Navrh zmeny v pravidlech ISSF

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od Joezbrna » 20 zář 2012 10:14

OK. Nerozumím tomu. Nemusíš mi vysvětlovat, v čem se mýlím, a proč. Nenechte si do toho kecat zvenku. Nejlepší bude, když nebudete vůbec nikoho zajímat. Jen se pak nedivte, že třeba ubývá střelnic, a rodiče neposílají děti do střeleckých oddílů. Už začínám chápat, proč Kývalka dopadla, jak dopadla...


Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od Vaskent » 20 zář 2012 10:19

jj, taky nechapu, proč tu jsou takovéto výpady. Joe aspon nějak rozumě a celkem racionálně argumentuje. Kodiak umí říct jen to, že on má pravdu, a kdo ji nesdílí je zlehčeně řečeno hloupý.... Argumenty žádné, debata na nule.... Pokud jste chtěli tuto debatu mit pouze pro kývací panáky, měli jste to napsat hned na začátku ;)
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od Kodiak » 20 zář 2012 10:38

Pánové pánové. Nikdy jsem netvrdil, že moje pravda je ta nejlepší, ale nestává se mi, že bych se věnoval diskuzi o tématu, o kterém nic nevím! Pokud mám potřebu se zapojit do hovoru, nejprve si zjistím o čem se diskutuje, abych nebyl za hlupáka. Je úplně jedno, jestli je diskutér zevnitř, nebo z venku.
Václave, můžeš mi napsat něco málo o těch argumentech, o kterých ses zmínil? Jen tě žádám, aby sis přečetl tuto diskuzi, navrhované změny pravidel a tu petici a malounko se zamyslel - děkuji předem.
Joezbrna - ty víš něco o Kývalce? Samotného by mne to zajímalo, jak to s tím doopravdy bylo - popiš mi to v SZ, abych do toho pronikl hloub!!! Přes to bych rád upozornil, že ani to a ani přistání Číňanů na Měsíci sem nepatří.

http://www.shooting.cz/browser.php?view ... &doc=39281
http://www.petitiononline.com/ruleISSF/petition.html

Co se týká různých názorů, zatím tady diskutovalo víc lidí než my tři a váš názor nezdílejí, jen už se nemají chuť věnovat diskuzi, která nikam nevede a ostatní jen obracejí oči v sloup, když čtou vaše výplody.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od harpplayer » 20 zář 2012 12:33

Pánové, Venca + Venca, zklidněte prosím hormon. :wink: Znám Vás oba a považuji Vás za relativně rozumné chlapy. Nerad bych tady řešil nějaké bany. Myslím, že argumenty byly vzneseny na jedné i druhé straně, o tom, kolik která strana má příznivců nebo odpůrců svědčí stoupající počet podpisů pod peticí, zatímco jsem nikde nezaznamenal (kromě 2 lidí v této diskuzi) nějakou oficiální podporu uvedeného návrhu. Nemá smysl si tady vzájemně dokazovat, čí názor má větší váhu, protože tahle diskuze na rozhodnutí prezidia ISSF nic nezmění. Rovněž považuju za pitomost posouvat rozdílnost názorů na konkrétní věc do osobní roviny. Dík za pochopení.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od Joezbrna » 20 zář 2012 12:42

Sorry, ale vlepím to sem, protože je to stručný, a protože to přesně zapadá do přístupu střelců k veřejnosti. V podstatě vše, co vím, je zde: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 20604.html
To že nejsou prachy na provoz, a tím je nutné střelnici pustit, a tím jako střelnice skončí, je jen důsledek. Otázka zní: proč nejsou prachy na provoz? Neříkám, že je jednoduché utáhnout provoz střelnice. Nevím, zda bych to dokázal. Ale já jsem si nepostavil barák za 20 mega bez plánu financování. Princip je úplně stejný: Když do toho nezatáhneš veřejnost (komerční provoz, konzumace reklamy a vysílacích práv, případně nějaké dotace na provoz a na jednotlivé akce), tak se na to musí složit těch cca 100 lidí, co tam střílí (nějaké oddílové příspěvky, brigády, vstupné na střelnici, startotvné na závodech... bavíme se o 1-2milionech ročně).

Podívej se na jiný sporty, co dovezou občas medaili z OH: Rychlobruslení, běh na lyžích, veslování, kanoistika. Všechny jsou asi tak stejně zajímavé jako střelba ISSF, a ani ve světě se v nich netočí nějaký astronomický prachy. Přitom Sáblíková a dříve Neumannová, dnes Bauer, a dokonce i Řezáč jsou v televizi furt, a veslování a kanoistika aspoň vrcholné závody. Samozřejmě, stojí to PR, spolupráce s médii, ale i samotný sport se musí trochu přizpůsobit a udělat show pro diváky (v rychlobruslení vlastně ani ne).

