Strelba v Newtownu

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

zaxxon
Příspěvky: 205
Registrován: 04 led 2011 17:39

Střelba v Newtownu

Příspěvek od zaxxon » 15 pro 2012 09:19

Zajímal by mě skutečný motiv, takové střelby..dvacetiletej kluk
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerik ... matky.html


Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Střelba v Newtownu

Příspěvek od Queeg 512 » 15 pro 2012 20:29

Čas od času holt někomu hrábne, den předtím pro změnu nějakému číňanovi
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2 ... e-22-deti/

V USA jsou co vím školy na ráně proto, že v nich je zákaz nošení zbraní, v Číně se zase magoři nejradši mstí společnosti na dětech protože jsou tam hodně ceněné :(

Jinak ne že by to nebyla velká tragédie ale to mediální pokrytí v ČR mi příjde neadekvátní.
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: Střelba v Newtownu

Příspěvek od cover72 » 15 pro 2012 22:21

Obrázek

Jinak komentáře prosím hlavně slušné. Novináři a mainstream už vědí, že někteří lidé, kteří nosí zbraně jsou agresivní šílenci. Tak ať mají možnost zjistit, že tisícinásobně větší většina lidí nosících zbraně jsou zdvořilí slušňáci.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelba v Newtownu

Příspěvek od Artifex » 15 pro 2012 22:27

http://zpravy.idnes.cz/usa-zbrane-newto ... ranicni_ad Tenhle článek mne vyloženě nasral, nechce se k tomu LEX vyjádřit?
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Střelba v Newtownu

Příspěvek od Queeg 512 » 15 pro 2012 22:35

Obávám se že média v tom mají jasno. Protože "v našich podmínkách se často dějí trestné činy s legálně drženými zbraněmi", tak se masakrů na školách v budoucnosti dočkáme i u nás:

http://zpravy.idnes.cz/rozhovorem-s-psy ... ranicni_zt

Akorát pan psycholog zapoměl vysvětlit proč by si český šílenec měl vybrat školu. Narozdíl od amerického a čínského český právní řád šílené vrahy do škol nijak nenahání. Nebo se snad chystá politika jednoho dítěte či gun-free schools?

A neodpustím se rejpnutí - jaká autorita je vlastně psycholog, který se přiznává k neohlášení a krytí trestných činů páchaných legálně drženými zbraněmi (když o nich policie neví a on ano tak je zjevně musí krýt)? Tento člověk chce někoho posuzovat?
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Re: Střelba v Newtownu

Příspěvek od Lachtan » 15 pro 2012 22:42

Článek je snůška nesmyslů a autorka 3,14ča. Za to rozčilování nestojí 8)

to už je zajímavější ta diskuse pod článkem 8)
zaxxon
Příspěvky: 205
Registrován: 04 led 2011 17:39

Re: Střelba v Newtownu

Příspěvek od zaxxon » 16 pro 2012 09:34

:lol: to jo.. tento plamenný projev pani Dražanové, je jen projevem zkratkovitě a zbrkle (ne)myslícího člověka.. njn
Bohužel redakce má samozřejmě zájem zejména o články vyvolávající silné emoce čtenářů, takže objektivnost těchto sdělení moc neřeší.. .za minulého režimu by z paní možná byla druhá soudružka Pelikánová :-):-)
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Střelba v Newtownu

Příspěvek od madbugie » 17 pro 2012 09:50

ono médiá, politici, občania... to je zložitý trojuholník, kde by všetky strany mali mať 60° ale pravda to asi nebude... tie dve zložky sa snažia tú tretiu maximálne zatupiť... :D

problematika dostupnosti zbraní v USA to je kapitola sama o sebe...

ale druhá vec je ich držba... mám otázku, ako sa dostal 20 ročný, lahko autistický syn k 4 búchačkám ??? ved to matka vedela, tak minimálne mali byť zbrane v trezore a s oddeleným strelivom tak ako u nás...

a to že útočníci chodia strielať do škôl je len logické... predsa nepôjde do nákupného centra, kde má každý druhý človek pod kabátom búchačku... radšej pojde do školy kde vie, že tam nikto nie je ozbrojený... bohužial je pre útočníka asi logická volba...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
KMOTR
Příspěvky: 52
Registrován: 12 úno 2011 18:53

Re: Střelba v Newtownu

Příspěvek od KMOTR » 17 pro 2012 12:01

jooo to je přeci USA země svobody a neomezených možností...
KDO NEPOZNÁ DOBRO OD ZLA A NEKLADE ZLU ODPOR,STÁVÁ SE JEHO OBĚTÍ !
zaxxon
Příspěvky: 205
Registrován: 04 led 2011 17:39

