4mm Randz. long nebo 6mm ME Flobert

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

coltmen

Re: re:4mm Randz. long nebo 6mm ME Flobert

Příspěvek od coltmen » 03 zář 2005 22:50

Na 10m neprostřelí papírový karton????? co je to za blbost, kde jste na to přišel? :?: zrovna dneska jsem s tím střílel a na 10m to rozpárá ze dvou stran plechovku a když jsem střílel do telefoního seznamu s nábojem .22 Flobert zastavil se někde kolem strany 400. tolik asi k flobertkám, vážně je dost podceňujete
Anonymous píše:No hezká diskuze. Jsem rád, že i myslivci znají střelecký zákon. Když se tak zamyslím. tak si nevzpomenu, kdy byl naposledy někdo zraněm flobertkou, zato celkem nedávno někdo "padl" po zásahu brokovnicí. Výklad zákona je asi věc ošidná, ale ať je to jak chce, jsem toho názoru, že s flobertkou se může střílet i "jinde" než jen na střelnici. Kde, to je věc druhá. A nestrašil bych tím, že lze flobertou napáchat moc škod. Na 10m neprostřelí papírový karton.


Pavel Nymský

Příspěvek od Pavel Nymský » 05 zář 2005 13:54

Přesně tak - nepodceňujte flobertky, hlavně vy, kteří jste z toho nikdy nestříleli !!!!!!! Jen tady děláte chytrolíny...............
Já mám ALFU 640 v ráži 6mm a střílel jsem na 15m do plechovky od barvy a byla skrz na skrz děravá (střelivo 6mm ME Flobert Sellier Bellot Vlašim)

Zdravím
anonymni

Příspěvek od anonymni » 06 zář 2005 10:42

Pavel Nymský píše:Přesně tak - nepodceňujte flobertky, hlavně vy, kteří jste z toho nikdy nestříleli !!!!!!! Jen tady děláte chytrolíny...............
Já mám ALFU 640 v ráži 6mm a střílel jsem na 15m do plechovky od barvy a byla skrz na skrz děravá (střelivo 6mm ME Flobert Sellier Bellot Vlašim)

Zdravím
Myslím, že diskuse bylo o tom, jestli je možné střílet z flobertky i jinde než na střelnici. Předpokládám tedy, že do plechovek a do seznamů pánové stříleli na střelnici. Já mám s alfou 640 tu zkušenost, že pokud dávám terče na sebe, tedy nový na prostřílený, tak střely pustupně zůstávají zachycené někdy uprostřed té směsi papíru.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 06 zář 2005 11:21

anonymni píše: Myslím, že diskuse bylo o tom, jestli je možné střílet z flobertky i jinde než na střelnici. Předpokládám tedy, že do plechovek a do seznamů pánové stříleli na střelnici. Já mám s alfou 640 tu zkušenost, že pokud dávám terče na sebe, tedy nový na prostřílený, tak střely pustupně zůstávají zachycené někdy uprostřed té směsi papíru.
Proc by museli strilet na strelnici? Uz jsme zase u stareho dobreho tematu...

Mohou strilet tam kde neohrozuji zdravi ani majetek osob a zaroven neporusuji jine mistni narizeni ci zakon o myslivosti. Je to stejne jako se vzduchovkou ci jinou zbrani kat. D.
KUKI

Příspěvek od KUKI » 25 lis 2005 19:21

Pánové mám margolina 22LR s šestipalcovou hlavní a když je venku mizerný počasí tak si střílím doma nábojema 22flobert a upozornuju Vás že Vám víc ublížím když ji po Vás hodím než když Vás s ní trefím do prdele.Tak nevidím dúvod proč s ní nestřílet kde chci.Určitě s ní nikdo nestřílí někde na autobusovém nádraží.
Richi

Příspěvek od Richi » 25 lis 2005 22:22

:lol: :lol: Na já by som do prdele 25J strelu dostať nechcel. Vieš čo ? keď to je tak slabé strel si s ňou do prdele a príď nám o tom referovať... ak teda budeš ešte mocť...
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 25 lis 2005 23:05

Mozna je to offtopic, ale me by zajimala spis presnost raze Flobert. Mohl by tu nekdo umistit nastrel s uvedenim typu a vyrobce? Drive, nez bych za ni vysolil tak tezke prachy. :)
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 28 lis 2005 14:23

