KN proti utocicimu psu - praxe?

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

KN proti útočícímu psu - praxe?

Příspěvek od Warthog » 02 led 2013 22:14

Nemá tu někdo praktickou zkušenost se situací "pes (německý ovčák) útočí na dítě -> pes leží zastřelený v příkopu"? Teorie je mi v zásadě jasná, spíš mi jde o praxi.

Majitel má v místě dosti špatnou pověst, že by byl schopen v občansko právním sporu vyargumentovat nějakou způsobenou škodu, v zásadě nehrozí, ale pokud k výše nastíněné situaci dojde, fízly nejspíš zavolá.

Pes už na děti několikrát zaútočil, bohužel to místo se nedá rozumně obejít a na pokus o domluvu majitel nereaguje. Ke kolaboraci se státem se snižovat nehodláme (nehledě na to, že její úspěšnost by se nejspíš limitně blížila nule).



Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: KN proti útočícímu psu - praxe?

Příspěvek od Kubajzz » 02 led 2013 22:50

Tyto extrémní případy kombinace debilního souseda a agresívního psa se na vesnici obvykle řeší bez rizika, správně ochuceným špekáčkem.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: KN proti útočícímu psu - praxe?

Příspěvek od pussylala » 02 led 2013 23:06

Kubajzz má pravdu. Je to nejlepší řešení. Je tiché a pachatele nejde dohledat :wink:
Alci
Příspěvky: 124
Registrován: 30 črc 2009 21:39
Bydliště: Jihlava

Re: KN proti útočícímu psu - praxe?

Příspěvek od Alci » 03 led 2013 12:18

jen je těžký sehnat špekáček, kterej by pes sežral.

Co se týče střelby.. poškození cizí věci to je, náhradu po tobě chtít bude. Střelba samotná je TČ. Takže bys dokazoval, že opravdu šlo o NO a nešlo se tomu vyhnout jinak. To bez útoku toho psa je blbej nápad. Že štěká stačit nebude.

Soud bude rozhodovat o NO. Víc než o psa se hraje o soudní výlohy, které budou přes 100k. A z praktických případů bys měl počítat hlavně s tím, že tě majitel napadne.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: KN proti útočícímu psu - praxe?

Příspěvek od Warthog » 03 led 2013 13:10

1. Nikdo neříká, že pes bude případně odstřelen jindy než při probíhajícím útoku.

2. Proti útočícímu psovi jednáš v krajní nouzi, ne v nutné obraně, což je docela rozdíl (jsou na to i judikáty). Každopádně předpokládám, že řadový německý ovčák je i dle zákona hodnota nižší než potenciální vážné zranění dítěte.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Kublajchán
Příspěvky: 149
Registrován: 26 pro 2010 20:27

Re: KN proti útočícímu psu - praxe?

Příspěvek od Kublajchán » 03 led 2013 19:09

jen doplním Warthoga - pokud je pes poštván, stahuje se na něj NO.
Každý za sebe zodpovídejme bez ohledu na víru a nejbližší pomoc hledejte vždy nejdříve na konci své paže.
Piggy
Příspěvky: 129
Registrován: 19 pro 2012 18:21

Re: KN proti útočícímu psu - praxe?

Příspěvek od Piggy » 03 led 2013 20:51

Z praxe zkušenost nemám, jen per analogiam bych předpokládal, že to půjde dobře uhrát jenom při jednoznačném důkazu útoku - alespoň potrhaný oděv, když už ne poranění.
Jinak klasika - vždyť vám nic neudělal!
Simona
Příspěvky: 1
Registrován: 18 led 2013 16:07

Re: KN proti útočícímu psu - praxe?

