Malorazky Ural 2 -?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od mari » 14 úno 2013 10:58

Dva druhy. Lisi se ulozenim hlavne. Lisovana × na zavit.


qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od qwer » 14 úno 2013 11:30

Měl jsem v ruce celkem tři typy. URAL-II, starší varianta má montáž dioptru z levého boku pouzdra závěru. Novější model má montáž dioptru shora. Dalším novějším modelem a u nás ne moc rozšířeným je URAL-6, dioptr je rovněž montován shora, na zbrani jsou patrné inovativní prvky a zjednodušení výroby, pažba bývá z překližky-lepenice.
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od mari » 14 úno 2013 11:57

Sina zleva - hlaven na zavit.
Sina zhora - hlaven lisovana
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od harpplayer » 14 úno 2013 12:28

Souhlas s Qwerem - Ural 1 měla ještě celokovovou páku závěru, jinak je vše, jak Qwer píše. O nových uralkách máš info přímo od výrobce tady: http://www.izhmash.ru/eng/product/ural-5-1.shtml
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od qwer » 14 úno 2013 13:53

Ještě jsem si vzpoměl, že se ten starší URAL hůře nabíjel, bylo to podobné jako s MC-12. Náboj se tam musel částečně zasunout do komory. Novější URALy již mají vodící žlábek pro navedení náboje do komory. Žlábek je plastový, je v něm zalisován ocelový kolík sloužící jako vyhazovač vystřelené nábojnice a právě tato kombinace dvou materiálů bývá také zdrojem problémů. Harp správně uvádí celoocelovou kliku závěru u starší verze. Jinak co se kvality týče, bude zřejmě platit, čím starší tím lepší. :D
Čaky
Příspěvky: 18
Registrován: 24 úno 2011 17:05
Bydliště: Český Ráj

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od Čaky » 14 úno 2013 21:22

Chtel jsem prihodit fotky,ale z nepochopiteneho duvodu to z nich chtelo udelat blesi miniatury:-( Jak zde jiz bylo receno,starsi Uralky maji bocni rybinu,sroubovanou hlaven a mirne zahnutou celoocelovou packu zaveru.Chybi luzko,diky tomu se hure nabijeji a vyhazovani nabojnice je smerovano vice nahoru.
Uz jsem ale videl i starsi model s bocni rybinou a luzkem.Tech modelu je vice.Dle meho,ty posledni,cenove dostupne,maji rybinu shora po cele delce zaveru,hlaven totoznou s SM-2 - krasna povrchova spiralka,hluboke zahloubeni usti a luzko pro naboj.To ovsem neni plastove,jak jsem zde cetl.Alespon ja se s tim doposud nesetkal.Jeste jsem si vzpomel,ze u starsich Uralek je napis Ural shora a u novejsich je Ural 2 na prave strane pred vyhoznim okenkem.
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od qwer » 14 úno 2013 22:23

Trochu bych polemizoval o totožné hlavni s SM-2. Vizuálně se sice jeví jako stejné, ale URAL byl dosahovanými nástřely vždy výše než SMka. Zřejmě se tedy nebude jednat o stejný lauf. O plastovém lúžku jsem psal z důvodu vlastní zkušenosti. U mého URALa II novější typ - dioptr shora, ocelový vyhazovač vaklal v plastovém lůžku, byl jsem nucen jej zalepit dvousložkovým tmelem. Připouštím možnost, že si šikovní střelci dokázali sami poradit a nevyhovující součástky nahradili festovnými ocelovými.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od harpplayer » 15 úno 2013 08:35