Fotky sice nemám (nejsem na to technicky vybyavený), ale můžu posloužit poměrně konkrétní informací:
Flobert revolver Alfa 441 (cal. 4 mm Randz. long, 4 inch hlaveň, mikrometrická mířidla), střelivo S&B. Stříleno na 25 m, čtvercový sololit o hraně cca 60 cm. Zhruba 50 % z vypálených střel (cca 100 ran) nešlo vůbec do desky, zbylé byly doslova všude. Pokud jde o enenrgii- střely se zabořily do pevného sololitu o délku zhruba rovnou svému průměru. Střílívám tím taky na 5 m, a to to v pohodě prostřelí průměrnou konzervu dvakrát naskrz a soustřel dokážu udržet pod 40 mm (a to nejsem nijak nadprůměrný střelec). Takže na terč to skutečně není, pokud ti nestačí vzdálenosti do řekněme 10 m, a to je dost málo.
Zkoušel jsem taky starého dobrého Championa, a ten je se stejným střelivem poněkud přesnější a výrazně výkonnější, ale pořád nic moc (konkrétní informace už jsem zapomněl, taky to bylo mnohem míň ran, takže méně průkazné výsledky). Navíc je to jednoranovka a musí se registrovat, takže to s malorážkou vyjde úplně nastejno a vlastně levněji.
Čili celkově nic moc, ale tak těžké prachy to zase nejsou (myslím, že co si můžu dovolit já, to si může dovolit v podstatě každý), a na blbnutí je to moc fajn hračka (a na střelnici budeš středem pozornosti!) :wink: .
+++

Příspěvek od +++ » 30 lis 2005 10:43

Já střílím na 9,5m 6mm alfa 6"do terče viz. odkaz
http://glockfaq.com/targets/olympics/25 ... pistol.pdf
Soustřel udržím o kruhu velikosti 8. Jsem toho názoru, že lze nastřílet samé 10. Pochopitelně jinýma rukama.
Marcus
Příspěvky: 104
Registrován: 14 srp 2005 22:41

Příspěvek od Marcus » 30 lis 2005 15:17

+++ píše:Já střílím na 9,5m 6mm alfa 6"do terče viz. odkaz
http://glockfaq.com/targets/olympics/25 ... pistol.pdf
Soustřel udržím o kruhu velikosti 8. Jsem toho názoru, že lze nastřílet samé 10. Pochopitelně jinýma rukama.
musim rict ze ten dotycny ma pravdu-strilim s tim sice jen obcas ale na 12 metru se s tim daji trefovat 8 a vic-teda kdyz se prave dari...kdyz ne tak se to pohybuje kolem 4 ale to neni chyba zbrane ani naboju..
miro

Re: re:4mm Randz. long nebo 6mm ME Flobert

Příspěvek od miro » 26 led 2006 14:52

Anonymous píše:Fakt pekna diskusia. Tento rpoblem som riesil uz davnejsie. V podstate sa da suhalsit s oboma stranami. Aj ked si dovolim vyjadrit svoj nazor. Chcel by som odkazat vstekym, ktori radia "urob si zbrojak a chod na strelnicu" - clovek ktory chce strielat zo vzduchovky resp. flobertky si ju zaobstarava preto lebo chce zbran bez ZP, alebo chce z nej strielat mimo strelnice. Osobne nevlastnim ZP takze viem o com hovorim (chystam sa na zp) a mam ako vzduchovku tak flobertku. A dalsia vec je dostupnost strelnice. V nasom state sa dostat na strelnicu znamena mat znamosti alebo vela penazi. Pri mojej otazke pre spravcu strelnice v nasom meste - "ci je moznost zastrielat si z flobertky na strelnici" - bola jasna odpoved. Vysimiali ma a povedali ze mam si ist strielat - do lesa! Alebo kde nikoho neohrozim. Asi tak.
No to je ale divne co ti povedali, pretoze podla slovenskeho zakona 190/2003 paragraf 55/10 hovori, ze zbrane kategorie D uvedene v parag. 7 pismeno a, d, e na mozu pouzivat iba na strelnici. Sem zial patri aj flobertka :cry:
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 26 led 2006 16:13

Nevím co máte proti flobertkám.Když někdo střílí na zahradě nebo v lomu vzduchovkou tak to nikomu nevadí,ale když vytáhne flobertku tak je zle,přitom je slabší než větčina vzduchovek.A jestly někdo nerozeznázná jestly střílím z flobertky nebo třeba z devítky,tak je hluchej nebo natvrdlej.Já sám si jdu na chatě s mladýma zastřílet do opuštěnýho lomu.Ví to celá chatařská kolonie,domorodci i nimrodi.Ni komu to navadí protože nejsme paka.A to jsem si všiml že se tam střílí i z větších kalibrů.A cítím se tam bezpečněji než na kdejaké střelnici,protože na střelnice choděj kolikrát takový telata že jde o život :roll:
diessell
Příspěvky: 1
Registrován: 22 čer 2012 16:23

