Presnost malych kratkych zbrani

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Presnosť malých krátkych zbraní

Příspěvek od duffioso » 15 říj 2012 14:40

Aha,tak to je haluz :roll:


RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
skorec
Příspěvky: 866
Registrován: 09 zář 2009 09:50

Re: Presnosť malých krátkych zbraní

Příspěvek od skorec » 15 říj 2012 18:52

Artifex píše:No tak tohle, pánové, tomu se říká solidní zvěrstvo! :D
Mozes mi prosim Ta vysvetlit co si s tymto chcel povedat ?
AA S510 .177 + Delta titanium 6-24x42 AO
Gamo CF30 .177 + Gamo sporter 4x32
Norinco JW-15A .22LR + Bushnell 3-9x40
Tarus PT22
Ansutz 1517S BR .17HMR + Nikko Stirling Platinum Nighteater 6-24 x 56 AG 30mm
CZ83/7,65
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 195
Registrován: 31 led 2009 20:00
Bydliště: PRG

Re: Presnosť malých krátkych zbraní

Příspěvek od Lachtan » 15 říj 2012 19:07

Asi to, že kdyby ta zbraň měla ručičky, tak by tě nakopala do zadele... :lol:

Přečetl jsem si celý topik od začátku a řekl bych, že od začátku je tvá idea naprosto zcestná a realizace to pouze potvrdila...
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Presnosť malých krátkych zbraní

Příspěvek od Artifex » 15 říj 2012 20:07

Přesně to co říká Lachtan. Aneb jak z malé štíhlé zbraně na nošení udělat "terčový" buldozer, první, co mi ta fotka evokovala je sportovní malorážka, tedy rozhodně nic na nošení, což je primární účel takovéhoto prcka, aneb:
Obrázek
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: Presnosť malých krátkych zbraní

Příspěvek od Zajic » 15 říj 2012 22:12

skorec: Já teda taky rád něco vymýšlím a upravuju, ovšem jen proto aby to bylo lepší, což o tvé výrobku hodně pochybuju.
Ale musím se přiznat, že jsem se opravdu hodně zasmál když jsem viděl tvůj výtvor :lol: hehe..Já teda nechci ti do toho moc mluvit, protože jsi určitě svojim výtvorem nadšený, ale jak to tak vidím tak je to tlusté jako noha od slona a celkově je to okousane jak od bobra :shock: Vždyť se to ani nemůže normálně držet a natož z toho střílet a nosit..nemyslíš ?
Nehledě na to, že pořád nechápu že když s tím máš problém se vůbec trefovat, že to nosíš. Já bych to prodal a koupil zbraň která je na tom lépe stavěná nebo která mě vyhovuje.
Navíc nevidím ani 1 výhodu, mít na obrané pistoli nějaký pošahaný a ještě tak fušersky namontovaný laser který z té pistolky děla obludu. Vždyt obranná střelba se věčinou střílí půdově, to znamená pocitově zamířit a palí, na nějaké sledování kde mám tečku a jeslti jsem zapnul spínač opravdu nebudeš mít čas.

Když bych už chtěl montovat laser, tak bych si udělal držáček a namontoval ho před lučík :wink:
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Presnosť malých krátkych zbraní

Příspěvek od Artifex » 15 říj 2012 22:27

Artifex píše:Zrovna mi leží na stole nákupka na pidižvíka CZ45 (DAO) takže se také rád připojím do testů ohledně trefovatelnosti a přesnosti.
Nu, sice jsem to tu už kamsi dával ale tady je také vhodné téma: CZ 45, 15m, jeden zásobník= 8ks, neupravovaná DAO spoušť. Píďola nemá mířidla a trefovat se jde a šlo by to i lépe. Takže je to rukama, kolego. (Ty přelepené jsou G19, 25m)
Obrázek
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: Presnosť malých krátkych zbraní

Příspěvek od Zajic » 15 říj 2012 22:41

Artifex: JJ tyhle Cz jsou přesné. Já kdysi měl Cz 92 a nebyl problém na 15m být v černém. To same s Kevinem v 9mm Br.