Vzpomínám se slzou v oku na Ural 2, která mi byla přidělená v jednom pražském klubu, za který jsem 10 let střílel. Nebyl to nejnovější model (byla to ale 2), dioptr na rybinu z boku - měl 2 výškově posunutá závitová oka pro průhledítka (předpokládám, že původně byl vyvinut pro některou z ruských velkorážek). Vlastní průhledítko mělo vnitřní šroubení a matici uzpůsobenou pro vkládání světelných filtrů. Vím, že se používaly 2 druhy závitů - M6x něco a M9x1. Vodicí žlábek v nabíjecím okénku byl kovový, hlaveň klasická hladká (samozřejmě vnější povrch) lakovaná černým lakem. Byla to puška, která si toho nechala líbit opravdu mnoho - taková správná klubovka a s ruskými patronami Vostok Match (žluté) nebo Extra (oranžové) uměla kolem 580. Asi by uměla víc, jenom já jsem byl (a zůstal jsem) levej.
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od Kodiak » 15 úno 2013 10:34

Harpe,
určitě umí udělat mnohem víc - URAL, tak SM2 a dokonce náš jeden nejmenovaný kolega řekněme RK má v LM60 s SM2 osobák 597b a to s Lapua Master L (jiných podobných výsledků přes 590b nepočítaně). A S Uralkou jiný nejmenovaný nám známy JB dosahoval podobných vysokých nástřelů s železnou pravidelností. A nakonec jsou důkazem i nástřelky od Pitrs2 s R50. A taky si můžeme na rovinu říct, že u výše zmíněných ležačkářů nešlo o "olympijské" serie patron :wink: .
pitrs2
Příspěvky: 144
Registrován: 16 zář 2009 15:12

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od pitrs2 » 15 úno 2013 22:51

Jo jak říkáš...SM-2 skutečně umějí když se správně napapaj...250b :wink:
...a jak se zde hovořilo,naladit spoušták jde taky nádherně a bezpečně na 180g
zavžuji do budoucna pořízení nové hračky...tak možná půjde z domu :roll:
Přílohy
CM2. natrel.jpg
SM2....jpg
SM2..jpg
Chiko
Příspěvky: 111
Registrován: 24 úno 2013 16:36

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od Chiko » 03 bře 2013 20:38

Chi se zeptat Jestli ta SM2 s těma 597 byla přepažbená nebo ne.Já jsem viděl nejvíc 594,ale ta byla v originál bříze ale zase chodila na ELEY TENEX.
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od Kodiak » 05 bře 2013 10:42

Byla v původní pažbě a tento výsledek střelil bez háku, jen s botkou.
retrros
Příspěvky: 218
Registrován: 01 pro 2007 15:24
Bydliště: Morava

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od retrros » 30 říj 2013 17:09

Ahoj, mám prosbu, mám Ural 1. Měla by to být nejstarší varianta. šína z boku, a spatně se nabíjí, teda je bez toho naváděcího korýtka. Zajímalo by mě jaké konkrétní střelivo používáte. Bylo mi doporučeno prapůvodní střelivo vostok, ale toho mám zatím jen 5 krabiček. Díky za info
slavia 630,631, tau-6, drulov DU10, markham ''king''single shot, Webley Mk.III , Webley senior, BSA meteor, Diana mark IV a dalsi anglicanky
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od mari » 30 říj 2013 17:44

S kazdym strelivem te to pujde stejne. Naboj do teplych a do komory :lol: Na znacce nezalezi, vse se nabiji stejne.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Malorážky Ural 2 -?

Příspěvek od harpplayer » 30 říj 2013 18:18

Domnívám se, že tady jde spíš o to, co z toho bude nejlíp lítat. Je pravda, že ruské Vostoky Match a Extra těmhle uralkám chutnaly, ale už nejsou nebo na nich zapracoval zub času. Chce to tedy vyzkoušet něco ze současné provenience. Pokud budeš zkoušet cokoli od ELEY, RWS nebo Lapua, neuděláš chybu. Já osobně do své terčové zbraně jiné střelivo nedávám. Je to samozřejmě o penězích, ale vyplatí se to jednak co do spolehlivosti, jednak co do přesnosti. Jednotlivé typy a serie si budeš muset sám odzkoušet. Pokud začínáš. doporučuju Lapua Magazine, jsi- li zkušený střelec, zkus Lapua Center X, případně RWS R50 nebo Match, v současné produkci ELEY se necítím být schopný rady. Rozhodně se vyhni různým pochybným Aquilám, Swartklipům a podobnému hnoji.
Odpovědět