Re: 4mm Randz. long nebo 6mm ME Flobert

Příspěvek od diessell » 22 čer 2012 16:27

ja by som sa chcel vratit ku teme kvoli ktorej bolo zalozene toto vlakno :) vie mi niekto povedat ci je velky rozdiel medzi 4mm a 6mm flobert?? mal som 6mm Alfu 641 ale zo 4mm som nestrielal...je 4mm o dost slabsia od 6mm? ako je to s presostou?? nerieste prosim kto, preco, kde a ako z toho chce strielat a co hovori zakon ale ocenil by som nejake vecne rady a skusenosti...diky pekne :)
Uživatelský avatar
VojáciKorunyČeské
Příspěvky: 4
Registrován: 11 zář 2012 10:24

Re: 4mm Randz. long nebo 6mm ME Flobert

Příspěvek od VojáciKorunyČeské » 12 zář 2012 15:34

Myslím, že nejen karton ale stostraný katalog to profikne jak nic, dnes jsem udělal test, a zustal v boxovacím pytli postaveným za ním.Moc bych je nepodceňoval. :wink:
***
Zajimavost pro ty co si myslí že Flobertka není nebezpečná:VRAŽDY FLOBERTKOU
mesto vrelo panikou.
RACTE! NEVÁHEJTE
VSTOUPIT!! DUM HRUZY VÁS
OCEKÁVÁ!!! mesto vrelo
panikou.

Rok 1936 zacal pro obyvatele Roudnice nad Labem vskutku tragicky - neznámý pachatel se totiž pokusil zavraždit dve ženy.

Ružena Jebavá, trináctiletá školacka s nápadne vyvinutým poprsím, šla 14. ledna kolem 13. hodiny se svou prítelkyní ze školy. Poblíž silnicní križovatky se zastavily u príkopu, aby si Ružena mohla upravit špatne dovrenou aktovku. V jinak liduprázdné krajine si všimly mladíka na bicyklu, který se blížil jejich smerem. Práve když dívky znovu vykrocily, Jebavá o nekolik metru vpredu, cyklista je dohonil. Zmírnil rychlost jízdy a aniž by co promluvil, vytáhl z kapsy pistoli, nasadil ji Jebavé na levou lopatku a vystrelil.

Pak ujel zhruba deset metru, otocil kolo. vrátil se k Jebavé a rekl jí: „Tady to máš!"

Postrelená školacka prežila jen zázrakem, když flobertkový projektil tesne minul srdecní sval.
Po cinu vždy pozmenil podobu bicyklu a pod záminkou nemoci nechodil ven. Flobertku měl půjčenou od strýce, kterému namluvil, že bude střílet po toulavých kočkách, pobíhajících po zahradě.

Krome pistole mel u sebe ješte sekeru, to pro prípad, že by strelná zbran selhala.zdroj:http://www.geocaching.com/seek/cache_de ... 2ade21ca83 (dům hrůzy)
“Co mi to sem posílají,” zlobil se učený, bělovlasý pán. “Co k tomu píšou? že zjistili bodnou ránu? Tihle venkovští doktoři,” vzdychla odborná autorita a dívala se zdálky na srdce Juraje Hordubala. “Napište: bodná rána vyloučena – otvor je příliš drobný – – je to průstřel srdečního svalu střelnou zbraní –malého kalibru – nejspíše flobertkou. A odneste to!”

“Tak to máme z Prahy doma,” vítal Gelnaj Biegla, když se vracel z Rybár. “Abyste věděl, Karlíčku, Hordubal nebyl proboden, ale zastřelen z flobertky. Tak.”

Bieglovi klesly ruce. “A co tomu říká náš doktor?”

“Co by říkal, zuří. Znáte ho přec, ne? A že prý trvá na svém. Inu, tak tedy flobertka. Kulička se sic nenašla, ale co dělat. Musíte hledat někoho, kdo má flobertku.” Povídky Karel Čapek

***
test překlížka 2 mm, ZORAKI 4MM
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: 4mm Randz. long nebo 6mm ME Flobert

Příspěvek od Kubajzz » 25 zář 2012 19:43

Jenom upřesnění - flobertka se dřív běžně říkalo i malorážce, tedy .22 LR.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět