narok na dopsani skupiny do ZP

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cingis
Příspěvky: 7
Registrován: 10 kvě 2012 20:13

nárok na dopsání skupiny do ZP

Příspěvek od cingis » 10 kvě 2012 20:35

Ahoj všem,
před x lety když se zavedly skupiny ZP jsem si udělal zkoušky na kategorii C ( dlouhé zbraně pro myslivost ) a G ( dnešní E tedy ochrana zdraví živ. a majetku ), v průběhu let jsem si dodělal ještě skupinu B ( sportovní zbraně ) a při dopisování této skupiny do ZP mi bylo řečeno, že vzhledem ke změnám v zákoně o zbraních a střelivu budu muset při výměně ZP ( po skončení platnosti )
doložit lovecký lístek, jinak o skupinu C přijdu a tak se také stalo. Letos mi končí další období platnosti a mne by zajímalo, jestli mám nárok na zpětné dopsání této skupiny do ZP, jelikož nutnost mít k této skupině lov. lístek nebo být v mysliveckém sdružení pominula.
Máte s tím někdo nějakou zkušenost ?


pufik
Příspěvky: 73
Registrován: 14 dub 2012 08:23

Re: nárok na dopsání skupiny do ZP

Příspěvek od pufik » 10 kvě 2012 21:56

cingis píše:jelikož nutnost mít k této skupině lov. lístek nebo být v mysliveckém sdružení pominula.
Skutečně? Já bych neřekl... jen si ji člověk může udělat aniž by ještě měl lovecký lístek ale do tuším půl nebo jednoho roku musí vlastnit lovecký lístek nebo skupina pozbyde platnosti.

Ale v dotazu, osobně si myslím že na dopsání nárok nebude tak jako tak.
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: nárok na dopsání skupiny do ZP

Příspěvek od WohlmuthOta » 10 kvě 2012 22:05

cingis píše: Letos mi končí další období platnosti a mne by zajímalo, jestli mám nárok na zpětné dopsání této skupiny do ZP, jelikož nutnost mít k této skupině lov. lístek nebo být v mysliveckém sdružení pominula.
Na to si proboha přišel jak ?!

§ 17 odst. 3; nemáš lovecký lístek = nemáš nárok na skupinu C, bezvýhradně
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: nárok na dopsání skupiny do ZP

Příspěvek od cvicubis » 11 kvě 2012 07:10

Jasan, zadna povinnost mit listek nepominula. Nemas platny lovecky listek = nemuzes mit skupinu C.
pufik
Příspěvky: 73
Registrován: 14 dub 2012 08:23

Re: nárok na dopsání skupiny do ZP

Příspěvek od pufik » 11 kvě 2012 13:52

Pro jistotu doplním že udělat si zkoušky na sk. C může člověk ještě před tím než získá lovecký lístek, ale zbrojní průkaz mu samozřejmě vydají až lovecký lístek bude mít...
Odpovědět