Třeba běh na lyžích, když jsem začínal, existovala jen klasická technika a běhala se jen 15 a 50km (ženy 10 a 30, my žáci a dorostíci 2-5km a podobně). Podívej, jak ustáli rozdvojení techniky (klasika musela zůstat kvůli spojení s komerční sférou - vosky a lyže pro turisty; v biatlonu a sdruženém závodě se běhá jen volně), na požadavek televize jsou štafety, sprinty, sprinty dvojic, double pursuit, teď dokonce etapové závody... funkcionáři v 80. letech by tě s podobnými nápady vyhodili (a že takové nápady existovaly). Jim olympijské disciplíny přibývají :!: A přitom vůbec není levné připravit stadion a zajistit sněhové podmínky dle požadavků FIS, podívej, co stálo MS v Liberci, a to ještě měli z p* kliku, že jim zrovna ten rok napadl nějaký sníh...

Nebo ragby. Nebaví tě sledovat sérii deseti dvouminutových maulů a mlýnů proložených dvouminutovými přerušeními na stavbu mlýnů a dohadování se, jestli má stát mlýn o půl metru dál? Mě taky ne, a to jsem chodil do přípravky, a táta hrál první ligu v době, kdy byla skutečně první (dnes je ještě extraliga). Tak vymysleli sedmičkové ragby. 7 hráčů místo 15, zápas trvá 2x7 minut (finále 2x10) místo 2x40. Sice zmizela půlka herních činností (hra rojem, zůstala hra útokem) ale je to koukatelný, a hlavně: od r. 2016 to bude na olympiádě.

Pořád to samé. Nejobjektivnější je běžet 15 a 50 km intervalovým způsobem startu. Hrát 2x40 minut v 15 hráčích. Střílet 3x40 ran 3 hodiny. Jenže na to nebude nikdo koukat (to není hokej nebo basket, kde se pořád něco děje). Půl hodiny a všechny rozhodující okamžiky. I za cenu radikálnějšího řezu do pravidel.

Podívej na Vaška: krom toho, že střílí, obchod ho naučil, že pět nejlepších kamarádů jej neuživí. Takže se zajímá o benchrest, MaO, vzduchovky, což mu umožňuje dělat to, co jej baví a v čem je dobrý. Zajímá se o to, co zajímá lidi :idea: Což se nijak nevylučuje s tím, že trénuje, závodí podle stávajících pravidel, a střílí dobře.

Kabáty, gatě a boty mě naopak nemusí zajímat - tím spíše, že moje hlavní zbraň má lauf 88mm i s komorou v 9x19 a střílím typicky třeba 10 ran za 10 sekund i s tasením ze skrytého nošení, běháním a krytím (malá pistole v LOS). A k tomu párkrát do roka nějaká stovka diabolek z TAU-7, ale není čas. Na to mi stačí trenky a pevnější tenisky. Čili jsem divák, který se o ten sport maličko zajímál, ale detaily výstroje neřeším. Ty jako divák taky neřešíš, jestli bylo správné zkrátit kajak na divokou vodu z 4 na 3,5 metru, nebo zda je správné na řidítkách silničního kola pro závod s hromadným startem zakázat jakékoliv nádstavce, nebo zda je v běhu na lyžích správné udělat depo, kde si závodníci mohou měnit lyže. To je věc bezpečnosti a potřeb sportovců, musí to projít nějakou diskusí a nějaká komise to rozhodne. Výstroj v každém sportu se vyvíjí, a vždy to bude kompromis mezi progresivními a konzervativními názory.

EDIT: Nějak jsem se rozepsal. Už končím, stejně tím střelbu na olympiádě nezachráním :wink:
Naposledy upravil(a) Joezbrna dne 20 zář 2012 13:17, celkem upraveno 1 x.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od harpplayer » 20 zář 2012 13:02

Zde je reakce fy Kurt Thune na diskutovaný návrh - převzato ze stránek Mirka Vargy:

Kurt Thune a ISSF pravidla

Volný překlad firmy Kurt Thune

Vážení sportovní přátelé ,

ISSF vydala Přehled schválených změn v 2013-2016 k pravidlům ISSF, která mají být platná od 1.1.2013. Nicméně, když jsem já osobně a někteří z mí přátelé mluvili s lidmi, kteří o tom rozhodují a mají pravomoce v ISSF, několikrát nám sdělili, že návrhy změny pravidel jsou pouze základem pro další jednání. Každopádně, jsem okamžitě přestal vyrábět a zastavil výrobní linky pro kabáty a kalhoty, když jsem obdržel e-mail od ISSF. Správně by měly tyto změny zveřejnněny včas a to minimálně 3-4 roky před uvažovanou změnou. Já jen doufám, že národní federace jsou dost inteligentní, a v německé federaci byl tento problém již bylo diskutován tak, aby čas 3-4 roky, než tyto případné změny vejdou v platnost a že je potřebné to tolerovat aspoň v domácích soutěžích.

