Strelba VzPi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od Joezbrna » 02 úno 2012 10:48



Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od harpplayer » 16 úno 2012 09:55

Blahopřeji našemu družstvu juniorů ke 3. místu na ME 2012 v disciplíně VzPi 60.
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od kb » 21 úno 2012 08:14

Vedel by niekto porovnať TAU MK-08 MATCH s AERON ACZ 101 SPIDER z hľadiska presnosti, spoľahlivosti, možností nastavenia, komfortu ovládania a kvality prevedenia?
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Uživatelský avatar
ok3kxf
Příspěvky: 137
Registrován: 03 srp 2010 20:16

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od ok3kxf » 26 úno 2012 20:30

Rád bych si pořídil na dlohé zimní večery kvalitní vzduchovou pistoli na střelbu na 10m na terč. Mám ale problém. U pistole s pevnými mířidly nedokážu zaostřit zrak tak, abych viděl ostře na mířidla i cíl (u VzPu to ještě jde). Ptám se tedy, je možné, prosím, koupit nějakou kvalitní VzPi na kterou je možné odadit optiku - pistolohled?
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od kb » 27 úno 2012 08:38

ok3kxf,
to je normálne, že nemôžeš zaostriť súčasne na mušku aj na terč. Pri mierení má byť zrak zaostrený na mušku, terč je neostrý (rozmazaný) a mieridlá sú mierne neostré. Ak chceš používať puškohľad, musí to byť špeciálny pištoľový puškohľad, napr. Walther 2x20 http://www.merkuria.net/index.php?main_ ... cts_id=256 , alebo Weihrauch 2x20 http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... ts_id/8808 . K nemu by som odporúčal PCA pištoľ Weihrauh HW-40 http://www.merkuria.net/index.php?main_ ... ducts_id=7
http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... ts_id/1105
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Uživatelský avatar
ok3kxf
Příspěvky: 137
Registrován: 03 srp 2010 20:16

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od ok3kxf » 28 úno 2012 00:36

Asi sme sa dobre nepochopili.
1. Vravíš, že je to normálne, že nemôžem súčasne zaostriť na mušku aj terč. K môjmu veku asi ano, ale pár desiatok rokov mi to nerobilo problém. O to ťažšie sa teraz s tým sžívam.
2. Nemyslel som kategóriu pištolí HW-40 a pod. Myslel som skorej na typy FWB P44/58, Gehmann Match GP-1, Morini 162EA, Steyr LP 10/50, Walther LP 400, atď.
3. Ten puškohľad http://www.sportwaffen-schneider.de/pro ... ts_id/8808 by aj mohol vyhovovať.

Ide mi hlavne o to, na ktorú pištoľ z vyššie uvedenej kategórie ide trebárs tento puškohľad nejak jednoducho a korektne upnúť.
Oňarb
Příspěvky: 280
Registrován: 11 lis 2006 18:37
Bydliště: Bánov - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od Oňarb » 28 úno 2012 08:17

Je nerealne mat zrak zaostreny aj na ciel aj na mieridla v rovnakej dobe. To je jednoducho nemozne...
Naco vymyslat vymyslene? Ked si chces kupit novu pistol z tejto kategorie, tak si ju kup komplet:
http://www.steyr-sportwaffen.at/index.p ... silhouette
Grand Power K100 9mm
TOZ 35 .22LR
IŽ-35/Walther .22LR
Haenel SUHL 150 laminated, pilar bedding, Harris 6-9
Steyr LP 10
S.P.A. P10, 5,5mm
eifel76
Příspěvky: 24
Registrován: 05 dub 2009 10:20

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od eifel76 » 19 bře 2012 20:17

Tak som naštudoval Skanakera a trénoval.ešte to nieje tak ako by som chcel ale už je to štandardný terč, z 20 rán nejaká uletí ,ale zatial sa snažím držať v čiernom a postupne ísť smerom dostredu.
K tomu ostreniu na mušku mám skôr dotaz či je lepšie mať zakryté oko na okuliaroch alebo ho zatvárať?
Přílohy
IMG_0315.JPG
20 rán do každého
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od harpplayer » 20 bře 2012 07:20

Oko v žádném případě nezavírej. Oči jsou párový orgán a jako takový musí pracovat. Zavřením oka budeš
- namáhat a více unavovat mířící oko
- namáhat obličejové svaly, což může přinést problémy při delší střelbě (např. VzPi 60)
- snížíš stabilitu polohy
Doporučuji stínicí pásek na brýlích nebo pod čelenkou, ale jen tak široký, aby clonil oko při pohledu směrem k terči. Mezi střelci není jednotný názor na barvu této clony. Někdo přeferuje černou, jiný bílou, další zelenou a někdo průsvitnou (nezaměňuj s průhlednou). Každý k tomu má své důvody a bylo by to na delší diskuzi. Já používám mléčně průsvitnou. Jsem sice puškař(tedy střelec z pušky), ale tyto věci fungují stejně u pušky i u pistole.
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od pbrejsa » 04 dub 2012 19:12

pro ok3kxf

optika pro pistoli se poněkud liší od běžných puškohledů. Přibližuje poněkud méně 1,2x až 1,7x, ale i tak je to problém s ní střílet jednou rukou. Rybinu na montáž obvykle mají typy určené pro střelbu na kovové siluety. Tyto pistolky zrovna nepatří k nejlehčím a mají těžiště téměř vždy hodně daleko vepředu. Takže taky nic pro střelbu jednou rukou a pro větší počet ran, protože se člověk brzy unaví. Já poslední dobou při mířence zkouším střílet naopak z co nejlehčí a maximálně vyvážené pistole a je to fakt relax a zábava. Feinwerkbau P11 - moc velká krása.

