Pistole FEG

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Stanislav Lukš
Příspěvky: 64
Registrován: 16 srp 2006 19:29
Bydliště: Opava

Pistole FEG

Příspěvek od Stanislav Lukš » 23 říj 2006 19:30

Zahlédl jsem v komisi pistoli FEG (9 mm Luger/Para). Cena 6.900,- Kč. Nebyl čas ji nějak blíže zkoumat, ale zaujala mne. Máte s těmito pistolemi někdo zkušenosti ? Především se mi jedná o kvalitu materiálu a dostupnost náhradních dílů. Maďaři dělají dobré klobásy, víno, proč ne pistole ? :D


Standa
rostar
Příspěvky: 39
Registrován: 27 bře 2006 13:38

Příspěvek od rostar » 24 říj 2006 00:09

Zdar Stando. Vlastnil jsem FEG 61. Byl to v podstatě klon Waltheru PPK, ale v 9mm Makarov. Neměl jsem s pistolí nejmenší problém byť jsem jí kupoval už dost jetou. Jsem přesvědčen, že ještě teď někde spolehlivě střílí. Materiál podobné kvality jako na ruských Makarovech, zpracování velice slušné. Byla to skvělá záložka. Jak je to s dotupností náhradních dílu to bohužel nevím. Nic jsem nepotřeboval, jen jsem střílel a střílel a... R
Si vis pacem, para bellum
buchar

Příspěvek od buchar » 24 říj 2006 08:57

V Madarsku sa robia napr. aj polotovary hlavni na K100 ...
Nezalezi, ci to robia Madari, Poliaci, Rumuni, ale ci to robia dobre, alebo to flakaju...
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Pistole FEG

Příspěvek od Bonanza » 02 črc 2007 16:42

Stanislav Lukš píše:Zahlédl jsem v komisi pistoli FEG (9 mm Luger/Para). Cena 6.900,- Kč. Nebyl čas ji nějak blíže zkoumat, ale zaujala mne. Máte s těmito pistolemi někdo zkušenosti ? Především se mi jedná o kvalitu materiálu a dostupnost náhradních dílů. Maďaři dělají dobré klobásy, víno, proč ne pistole ? :D
Mám FEG P9R, t.zv. maďarské HPčko, SA/DA, vypouštění kohoutu, bezpeč.ozub,15+1, bezproblémová krochna na nošení i střelnici, 9mmL.Možná dostane nohy a půjde do světa, kde růže rozkvétá ? :twisted:
Lanius
Příspěvky: 357
Registrován: 26 kvě 2010 16:58

Re: Pistole FEG

Příspěvek od Lanius » 05 lis 2010 20:03

Viděl jsem dnes u Kachlíka v komisi FEG klon CZ-75* ky.

Použitá pistole. Povrchová úprava skoro nepoškozená, velice málo škrábanců, atd, ale šílený vůle. Zkoušel jsem dnes asi 7-8 devítek, hlavně CZ, ale žádná je tak velký je neměla. NAvíc je ten FEG měl všude.

Něco mi napovídá, že to asi není v pořádku. Ale byl bych velice rád, kdyby mi někdo zkušenější poradil...


*tedy, teď se na to dívám... HPčka. S DA spouští...
Zdálo se mi, že na klon 75-ky to vypadá nějak... odlišně, ale p. Kachlík mně zmátl.
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Pistole FEG

Příspěvek od Bonanza » 07 lis 2010 14:58

Pokud já mám povědomost, tak Maďaři klony CZ-75 nedělali, pouze FEG P9R (v této velikosti) a to je klon FN-HP-35. Jak jsem psal již dříve, tak můj FEG šel opravdu do světa, protože zlobil při podávání, spouštění, ale neměl vůle. Takže já už (maďary) Fégy nemusím a nedoporučuji. Lepší je koupit starší CZ, repasovat, atd.
Odpovědět