Rozhodl jsem se, že produkty, které jsou již hotové budou zaslány našim zákazníkům. Zařídil jsem aby naši krejčí předělali potřebné vzory pro všechny objednávky, které nejsou rozřezány . To znamená, že jsem také poslal lidi domů z výroby na několik dní, dokud nebudou nejvíce používané modely upraveny. Pokud byste chtěli opravit všechny naše počítačové pracovní postupy pro našich 35 modelů kabátů a kalhot a 46 velikostí, všechny nástroje pro všechny modely MTM, je to práce na 9 měsíců na plný pracovní úvazek pro jednoho krejčího. Pokud se pravidla skutečně změní znamená to velmi vysoké náklady pro průmysl i obchodníky, kteří mají výrobky již skladem .

Střelecké kabáty

ISSF Prohlášení: Boční stěna kabátu nesmí mít žádný šev tam kde je opřený loket při střelbě ve stoje.

S ohledem na toto možné nové pravidlo není třeba mít obavy protože naše modely Adventure, TL2 a Club nemají šev levé přední straně .

Ostatní modely jsou nyní vyráběny bez švu v levé přední straně.

Střelecké kalhoty

Střelec může snadno odebrat podložku -vycpávku na kalhotech a použít ji samostatně, pokud toto pravidlo bude platné. Budeme dodávat kalhoty s oddělenou podložkou.

Moje firma obdržela mnohem více e-mailů a telefonů v této věci, než můžeme zvládnout. Nemáme čas na otevírání e-mailů a čtení každého individuálního dotazu a komentovat návrhy ISSF .. Doufám, že to pochopíte a v tomto bodě všechny Vaše připomínky a dotazy zasílejte na adresu sídla ISSF v Mnichově. Tam jsem byl a sdělil tyto připomínky sekretáři ISSF osobně

Brgds,

Kurt Thune

CEO, Aktivní střelec

Dovolil jsem si pouze několik jazykových úprav bez vlivu na význam textu.
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od Vaskent » 20 zář 2012 13:10

nemohu nic, než souhlasit s Joe... Jen maličkost k Brnu (pardon za spam, který by tu neměl byt), Automotodrom dlouhé roky platil ČSS hodně pěknou sumu (bylo to více než jen desetitisíce) ročně, za nájem plochy při soutěžích za parkování v prostorách střelnice. Pak se jednou rozhodl nějaký chytrý funkcionář, že platěj málo, tak chtěl víc. Diskuze (alespoň co jsem slyšel) s tímto funkcionářem nebyla možná, tak se svazu přestalo platit a začla válka mezi motodromem a střelnicí. No kdo měl asi větší šanci vyhrát....

Jedna z věcí co zlomila vaz Kývalce byl fakt, že pozemky pod střelnicí nebyly svazu, přitom na začátku 90tých let bylo možno je bezplatně nechat převést na svaz. Ale to by se musely platit daně atd, tak proč by je nechavaly na sebe přepsat....

co se týče prtice, má kolem 2000 podpisů? jen v Německu je více než 2.000.000 registrovaných sportovců ve střeleckém svaze. Co je 2000 podpisů při pohledu na cely střelecky svět?
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od harpplayer » 20 zář 2012 13:19

