Nejlepsi spray na sebeobranu. Ktery to je ?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Který spray je lepší ?

Obranný sprej SABRE RED Fog -26 ml
10
36%
Obranný sprej SABRE RED Jet -26 ml
8
29%
jiný
10
36%
 
Celkem hlasů: 28
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 25 zář 2007 14:28

ja praveze so psami dost casto prichadzam do styku... sam som mal dlhe roky psov nez prestal byt na ne cas, po tom ako dozil posledny som uz noveho nezhanal... a nikdy krik cudzich ludi nesposoboval stiahnutie chvosta, skor naopak... je to o vychove, vycviku a tiez aj sebavedomi psa, temperamente
zo psa spravis zabijaka ale tiez bojazlivu ovecku...

a s tou naladou... casto staci nevhodny pohyb a pes to povazuje za utok voci sebe a utoci tiez... nikdy nemas sancu vediet co je v mysli cudzieho psa, ako ho majitel vycvicil, co mozes a co nie...
kamaratov pes je agresivny na zdvihnutie ruky napriklad a ked k tomu este pridas ukazanie tou rukou smerom ku kamaratovi... ani nestihnes reagovat a uz ti na nej visi... skratka je to vzdy o tej vychove....

skratka vsetko treba posudzovat individualne a neda sa to zovseobecnit

k tej kontrole s tebou uplne suhlasim... ide o to ci aj ti ludia co ublizili tvojmu psovi vedeli, ze ho pod kontrolou mas... a hlavne ak nahodou uz nejake negativne skusenosti s cudzim psom mali... taky clovek uz je podozrievavy na kazdeho



no ale to sme uz od tych sprejov pekne odbehli... dufam, ze za tento oftopic nebude banan :lol:


Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 25 zář 2007 18:09

Diskuze tady mezi Tomcatem a Arniem: dávám za pravdu Tomcatovi, každý nemůže být přeborníkem v chování psů. Možná toho svého odhadneš na 100%, ale u cizího psa nikdy nevíš.
Miro123
Příspěvky: 5
Registrován: 31 pro 2012 22:16

Re: Nejlepší spray na sebeobranu. Který to je ?

Příspěvek od Miro123 » 10 led 2013 15:49

Na psov úplne staci Pfeffer Ko sprej mám to otestované na Pitbullovi a nejakom tuláckom psovi. Radsej by som kupil FOG lebo ten má na psov ešte lepšie účinky ako Jet lebo sa dostanú do "oblaku" a nadychajú sa a sú KO.
Tu je ten sprej:

http://www.armed.cz/peprovy-sprej-ko-fo ... 59-c-1205/
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: Nejlepší spray na sebeobranu. Který to je ?

Příspěvek od PB » 10 led 2013 20:50

nejen naše organizace má ve výzbroji toto:

http://www.eurosecurity.cz/euro-securit ... ny/tornado
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Odpovědět