laserovy nastrelovac

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

dinko
Příspěvky: 31
Registrován: 13 pro 2012 19:02

laserovy nastrelovac

Příspěvek od dinko » 19 pro 2012 14:16

Zdravim streclce,ma nekdo zkusenosti s laserovym nastrelovacem?Vas nazor me zajima.


Alci
Příspěvky: 124
Registrován: 30 črc 2009 21:39
Bydliště: Jihlava

Re: laserovy nastrelovac

Příspěvek od Alci » 19 pro 2012 14:41

koukal jsem jak to s ním zkouší (laser na tyči v hlavni). Je to (asi) dobrý, když "nastřeluješ" 20 stejných zbraní na stejný střelivo. Ušetříš spíš čas za hrubý nástřel. Na jednu zbraň úplně k ničemu, 5 nábojů tě výjde levněji a stejně to pak musíš doladit ručně (a liší se to podle použitého střeliva, které hledáš spíš až po nástřelu u jedné svojí zbraně). Takže co jsem viděl, tak s tím úspěch neslavili. Ale jako komparativní metoda by to mělo fungovat dobře (když jedna bude nastřelená dobře, srovnat ostatní podle ní nebude TAK hrozný jak jsem viděl).
dinko
Příspěvky: 31
Registrován: 13 pro 2012 19:02

Re: laserovy nastrelovac

Příspěvek od dinko » 19 pro 2012 21:41

Koupil jsem si novou optiku na TOZku a a tak jsem premyslel nad laserovym nastrelovacemabych usetril cas,ale s tim nemam zkusenosti takze budu maturovat.V navodu se pise,pokud se nastreluje na 20m,pak na 50m je odchylka cca 5cm.tak to jsem zvedav jak to dopadne na 25m.Ja jsem si ho jeste nekoupil protoze zatim neni skladem,ale uz jsem poslal objednavku,takze uz jenom cekam.
Alci
Příspěvky: 124
Registrován: 30 črc 2009 21:39
Bydliště: Jihlava

Re: laserovy nastrelovac

Příspěvek od Alci » 19 pro 2012 22:17

ti u nas meli nejaky program, tam zadali nejaky udaje o razi a strele a vzdalenost takovyho ctvereckovanyho papiru a ono to vypsalo na ktery misto toho ctverecku mas mirit laserem a na ktery mas mit stred optiky. Ale strilelo to pak stejne jinam.
GOLDSTAR9
Příspěvky: 3
Registrován: 28 úno 2010 14:46

Re: laserovy nastrelovac

Příspěvek od GOLDSTAR9 » 20 pro 2012 13:26

Koupil jsem si 7.62x39 a vyzkoušel jsem v několika hlavních všude vaklá je to tak dobrý že se dostaneš na terč a pak už to doklikáš s nábojema no nic moc mne to neoslovilo :oops:
dinko
Příspěvky: 31
Registrován: 13 pro 2012 19:02

Re: laserovy nastrelovac

Příspěvek od dinko » 21 pro 2012 23:19

Tak dnes jsem nastreloval,ale nic moc,na hruby nastrel ok,ale doladit se to muselo,takze zbytecne vyhozene penize,stejne tech naboju tam padlo dost takze setreni munice? :lol: :lol: :lol: Pokud bych sa mel ridit jenom s timhle tak muzu strilet na 10m do petlahve.Tozku jsem nasrtilel za asistenci jednoho puskare,flobertky na 25m a z 10 ran 100bodu takze nadmiru spokojenost :D
Alci
Příspěvky: 124
Registrován: 30 črc 2009 21:39
Bydliště: Jihlava

Re: laserovy nastrelovac

Příspěvek od Alci » 22 pro 2012 22:31

zalezi na jakym terci. jestli na pistolaku, tak to je snad samozrejmost :)

