S&W M&P 15-22 (a dalsi malorazkove variace na tema AR-15)

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: S&W M&P 15-22

Příspěvek od Grinch » 03 črc 2012 18:02

Z podobného AR´ka (ZDE) jsem měl ty nástřelky s adaptérem. Bohužel slepá cesta :|

Náhodou neměl si možnost střílet s .22LR H&K 416? U nás se prodává pouze v krátké verzi, ale na dlouhou jsou celkem dobré recenze (v porovnání s Umarexem atd)

Koukal jsem na ty fotky - ono to nemá vyměnitelnou pažbu? Z fotek to vypadá, že je to napevno...


Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: S&W M&P 15-22

Příspěvek od cover72 » 04 črc 2012 01:48

Pažba je u 15-22 napevno-nenapevno, protože v ní není buffer tube jako u .223 verze. Napevno je tedy trubka co trčí z rámu (z loweru); co na ni navlékneš - jestli magpul, klasickou M4-alike nebo něco vlastního - si můžeš vybrat.

"HK 416" je Umarex - a je to patrně ten samý vnitřní mechanismus, kvůli kterému jsem vyřadil "M4". Umarex nakoupil licence pro použití spoustu světoznámých značek a jenom schovává ten svůj plynovkoidní bazmek do různě vypadajících obalů :? Se skutečným HK to nemá naprosto co do činění.
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: S&W M&P 15-22 (a další malorážkové variace na téma AR-15)

Příspěvek od cover72 » 04 črc 2012 21:52

Hmm. Za dvě minuty konec hodiny jsem hrozně rychle nabil zásobník až po okraj, zahájil rychlopalbu a 2x se mi povedlo FTF, do té doby nevídané (vzpříčená nábojnice). Nepovedlo se mi replikovat závadu a je možné, že jsem zásobník "přenabil", ale 100% skóre spolehlivosti je tím pádem v tahu :)
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: S&W M&P 15-22 (a další malorážkové variace na téma AR-15)

Příspěvek od AREYOU » 06 črc 2012 15:28

cover72

Ájé už to začíná :( tos do toho zásobníku dal více nábojů než jde nebo jak jsi to myslel?
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: S&W M&P 15-22 (a další malorážkové variace na téma AR-15)

Příspěvek od cover72 » 12 črc 2012 00:05

Přesně tak. Bylo to přenabitím, protože se to vzpříčilo přímo ze zásobníku - zbraň s tím neměla co do činění, už ze zásobníku to trčelo pod 45° úhlem. Takže vlastně nic.
Ono se i na netu píše, že s těmi zásobníky jsou někdy problémy - že některé se S&W vysloveně nepovedly a musí se třeba naříznout a znova slepit a že se to musí dobře nabít. Dají se používat i ne-firemní, nějaké od jiných výrobců na malorážkové AR-15, ale nevím kde něco takového v ČR sehnat (záchyt závěru nepotřebuju a hodil by se mi desetiranný).

Jinak na optiku to chce střední montáž - po zlém jsem přišel na to, že s nízkou musím sundat jedno MBUS mířidlo :(
bad
Příspěvky: 3
Registrován: 21 črc 2012 23:43

Re: S&W M&P 15-22 (a další malorážkové variace na téma AR-15)

Příspěvek od bad » 21 črc 2012 23:51

Zdravím všechny, tak jsem si jí koupil taky. Dneska 500 ran Remington Thunderbolt za kačku ks a neměl jsem jedinej problém se selháním, zaseknutím apod. Zkoušel jsem i 25 ran "dávkou". Přesnost zatím cca 4 cm na 25 m, ale to přikládám svejm rukoum. Optiku jsem pořídil 6-24x50. Jsou určitě přesnější malorážky, ale pro mě je to splněnej klukovskej sen mít M16 8) jediný v čem je problém, sehnat 10ti ranej zásobník.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: S&W M&P 15-22 (a další malorážkové variace na téma AR-15)

Příspěvek od Grinch » 04 srp 2012 19:47

takže po dnešním zkušenostech mohu napsat více.

Moc díky Coverovi, že k nám s ní dojel na TM. Věřím, že si to užil :mrgreen:

Po závodě jsem měl možnost si jeho zbraň půjčit a začal jsem do toho ládovat Center-X od lapui.
Musím říci, že sestava byla taková jako výše - pouze nad pevná mířidla dal optiku (tuším Hawke?) s max 9x s relativně tlustým křížem, bez harrisek a s 30ks zásobníkem.


Moje postřehy jsou následující:
- pro střelbu v leže z harrisek je nutnost 10ks zásobník! Takhle jsme to museli mít vypodložené špalkem a ještě bobíkem, takže celá zbraň balancovala na cca 30cm vysoké nestabilní podpěře
- délka pažby je pro mne (172cm) na střelbu v leže nevyhovující - chybí mi tak cca 5-6cm, aby to bylo pohodlné na "mířenku"
- optika byla zespoda utlačována sklopnými mířidly, takže i tam by to chtělo dát jednak "pořádnou optiku" (aby člověk viděl na co střílí :D ) a zvolit lepší montáže, aby nedocházelo k tlaku na optiku
- vzadu jsem to podpíral hodně vysoko, takže silně nestabilní poloha
- mrzí mne nemožnost vyměnit celou zadní sekci jako u originálu za lepší pažbičky (nevím jak je to se zaměnitelností za "sniper" pažby)
- spoušť je silně hampulácká a tahá se tam dle mého odhadu tak 2,5kg :( takže je kam to šoupat...