Vašku, ta petice běží ani ne týden, značné množství střelců to dost nezajímá, někteří se o ní dověděli teprve nedávno, další o ní ještě ani nevědí. Dočkej času, jako Husák klasu.
Ve veci popularity střelby jsem sem převedl jeden ze svých příspěvků z jiného fóra, abych to furt nemusel přepisovat:
Co se týká popularity střelby - řekl bych, že je dnes populárnější, než kdy jindy, ale stejně jako roste agresivita a dravost v celé lidské společnosti, i ve střelbě se prosazují akční "ratatata" disciplíny případně hraní si na snipery (taky jsem si tím prošel), zatímco klasická sportovní střelba umírá na úbytě. To ale nezmění žádná úprava pravidel. Prostě je nutné se smířit s tím, že sportovní střelba je "malý" sport, který si ale svoje příznivce dokáže najít. Upřímně, je mi dost jedno, jestli sportovní střelba bude nebo nebude na olympiádě. Je tam už stejně značně okleštěná a brzo nás olympijští pseudopeacemakeři donutí střílet v rámci pseudohumanity a zachování olympijské myšlenky laserovými zbraněmi. V moderním pětiboji to už začalo. Cesta do pekel je vždycky dlážděna těmi "nejlepšími" úmysly. Jen se např.podívejte, jakou bramboračku udělali bafuňáři z výkladní skříně automobilového sportu, F1 - prý taky v rámci zatraktivnění závodů. A tak závodník může používat rekuperátor energie od čáry k čáře, musí měnit gumy podle foršriftu, může změnit aerodynamiku jen když je předjíždějící a je do sekundy za předjížděným a další přiblblosti. Ve sportovní střelbě bych se něčeho podobného dožít nechtěl.
Mimochodem, o tom, že lze velmi úspěšně konkurovat všem těm difuzorům, kompenzátorům a jiným udělátorům pouhým střeleckým úměním nás neustále přesvědčuje běloruský střelec Sergej Martynov, který střílí v kabátu fy. Mouche z r. 1996, pažbou Anschütz z 80.let, systémem Anschütz 1913 z r. 2008. Místo řemenu s mikroposuvem používá tkaný popruh, nevyužívá žádné pohyblivé ani jiné závaží, ani difuzer. Přesto je neporazitelným králem disciplíny LM60, což ostatně potvrdil i na poslední olympiádě.
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od Vaskent » 20 zář 2012 13:36

neboj se, počkám ;) sám jsem na to zvědav kolik lidí se pod to podepíše ;) nejhorší je, že jsem se bavil s pár lidma, kteří mi řekli, že s upravami finale by souhlasili, ale ty ostatní změny se jim nelíběj tak to podepsali. Na dotaz co konkretně odpověděli všechno. Tak jsem se ještě jednou zeptal tak mi začli vysvětlovat že třeba ta guma na zadku, že to je blbost. a podobně.... No guma na zadku je kuli klečáku. Dle současných pravidel se tato guma nedá využit, tak proč to vadí? odpověd byla že to je jedno, že by se nemělo nic měnit a bylo by. Lidičky, takovýchto úprav je každý rok mraky a nikdo je ani neregistruje. Jediné, co spoustu lidí k podpisu vede, je že to je petice proti ZMĚNÁM, jak někdo slyší změnu, tak stávkuje... (ano, netýká se to všech, ale muj odhad je, že to bude mezi 10-20% podepsaných).

Názor že je jedno zda můj sport je na OH či ne mi přijde přinejmenším smutný. Ale to je na jinou diskuzi...
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od harpplayer » 20 zář 2012 14:02

Smutný je především to, v jaké podobě se střelba na olympiádě objevuje. Královská disciplína, VT 3x40, se přestala střílet "prý" z důvodu nutnosti budování nákladných střelnic. On např. takovej veslařskej kanál je proti tomu jistě za pakatel, že jo. Za chvíli bude "problematický" budovat padesáti-, potom pětadvaceti- a nakonec i desetimetrový střelnice, tak ti místo flinty dají laserový ukazovátko s dioptrem a s ním budeš moci "střílet" i na školním dvoře (viz moderní pětiboj a možná bude následovat biatlon). Další disciplína - běžící terč - z olympiády taky zmizela. Předpokládám, že proto, že bylo málo sportovců, jenže to je proto, že se tuhle disciplínu jentak nějakej vořežprut nenaučí. A tam naši střelci vozili dost medailí, nehledě na to, že je to zatraceně atraktivní disciplína. Nutno říci, že mě zastoupení sportovní střelby na olympiádě fakt netíží, daleko výš stavím Mistrovství světa, případně World Cup, protože tam jsou zastoupeny VŠECHNY disciplíny sportovní střelby. A málo platný, olympiáda se do značný míry stala víc politickou a společenskou, než sportovní záležitostí, přičemž samozřejmě výkony sportovců nechci v žádným případě zpochybňovat a vážím si jich. Ale to je skutečně věc osobního názoru.
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od Vaskent » 20 zář 2012 14:15