Na nastreleni by ti melo stacit i 8 ran. 3 na hruby nastrel nekam do stredu a 5-ranna polozka (bez stelovani) na doladeni stredu. Kdyz bys nastreloval 20 pusek pro jiny lidi, tak ti laser usetri prave ten hruby nastrel (ktery stoji i nejvic tercu, bo to je rozlitany vsude) a na doladeni ti muzou stacit 3 (stejne si to pak upravi pro sebe).
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: laserovy nastrelovac

Příspěvek od qwer » 23 pro 2012 00:21

Nevím co se Vám na laseru nelíbí, je to skvělá věc právě pro hrubý nástřel zbraně. Teď záleží co si pod tím kdo co představuje. Než vyjedu na vzdálenou střelnici a zaplatím za několikahodinový pobyt je pro mne důležité vědomí, že každou ranou zasáhnu plochu terče, zbytek pak doklikám. Předností laseru je jeho dynamické použití, nevyžaduje upnutí ve stolici a umožňuje rychlou kontrolu mířidel. Myslím, že je zcela jedno jestli nastřeluji jednu zbraň nebo zmíněných 20ks. Především jde o čas a v důsledku i o peníze.
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: laserovy nastrelovac

Příspěvek od mot » 24 pro 2012 15:16

Nechci se hádat ale pro hrubé nastřelení (aby první výstřel byl v ploše terče) opravdu stačí podívat se hlavní tak ,jak je to na videu od Kersanti. Peníze za laser dám raději do střeliva .
Naposledy upravil(a) mot dne 25 pro 2012 14:24, celkem upraveno 1 x.
dinko
Příspěvky: 31
Registrován: 13 pro 2012 19:02

Re: laserovy nastrelovac

Příspěvek od dinko » 24 pro 2012 23:13

Moje rec,ted uz to vim,za tolik penez bych koupil dost naboju i pro nastrel 20 pusek a jeste mi zbyde,takze opravdu zbytecne vyhozozene penize.
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: laserovy nastrelovac

Příspěvek od qwer » 25 pro 2012 10:48

No dobrý, Vašim argumentům rozumím, souhlasím i s Motem. Nastřelení malorážky také začínám pohledem přes lauf. Předpokladem této metody je pokud možno dostatečně stabilní usazení zbraně, nejlépe ve stojanu. Na střelnici mohu zajet kdykoliv a testovat libovolně dlouho. Jinak je to s velkorážovou puškou, ta u nás není povolena a musím jet jinam. Na velkorážové střelnici platím každou hodinu a čas hodlám využít jen a jen střelbou, nikoliv laděním sestavy puškohled-montáž-puška př. dioptr-puška. Z toho důvodu je pro mne laser užitečnou a pohodlnou věcí, navíc nevyžaduje pevné usazení zbraně.
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: laserovy nastrelovac

Příspěvek od PatrikV » 25 pro 2012 11:16

Jsou zbraně kde průhled hlavní není možný a jsou zbraně kde není možné použít laser třeba kvůli kompenzátoru. Kvůli jedné zbrani se to nevyplatí, kdo to dělá častěji, tak je to ulehčení kontroly montáže.
qwer
Příspěvky: 373
Registrován: 07 říj 2006 15:38

Re: laserovy nastrelovac

Příspěvek od qwer » 25 pro 2012 11:52

Provedení laserových kolimátorů jsou různá, zde se asi více diskutuje o typu zasouvaném do ústí hlavně. Já mám laser ve tvaru nábojnice, tudíž prosvěcuje osou hlavně od komory a nevadil by kompenzátor ani úsťová brzda. Nevýhodou je snad jen to, že je to jen pro jednu konkrétní ráži.
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: laserovy nastrelovac

Příspěvek od mot » 25 pro 2012 14:38

Pravda je,že pokud někdo mění optiku často a jedna rána z velkoráže přijde na dvacku nebo má zbraň kde není možný průhled hlavní,tak laser nemusí být úplná zbytečnost.Zvlášť když ta hračka stojí pár korun. Řádově 600.-
Já to na malorážku nepotřebuju. Používám právě ten průhled hlavní . Je to stejné jako laser a zadarmo.
Odpovědět