Obrana proti nozi

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Radgost » 29 lis 2010 11:23

Jsem rád, že se dobře bavíš, praxe je však bohužel jiná.


Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od BlackAdder » 29 lis 2010 11:43

ono hodně záleží na situaci, když na mě chlap bude na 15 metrů pořvávat a vytáhne nůž, tak ho přece hned nestřelím, protože to prostě není nutné, ale nikdo po mě nemůže chtít, a myslím dnes ani nechce, abych se nechal dořezat, než použiju zbraň k NO.
Kubis
Příspěvky: 87
Registrován: 11 zář 2009 12:11
Bydliště: Praha

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Kubis » 29 lis 2010 12:34

Jasně v praxi záleží na výkladu zákona konkrétního soudce, když byl třeba v mládi postřelený vzduchovkou a nemá rád zbraně, tak si zákon vyloží podle svého. Věřím ale, že se odvoláním atd. správného výkladu zákona podpořenými precedentními rozhodnutími soudu domůžeš. Lepší mít opletačky se soudy a být živý, než mrznout někde vykuchaný v márnici.

Udivuje mě že mezi vlastníky ZP je spousta lidí vlastníci obrané zbraně, kteří i třeba pistoli denně nosí, ale nemají v hlavě srovnáno kdy podle zákona zbraň můžou použít.
Kubis
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Radgost » 29 lis 2010 12:53

Bože, Bože, hlavně, že to máš v hlavě srovnaný ty. :roll:
Uživatelský avatar
David Jurič
Příspěvky: 130
Registrován: 13 úno 2009 13:06
Bydliště: Trebišov Slovakia (takový flíček na mapě)
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od David Jurič » 29 lis 2010 14:30

Tak mi napadlo, že ak viem že idem do miest kde je relatívne dosť pravdepodobný útok nožom, existuje nejaké oblečenie (niečo ako nepriestrelná vesta/oblek) ktoré znemožňuje, alebo aspoň sťažuje prerezanie, (okrem krúžkovej zbroje z 14. storočia). O špeciálnych vestách na tento účel viem, ale je to predsa dosť drahé a nepohodlné na bežné nosenie (von do baru, v horšej štvrti mesta...)
Teória je keď nič nefunguje ale každý vie prečo, prax je keď všetko funguje ale nikto nevie prečo. Ja som spojil teóriu s praxou, nič nefunguje a nikto nevie prečo.
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Radgost » 29 lis 2010 15:17

Takové vesty existují.
Jejich ceny začínají na 3 500,- Kč.
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Radgost » 29 lis 2010 15:24

Jednak se prodávají přímo vesty proti bodnutí a druhak se dá do lehkých neprůstřelných vest přidat vložka odolná proti bodání.
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Art » 29 lis 2010 21:25

zbraŇ nosím na obranu a použiju jí vždy ,když mi půjde o život a nějakej zákon je mi u prdele , stejně tak když půjde o život někomu z rodiny . A hlavně si pamatujte mrtvý nemluví :lol:
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od PaF » 30 lis 2010 22:35

V klidu, trest smrti zrusili, dostanes max. dozivoti... a tam toho jeste za prachy danovych poplatniku nazvanis :shock:
Beran
Příspěvky: 156
Registrován: 28 srp 2012 22:16

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Beran » 30 srp 2012 12:15

Koukám že to tu trochu utichlo.
Bydlím vinou magistrátu poslední dobou v dost problémové čtvrti ( řízené nastěhovávání nepřizpůsobivých do lokality )
a tak sem donedávna chodil pokud to bylo potřeba ven s Iaito bez klasické cuba, takže to vypadá jako hůl, ale cuba je při bližším pohledu patrná. Měl sem tu možnost se o tom pobavit se soudkyní z Brna a ta mě k mému velkému údivu řekla, že na to abych se tím mohl bránit se nejdříve musím nechat bodnout :( Na můj dotaz proč, když má zbraň je sečně řezného charakteru a kůli použitému materiálu se nedá bodnout a tím pádem pokud nevedu rány na vitální centra nejsem schopen ohrozit na životě, zatím co nožem a nebo dýkou při bodu do trupu a některých jiných míst dochází k ohrožení na životě vlivem vnitřního krvácení a sepse mě bylo řečeno že zákon to takto nerozlišuje a pokud nebudu mít u sebe svědky, tak se prostě bodnout nechat musím...
Nevím jestli je zákon postaven špatně a nebo si jej tak jen vykládají OČvTŘ, ale je mě s toho šoufl.
U střelné zbraně předpokládám že na to budou mít ještě horší názor, tak jen doufám že to nikdy nebudu muset řešit.
Jinak jak se tu řešilo BO a BS - Box je na ulici fajn, jen je omezen na vrchní část těla a spodek nejsou schopni uhlídat. tam je velká slabina.
matous
Příspěvky: 7
Registrován: 01 čer 2008 20:18

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od matous » 18 říj 2012 20:56

Nezlob se na mne, ale ta soudkyne je krava. Chran buh dostat se ji pod ruce. V zakone je psane, ze nutnou obranou odvracis utok, vedeny na tvoji osobu. Nikde neni psano, ze pri tom musis prijit k urazu!
Alci
Příspěvky: 124
Registrován: 30 črc 2009 21:39
Bydliště: Jihlava

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Alci » 19 říj 2012 12:01

nemusis, jen se "nezaujatemu" cloveku hur dokazuje, ze ty ses obrance a on je utocnik, kdyz ty ses tan kdo stoji se zkrvavenym nozem bez zraneni
sabbath1981
Příspěvky: 23
Registrován: 06 črc 2011 11:24