Nicméně:
- kdybych neležel, tak bych si sedl na zadek, když první rána šla na "flek" a druhá zmizela v ní, naprosto
- vzhledem k optické sestavě mi dělalo silný problém (holt jsem namlsaný z Nightforce 8-32x :mrgreen: ) se soustředit na přesnou střelbu - stále mi to někam ujíždělo, zakrýval jsem si cíl atd, ale:

- s Center-X se mi povedlo v této, nijak mířenkářsky upravované sestavě, dosáhnout několika cca 3cm soustřelů na 50m!!!

Takže mne dost překvapilo, jak "přesné" výsledky se s tím dají nastřílet. Otázkou je, jak moc se změní nástřely když se:
- prodlouží pažbička anebo sežene něco delšího
- dá se 10ks zásobník pro lepší střelbu v leže
- vymění anebo poladí se spoušť (možnost dát originální na "velkou AR15")
- lepší optika s tenkým křížem
- hodí se to vše na harrisky, aby to bylo stabilní

Doufám, že se někdy dostaneme k tomu to otestovat i v tomto směru, jiank závěry za mne následující:

Velmi příjemně jsem překvapen, lehká flinta, žádný zásek s lapuou a ani tou levnější jak center-x, ucházející přesnost v tomto stavu na úrovni Ruger 10/22 s optikou!!! a prostě super zajímavá flinta.

Samozřejmě se to nedá v žádném případě dávat na stejnou úroveň jako terčovnice, ale velmi bych si dovedl tuto zbraň představit jako super volbu pro nově otevíranou divizi IPSC puška .22LR a v jistých úpravách i na zábavnou "rychlo snajper" soutěž pro univerzály, kde jde především o rychlost!

Ještě jednou Coverovi velký dík, že nám dovolil si s ní zablbnout!!!

Martin
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: S&W M&P 15-22 (a další malorážkové variace na téma AR-15)

Příspěvek od AREYOU » 05 srp 2012 16:44

cover72

Na 50 metrů soustřel 3 cm tak to je víc než bomba, ovšem s Lapuama CENTER-X což je střelivo za 3,30 kus a to není už úplně málo, zajímal by mě jak to chodí třeba se střelivem pod 2 Kč?

Zkoušel jsi i nějakou akční střelbu jako běhat a kropit po dvou třech výstřelech za sebou a rychle přebíjet zásobníky, myslím co závady nic?
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: S&W M&P 15-22 (a další malorážkové variace na téma AR-15)

Příspěvek od Grinch » 05 srp 2012 20:26

Můžeš si psát třeba i se mnou :mrgreen:

Střílelo se i Standard+ od lapui a soustřely podobné, nicméně úlety díky patronám byly (ale to je rozdíl nestabilních St+ a stabilních Center za 3,10Kč)

Záleží na co to chceš - na plinking klidně sypačky anebo americany (to Cover zkoušel celý den) a je otázkou, zda se z lepšího střeliva dá vymačkat ještě více při úpravách pro "terčovou" střelbu
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: S&W M&P 15-22 (a další malorážkové variace na téma AR-15)

Příspěvek od harpplayer » 05 srp 2012 21:08

Já bych ty St.+ za příliš nestabilní nepovažoval. Včera na závodech LM 60 (dle ISSF) Venca Ch. s klasickými Lapua Magazine dal 596 (!!!). Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit běžně destiranné položky týmž střelivem v rozmezí 96-98 bodů (ještě se musím učit...). Takže bych ty 3cm rozptyly přičítal zbrani a jejímu nestabilnímu ustavení.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: S&W M&P 15-22 (a další malorážkové variace na téma AR-15)

Příspěvek od Grinch » 05 srp 2012 21:17

JJ, taky ty soustřely přičítám tomu, jak "čuňácky" jsem to musel držet, chce to hodit na nožičky a do klidu, jiank to zatím nemá cenu řešit soustřely...

ale doopravdy mne to velmi mile překvapilo
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
cover72
Příspěvky: 290
Registrován: 10 črc 2009 16:16

Re: S&W M&P 15-22 (a další malorážkové variace na téma AR-15

Příspěvek od cover72 » 07 srp 2012 23:52

AreYou, v Ludvíkovicích jsem vykropil několik zásobníků co nejrychleji to šlo, ládoval jsem do toho i zmoklé Laupua, šlapalo jako hodinky. Taboracek z okouna může dosvědčit. Jediné závady jsou nikoli zbraně, ale že zásobník někdy "podá" náboj pod úhlem 45° což se nedá nabít. Ale od doby, co tam nabíjím max. 20 ran mi nedělá ani to a spolehlivost je 100%.
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: S&W M&P 15-22 (a další malorážkové variace na téma AR-15

Příspěvek od AREYOU » 08 srp 2012 21:10

cover72
Taboracek z okouna může dosvědčit, to jsem nějak nepochopil :? ? Takže pokud do zásobaku dáš max 20 ks střeliva tak 100% spolehlivost, tak konečně útočná malorajda, která šlape jak má!

Dokážu si představit nějakou soutěž ve stylu LOS v útočných malorajdách, to by byla asi docela velká sranda, zatím jsi průkopník a první vlaštovka.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: S&W M&P 15-22 (a další malorážkové variace na téma AR-15

Příspěvek od Grinch » 08 srp 2012 21:33

Již dlouho se plánuje otevření nové divize .22LR útočné pušky v IPSC, snad možná další rok, anebo napřesrok.
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: S&W M&P 15-22 (a další malorážkové variace na téma AR-15

Příspěvek od AREYOU » 21 srp 2012 18:21

cover72



S tímhle by to byl teprve kur.a pořádnej rock n roll :lol:
Odpovědět