrázek
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 06 lis 2006 21:47

To Kubajzz: Proč by nemoh? Já tam diabolky většinou zamáčknu dost důkladně a většinou tam jdou maličko nafest tak nevidím důvod proč by při normálním střílení měla propadnout zpět. Nicméně tenhle technickej detail nechme stranou, diabolky v pístu určitě nebudou to pravý :lol: Zvýší tahle úprava nějak výkon?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 lis 2006 08:35

No, je to docela zajímavý nápad.
Myslím, že nějakou změnu by to určitě přineslo.
Já bych řek, že ten výkon by moh vzrůst, protože je to odstranění úzkého hrdla, kterým prochází ztlačený vzduch.
Ovšem jak velká změna by to byla a jestli by byla vůbec měřitelná, to je otázka.
Každopádně se jedná o jednoduchou úpravu, která by neměla být proti ničemu.
Kolik má ta dírka průměr? IMHO bych to moh provrtat až do takových 4,4mm. Víc už rozhodně ne, právě kvůli nebezpečí propadu dozadu do pístu.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 07 lis 2006 08:40

Ruku do ohně za to nedám, protože se tam nemůžu dost dobře dostat s měřidlem, ale řek bych že to je 4ka díra. Jde taky o to, že tam je to sešikmení....... Kdyby se odstranilo, kanálek bude kratší...... Asi se bude muset najít dobrovolník co to testne :D
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 07 lis 2006 11:42

Prokristapána Datle, zmenši tu fotku (max 550 px na šířku, ale raději méně)! Vždyť se na to nedá koukat!
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Odpovědět