Policajt prestrelil srdce svojej priatelke

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
pbezo
Příspěvky: 67
Registrován: 09 úno 2006 08:35
Bydliště: Slovensko

Policajt prestrelil srdce svojej priateľke

Příspěvek od pbezo » 07 zář 2006 08:15

BRATISLAVA - Mladý policajt Martin B. (21) nechtiac zastrelil svoju priateľku. K nešťastiu došlo na strelnici v Holíči, kde príslušník Úradu hraničnej a cudzineckej polície spolu so svojím kolegom Tomášom cvičil streľbu. Pri neopatrnom manipulovaní služobná zbraň vystrelila. Renatku Okasovú († 22), ktorá stála len niekoľko metrov od neho, trafil priamo do srdca. Prípad prešetruje polícia.


Podľa slov policajného hovorcu Martina Korcha mladý muž si pravdepodobne neskontroloval zbraň a pre neopatrnú manipuláciu došlo k výstrelu. „Renatu trafil do hrude a na mieste zomrela,“ dodal Korch. Dievčina pracovala ako sekretárka v kancelárii primátora Holíča. Na jej pracovnom stole včera pri kytici kvetov a jej fotografii horela sviečka. „Bola to dobrá kolegyňa, všetci sme ju mali radi,“ hovorí so smutným hlasom pracovníčka sekretariátu. O tom, ako k nešťastnej udalosti došlo, rozprávať nechce. „V meste sa hovorí veľa verzií,“ dodáva s tým, že policajta Martina poznala, keďže občas chodieval za Renatkou do práce.

„S Martinom boli spolu asi rok,“ hovorí so smutným hlasom Renatkin otec. „Oznámili nám to policajti, hneď sme išli na strelnicu. Keď sme tam dorazili, už bola zakrytá plachtou,“ dodáva. Martin zatiaľ nenašiel odvahu, aby prišiel za Renatkinmi rodičmi. „Dcéru nám to nevráti. Aj keď to bolo nešťastie, bol policajt, mal by vedieť, ako zaobchádzať so zbraňou. Mal by sa k tomu aj tak postaviť,“ zdôrazňuje Renatkina mama.

Mladý policajt sa s nami včera rozprávať nechcel. Podľa našich informácií sa po tragédii psychicky zrútil a údajne sa pokúsil siahnuť si na život. „Zatiaľ nebol postavený mimo služby, keďže sa incident stal počas jeho dovolenky, ktorá stále trvá. Viac svetla do prípadu vnesie až ďalšie vyšetrovanie,“ uzavrel policajný hovorca Martin Korch. Tragédia sa stala pár dní po tom, ako sa mladý pár vrátil zo spoločnej dovolenky v zahraničí.


http://www.bleskovky.sk/cl/10/124518/Po ... -priatelke


LOV21

Příspěvek od LOV21 » 07 zář 2006 08:26

Dej pitomci do ruky zbraň a zmiz - on spolehlivě ublíží sobě nebo někomu ve svém okolí.
Chudák holka a všichni její blízcí. Mezi její blízké nepočítám jejího "vraha".
Já sám si nedovolím na nikoho zamířit ani dětskou kuličkovou pistolkou na plastové kuličky. Mířit na lidi jenom tak pro zábavu nebo z blbosti, to se prostě nedělá.
Pavel R

Příspěvek od Pavel R » 07 zář 2006 11:03

Lov 21: Trochu bych brzdil s tím výrazivem, že je to pitomec s tím souhlasím (a on by s tebou asi souhlasil taky), ale toho vraha ...
Myslím, že pokud je to normální člověk tak toho bude mít do konce života až, až ... (hlavně sám se sebou)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 zář 2006 11:34

JJ, střelci se dělí na dvě skupiny:
Jedni jsou ti, kterým se nechtěný výstřel stal a druzí jsou ti, kterým se teprve stane.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 07 zář 2006 11:44

Kubajzz zase s Tebou musím souhlasit, pouze mám jednu připomínku na doplnění. Kdo nějaký čas vlastní jakoukoliv kulovou zbraň, jistě již má nějakou zkušenost s nechtěným výstřelem. To se může komukoliv z nás, kdykoliv stát. Ovšem jsou tu jisté zásady, které se při jakékoliv manipulaci
se zbraní musí dodržovat / zejména nemířit v žádném případě na lidi, ani když jsem přesvědčen že není v laufu/. Potom když dojde k nechtěnému výstřelu, tak se maximálně dotyčný poleká.
LOV21

Příspěvek od LOV21 » 07 zář 2006 11:48

Bohužel toho budou mít do konce života až až všichni blízcí té zastřelené. Ona samotná mohla žít.
Jak se asi mohla cítit, když ten "její" něco dělal se zbraní a najednou vyšla rána a ona věděla, že umře?