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od sabbath1981 » 23 říj 2012 21:14

Právě proto u sebe nůž, nebo revolver nenosím, a dávám přednost teleskopu. Podle mého názoru, je nůž nejhorší možná zbraň nošená pro sebeobranu, při jeho použití je velká pravděpodobnost fatálního poranění a zájmu policie, teleskopem se dá sice taky velmi snadno zabít, ale při úderu do končetin nehrozí poranění tepny a následné komplikace. Navíc v problémové čtvrti ho mohu klído nosit v ruce ( zavřenej ) a polajti mi můžou políbit, ale když půjdu v noci z hlavního nádraží s SAAčkem nebo nožem v ruce, tak to neokecam, a pak ještě můžu doporučit obouruční meč, nebo dánskou sekeru, to se na tebe nikdo netroufne ani křivě podívat a revizor v tramvaji dělá že tam nejsi
Smrček
Příspěvky: 60
Registrován: 07 lis 2010 15:02

Re: Obrana proti nozi

Příspěvek od Smrček » 24 říj 2012 19:43

Před pár dny byl v TV krimi pořad a na závěr dali slovo členovi zásahové jednotky Policie. Otázka zněla, jak se bránit v hospodě, resp.v místnosti a jak se bránit proti noži. V místnosti tento trénovaný človíček zdůraznil zásadu nepustit si agresora k tělu a pokud se dostane, tak vší silou kopnout do koulí, pardon mezi nohy :wink: a bránit se vším, co je po ruce. Židle, deštník, čímkoliv, může jít o život.
A proti noži? Utéct...nekompromisně zdůraznil, že jakmile se netrénovaný člověk snaží bránit, skončí v lepším případě pořezaný. Takže, odevzdat peněženku, hodinky a nebo zdrhnout, obrana nemá smysl.
Pravda je, že jak taky kolega zmínil obušek, tak to mi připadá jako dobrá varianta, nůž mám u sebe na krájení buřtů :P A pistole na obranu? Jo, někdy nosím, ale zase, jako účastník kurzu obrany střelnou zbraní (www.libovicky.cz), jsem názorně zažil, kolik času zabere tasení, natahování...smrtelně moc času... :mrgreen:
Ironfist
Příspěvky: 38
Registrován: 16 led 2012 11:19
Bydliště: Sokolovsko

Re:

Příspěvek od Ironfist » 26 říj 2012 17:02

BiSon píše:kayakero: Paranoia je nemoc! ;-)

Nevim jak ty, ale ja jsem si nevsiml, ze by na nasich ulicich zurila valka, bezne nepotkavam ozbrojene gangy nicici vse okolo a zabijejici kazdyho koho potkaji. Dokonce, svete div se, u nas ani nejsou mestske casti kam by se policie ani neodvazila. Ceho se tak bojis?
Jasne, kdyz te nekdo bude chtit smaznout a neudela chybu, tak te proste smazne aniz bys proti tomu mohl cokoliv udelat. Ale bezne se to tady opravdu nedeje!

Ad obrana proti nozi - ja tuhle zkusenost nastesti nemam a ani po ni netouzim, ale vim min o trech lidech kteri proti nozi stali a ustali to. A bez strelne zbrane. Zase, nerikam ze to je bezny a takovou situaci ustoji rutinne, ale jde to. Jasne, rychle sprinty jsou na obranu nejlepsi, ale ne vzdy muzes/mas kam. Co potom? Budes ovce nebo budes kousat?

SINCITYMAN: Mas SZ.
Ono to nebude o paranoie, ale o zivotnich zkusenostech. To co Kayakero popisuje, tj. onen vycvik s nozem-klacikem skupiny deticek nasich nedotknutelnych je realitou, bohuzel. Sam jsem to kdysi zazil. Chodil jsem do 3-4.tridy ZS kdyz mne cestou ze ZS zastoupili cestu 3 o hlavu vyssi vyrostci nasi nedotknutelne mensiny, zacali mne vyhrozovat a urazet, ale zjevne meli dobrou naladu, protoze se pri tom smali od ucha k uchu. Dost mne to prekvapilo, jednak, ze mne zastavili, potom, ze mne urazeji a hlavne, ze se pritom rechtaji jako by to nemysleli vazne. Najednou jsem ucitil dloubnuti nekde v mistech ledvin. Otocil jsem se a zjistil jsem, ze ke mne pribehl dalsi, kterej do mne vrazil a utika pryc. Po par metrech neco zahodil a utika dal pryc. Ti zbyvajici na nej zavolali, ze je to dobry, at se vrati. Ten se otocil sebral to co zahodil a prisel ke mne. Ti tri mu rekli at mne ukaze co zahodil. Byl to jidelni "nuz" ktery ukradli ze skolni jidelny. Rekl mne, ze mne jim bodnul. Nechtel jsem mu to verit, tak mne s nim bodnul znovu do ledvin, za nevyslovneho pobaveni tech jeho kumpanu. Ten jejich vudce mne pak rekl jestli jim nechci posilat na zkousku nejaky svy spoluzaky, ze by si to na nich vyzkouseli. Odmitnul jsem to a on mne rekl at si to dobre pamatuju, ze tohle budou delat vsem gadzum, a at rychle vypadnu nez si to rozmysli. A mel pravdu pamatuju si to do dnes.
To zes neco podobnyho neprozil Ty jeste neznamena, ze se to nedeje, a ze ten kdo mel tu smulu, ze si tim prosel je paranoik. Z medii se to nedozvis, ty podobny udalosti ze zasady nezverejnuji...
Odpovědět