Re: Střelba v Newtownu

Příspěvek od zaxxon » 18 pro 2012 12:29

madbugie píše:ono médiá, politici, občania... to je zložitý trojuholník, kde by všetky strany mali mať 60° ale pravda to asi nebude... tie dve zložky sa snažia tú tretiu maximálne zatupiť... :D

problematika dostupnosti zbraní v USA to je kapitola sama o sebe...

ale druhá vec je ich držba... mám otázku, ako sa dostal 20 ročný, lahko autistický syn k 4 búchačkám ??? ved to matka vedela, tak minimálne mali byť zbrane v trezore a s oddeleným strelivom tak ako u nás...

a to že útočníci chodia strielať do škôl je len logické... predsa nepôjde do nákupného centra, kde má každý druhý človek pod kabátom búchačku... radšej pojde do školy kde vie, že tam nikto nie je ozbrojený... bohužial je pre útočníka asi logická volba...
jj, ona určitě nějak pochybyla při zabezpečení těch zbraní před zneužitím, ale to už pro ně není asi podstatné a současně je to taky neřešitelné..
zaxxon
Příspěvky: 205
Registrován: 04 led 2011 17:39

Re: Střelba v Newtownu

Příspěvek od zaxxon » 18 pro 2012 13:06

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... -welt.html



alespoň v německu novináři trochu přemýšlí..
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Střelba v Newtownu

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 18 pro 2012 21:04

Novinky.cz - Die Welt píše:"Velmi laxní zákony o zbraních mají státy, o nichž by se to na první pohled neřeklo, třeba Česká republika...
Jen jsem dost dobře nepochopil co Die Welt myslí těmi laxními zákony o zbraních v ČR? Možná jsem jen pesimista, ale ty laxní zákony (rozuměj to co člověk pro legální získání a držení zbraně v ČR musí projít) jsou důvodem proto že jsem zatím zůstal u vzduchovek a nepořídil si těch "pár" vysněných palných zbraní - ač především za sběratelskými účely.
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Alci
Příspěvky: 124
Registrován: 30 črc 2009 21:39
Bydliště: Jihlava

Re: Střelba v Newtownu

Příspěvek od Alci » 18 pro 2012 21:25

a pohled z druhé strany: pro "normálního" a hlavně (to je důležité) libovolného člověka trvá příprava na ZP asi týden (když chodí do práce, to jen aby se nikdo nebál, že to je něco hrozného). A to je prakticky vše. Byrokracie to sice trošku protahuje, ale to je jalový čas "čekání". Pak, u nás (narozdíl od mnoha zemí) si můžeš pořídit z velmi velkého výběru zbraní. Nejsme omezeni počtem ani účelem. Můžeme kupovat zbraně na sestřelovaní policejních helikoptér (.50BMG) nebo samonabíjecí zbraně se 75ranným zásobníkem prakticky jen protože chceme (není třeba být sportovec, ani myslivec, ani zaměstnanec, ani zdůvodňovat proč a nač potřebuji zrovna to.. prostě podle uvážení každého soudruha). Nejsme limitování ani počtem nábojů. Zbraně můžeme mít doma a nikdo nekontroluje, že je stále máme.

Máme velmi dobrý zbrojní zákon, který učí lidi se zbraněmi zacházet, základní zodpovědnosti a filtrují "lenochy". Ale nadšenci do zbraní se tu žije celkem dobře a spokojeně (oproti jiným zemím). A teď si představte, jak tohle všechno asi musí připadat němci.
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Střelba v Newtownu

Příspěvek od Queeg 512 » 18 pro 2012 22:22

Myslím, že největší důvod proč by se hypoteticky něco takového mohlo stát u nás, rozhodně není zbraňová legislativa ani zbraně, ale to mediální šílenství okolo (viz. např. článek co jsem linkoval o pár příspěvků zpátky). Ze spojení šíleného zabijáka a školy se pomalu stává sociologické klišé :( To ti novináři snad nemají děti, nebo je neposílají do školy? Fakt nechápu, o co jim jde :roll:
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: Střelba v Newtownu

Příspěvek od Harquebusier » 18 pro 2012 23:29

Sharpshooter CZ200 S píše:
Novinky.cz - Die Welt píše:"Velmi laxní zákony o zbraních mají státy, o nichž by se to na první pohled neřeklo, třeba Česká republika...
Jen jsem dost dobře nepochopil co Die Welt myslí těmi laxními zákony o zbraních v ČR?
Myslí tím to, že článek do Die Welt psal Němec a srovnával náš zákon se situací v Německu. Tam si zájemci o zbraně mohou o zákonu jako je ten náš, nechat jen zdát, to mi věř.
Odpovědět