Je rozdíl mezi nechtěným výstřelem do někoho a nechtěným výstřelem když si dávám pozor a na nikoho nemířím. Zásada je nikdy na nikoho nemířit, pokud do něho nechci vystřelit. No já vím, pro některé je po nepochopitelné.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 07 zář 2006 11:58

Kubajzz píše:JJ, střelci se dělí na dvě skupiny:
Jedni jsou ti, kterým se nechtěný výstřel stal a druzí jsou ti, kterým se teprve stane.
Ale obě tyto skupiny se každá dělí ještě na dvě další podskupiny:
1) Ti, kteří prostřelili (potažmo prostřelí) stůl, strop, clonu, podlahu atp.
2) Ti, kteří prostřelili (potažmo prostřelí) koleno, břicho, genitálie, hlavu atp.
Samozřejmě že první podskupina je naštěstí mnohem početnější, neboť jedno ze základních pravidel bezpečné manipulace říká, že zbraň míří VŽDY v bezpečném směru. Samozřejmě že doslovné dodržování tohoto pravidla je iluzorní, ale většina lidí ho zvládá respektovat alespoň do té míry, že když to náhodou bouchne, tak to jde skutečně jenom do stolu (ačkoli já jednou dostal pěknou ránu po tlamě od kulky, co mi vyšla do země a odrazila se pod naprosto neuvěřitelným úhlem šikmo nahoru- mít ta kule trochu víc síly, tak jsem taky mohl srkat večeři slámkou :oops: Takže "bezpečný směr" v pravém slova smyslu vlastně neexistuje- vždycky se to může nějak prasecky odrazit.).
Samozřejmě že ten, kdo náhodným výstřelem někoho zabije, je trouba, který na střelnici nepatří, neboť představuje akutní smrtelné nebezpečí pro všechno v okruhu 500 m. Takové lidi bych radši než na střelnici viděl někde v lese (když už MUSEJÍ střílet- osobně bych jim to nedoporučoval).
Skutečnost, že jde o policajta, je velice výmluvná. Ale nesuďme moc tvrdě- všichni jsme jenom lidi...
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 07 zář 2006 12:08

Olaf píše:...ani když jsem přesvědčen že není v laufu...
Jo, to je další zásada bezpečné manipulace, a sice že ZBRAŇ MŮŽE VYSTŘELIT KDYKOLI, pokud je ve střelbyschopném stavu (tzn. že z ní např. není vyndaný závěr i s hlavní), A STAV KOMORY SE POVAŽUJE ZA ZCELA NEPODSTATNÝ. Jinými slovy, zbraň je nabitá, není-li rozebraná. Přinejmenším o ní tak musíme uvažovat.
P.S. Lidé, kteří tohle nechápou, neměli udělat ZP (a upřímně řečeno nechápu, jak ho udělali- nejspíš nešťastnou náhodou). On je ale taky rozdíl mezi tím, když
1) někdo pravilda nezná,
2) když je někdo zná a vědomě na ně dlabe
3) když je někdo zná, VĚTŠINOU je dodržuje, pak jednou udělá chybu a zrovna na to někdo dojede
Ten první případ vyžaduje doškolení, ten druhý přes držku a ten třetí snad jen lítost nad obrovskou smůlou...
Žádná zbraň není přesnější, než jí dovolí střelec.
Starosta

Příspěvek od Starosta » 08 zář 2006 14:46

LOV21 píše:Jak se asi mohla cítit, když ten "její" něco dělal se zbraní a najednou vyšla rána a ona věděla, že umře?
Asi jako on, kdyz neco delal se zbrani, najednou vysla rana a on vedel, ze ona umre.
Oldřich
Příspěvky: 36
Registrován: 05 srp 2006 18:59
Bydliště: Rudná u Prahy

Příspěvek od Oldřich » 08 zář 2006 21:09

Kubajzz píše:JJ, střelci se dělí na dvě skupiny:
Jedni jsou ti, kterým se nechtěný výstřel stal a druzí jsou ti, kterým se teprve stane.
Tak to se mám na co těšit - sem ten druhý případ:shock:. Snad jediný pozitivum je, že si člověk rozmyslí, při vzpomínce na tenhle případ, dělat vyložený kraviny se zbraní.
bublich

Příspěvek od bublich » 10 zář 2006 10:21

Já ten prvý.Stůl.Možná by tato problematika stála za nové téma.
Odpovědět