Je důležité s každou NOVOU zbraní si trochu zasušit a zvyknout si na průběh spouště a když už na sucho nestrhnu, tak není problém ani v terči a musí to lítat kam má :wink:

Ps.Jelikoš jsem ze Vsetína=ZVI mimo jiné výroba Kevinů a dříve jsem tam dělal v ochrance, tak jsem měl přístup všude a hodně lidí znal. A když jsem viděl jak s tím chlapi střílí co ty pistole nastřelujou, tak by se nemusel za ty výsledky stydět střelec z velkou pistolí :) Oni neměli problém s tím třílet na 25m vše do černého. Ale bylo to i tím že měly prostě hodně odstřílené z těch psitolí, takže už byly hodně zvyklí.
A potom byly takoví co si stěžovali že ta pistole netrefí na 5m terč, ovšem je to všechno o rukách, nic víc...
Jinak věčina zbraní bude přesnější než naše ruce. Já jsem si to už připustil že je to ve mě. A prostě některé pistole svoji spouští odpouští víc chyb střelce a jiné zase neodpustí nic a střílení je pak z toho mnohem složitější a vyžaduje věčí snažení a soustředění.
Uživatelský avatar
skorec
Příspěvky: 866
Registrován: 09 zář 2009 09:50

Re: Presnosť malých krátkych zbraní

Příspěvek od skorec » 16 říj 2012 08:34

Lachtan, Zajic,....
Vsetky vase kritizovania by boli opodstatnene ked by som nemal obrovsku ruku a multifokalne okuliare.
Po tomto zvacseni rukovate sa mi PT22 drzi super a podvecer a v noci vidim dokonca aj luc takze zamierenie je okamzite
a dokonca aj od pasa kde sa mi ruka trasie ovela menej.
Pisal som aj o tom ze tam mam dotykovy spinac takze okamzite pri uchopeni zbrane sa laser zapne.

Zvazoval som aj nakup chorvatskeho supcompaktu HS 9 (SAO) ale do mojej ruky bol tiez maly takze by som ho musel tiez upravovat.

Suhlasim s vami ze to nevyzera standardne ale berte to prosim ako "ortopedicky doplnok zbrane".
Vacsina ludi take nepotrebuje ja ano.
Kto z vas nosi topanky c.48 ?
AA S510 .177 + Delta titanium 6-24x42 AO
Gamo CF30 .177 + Gamo sporter 4x32
Norinco JW-15A .22LR + Bushnell 3-9x40
Tarus PT22
Ansutz 1517S BR .17HMR + Nikko Stirling Platinum Nighteater 6-24 x 56 AG 30mm
CZ83/7,65
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: Presnosť malých krátkych zbraní

Příspěvek od Zajic » 16 říj 2012 11:13

Když ti to tak vyhovuje... :roll:
Ale teď vážně, nehci se tě nijak dotknout ohledně tvého vývoje, ale mám pár rad které bys mohl změnit a hodně bys tím zjískal.

1. Když ti nesedí v ruce ten prcek v tak malé neučiné ráži, že musís na to roubovat kus prkénka :) Tak proč jsis nepořídil pistoli např Cz 83/82, která má rukojeť daleko lepší ergonomii, slušnou kapacitu a slušné zpracování. Nehledě na to, že už jsou v ucinějších ráží 7,65Br,9mmBr či 9mm Makarov. což je už na obranu vhodné. A Při porovnání z tím tvojim výtvorem to bude skoro stejně velké :wink:

2.Jestli máš oční vadu, tak to je mi líto. Ale jestli opravdu máš takovou vadu že máš problém dobře vidět a rozlišovat okolí, asi bych ti v tom případě nedoporičil nosit vůbec pistoli na sebeobranu. co když tě oči zklamou a ty v domění že střílíš na pachatele zastřelíš nějakého nezučastněného člověka, co potom :!: :?:

3.Když píšeš že jsi kus chlapa, tak procentuálně je velice malé riziko že si právě tebe nekdo vyhmátne na přepadení atp. Takže jak jsem psal v bodě 2, bych i kvůli špatnému zraku a opravdu nejistotě zásahu při použití pistole, volil spíše obušek, nůž + pepřový sprej atp.

