Je to dobra kuse?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
scootr
Příspěvky: 157
Registrován: 16 srp 2011 20:02

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od scootr » 18 čer 2012 12:17

nemáte někdo S5 na zápůjčku? Guma se dá koupit za pár korun a udělal bych tedy nějaké neorig. držáky na CNC.


Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Red arrows » 21 čer 2012 16:24

Tak první zážitek s exocetem:
Protože ještě nemám terčovnici(soused pořád manželku chce) a nějaký prkotiny no a hlavně čas, rozhodl jsem se sundat tětivu.Nevim, jak to dělá normální člověk, ale popíšu jak se to odehrávalo u mne(což je uplně jiná akce :lol: ).
První sem vyndal byly tlumiče gumový.Dobrý.Pak jsem nasadil uděladlo zvaný napínač tětiv.Zaberu, jde to svinsky ztuha.Cvak.mechanismus zachytil uděladlo.Tětiva je pořád napnutá.Kouknu na DVD, je to jasný, zkrátit lanko uděladla.Zkráceno.Jde to ště víc ztuha.Inteligentně nasadím do akce druhý uděladlo,lanový napínák..uf...cvak.Tětiva jde sundat. Pak potřebuji dostat dolu za pomoci uděladla dva uděladlo jedno(mám už jenom dvě ruce).Skouknu kus DVD, nasadím správně uděladlo zvaný napínač lanový, ale držadlo je daleko, tak si lanko omoták kolem ruky.Zmáčknu spoušť a jakvajs lanko sem chyt moc blízko a teď se snaží navinout mi malíček......nakonec dobrý. Malík do ledu, no jo, má lehce barvu švestek :lol:
P.S.Ještě že mají na lukostřelci vlákno "Zneužití kuše aneb blbci, idioti a pomatenci", budu mít kam psát svoje zážitky :lol:
scootr
Příspěvky: 157
Registrován: 16 srp 2011 20:02

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od scootr » 22 čer 2012 08:29

Na DVD je to hezky vysvětleno. Jsem to viděl 1x a udělal jsem si lano sám. 10 minut práce a ušetřeno za 700 natahovák EXC. Výměna naprosto rychlá a bezpečná!!! Pošlu ti fotky, klíďo si ho udělej podle mého. Páč je fakt vychytanej a přijde mi to lépe řešený než má EXC.
Henry
Příspěvky: 60
Registrován: 01 kvě 2008 17:29

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Henry » 04 črc 2012 20:34

Co říkáte na tuhle kuši:http://www.jgstrade.com/praky-kuse-luky ... lova-royal
Váhám mezi klasickou pistolovou kuší crossbow 80lbs a touhle. Napínací síla je cca 45lbs ale to asi bude tím, že se jedná o kladkový systém. V kuších se nevyznám, budu rád, za každý postřeh nebo zkušenost.
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Red arrows » 04 črc 2012 22:45

I když je to blbý, protože nemám rád zasahování do předmětů touhy, rozeberu to:
Výhody:
je to levný
je to malý
je to kladkový
má to futrál
Nevýhody:
Je to levný-podezřele levný.Což znamená-plast nic moc, žádný SMF.Co je horší, lučiště nic moc.Kulatý lesklý kladky aspoň na mne působí, jako že kulatý se nejlíp vyrábí a na eloxování už nezbylo.
Je to malý-vzhledem ke krátkýmu nátahu tedy bude výkon nic extra.120N je podle mne adekvátní 12kg neboli 27lbs.Taky dost málo.
Je to kladkový-jenže kladkovej systém se opotřebovává(znám z Hortona) a oprava, náhradní díly ...nikde.(Horton je měl, akorát když mi řekli cenu nechápal jsem, proč mi řikaj svůj telefon-no to myslim v nadsázce, ale i tak).
Má to futrál-kdyby byl ten futrál pořádnej, měl by větší cenu než celá kuše....
56metrů dostřel-no dostřelit to dostřelí, ale trefit asi...no neee.

Takže to je muj kec.Popravdě kdyby pistolová kuše přinášela spoustu zábavy, dala se použít k sebeobraně a vůbec byla cool výrobek, vrhnul by se na ní nějakej velkej výrobce kuší a já bych byl první co by do ní šel.
Posuzuj to tak, že to píše pitomec kterýmu nic nejni dost dobrý....

Ať to švihnu do jednoho příspěvku-koukám na novej barnett...sakra nemít s nima svou zkušenost mám předmět toužení......
Přílohy
vengeance.jpg
vengeance.jpg (68.71 KiB) Zobrazeno 4226 x
Henry
Příspěvky: 60
Registrován: 01 kvě 2008 17:29

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Henry » 04 črc 2012 23:56

Neočekávám od toho zázraky, chci to na střílení na 10-20m. Ohledně toho kladkového systému...toho sem se přesně bál :D levnej šmejd. Díky za ujištění. Asi bude lepší crossbow80lbs. Ale stejně by mě zajímalo porovnání rychlosti šípu vystřeleného při napínací síle 80 a z téhle kladky při těch 45.
miki004
Příspěvky: 24
Registrován: 01 lis 2011 19:58

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od miki004 » 07 črc 2012 13:45