Jinak na téma "současně ostrý terč a ostrá miřidla" se tady někde v poněkud dávnějších časech vedla plamenná diskuze. Takže doporučuu zalovit v historii fóra.

V podstatě je to možné za dvou zcela rozdílných podmínek vnímat ostrá mířidla i terč.

Ta první je, že se naučíte jedním okem koukat na ostrá a rovná miřidla a druhým nemířícím okem začnete koukat na terč. Obtížně se to vysvětluje, ale s využitím brýlí s různými korekcemi pro každé oko to opravdu možné je. Jen to chce zkoušet, trénovat a trénovat. V hlavě se vytvoří žádaný obraz. Tuto techniku úspěšně využívají někteří špičkoví pistoláři. Je to něco jako střelba s kolimátorem.

Ta druhá je, že se daří koukat jedním okem a oko velmi rychle podvědomě přeostřuje z miřidel k terči a zase zpět. Aniž by to bylo střelcem nějak zásadně vnímáno či by mu to činilo potíže. Touto netechnikou lze poměrně dobře střílet, pokud je člověk mladý, v dobré fyzické kondici a má vynikající stabilitu při držení pistole. Obvykle tento způsob po několika letech přestává fungovat.
Naposledy upravil(a) pbrejsa dne 31 srp 2012 19:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mandy
Příspěvky: 653
Registrován: 11 pro 2010 11:51

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od mandy » 28 srp 2012 21:16

Tak jsem si udělal radost a zakoupil LP 10. Za jediný víkend jsem vysmažil skoro 1000 diabolek, jaká to paráda. Prostě super střílení!
Úspěch navštěvuje jen ty, kteří vedou život plný práce a nekradou.
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od pbrejsa » 30 srp 2012 20:43

Když "trénuju" na "tvrďáka", tak za víked vystřelím asi 400 ran, které se snažím dát jednu jako druhou. Ale "1000 ran" jsem nezkoušel......... možná by se mi z toho ruka hned tak nevzpamatovala. Už jsem dost postarší. Pozor na tenisovej loket ;-)

Při tempu cca 30s na ránu by to bylo 8 až 9h souvislého střílení, že bych to přeci jen ve 2 dnech zkusil?
Oňarb
Příspěvky: 280
Registrován: 11 lis 2006 18:37
Bydliště: Bánov - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od Oňarb » 31 srp 2012 10:19

Viac nie vzdy znamena lepsie. Ak sa nepripravujes na strelecky maraton tak takeho extremy uz radsej neskusaj. Je to velka zataz na rameno aj svalstvo a mohol by si sa lahko pretrenovat, pripadne sa vaznejsie zranit. Aj ked to znie smiesne, fakt zranit.. V takom pripade potrebujes zaradit dlhsiu prestavku bez strelby na regeneraciu, cize v konecnom dosledku stracas cas na kvalitny trening. Vlastna skusenost :roll:
Grand Power K100 9mm
TOZ 35 .22LR
IŽ-35/Walther .22LR
Haenel SUHL 150 laminated, pilar bedding, Harris 6-9
Steyr LP 10
S.P.A. P10, 5,5mm
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od pbrejsa » 31 srp 2012 19:39

Právě proto, že Vzduchovkový maratón pravidelně střílím a Tvrďáka se snažím též neopomíjet, proto mě mandyho příspěvek zaujal. Mimochodem je to pro mě až 300 ran za 24h a dokonalý trénink na začátku sezóny. Ale ta 1000, ta mi fak dostala. Samozřejmě při těhle "srandičkách" používám co nejlehčí nádobíčko. Na letošek mám uchystanou LP2 Compact. Samozejmě riziko vleklého zranění tu je a jeho "trvanlivost až neodstranitelnost" významně roste s přibývajícím věkem.
Uživatelský avatar
mandy
Příspěvky: 653
Registrován: 11 pro 2010 11:51

Re: Streľba VzPi

Příspěvek od mandy » 06 zář 2012 15:37

Musím reagovat, aby nedošlo k mýlce. Víkendem nemyslím jen so a ne, ale počítáno již s pátečním střílením. Né, že by mě tělo v pondělí poslouchalo... Od té doby dávám každý den tak 50 ran. Prostě jak se mi chce. Terč mám instalován v práci, takže, když je chvilka, jdu si bouchnout. :-)
Úspěch navštěvuje jen ty, kteří vedou život plný práce a nekradou.
Odpovědět