4. Nemůžeš se nikdy 100% spolehnout an tvůj přimontovaný laser, jelikoš ti může pistole střílet kldině 1000výstřelů tam kam míři laser, a pak se ti tam něco povolí nebo ulomí či poškodí a laser ti začne třeba svítit 40cm bokem a při střílení od boku už budeš v perdeli a můžeš postřelit zase někojo jiného než jsi chtěl. A to ani nemluvím o to, že ve stresu se ani zkušený střelec nemusí trefovat přesně jako na střelnici, takže je tam určitě zhoršení zásahu o proti tomu jak střílíš normálně, a pokud netrefuješ kýbl na 10m tak to potom je opravdu zlé.

5.Pokud i přes to všechno ccheš nosit zbraň k případnému použití. Opravdu bych přehodnotil to co jsem psal, a položil si otázku zda jsi fizycky v pohodě abys jí použil správně v krizové situaci ?

6. co se týká obranné střelby, tak je dobré trénovat právě půdové zapíchnutí zbraně na cíl. Je to o tom že pistoli vytahuješ z pouzdra a přitom sleduješ cil a ruce a samosebou zbraň zapichuješ jako by do cíle a když máš pocit že je to správně tak střílíš. Já takto nemám problém i při hodně rychlem 2-3 střelu trefovat siluetu na 10m i více. A mířidla opravdu nesleduju, jen letmo kontrola. ALe hlavní je aby ti ta zbraň seděla přirozeně v ruce, pak se nemusíš zabívat tím, kam mířim a zda nemám vytočenou ruku atp. (A já střílím z 9mm Luger a mám něco málo přes 80kilo, takže jsem průměrný kus :D)
Proto věčina obranných pistolek nemá ani pořádná mířidla, jelikoš se počítá s tím, že se bude střílet pocitově při půdovém zamíření.
Takže tady mi uplně odpadá výhoda tvého laseru.

Možná ti to bude připadat že ti vše vyčítám, ale myslím to s tebou dobře :wink:
Uživatelský avatar
skorec
Příspěvky: 866
Registrován: 09 zář 2009 09:50

Re: Presnosť malých krátkych zbraní

Příspěvek od skorec » 16 říj 2012 12:36

DAKUJEM za pripomienky.

ad 1.
Pistol mi uz sedi v ruke ako uliata a stale je celkovo omnoho mensia ako tie co doporucujes.
Zial standardne rukovete su zial len pre standardne ruky.
ad 2.
Ak sa cez okuliare pozriem na ciel tak ho vidim absolutne ostro ale mieridla mam v tom okamihu rozmazane.
Takze zelena bodka priamo na cieli mi VELMI pomaha
ad 3.
Kymacajuca stara obluda laka aj zlodejou aj tulavych psov.
ad 4.
Tu mas svatu pravdu. Ale budem mat aspon co skusat vylepsovat.
ad 6.
Trenovat bez mieridiel sa chystam aj ja a tesim sa ze cena 0,1E za naboj ma v tom bude podporovat.
AA S510 .177 + Delta titanium 6-24x42 AO
Gamo CF30 .177 + Gamo sporter 4x32
Norinco JW-15A .22LR + Bushnell 3-9x40
Tarus PT22
Ansutz 1517S BR .17HMR + Nikko Stirling Platinum Nighteater 6-24 x 56 AG 30mm
CZ83/7,65
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Re: Presnosť malých krátkych zbraní