No řeknu ti to asi takhle, je to šmejd!!!! Párkrát vystřelíš a něco ti z toho ulítne nebo ti to dá přes prsty. Je to šunt na pár výstřelů a pár jsou dva a to odpovídá :D Jinak ten obrácenej systém je hroznej vůbec se mi to nelíbí a v životě bych si něco takovýho nekoupil! :( Někomu se to ale líbí, je to každýho věc.
Alci
Příspěvky: 124
Registrován: 30 črc 2009 21:39
Bydliště: Jihlava

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Alci » 07 črc 2012 18:06

Rychlost šípu by měla plus mínus vypadat takhle (zdroj):

Obrázek

F..napínací síla
x..vzdálenost mezi nataženou a vypuštěnou tětivou
e..účinnost daná nepřesnostmi (středověké luky měly mít kolem 0,9, u dnešní přesné výroby by měla být mezi 0,95-1)
m..hmotnost střely
M..hmotnost zbraně
k..faktor energie samotné zbraně (deformace, hýbající se kolečka, tření). Pro staré luky je 0,03-0,07.

A při použití "stejné" zbraně, stejné konstrukce, stejné střely bude podíl rychlosti vyjádřen jako

v1/v2= sqrt( F1 / F2 )

Při čtyřnásobné síle bude dvakrát větší rychlost. Navíc odpor vzduchu je také kvadrát rychlosti. Takže maximální dostřel bude při čtyřnásobné síle ještě menší než dvojnádobek.
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Red arrows » 08 črc 2012 20:08

Což je bohužel cítit u všech kuší.Proto se stejnym šípem(420grainů) střílí
Vixen 150Lbs......265fps
Equinox 225Lbs....315fps
i když má sílu vyšší o 50%, rychlost vyleze tak o 18% ale energie stoupne z cca 86 na 124Joule Eo.
pramen:http://www.arrowinapple.com
scootr
Příspěvky: 157
Registrován: 16 srp 2011 20:02

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od scootr » 09 črc 2012 10:33

Equinox/Exomax 225Lbs.... cca 327fps
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Red arrows » 09 črc 2012 23:08

Vono němcovi to všeobecně moc nelítá :lol: což je ale vcelku důvod proč se to jednak dá porovnávat a jednak mu docela věřim....já nějak těm fantastickejm číslum moc něvěřim(což je u někoho kdo excalibur má asi vyjímka) všeobecně.
Mimochodem tydle stránky byly kdysi docela na indexu...u jednoho prodejce Excaliburu, protože popíraly jeho názor o nejrychlejších kuších :lol: .No já myslim že ten způsob prodeje ala USA to jest zrovna náš výrobek je ten nejnej funguje v čechách jen u části populace...............osobně dávám jako první na reference(ne od dealera :lol: )
Jedna dobrá zpráva-zkusil jsem přes moji angličtinu+translátor něco probrat s excaliburem a pohoda :lol: .
Přílohy
xd.jpg
scootr
Příspěvky: 157
Registrován: 16 srp 2011 20:02

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od scootr » 10 črc 2012 15:13

hezký, ale můžeš to trochu rozvinout? / moc informací, málo textu :D /
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Red arrows » 10 črc 2012 18:45

No já nerad sklouzávám do nějakých přednášek(vzláště je-li to teorie která je pro střílení k prdu).Jenom jsem chtěl nakreslit, jaká je matička fyzika mrcha a jak u kuše se stoupajícími kily nátahu roste především
opotřebení mechanismu
setrvačný síly a zpětnej ráz
váha
vibrace
možnost že až něco prdne
je to rovnou na kremaci
problém sehnat terčovnici a pak z ní vytáhnout šíp
pravděpodobnost že člověku při napínání prdne v zádech(a nedá se to používat když má uživatel průjem :lol: )
cena(což ale mne osobně moc nemrzí, protože cokoliv nad 200lbs mi te´d, když už nemáme v čechách tolik slonů, nevadí) a koho obtěžujou ať investuje(já se do afriky se letos nechystám a v zoologický je ostraha..ne dělám si srandu-jak řiká kolega Batman dycky když si přihne "nejsem oprávněn život brát")
a až nakonec rychlost šípu :cry:a tím se narovnává dráhá šípu(vítaný jev pro nás děrovače terčovnic, pro amíka vyšší pravděpodobnost plnýho hrnce-ono netáhnout ty kuše a luky tadle potřeba spojená s rozdílným termínem zahájení loveckých sezon pro luko- a kušo- masaře a bouchálisty z flinty u amíka a kanaďana, asi by jsme dneska lovecký kuše neměli-takhle je to perfektní byznys viz odkaz).

odkaz-magazíny jdou i stáhnout postupem prohlídnout-PDF a sosnout
http://www.ezflipmags.com/Magazines/Arr ... _Magazine/
Přílohy
ddddddddddddddddd.jpg
scootr
Příspěvky: 157
Registrován: 16 srp 2011 20:02

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od scootr » 11 črc 2012 09:12

hele, nechci bejt moralista, ale ta křivka by měla bejt jinak.. měla by bejt schodná s prodejcem a pak někde ve 1/3 by mela rapidně klesat - kdy už materiál neustojí ten šok. Jsem chvilku myslel, že snad je to balistika šípu ?
OneTouchy
Příspěvky: 757
Registrován: 03 srp 2010 21:42

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od OneTouchy » 11 črc 2012 12:29

http://kuse.cz/shop/cz/?44,exomax-model ... -t%ECtivy-! čo takáto kuša dokáže prestreliť a akú to má presnosť?
Odpovědět