o osobní názor ani nejde, jde o penize. Proto je Olympiada využívána politiky atd... Ale bez Olympiády nebudou peníze, bez peněz nebudou ideály, který konzervativní lidé chtějí.... Co se týče nakálu, ten je drahý na vybudování, samozřejmě, ale ten se využije závody a zaplatí postupně vstupným a reklamami sponsorů. Střelnice na 300m se něčim takovym zaplatí? Vždyt jsem to tu popisoval v předchozích přízpěvcích... BT je obdobně, taky jsem to popisoval. Je atraktivní ale nikdo to "neprodal". A Olympiáda potřebuje, aby se v tom sportu účastnil každý křovák co se udrží na nohou. A zase, je to o penězich, kdž každy křovák bude střílet BT, tak se to v každý díře v africe bude vysílat, a tim OH získá peníze. Proč by OH mělo pořádat zavody, které bude dotovat víc, než je nutné? Furt je to o tom jednom, Peníz, peníze, peníze. Rajmondovi jistě nejde o to, aby střelba zmizela z OH, ale pokud je to někomu jedno zda tam bude nebo ne, tak at si střílí cokoli, ale tady se jedná o pravydla OLYMPIJSKÉ střelby....
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od Kodiak » 20 zář 2012 14:18

Problém není ani tak v těch pár hadříkách, ale třeba v tom, že finále bude poškozovat závodníka. Historicky vzniklo finále jako prvek zatraktivnění pro diváka, ale nyní diváka staví nad závodníka a zásadně střelce poškozuje!!! Snad mi nikdo nechcete tvrdit, že to podporuje olympijskou myšlenku?!
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od Vaskent » 20 zář 2012 14:25

toto si neodpustím... ted mi přišla SZ, nebudu jmenovat, ale asi každý pozná sám....

Václave,
za sebe tuto diskuzi končím, protože bych nerad byl vybánován. Jen si neodpustím ti napsat pár slov - Po tom, jakým způsobem ses prezentoval "jako náš nejlepší střelec" (kdo ten titul napsal k tvému jménu, by to měl asi vysvětlit) na OH a dál prezentuješ, na tomhle fóru, tak rozhodně dál "stoupáš" na žebříčku oblíbenosti mezi střeleckou veřejností!
Je ostudné, že si nevidíš ani na špičku nosu, jsi hloupý a nemáš v sobě pokory ani co by se za nehet vešlo.
Předpokládal jsem, že jako střelec (a střílíš rozhodně mnohem déle než já) budeš znát historický vznik střeleckých disciplín na OH, jejich vývoj až do teď. Pokud bys to znal, tak by sis nemohl notovat s tím kolegou. Snažíte se vymyslet nové disciplíny, nebo co?
Schovávat většinu těch přinejmenším pochybných změn za vyšší ideál toho, že se to zatraktivní pro diváka - na to se může chytit opravdu jen člověk ducha mdlého! Jestli si myslíš, že klasické disciplíny přitáhnou masy lidí na základě těchto změn, tak už opravdu nevím. Pokud by se měla kurvit klasická disciplína tak, že se bude poškozovat závodník na úkor lobby, tak rozhodně nepatří na OH, proto ať jí raději vypustí!



No znam historii, a z historie je třeba se použit, nebo zustanem v historii ale bez budoucnosti. Zda jsem, nebo nejsem nejlepší (předpokládám současný) střelec, to by měl spíše posoudit někdo jiný, ale asi jako lama jsem se na SP, OH a podobné soutěže nedosta, to jen na ten utok na mě... Co se týče změn pravidel, tak jsem nikde neřekl, že je to právné, ale na druhou stranu to vidim jako jistou nutnost s ohledem na OH... Taky nevěřím že to přiláká masy, ale je to začátek toho, aby se odpuzovaly alespon někteří, kteří se o střelbu zajimají.... Stačí se podivat na Český pohár. I třeba střediskový trenér, nebo kolega z klubu se nepřijde podivat na svého svěho kolegu protože je osmej a nema šanci. Když šanci mit bude, tak se spousta lidi podivat přijde a bude doufat, že se třeba zadaří....
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od Vaskent » 20 zář 2012 14:28

ale chtě nechtě, divák je nad závodníkem, protože didvákk nese peníze. Odkud si myslite že tenisti berou penize na odměny pro vítěze, od diváků..... totéž platí i o jiných sportech, penize se berou jenom od diváků. A i menší sporty, kde je spon nějaká propagace, májí pak možnost něco nabídnout sponsorum. Díky divákům....
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh změny v pravidlech ISSF

Příspěvek od Vaskent » 20 zář 2012 14:31

ještě poupravim trochu svoji myšlenku. Pokud jsi zaměstnán, tak se tvoje pracovní činnost řídí poptávkou, taky nevyrábíš něco jen proto, že se ti to libi i přezto, že to nikdo nekoupí.... Sport je v dnešní době pouhý produkt, sportovci jsou dělníci a diváci kupují produkt, který je zaujme...
Odpovědět