Příspěvek od 4mike » 16 říj 2012 15:04

těch zásahů v centru si nevšímejte
ty vlevo nahoře jsou z PPK na 100m :idea: bohužel ani z mých rukou ani z mýho kvéru :lol:
oa-jp2.jpg
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: Presnosť malých krátkych zbraní

Příspěvek od Zajic » 16 říj 2012 15:54

skorec(stará obluda) nevím jak to děláš ale celkem sem se zasmál nad tou obludou :mrgreen:
Já tu pistoli Cz 83 psal jako příklad, bo na nošení to není až tak špatné.
Ale samosebou když ti to vyhovuje co právě máš, tak ti do toho nebudeme tolik kecat.

Já mám teď chvilku Walther P99 a mám nasazenou tu nejmenší střenku=grip. Když bych dal tu největší tak to je opravdu na medvědí tlapu, já to s tím ani pořádně nechytnu do ruky a to mám ruku "L" Co se týká velikosti tak ej to jako Glock 19, jen to má DA/SA spoušť, teda konkrétně model P99 AS. A na nošení a střílení obranky super pistole. Opravdu doporučuju zkusit někde ošahat jeslti to tam někdo poblíž má a otestovat ten nejvěčí grip rukojeti a myslím že by ti do ruky padlo jako prdel na hrnec. Jetá se dá pořídit kolem 11tis kč a kavlita je zaručena a náboj 9mm Luger je už slušný a pořád se dá pořídit za pěknou cenu i originál.
Co když na tebe huspne ještě věčí obluda na kterou ta pidi pistolka nebude stačit. Co potom :wink:


4mike: Tak to teda čučím nad tím soustřelem, to by nebyla hanba ani na 25m. Jen jestli je to opravdu střílené na 100m z toho PPK :mrgreen:
Uživatelský avatar
skorec
Příspěvky: 866
Registrován: 09 zář 2009 09:50

Re: Presnosť malých krátkych zbraní

Příspěvek od skorec » 16 říj 2012 17:53

No najblissie medvede su odo mna vzdialene min 150 km ale stale som este uplne neopustil myslienku na nakup subcompactu v razi 9mm.

Celkom urcite vsak musi mat spust SA a zeleny laserovy zameriavac aj ked v pripade pouzitia brokovych nabojov by to nemuselo byt ani pre mna ako nevyhnutny doplnok zbrane.
Naposledy upravil(a) skorec dne 16 říj 2012 19:59, celkem upraveno 1 x.
AA S510 .177 + Delta titanium 6-24x42 AO
Gamo CF30 .177 + Gamo sporter 4x32
Norinco JW-15A .22LR + Bushnell 3-9x40
Tarus PT22
Ansutz 1517S BR .17HMR + Nikko Stirling Platinum Nighteater 6-24 x 56 AG 30mm
CZ83/7,65
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Presnosť malých krátkych zbraní

Příspěvek od Artifex » 16 říj 2012 18:38

UFF, zanech toho slovíčka SAO, už mne straší ve snech z několikátého příspěvku, nic takového není, je jen SA, SA/DA, DAO, případně SfA, QA
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Presnosť malých krátkych zbraní

Příspěvek od reaktor » 17 říj 2012 16:28

skorec píše:DAKUJEM za pripomienky.

ad 2.
Ak sa cez okuliare pozriem na ciel tak ho vidim absolutne ostro ale mieridla mam v tom okamihu rozmazane.
Takze zelena bodka priamo na cieli mi VELMI pomaha
Ahoj, jen bych chtěl k tvému bodu 2, že takto vidí cíl a mířidla každý. To není o tvým oku o kterým si myslíš že je špatné, ale o tom že nejde zaostřit víc bodů než jeden a hlavně když je každý jinak daleko od oka v oakmžiku ostření. To nejde. Takže kompenzovat to laserem se kterým budeš trénovat tvůj problém neřeší.
Brokovnice, obrana proti ČERNÉ MAGII

http://www.youtube.com/user/reaktor1300?feature=mhee
Odpovědět