Příspěvek od Simona » 18 led 2013 16:33

Dobrý den,našla jsem Vaše stránky a jako milovnice všech psů ,bych chtěla slyšet názor všech majatelů staffordů.Já mám 13 kg psa Shiba inu,soused stafforda.Oba jsou stejně staří.Když bylo našemu 9 měsíců,staffordovi bylo 5 ,pustili jsme je k sobě v domění ,že si pohrajou.Bohužel náš pes začal na stafforda útočit .Odchytla jsem ho,staffordovi se nic nestalo.Od té doby se nemají rádi.Také od té doby našeho z vodítka nepustím.Chodíme kolem souseda domů.Před rokem mu utekl poprvé a napadl našeho psa,jenom malý kousanec a skalpovaný kousek kůže.Vsrpnu zase utekl majiteli podruhé ,když jsme stáli kousek od domu,tentokráte měl náš pes překousnutou nohu,obě kosti.Za měsíc mu utekl znovu,když jsme procházeli a protože náš pes měl nohu v sádře ,tak jsem ho musela zvednout a chtěla jsem ho dát někam do předzahrádky ,v tom se mi pes zakousl do zad a následně do ruky.Došlo to k přestupkové ,na které mě majitel napadal,že si za to můžeme sami ,nebýt toho incidentu v mládí psů.Po čtvrté se mu urval z popruhů,aby se na nás dostal,bohudíky byl mezi námi plot.Chtěla bych vědět ,jestli je to normální a jak se na to budou dívat majitelů pittů,protože soused tvrdí,že je cvičený.Díky za každý váš názor.
Uživatelský avatar
Annifry
Příspěvky: 288
Registrován: 09 říj 2010 19:18
Bydliště: Przeň

Re: KN proti útočícímu psu - praxe?

Příspěvek od Annifry » 26 led 2013 21:44

A není ten Shiba-inu taky bojovej pes?
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: KN proti útočícímu psu - praxe?

Příspěvek od Queeg 512 » 26 led 2013 22:13

Moje zkušenosti z praxe je asi taková, že když se na mě nějaký hafan rozběhne, tak se k němu stihnu maximálně tak otočit nestřílející rukou, aby ta střílející zůstala volná. No a pak už je půl metru ode mě nebo si mě rovnou očichává. Naštěstí si mě zatím vždycky jen prověřovali a vždycky se to podařilo nějak vykomunikovat (zhruba podle obecné rady nepůsobit vyděšeně ani útočně, ale spíš znuděně a nezúčastněně) bez potřeby něco tasit.

Každopádně vzhledem k tomu jaký je to fofr mě příjde že pistole lze proti psovi rozumně použít jen ve speciálních případech, kdy je z nějakého důvodu čas udělat to před zakousnutím. Na kontaktní obranu na krátkou vzdálenost je IMO rozumnější teleskop, stejně jako pro situace kdy se cizí pes zakousne do mého - střelbu do takového chumlu si nedokážu představit.
Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

Re: KN proti útočícímu psu - praxe?

Příspěvek od Beran » 27 led 2013 22:57

Annifry píše:A není ten Shiba-inu taky bojovej pes?
Shiba-inu není "bojový pes"
Je to národní pes a využíval se pro svou nekompromisní povahu k lovu jelenů a medvědů.
Né pro to aby je přemohl a udolal, ale prostě jen pro to že nemá strach, je hrdý a neskloní se jen tak před nikým.
Japonci říkají že "když Bůh stvořil kočku a psa, tak z toho co zbylo stvořil Shiba -inu" což vystihuje jeho povahu.
Uživatelský avatar
Wema
Příspěvky: 205
Registrován: 13 pro 2012 22:38
Bydliště: Prostějov

Re: KN proti útočícímu psu - praxe?

Příspěvek od Wema » 29 led 2013 13:12

Vzhledem k tomu, že mě v mládí bezdůvodně napadl německý ovčák při hře s míčem na kamarádově pozemku (asi v 6-ti letech) takovým stylem, že když jsem se jen běžně sehnul pro míč, který propabl basketbalovým košem se zvedl z pelechu a ihned se rozběhl na vzdálenost do 15-ti metrů a zaútočil mi příámo na tvář. Pamatuji su jen to, že vidím, jak proti mě běží a následně jak ležím na operačním sále přikrstý zelenou plachtou s dírou přes obličej a chirurg mi dává dohromady tvář - tehdy 6-ti leté dítě. Několi kměsíců po té psa srazilo auto na zadní nohy, myslivec jej vytáhl za vesnici a prohnal mu tělem jeden brokový Sellier Bellot (nábojnici mám dodnes schovanou).

Dnes ve 23 letech jsem ze strachu ze psů vyrostl a každého psa, která by se mi postavil bych ihned potrestal přesně tak, jak jde proti mě. Nemám problém jakéhokoliv psa při afektu zneškodnit - ať už palnou zbraní, zbraní osobní ochrany, nebo riskovat i holé ruce .... bohužel od doby, kdy se ve mě vše změnilo a strach se změnil v nenávist vůči agresivním psům na mě nikdy žádný nezaútočil - dle mě z mé osobnosti cítí nenávist a stejnou agresi beze strachu .... své děti, rodinu a jakéhokoliv člověka jsem ochoten bránit stejným způsobem bet ohledu na zákon a následné trestní stíhání ....

Vojta Prostějov
Slavia CZ 630 Cal.177 rv."03 + zakázková montáž KZK + Delta Optical Entry 4x32AO

Vojenská vzduchovka Vz.47 Cal.176 - n.p. Strakonice 64953
Vojenská vzduchovka Vz.47 Cal.176 - Zbrojovka Brno 10120
kayco
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2008 15:59
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: KN proti útočícímu psu - praxe?

Příspěvek od kayco » 01 úno 2013 15:16

Wema píše:bohužel od doby, kdy se ve mě vše změnilo a strach se změnil v nenávist ...
a dalej: bez ohledu na zákon a následné trestní stíhání ....

Vojta Prostějov
dufam ze nemas ZP, ked ano tak si hotova casovana bomba (nic v zlom, je to iba moj nazor)
dufam ze sa ti bude v zivote darit a prajem vsetko dobre...
Crosman 2250XT/Centerpoint 4X32
Uživatelský avatar
Wema
Příspěvky: 205
Registrován: 13 pro 2012 22:38
Bydliště: Prostějov

Re: KN proti útočícímu psu - praxe?

Příspěvek od Wema » 01 úno 2013 17:22

Člověk, který si tím projde, jako jsem si tím prošel já, to bohužel může vidět jinak. ZB naštěstí pro agresivní a nevychovaná plemena nemám .... ovšem jestli si to sním (pokud situace dovolí a pes nevyhraje) vyřídím palnou zbraní, nebo kusem roxoru, je zhola stejná věc. Omlouvám se všem, kteří to vidí jinak .... je to jen můj názor a každý den před zdcadlem, nebo při pohledu na agresivního psa se mi promítne tato neblahá zkušenost z dětství před očima .... to se musí (ač to nikomu nepřeji) prožít ....několik let po útoku jsem cestou ze školy chodil velkou obklikou ... protože na třech cestách měl někdo zavřeného štěkajícího vlčáka za plotem a už to pro mne byl horor ..... i když byl v bezpečném prostoru. S lidmi se člověk téměř vždy domluví .... agresivní, nebo poštvaný pes v afekru šanci na urovnání konfliktu nedává ... proto nedám šanci ani já. Ještě jednou se omlouvám .... je mi jasné, že působím jako agresivní a afektovaný maniak, ale mám k tomu stejný vztah, jako znásilněná žena k sexu ....
Slavia CZ 630 Cal.177 rv."03 + zakázková montáž KZK + Delta Optical Entry 4x32AO

Vojenská vzduchovka Vz.47 Cal.176 - n.p. Strakonice 64953
Vojenská vzduchovka Vz.47 Cal.176 - Zbrojovka Brno 10120
kayco
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2008 15:59
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: KN proti útočícímu psu - praxe?

Příspěvek od kayco » 03 úno 2013 19:51

aj znasilnena zena po nejakom case dokaze mat sex, staci na to psycholog/psychiater teraz neviem
je to fobia ktora sa da liecit ako kazda ina
Crosman 2250XT/Centerpoint 4X32
Odpovědět